Reklama

Reklama

Květy války

  • Čína Jin ling shi san chai (více)
Trailer 1

Válečný velkofilm od režiséra filmu "Hrdina". V roce 1937 stojí Nanking v přední linii války mezi Čínou a Japonskem. Když útočící japonská císařská armáda obsadí hlavní město Číny, zoufalí civilisté hledají útočistě za zdánlivě ochrannými zdmi západní katedrály. Tady nalezne úkryt i John Miller, uvězněn uprostřed válečného chaosu a následné okupace. Připojí se k němu skupina nevinných školaček a třináct kurtizán, které jsou stejně jako on odhodlány uniknout hrůzám, které se dějí za kostelními zdmi. Nakonec je to hrdinský čin, co vede zdánlivě nesourodou skupinu zpět do boje ve snaze přežít násilí a pronásledování ze strany japonské armády. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (2)

Trailer 1

Recenze (179)

Big Bear 

všechny recenze uživatele

Pro ty co něco vědí o japonské okupaci Číny je Nanking jméno dobře známé. Toto město zažilo během dobývání a následné okupace taková zvěrstva, nad kterými by zblednul nejeden esesman z sonderkommand od Babího Jaru. Tichomořské válčiště mne vždy zajímalo více než to evropské a mám i blíže k filmům mapujícím japonskou invazi. Snad to bylo tím, že mne v mládí hodně ovlivnil spisovatel J. G. Ballard, který napsal (nejen) výbornou knihu Říše slunce, podle níž vznikl sice dobrý ale s knihou nesrovnatelný film. Samozřejmě jsem viděl i zmiňované filmy Nanjing, Nanjing a John Raabe a proto jsem se zaradoval, když jsem narazil na tento film. A hned od začátku mne přímo práskla do očí jeho nevyváženost. Přes brilantně zpracovanou zkázu a boje v uličkách starobilého Nankingu (že by na to padl také nějaký čínský Most? :-) se zde po chvilce setkáme s Johnem Millerem, hlavním hrdinou filmu. Ten na mne v tom zmaru a tváří v tvář skutečnému peklu působil jak nějaký současný zhulený Amík na turistickém výletě v Thajsku... Chápu, že jako funebrák asi byl otrlejší než leckdo z nás, ale přeci jen klid a laksnost s jakou bral své okolí mne dostala. Jediné co jej občas rozpohybovalo byl svist kulek z japonských arisak. Když se pak náhodou potká s dalšími přeživšími, klábosí s nimi vpoho válka neválka. V kostele pak náhle dojde k jeho přeměně a z funebráka lačnícího po penězích se najednou stane Otec John. Z knih vím, že se v Nankingu tehdy dělo lecos a že šílené okamžiky tříbí charaktery ale tohle je už příliš přitaženo za vlasy. Další nelogičnost byla výprava dvou prostitutek pro struny do loutny! a náušnice!!! i to jak je John hledal až našel.... Závěr ve stylu happy endu pak posvětil spokojeně si naskočivší motor Dodge, bez ohledu na léta stání s otvřenou haubnou... inu americké nákláďáky byly tehdá kvalita! Bale hrál jak hrál, chvilkama jsem mu ten jeho zápal prostě nevěřil. Z filmu byla cítit knižní předloha na sto honů a jen jsem se děsil na konci filmu, že uvidím - natočeno podle skutečné události. Hlavní nevýhodou filmu bylo že jej točili Číňané. Bylo to z něj cítit prakticky neustále. Ať už to bylo gerojství čínských vojáků či různé ty dojemné scény, někdy doprovázené písní a tancem... Sem tam i nezbytná asijská afektovanost některých herců... To vše bohužel film sráží dolů až téměř k žánru - dobrodružnému. Já nijak nechci zmenšovat statečnost čínských vojáků, kteří si bili jak lvi opravdu lehce vyzbrojeni proti valící se japonské armádě a proti níž neměli žádnou šanci... Ale to co tam předváděl ten sniper...eh.. Film beru jako vzpomínku na Nanking a to hlavně - čínskou a na hrdinství vojáků i nevojáků tváří v tvář nemilosrdnému, brutálnímu a barbarskému nepříteli. Dávám tři lahve mešního vína. * * * ()

Xmilden 

všechny recenze uživatele

Akce je málo, ale pokud ji film zobrazuje, vypadá vše hodně dobře. Problémy nastávají v kostele, jenže v něm se odehrává asi 80 příběhu. Postavy jsou nesympatické a ty ženské navíc hrozně ječí. Měl jsem obavy co čínská propaganda udělá se svým Američanem, ale nakonec jsem mohl zůstat klidný. Z opilce se postupně vyprofiluje na zachránce. Nebýt posledních 20 minut, mé hodnocení by bylo zcela určitě nižší. 50% ()

