Diskuze

Pro zapojení do diskuze musíš být registrovaným uživatelem a nejdříve se přihlásit do svého ČSFD.cz účtu. Registraci i přihlášení najdeš vpravo nahoře v menu "Uživatelská zóna". Pokuď ještě nemáš na ČSFD.cz ohodnocených alespoň 200 filmů, bude ti pro začátek zpřístupněno pouze diskuzní fórum "Začátečníci", do zbylých diskuzních fór dostaneš přístup, jakmile ohodnotíš 200 filmů.

Soundtracky

Soundtracky jsou jednou z kmenových diskuzí na csfd, nenechme si ji proto zaplácat odkazy na youtube bez zjevného důvodu! Pokud z jakýchkoliv důvodů odkazujete, napište alespoň na co a proč.

Buďme rádi za jakýkoliv příspěvek netýkající se současného soundtrackového mainstreamu.

 

Správce diskuze:

Rover
<< novější 294 293 292 291 221 148 74 1
  • 14.4.2014  08:46
  Sarrow
  (hodnocení, komentáře)

  Léon

  https://www.youtube.com/watch?v=037uSAIahho

   

  Dnešní odpoledne se jí musím naučit... :)

  • 14.4.2014  08:25

  Uživatel Sarrow smazal svůj příspěvek.

  • 10.4.2014  20:51

  Příspěvek byl smazán administrátorem.

  • 8.4.2014  00:55
  berg.12
  (hodnocení, komentáře)
  Dan9K: Já myslím, že do Televarieté k Orchestru Ladislava Šteidla by pasoval. Ne, vážně, hodnotit tady dirigování je úplně mimo mísu. Navíc na ZUŠkách potká člověk kolikrát daleko tragičtější snaživce.
  • 8.4.2014  00:19
  Dan9K
  (hodnocení, komentáře)

  berg.12: Kam bys zařadil tadyhle Hanse? :-)

   

  Každopádně berg má pravdu.  Když orchestr hraje po stopadesáté Osudovou, tak dirigent plní funkci přívěšku na klíče. V hudbě, kde funguje bicí souprava a hráči ví, kdy mají hrát, taky žádný dirigent potřeba není.

  Ale při cvičení nové vážnouhudební věci, notabene nějaké moderní, by si orchestr ani neusral, to samé u opery.

   

  A ano, učí se to. Ona to není kdovíjaká sranda. Sám jsem měl dva roky obligátní dirigování a ta nezávislost rukou, neustálá pozornost. Soustředit se na hráče, zároveň se neztratit v partituře, ukazovat pravou rukou nástupy a dynamiku, v levé ruce mávat takty, které se můžou neustále střídat. Pamatovat si a zvládnout taktování extrémních variant typu 9/16, 11/16 apod., zvlášť, když si to člověk sám napíše a pak to po někom chce zahrát....Do toho jim ještě nějak předat potřebný výraz a vůbec je to našrotit při zkouškách, když orchestr má za zadkem odbory a mají na všechno kecy a nepřetáhnou zkoušku ani o minutu...nezávidím no....

  na příspěvěk reagoval berg.12
  • 7.4.2014  13:37
  berg.12
  (hodnocení, komentáře)
  Lanark: Samozřejmě, gró práce proběhne při zkoušce. Hodnotit dirigenta podle mávání by bylo asi jako hodnotit práci hokejového trenéra podle toho jak žvejká a občas na někoho zařve. 90% je autorita. Ale těch zkoušek obvykle mnoho není a i mávání je dost důležité. Dá se tím hodnė získat i pokazit, čím modernější věc, tím je to důležitější a opera by se bez mávání neobešla. Jestli to jsou ale účelná gesta či nějaká kamasutra pro diváky jde obvykle celkem dobře poznat.
  na příspěvěk reagoval Dan9K
  • 7.4.2014  12:24
  Lanark
  (hodnocení, komentáře)

  Arbiter: Počkat, to se dirigenti vážně učí, jak mají hýbat rukama? Já myslel, že už je to jen takové "divadýlko" pro publikum. Že orchestr ze zkoušek už dávno přesně ví, kdy a jak má co hrát. Tststs, co se člověk nedozví...

  na příspěvěk reagoval berg.12
  • 7.4.2014  11:33
  Arbiter
  (hodnocení, komentáře)

