Reklama

Reklama

Kapitán Mike křižuje Ameriku

  • USA Captain Mike Across America (více)

Filmový dokument, který napsal, režíroval a namluvil režisér Michael Moore jako snímek o politickém klimatu v Americe před volbami v roce 2004. Je to jeho turné po 60 městech, univerzitních městečkách a dalších místech. Tvrdohlavý dokumentarista se detailně podíval na politické tendence vysokoškolských studentů, oslovuje nevoliče v předvolební Americe, která se rozhodovala mezi kandidáty Georgem W. Bushem a Johnem Kerrym. (TV JOJ)

(více)

Recenze (18)

kaylin 

všechny recenze uživatele

Když už nic jiného, tak na tomhle snímkuje vidět jedna krásná věc. Jak se národ, který se považuje za nejsilnější, dá celkem snadno zfanatizovat. Jak si berou do huby názory, které vlastně nejsou názory, ale jen prázdnými slovy. A pak je zde jeden člověk, který trochu přemýšlí, a dovede další část také zfanatizovat. Vlastně mě tu Michael Moore trochu děsil. ()

Bluntman 

všechny recenze uživatele

SLACKER UPRISING je nejnovější dokument "socanské svině", který je pro americké diváky po dobu tří týdnů volně (a legálně) stažitelný na internetu a který pojednává o Mooreově putování napříč státy Spojených států amerických :-) v roce 2004, kdy lobboval za to, aby nebyl znovu zvolen Bush._____ Není se proč obávat toho, že film byl uveřejněn pouze na internet a nešel do běžné (kino/DVD)distribuce, protože má stále co říct a říká to hlasitěji a naléhavěji než kdy předtím, přestože skladba dokumentu je značně reptetivní: máme právo na svobodu slova, i když se to lidem s většinovým názorem nelíbí, a máme právo nesouhlasit a dělat něco se současnou situací. Myslím si, že nejnovější počin kontroverzního liberála v kšiltovce by mohl být přijatelnější i pro jeho odpůrce (rozuměj: pravičáky a rodiče liberálů = maloměšťáky), než tomu tak bývalo dřív, protože Moore po SICKO pokračuje v sebereflexivní linii svých počinů a hned na začátku přiznává, že točí anti-propagandu a vystříhává se dokonce i přívalu "faktografických" údajů, jejichž věrohodnost je mnohdy pochybná (a bohužel přicházíme i o ozvláštňující, zhusta ironické či sarkastické animované vstupy - místo nich nám Moore ukáže hyperbolizované probushovské klipy a dá nám tak nahlédnout do své filmařské kuchyně)._____ Jen škoda, že ve chvíli, kdy by měla přijít deziluze a přijmutí prohry, se křičí "my se nevzdáme a budeme ještě silnější". To se i přes přítomný cynismus v závěru z otevřené anti-propagandy stává rétorikou nachlup stejná propaganda, proti které se celou dobu brojilo. ()

Reklama

WinstonS 

všechny recenze uživatele

Jednoduše řečeno slabé. Fahrenheit byl na úplně jiném levelu díky dynamickému stříhu a Moorovu svéráznému smyslu pro upravování faktů tak, aby seděly do jedné, jím zvolené přímky. Tady člověk po čase upadne do jakési letargie, když se posté opakují výstupy na pódiu, kde se řeční, burcuje, agituje či zpívá proti Bushovi. A nevytrhnou ho z toho ani R.E.M. či fanatičtí hromadně se modlící křesťané na setkání Demokratů. Moorea moc rád nemám, ale má na víc. ()

Pavlínka9 

všechny recenze uživatele

I když "křižování Michaela Moora Amerikou" nesplnilo svůj účel, i tak ten chlap má můj obrovský obdiv. Dokument o tom, čemu věří, dokument o tom, jak ho lidi přijímají a má na světě tolik příznivců - tady bylo konečně ukázáno, jak ho lidé v Americe přijímají. A vidět jak jsou na něj zaplněné obrovské haly a lidé chtějí, aby jim osobně přijel říct svůj názor, neskutečně mě to potěšilo a nedokážu si ani představit, jaký měl pocit, když vstoupil do haly plné 16.000 lidí, kteří ho plně podporují a považují jeho názory za své. Hodina a půl ukázky toho, jak se jeden američan rozhodl jít za svým snem a udělat pro to cokoliv :) Má můj obdiv. ()

PEZ 

všechny recenze uživatele

Dnes uz trosku neaktualne, ale posluzi ako dobra spomienka na casy, kedy Bush Jr. koncil svoje prve volebne obdobie a hrozilo, ze bude pokracovat v druhom (ako sa nanestastie aj stalo). Samotny "dokument" ledva ledva za tri. Ono totiz Captain Mike Across America, alebo v US tiez znamy ako Slacker Uprising je len zaznam Moorea na jeho turne po Amerike, kde nabadal najma mladych nech idu volit (a ked tak Kerryho samozrejme :)). Chapem, ze vacsina ludi su skor jednoduchsieho razenia a preto by s intelektualnym programom Moore asi tazko prerazil, ale toto bolo na moj vkus az prilis priamociare, prilis jednoduche a vlastne aj nemiestne urazajuce. Politika ako show. Vdaka tomu mi vsetci zucastneni prisli znacne tupi. Mooreove filmy mam rad, ale toto bol krok vedla, v US to takmer splnilo ucel (Bush vyhral najtesnejsim rozdielom v historii), no mne to de facto nedalo nic - iba posluzilo ako nechvalna ukazka predvolebneho boja v Amerike. Trochu zaujimave boli kratke vstupy od ludi ako R.E.M., Tom Morrello (gitarista Rage Against the Machine a Audioslave), Viggo Mortensen, ci Roseanne Barr. ()

Galerie (5)

Zajímavosti (2)

  • Prvý Moorov film, ku ktorému sám neprerozprával komentár. (m.a.t.o.)
  • Michael Moore poskytol film k voľnému stiahnutiu na svojej webstránke po dobu troch týždňov počínajúc 23. septembrom 2008. (m.a.t.o.)

Reklama

Reklama