DVD & Blu-ray

DVD

Komentáře k zobrazeným filmům

 • Superpero -
  Equalizer (2014)
  **** 24.1.2015

  Zdejší hrdina by si dobře rozuměl s Casey Rybackem. Navenek taťuldovitý prodavač z Hornbachu, ve skutečnosti profík zabíjející s elegancí...no Caseyho Rybacka. Ze skromného začátku to vyeskaluje do nečekaných výšin a když už byste si začali říkat, že je to blbost, tak vám to Denzelovo charisma prostě nedovolí. Denzel Washington opět potvrzuje, že je pravděpodobně největší sázka na jistotu v poměru herecký výkon / zábavný film. Navíc i můj neoblíbený Marton Csokas konečně vystřihl výborného záporáka. Je slizký, nebezpečný a když vyslýchá tu děvku, tak mi nebylo příjemné na to koukat. Vláďu Kulicha jsem tentokrát identifikoval až z titulků.

 • LIVINGDEAD -
  Den po konci světa (2014)
  * 17.1.2015

  Říká se: Jak na Nový rok, tak po celý rok". No a je to tady, nejdřív mizerný PRESERVATION, pak sračka DARK SUMMER a teď panbíčkářská propaganda THE REMAINING. Asi mne šálí zrak, ale tento SHIT opravdu koupil BontonFilm,a.s. (DVD) a bylo to někde v kinech??? Věřící jsou nahoře a ti zlí, nevěřící zůstali na Zemi? To už jsme viděli i v LEFT BEHIND. Mohl by prosím už konečně někdo natočit pořádný satanský film, kde se věřící usmaží v pekle! Mohla by to být skvělá komedie :-)

 • EvilPhoEniX -
  Dřív než půjdu spát (2014)
  *** 9.1.2015

  Námět obstojný, avšak zajímavé to začlo být až poslední půl hodinu před koncem, což zamrzí. Nicole Kidman mi zde byla velmi nesympatická, tudiž jsem jí nefandil. Filmu také velmi chybí větší komplikovanost, více zvratů a neuškodilo by i více napětí. Mělo to hold na víc. Poměrně tuctová a obyčejná záležitost. 55%

 • Malarkey -
  Láska na kari (2014)
  **** 10.12.2014

  Je tomu už dávno, co jsem naposled viděl tak neuvěřitelně příjemný film jako je právě Láska na Kari. Z xenofobního hlediska musím pochválit tvůrce, protože tady mi přišel sympatickej úplně každej. A hlavně ta Indická rodinka, která se s vervou nakvartýrovala do baráku naproti vyhlášené restaurace, aby si tam otevřeli svoji. Prostě to bylo neuvěřitelně odpočinkové. Příběhem počínaje, postavami procházejíc přes to, jak to bylo natočeno konče. A popravdě mi vůbec nevadilo, že film má 122 minut. Já si užíval každou další minutu a čekal, co přijde dál, protože ta Indická drzost v té jedné malé francouzské vesničce mě absolutně sejmula. Co už jsem ale nepochopil, tak fakt, jak v tomto filmu byli ztvárněni Francouzi...kór někde uprostřed francouzských vinic ve vesnici, kde je těžké nepotkat francouzského vidláka. A hle, ono na potvoru tam každej mluví Anglicky. Trošku záhadička.

 • castor -
  Zůstaň se mnou (2014)
  *** 18.11.2014

  Není to tak dávno, co jsme sledovali zamilovanou Shailene Woodley černohumorně mluvit o rakovině a umírání. Směs smrti a velké lásky nyní okusí rovněž talentovaná Chloë Grace Moretz. Tvůrci okolo ní sází na osvědčené postupy, nebojí se slz a dramatických rozhodnutí. Trochu ze standardního aranžmá vyskakují díky vážné autonehodě, kómatu a postupném ztrácení členů rodiny aneb Chloë, kterou nikdo nevidí, bosky pobíhá po nemocnici a retrospektivně vzpomíná, co krásného i méně veselého v posledních týdnech prožila. Za lecčíms (dle očekávání) stojí pohledný kytarista a zpěvák, její violoncello a nad hrnkem kávy plkání nad možnostmi života středoškoláka. Právě v tom vidím trochu problém, protože naši dospívající hrdinové mluví jak ostřílení glosátoři, jejich myšlenky pokaždé korunuje nějaká jazyková perla nebo trefné moudro. Samozřejmě v mezích kvality scénáře. Takhle mluví dospělí s několika zásadními životními zářezy na pažbě a ne náctiletí. A to se nechci nikoho dotknout, ale stačí si na zastávce o půl osmé ráno poslechnout jejich bezobsažné rozhovory. I přes téma je všechno uhlazené, pečlivě střežené, aby se někde nepřešláplo přes čáru. Ona je vždycky nádherně vymóděná a nalíčená, on sice zpívá o životní bolesti, ale hlavně je na podiu proto, aby ho žraly náctileté fanynky. Románek je to nekomplikovaný, líbivý, chybí ostré hrany. Občasný náběh na kýčovitost ale ještě nikomu neublížil. Z Chloë roste pořádná baba, vedlejší postavy nejsou úplně k zahození, potěší i Liana Liberato, hipísáčtí rodiče nebo Stacy Keach. Takže ten solidní průměr berme.