  To jsou věci, které nedokážu posoudit. Předně se mi vybavil jeden český sbormistr, který měl do nedávna pouze technické vzdělání což mu nebránilo několik let úspěšně vést dva tři poměrně významené studentské sbory a vyhrávat s nimi soutěže. Nehledě na to, že jeho gesta s klasickým dirigováním měla pramálo společného a někdy vypadal, že má v těch rukou spíš křeč. Problémy s tím nikdy nebyly při samotné komunikaci se sborem (i jím dříve nedirigované si zvykly po jedné zkoušce), ale na oficiální úrovni, kdy remcali kolegové, nebo teď na škole dirigování (nebo jak se to jmenuje), kterou si kvůli pedagogický dráze musí dodělat.

  na příspěvěk reagoval Lanark
  • 7.4.2014  11:32

  Uživatel Arbiter smazal svůj příspěvek.

  • 7.4.2014  07:45
  Greca11
  (hodnocení, komentáře)

  kadrama: Watchmen a Sucker Punch pro mě asi nejlepší, co mě z hlavy napadne.

  • 6.4.2014  23:01
  Dan9K
  (hodnocení, komentáře)

  Ale zase udělal Zimmer ty aranže smyčců, který v tý písničce hrajou první housle (!). Takže tam patří, jen tam byl jen jako figurka...

  • 6.4.2014  22:59
  Dan9K
  (hodnocení, komentáře)

  Ono je hlavně úplně debilní dirigovat takovouhle muziku :-)

  To, že to tam Zimmer odmával, bylo jen na efekt, nebyl v tom žádný hudební záměr. Navíc pochybuju, že to nebyl playback.

  Samozřejmě, že to nebylo žádný klasickcý dirigování. Bylo to hezké neučené mávaní, které je symptomatické pro dirigování třeba big bandů. Ukazuješ spíš doby, ne takty, a upozorňuješ na důležitý místa nebo nějaký špeky, důrazy.   Ale ne žádný taktování nebo nástupy...

  na příspěvěk reagoval Arbiter
  • 6.4.2014  22:34
  Arbiter
  (hodnocení, komentáře)

  Kubrickon: To, že v rámci vzdělávání vládne určitá uniformita gest zdaleka neznamená, že jsou jediná správná. Jde o razanci, o rytmus o flow... (a o co ještě, to ti řekne spíš Dan9k). Je trošku hloupé se mu smát za gesta při dirigování. Nic to nevypovídá o jeho umu.

  • 6.4.2014  20:19
  Kubrickon
  (hodnocení, komentáře)

  http://www.dailymotion.com/video/x1m5g1x_hd-pharrell-williams-marilyn-monroe-snl-4-5-14_music Zimmer nevie dirigovať! :D :D :D :D To je hňup! Tie pohyby čo robí! :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D Tak sa vôbec nediriguje! :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D Srágora! :D

  na příspěvěk reagoval Arbiter
  • 6.4.2014  13:26
  Hem.m
  (hodnocení, komentáře)
  • 29.3.2014  16:46
  Frenstat
  (hodnocení, komentáře)

  Nejlepší jo a jo.

  • 29.3.2014  13:27
  kadrama
  (hodnocení, komentáře)

  Ahoj, hledám sountracky podobné Velmi Nebezpečným Známostem nebo Kick Ass - prostě "písničkové", ne melodie. Předem děkuji. (Samozřejmě doufám ve kvalitní výběr hudby.)

  na příspěvěk reagoval Greca11
  • 29.3.2014  10:01
  RobKon
  (hodnocení, komentáře)

  Her od Arcade Fire, jeden z nejkrásnějších soundtracků co jsem slyšel.

  • 27.3.2014  20:33
  Kubrickon
  (hodnocení, komentáře)

  Kto bol vedľa Ebena? :) Marek má rád Elfmana a Burtona? :)

  • 27.3.2014  19:33
  Abes
  (hodnocení, komentáře)

  Dan9K: Krupica! Usednout vedle pana Ebena, to samo o sobě stálo za ty prachy. Zřejmě veliký zážitek.)))