Reklama

Fr 

všechny recenze uživatele

,,CHCI, ABYS NÁS DOSTAL Z NANJINGU“..... /// To bylo tenkrát, když Japonci ovládli Nanjing (vždyť víte). Ženský zdrhaj, zbytek vojáků bojuje a Ch. Bale je muž s (pořádnou) klikou. (Fakt dobrý válečný scény v úvodu)... Kostel ,dívky, kurvy (ty tam přišly)... svištění kulek střídá pištění a tlupa nadrženejch Japončíků (dobrý běsnící scény). Pak ještě předvést, že i jeden voják dokáže zahrát pěkný divadlo.... (zase dobrej boj)... a drama o tom, že válka spojuje kurvy a církev, z grázlů dělá hrdiny, že co Japonec to dobrák a že i poběhlice mají srdce může začít. Škoda, že to neudělali o kus kratší. Vynechat patosácký kecy – no vždyť (taky) víte, protože pak by byl ten pocit sevřenýho žaludku přirozenější. Nevadí mi ani chybějící ,,Based on a True Story“, protože v tom městě se toho stalo tolik, že pravda může bejt všechno. Prostě si myslím, že je to celkem zajímavý vyprávění.... /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Stejnojmenou knihu od Geling Yan číst nebudu. 2.) Neznám ty věci, jak dobývat japonskej tank po čínsku. 3.) Thx za titule ,,larelay“. /// PŘÍBĚH ***** HUMOR ne AKCE ** NAPĚTÍ ** ()

GodComplex 

všechny recenze uživatele

Yimou Zhang je nejlepsi cinsky reziser a The Flowers Of War je dalsi uzasny zarez v jeho bohate filmografii. Filmu o okupaci Nanjingu uz sice bylo natoceno nekolik, ale zadny tak krasne a velkolepe, jak je Zhangovym zvykem. Vizualne je to podle ocekavani excelentni, prvotridni valecne sceny ala Private Ryan, pusobiva lokace katedraly s peknou hrou svetel prosvitajicich slunecnich paprsku skrze barevna chramova okna, spousta emoci a krasnych cinanek, proste parada. Pro bezneho divaka je to navic mnohem pristupnejsi i svou castecnou anglictinou a Christianem Balem. Koho zaujalo toto tema, ale prislo mu, ze zobrazena brutalita japoncu je prilis soft a spise ponechana divakove predstavivosti, doporucuji si dat syrovejsi, brutalnejsi, mene libivy, ale nemene povedeny cernobily kousek "Nanjing! Nanjing!" z roku 2009. 8/10 ()

Niktorius 

všechny recenze uživatele

Film, který se emocionálně vnucuje a podlézá západním konzumentům asi jako vyšňořená nankingská prostitutka. A stejně jako ona halí prosté jádro pod falešně vznešený zevnějšek. Baleova postava je vlastně nechutně stereotypní "bílý spasitel", který v sobě objeví hluboký soucit s Číňany a američtí diváci se s ním mohou snadno identifikovat -mimo jiné proto, že jej hraje známá hollywoodská hvězda a oba národy sdílejí určitou historickou averzi k Japoncům. Aby byl efekt dokonalý, je většina dialogů přednesena v angličtině (a v dobré polovině těch čínských akorát někdo překládá to, co bylo předtím vysloveno anglicky). Ani válečné scény v první polovině nepřidávají filmu na kvalitě, neb ač jsou z řemeslného hlediska skvěle natočené, ruší svým nadrealistickým heroismem a takřka videoherní nadsázkou (neuvěřitelně schopný čínský sniper vs. rota japonských vojáků s inteligencí ovčího stáda). 50% ()

Galerie (46)

Zajímavosti (9)

  • Snímek byl v Číně promítán několik dní po 74. výročí masakru v Nankingu. (chelseaman22)
  • Po filme Ríša slnka (1987) je Jinling Shisan Chai druhým filmom Christiana Balea z obdobia Druhej čínsko-japonskej vojny. (YoZo8)

Související novinky

Josh Brolin od Matky boží

Josh Brolin od Matky boží

07.08.2013

Brolina, kterého brzy uvidíme v remaku korejského OldBoye, si zřejmě užíval maskování během natáčení westernového propadáku Jonah Hex. Brzy podstoupí ještě náročnější proměnu – zahraje si totiž… (více)

"Spravedlivé" Zlaté glóby

"Spravedlivé" Zlaté glóby

16.01.2012

Zatímco v rámci nominací na letošní Zlaté glóby se jasní favorité rýsovali, samotné ceny žádného drtivého vítěze nepřinesly. Nicméně za obrovský úspěch se dají považovat tři Zlaté glóby pro… (více)

Nominacím na Zlaté glóby vládne Clooney

Nominacím na Zlaté glóby vládne Clooney

15.12.2011

Asociace zahraničních novinářů akreditovaných v Hollywoodu dnes oznámila nominace na prestižní Zlaté glóby, které jsou tradičně považovány za oscarové předskokany. Letos se nejvíc těší George Clooney… (více)

Reklama

Reklama