 • Xmilden -
  Jak vycvičit draka 2 (2014)
  *** 7.11.2014

  Kdepááák. 84% na mě působí jako hodně kvalitní vtip. Už jednička nebyla kdovíjak originální, ale budiž, solidně natočená byla. Dvojka není ani solidně natočená a o příběhu se nemá vlastně ani moc cenu zmiňovat. Ta Alfa to bylo z Na hraně zítřka? A abych si ještě rýpnul, ale Del Torro měl lepší příšerky, takže příště pane DeBlois prosím lépe kopírovat. 55% PS: Co je nejhorší, tak tahle série vydělává, takže Trojky je třeba se hodně reálně obávat :(

 • Enšpígl -
  Dárce (2014)
  **** 11.9.2014

  Je to takový civilní sci-fi, které je odproštěno od velkolepých efektů sázící spíše na divákovu mozkovnu. Faktem zůstává, že podobná pointa příběhu už nám několikrát navštivila naše kina. Na druhou stranu snímek rozhodně nenudí a hraje si s tématy. Za nejzajímavější shledávám ty části filmu, ve kterých se ukazuje, že to zlé v nás je propojeno i s tím dobrým a co může způsobit takový reset osobnosti. Pokud tě nepřesvědčí můj komentář, tak možná herecký hvězdy z první ligy Jeff s Meryl. Jeden z nich by možná v návalu slabé chvilky podepsal účast ve srágoře, ale oba ? Mimochodem na tomhle filmu je krásně vidět o kolik štaflí je Jeff s Meryl po herecký stránce jinde než zbytek osazenstva, při vši úctě k sexovostii slečinky Odeyanky. Film má kvalitní začátek, výborný střed a slabší, ale přijatelný konec.

 • Tetsuo -
  Nejhledanější muž (2014)
  **** 4.9.2014

  Protipól atraktivnímu dynamickému Hollywoodu. Film tak věcný a nedořečený, že se od poloviny jeví jako téměř bezdějový, i když se tu hraje o hodně. Zřejmě nejpřekvapivější a nejdrtivější pointa za poslední roky, která přesně odpovídá i struktuře knihy, kde se vše rozetne na posledních dvou stranách.

 • Malarkey -
  (Ne)zadaní (2014)
  *** 24.8.2014

  Ta trojka v tomhle filmu na mě působila lehce namachrovaně, dokud jsem si na ně nezvykl. Hlavně teda Miles Teller byl pro mě lehce problémovej v některých názorech. Pak ale pochopil a to mi udělalo radost. Nicméně v rámci holek v tomto filmu jsem si říkal, že to zkusím ustát a uvidím, jak to dopadne. Následně proběhla řada hodně slušných hlášek a pár fajnových scén, což mě utvrdilo v tom, že tahle komedie je hodně fajn, ale zároveň to není nic světobornýho. Prostě ze života...

 • Isherwood -
  Chlapectví (2014)
  ***** 27.7.2014

  Film, který jsem si podvědomě vždy přál vidět. Tvůrčí trpělivost a schopnost zachytit v životě přesně ty prchavé okamžiky, které nás formují dále, přinesly dost možná nejvypočítavější snímek v dějinách, ale zároveň si nedovedu představit, že by to šlo natočit byť o kousíček lépe. Být filmovým teoretikem, analyzuju to do nekonečna, takhle to chci vidět ještě aspoň třikrát.

 • ricci.s -
  Jurský masakr (2012)
  *** 5.9.2012

  Partička ľudí havaruje v pralese medzi dinosaurami, najprv stretnú tie "dobré" a potom divák čaká, kedy sa objavia aj tie mäsožravé hovadá, no napokon sa ich ani nedočká. Čakal som od toho omnoho viac. Presnejšie som čakal aspoň trochu akčný, adrenalínový, napínavý film, napokon však z toho vznikla nudná found footage rozprávka pre celú rodinu. Pekne nakrútené, pekné dinosauríky, pekná príroda, ale čo z toho. Priemerný film, ktorý by ma asi neupútal, ani keby som mal 5 rokov. Skončilo sa to ešte skôr, ako sa to vôbec stihlo rozbehnúť, a to kamarátstvo teenagera s malým dinosaurom si naozaj mohli odpustiť, čistý patetický gýč. Aspoň keby pridali nejaké naháňačky po pralese, ale kde nič, tu nič. Postavy umierajú mimo záber, ani kvapka krvi, žiadny poriadny boj o život. Tak čím to chcelo upútať? Len formou, ktorá tu už bola miliónkrát? Bodíky tentokrát dávam len a len za "remeslo", keďže väčšinou narážam na filmy trochu "iného" razenia. Zlatý Jurský park.