  • 27.3.2014  14:53
  Dan9K
  (hodnocení, komentáře)

  Arbiter: určitě :D

  na příspěvěk reagoval Abes
  • 27.3.2014  14:04
  Arbiter
  (hodnocení, komentáře)

  Dan9K: Já to tu teď vůbec nesledoval. Ale jsem rád, žes byl ve vyšší společnosti. Určitě jsi s nimi prohodil několik slov a získal spoustu kontaktů, které tvou tvorbu pomohou uplatnit v desítkách velkofilmů.

  na příspěvěk reagoval Dan9K
  • 27.3.2014  13:06
  Dan9K
  (hodnocení, komentáře)

  Arbiter: tu akci jsme tu řešili aspoň dvakrát :-)  a teď potřetí :-)   Já hned jak se to dozvěděl, tak jsem šel a koupil nejdražší lístky, a nelituju (oni taky už žádný jiný pořádně nebyly....alespoň jsem seděl vedle lidí, co na to prostě maj, jako Marek Eben nebo Jan Maxián. Jsem si pak říkal, že jsem se na chvíli za své celoživotní úspory dostal do vyšší sorty :D

  na příspěvěk reagoval Arbiter
  • 27.3.2014  12:28
  Arbiter
  (hodnocení, komentáře)

  Dan9K: Tak tohle mě mrzí. Úplně mě minulo, že se to koná. 

   

  K těm LP, pro mě je to tak nezpochybnitelná guilty plesure kapela z dob základky a střední, že jsem schopen říct něco zásadně negativního až o albu Living Things. Jinak prostě kritiku odmítám :))

  na příspěvěk reagoval Dan9K
  • 26.3.2014  22:53
  Echelon1
  (hodnocení, komentáře)

  Kubrickon: Myslíš hru? Ja ju mám a bolo to naozaj úžasné dobrodružstvo...a s módmi...nádhera a tá mytológia...Po LOTR sveta pre mňa najlepšie Fantasy. Keď sme pri hudbe, tak neustále sa behom hry samozrejme mení podľa situácie a lokácie, človek má dojem, že je to jeho sprievodca, naozaj krásna atmosféra. Jeremy Soul predviedol naozaj dobrú prácu, nie po prvý krát ale, už od TES Morrowind. Hlavné témy TES III, IV, V.

  • 26.3.2014  22:10
  Kubrickon
  (hodnocení, komentáře)

  http://www.youtube.com/watch?v=eVVXNDv8rY0 Tak hrozne by som chcel Skyrim!!!

  na příspěvěk reagoval Echelon1
  • 26.3.2014  19:27
  sycorax1
  (hodnocení, komentáře)

  Dan9K: tiše závidím...určitě to stálo za to  :)

   

  Mnou očekávaný film a s ním hudba Clint Mansella je tu.

  Noah OST - Every Creeping Thing That Creeps - Clint Mansell

  Noah OST - Mercy Is (Patti Smith)

  • 26.3.2014  15:39
  Dan9K
  (hodnocení, komentáře)

  Nikdo včera na Elfmanovi?   Bylo to velké...Některé Elfmanovy skladby nicméně prověří orchestr a jelikož je Národní takzvaný KMČ (kdo má čas), bylo slyšet, že věci jako Beetlejuice nebo Pee-Wee by chtěly víc sehrát. Hlavně perkuse a klávesové nástroje (smyčcaři tentokrát překapivě NE!).  Nicméně takového Batmana zahráli perfektně.

  A závěr v podání Elfmana byl famózní, úžasný performer a i bavíč. A úplný závěr se samotným Burtonem jen třešnička na dortu. Playlist perfektní. Samozřejmě může mrzet absence This is Halloween, ale z Nightmare Before Christmas toho bylo zahráno tolik, kolik jsem ani nečekal, včetně Boogeymana.

   

  Myslím ale, že by se moh někdy nějaký orchestr hecnout a dát Remains Of The Day z Corpse Bride...ale to by museli perkusisti trochu cvičit....

  na příspěvěk reagoval sycorax1 , Arbiter
  • 19.3.2014  12:11
  D.Moore
  (hodnocení, komentáře)

  Dan9K: Linkin Park jsem neznal, ale po náhodném proklikání několika klipů na YouTube ti musím dát za pravdu.

  Druhého Captaina jsem dnes ráno během cesty do práce poslechl celého, a je to vážně taková bída, jak naznačuje main theme. Z osmnácti skladeb za poslech stojí snad jen druhá a třetí (obě mají minutu a půl), přičemž č. 3 "The Smithsonian" se nese v duchu Williamsova Zachraňte vojína Ryana a Jackmanovi ji patrně orchestroval někdo, kdo to alespoň trochu umí. Zbytek je elektronický tepající bordel. Jaká úleva slyšet na konci alba píseň It's been a long long time.

  • 18.3.2014  22:03
  Dyas
  (hodnocení, komentáře)

  Je to dost dlouho, ale asi si nikdo nevzpomíná na upoutávku na filmy, která běžela v televizi v době zimy (okolo vánoc... nevím přesně) a objevil se v ní i film Údolí smrti - pohled na Mela Gibsona a jeho výraz. Byla to celkem dlouhá upoutávka a hrála do toho skvělá hudba, ale nemohu to nikde najít.

  • 18.3.2014  21:53
  Dan9K
  (hodnocení, komentáře)

  Arbiter: No sic OT, ale to je fuk,  moje cesta k Linkinům je trnitá, neboť první desku jsem sežral, ale nemoh to přiznat, protože to poslouchala celá (tehdy) základní škola. Věděl jsem, že je to totální produkt v tom nejošklivějším slova smyslu, ale prostě naprosto dokonale vytvořený a tak chytlavý. U druhé desky jsem je ale nějakým způsobem začal fakt nesnášet. U třetí se to trochu zlomilo, protože se od nich začali "fanoušci" odklánět a bylo tam pár zajímavých songů a Thousand Sun je hrozně zvláštní, půlka jak špatní Backstreet Boys (a to mám pár songů od BB fakt rád :D) a půlka totální (skoro industriální) nářez. Tu novou desku jsem ještě neslyšel :-)

   

  No a podobný vztah mám i třeba k tomu Hansovi....ale jenom k Hansovi, ty jeho plagiátory, to mě ani nenapadne poslouchat...

  • 18.3.2014  21:42
  Arbiter
  (hodnocení, komentáře)

  Dan9K: Linkin Park už dávno nezní tak Linkin Park, jako filmová hudba. I když ten novej singl je poměrně fajn :-p

  na příspěvěk reagoval Dan9K
  • 18.3.2014  21:37
  Dan9K
  (hodnocení, komentáře)

  D.Moore: filmová hudba zní čím dál tím víc jako Linkin Park

  na příspěvěk reagoval Arbiter , D.Moore
  • 18.3.2014  16:45
  Kubrickon
  (hodnocení, komentáře)

  D.Moore: Remote Control je rakovina!

  • 18.3.2014  16:22
  D.Moore
  (hodnocení, komentáře)

  Kubrickon: Vůbec ne. Zní to jako miliontá napodobenina Zimmerova a Newton-Howardova Batmana.

  na příspěvěk reagoval Kubrickon
  • 18.3.2014  16:16
  Kubrickon
  (hodnocení, komentáře)

  D.Moore: Obsahuje nahrávka aspoň náznak Silvestriho pochodu? Ten bol skvelý! :) Dúfam, že sa Alan k Marvelu ešte vráti! :)

  na příspěvěk reagoval D.Moore
  • 18.3.2014  15:37
  D.Moore
  (hodnocení, komentáře)

  Tak koukám, respektive slyším, že Silvestriho parádu nahradí v pokračování Captaina Ameriky tahle Jackmanova hrůza. Škoda.

  na příspěvěk reagoval Kubrickon , Dan9K
  • 16.3.2014  15:30
  sycorax1
  (hodnocení, komentáře)

  Abes: Na odlehčení :

  epická zába

   Clint Mansell -jeho hudba mi přijde tak trochu provokující az agresivní,ale kupodivu i přesto si ji člověk pustí znovu a znovu :)

  Jsem zvědavá na jeho nový soundtrack Noe.

  Listen to 32 Seconds of Clint Mansell's 'Noah' ScoreNa jakou hudbu se těšíte v dohledné době Vy?

   

  • 16.3.2014  08:52
  Abes
  (hodnocení, komentáře)

  Dan9K: No mě se neptej, já si pod tím stále nic představit nedokážu ale když ten termín používají i producenti a vydavatelé... :( Vypozoroval jsem, že to s tím undergroundem nejspíš souvisí. A že se slovem epický vyjadřuje význam dobrý a kůl.) Že to furt řeším, mladší brácha mi před pár lety pouštěl jakési fanvideo ku hře minecraft, kde nějaký adolescent monotonně recitoval text. Vše co popisoval bylo bylo epické, epické byly domy, epické byly stromy, epičtí byli lidé. Tak mě napadlo, jestli tady ta epická hudba vlastně taky neznamená, že je dobrá a kůl. Echelon1 mě v tom trochu utvrdil. Tato hudba, kterou poslouchá vybraný okruh lidí by ztratila punc, kdyby ji poslouchal flákač a fanoušek Armina a Prago Union. Prosím, berte to jako provokaci, jen tak se někam dostaneme.

  na příspěvěk reagoval sycorax1
  • 16.3.2014  01:32
  Dan9K
  (hodnocení, komentáře)

  Abes: underground dělá dojem epičnosti?  To jsme pořád u té epičnosti?  Co vy si pořád pod tou epičností představujete?   Tím slovem prostě nahrazujete to, co se vám líbí? :-)

  na příspěvěk reagoval Abes
  • 16.3.2014  00:49
  Arbiter
  (hodnocení, komentáře)

  Abes: A já myslel, že tak činí velkolepý heroický příběh :-(

  • 16.3.2014  00:49
  Abes
  (hodnocení, komentáře)

  Arbiter: Když ze svého Zikkuratu shlížím na běžné smrtelníky, tak si ho taky občas pobrukuju. Ale velmi potichu, kdyby to zaslechl Vilém Čok tak by beztak vše zkazil, je to strašnej pozér.

  • 16.3.2014  00:41
  Abes
  (hodnocení, komentáře)

   

  Jen mám stále pocit, že než o opravdový pojem jde spíš o velkohubý přívlastek. Epickou hudbu dělá instrumentansábl, možná taky nádech undergroundu a dojem výjimečnosti.

  na příspěvěk reagoval Arbiter , Dan9K
  • 16.3.2014  00:30
  Arbiter
  (hodnocení, komentáře)

  Abes: Poslouchal jsem epickou hudbu ještě dřív, než to začalo být v antickym Řecku cool.

  na příspěvěk reagoval Abes
  • 16.3.2014  00:17
  Echelon1
  (hodnocení, komentáře)

  Abes: Nerozumiem čo si tým myslel. 

  • 16.3.2014  00:16
  Abes
  (hodnocení, komentáře)

  Echelon1: ...snižovalo by to jej úroveň. Konečně ten fenomen epické hudby začínám chápat.

  na příspěvěk reagoval Echelon1 , Arbiter
  • 16.3.2014  00:14

  Uživatel Abes smazal svůj příspěvek.

  • 16.3.2014  00:00
  Echelon1
  (hodnocení, komentáře)

  Kubrickon: Frčí? Prečo vlastne ten typ hudby pridávaš k bežnej hudbe v spoločnosti. Už minule som vysvetľoval, že tá hudba nie je u mladých a vôbec bežných ľudí rozšírená. Frčí disco-hudba, techno, rap, srdce-trhajúce romantické pesničky pre dievčatá, to čo hrajú rádia a tak ďalej...A tak je to dobre, nepáčilo by sami, kebyže tú hudbu počúvajú puberitaci chodiaci na zábavy, doscotéky, flákači atď. znižovalo by to jej úroveň (isteže, nájdu sa určite aj taký). Nerozumiem, prečo berieš posmievačne orchester zato, že nie je v štýle 18.-19. storočia. Na svete nájdeš len veľmi málo ľudí počúvajúcich tú hudbu, ktorá dnes akože "frčí".

  na příspěvěk reagoval Abes , Abes
  • 15.3.2014  22:08
  Kubrickon
  (hodnocení, komentáře)

  Mohli by ste mi doporučiť modernú hudbu, ktorá dnes frčí, tú takzvanú epic o ktorej tu bola reč ale pre týždňom :)

  na příspěvěk reagoval Echelon1
  • 15.3.2014  20:16
  juta
  (hodnocení, komentáře)

  Kubrickon: Díky moc :-)

  • 15.3.2014  20:13
  Kubrickon
  (hodnocení, komentáře)
  na příspěvěk reagoval juta
<< novější 294 293 292 291 221 148 74 1