 • Boss321 -
  Muž z Ria (1964)
  **** 21.12.2007

  Film, kterým se inspiroval Steven Spielberg k natočení Indiana Jonese. Na Muži z Ria se bohužel trochu podepsal zub času, ale i tak jde o slušnou podívanou. Muž z Acapulca se mi, ale líbil o něco víc.....

 • Karlos80 -
  Romeo, Julie a tma (1959)
  ***** 27.3.2007

  Nádherný, ale o to více smutný film. Velmi tíživá a vypjatá atmosféra strachu, psychického teroru, útlaku a napětí s období dnu Heydrichiády. Poklidné začáteční tempo filmu vyústí až sdělením řiditele pražského gymnázia (Miloš Nedbal), jejich třídnímu učiteli Vladimíru Rážovi že byl spáchán atentát na Říšského protektora Čechy a Morava. Pak se film rozjíždí na plné obrátky, což na vlastní kůži pociťuje i rodina Rumrelových. Všude v ulicích mraky němců, jejich těžká technika v ulicích Prahy a všeobecný strach co bude.. Zejména syn Pavel (vynikající Ivan Mistrík a jeho mladá židovská dívka Hanka (rovněž skvělá Daniela Smutná) kterou ukrývá v malé komůrce na půdě pavlačového domu to po pár rozhlasových a letákových informací na plno začnou pociťovat, nejprve tedy Pavel a až potom Hanka. Dále se nám krom těchto dvou hlavních herců, ve filmu představí matka Pavla Jarmila (Jiřina Šejbalová), která využije naplno své herecké mistrovství až ke konci filmu, když už jsou všechny karty definitivně rozdány. Její výrazy v obličeji s hrůzou na rtech nám naplno dokazují že to byla opravdu veliká herečka. Dále tam byl Pavlův starý dědeček hodinář Mrázek (František Smolík), který zde ještě nedostal takovou příležitost jako v o rok starším mistrovském Vyšším principu, ale už i tady byl velmi vidět. Hodinář, kutil, snad i vynálezce který si chtěl patentovat své veškeré nápady, jako by byl duchem nepřítomný, ač laskavý tak mi připadalo jako když ani netušil co je za dobu a co se děje venku pod jeho okny. Žil si jen vtom svém světě a málo co ho zajímalo, měl jen své vynálezy a nic víc ho nezajímalo. Byl starý to ho omluvalo. Avšak na konci filmu, ve scéně kdy chtěl schovat židovskou dívku k sobě do bytu mě skoro rozbrečel a neuvěřitelně dojal. Pojď děvče k nám u nás se schováš! Zatímco u jejich baráku to vřelo, poněvadž bydleli někde poblíž Resslovi ulice kde se zrovna odehrával definitivní boj němců s partyzány. A naposledy bych snad zmínil ještě roli hysterky-kolaborantky Kubiasové (Blanka Bohdanová) milenky německého důstojníka, která se vlastně tak trochu zapříčinila o konečnou podobu filmu. Film byl tedy o necelý rok mladší než geniální Vyšší princip, ale byli tu i podobné scény a okamžiky ať už obsazení Ivana Mistríka, jeho role zde pro něj naštěstí nebyla tragická, jen snad duchem, ale o to více prožíval lásku ke své dívce do které se zamiloval. Pak zde byla ale scéna velice podobná právě z Vyššího principu a to ta kdy si přišlo gestapo do školy pro jednoho Pavlova spolužáka kterého hrál Ladislav Mrkvička, tvrdost jeho odvedení však neznala mezí. Tak abych to už nějak ukončil opravdu se jedná o jeden z těch lepších dramatických filmu z období Heydrichiády viz. třeba Vyšší princip nebo Daleká cesta, a rozhodně není horší a v mnoha hlediskách se jim dokonce i vyrovná. To záleží už na posouzení každého z nás. Mě se film líbil a už jen za strhující herecké výkony a za přitažlivou nervysrdce rvoucí působivost dávám za 5*.

 • castor -
  Piano (1993)
  ***** 16.1.2006

  Australský klenot.. Jednoduše silný film, v hereckých výkonech, výpravou, hudbou, scénářem a kamerou jakbysmet. Na Nový Zéland situované drama němé Angličanky Ady, jejíž život představují dvě věci – láska k pianu a malé dcerce. Zde má začít znovu, s novým manželem, aby unikla viktoriánskému odsuzování kvůli nemanželskému dítěti. Ale právě piano se stává pojítkem vášnivé lásky k místnímu osadníkovi a právě dcerka tajemství své matky vypustí mimo čtyři stěny osadníkova přístřeší. Oscary za scénář, v obou ženských kategoriích, Zlatá palma v Cannes 1994 za film i pro Holly Hunter, zcela zasloužený divácký zájem a překrásné klavírní sekvence, nasnímané v chladných barvách nehostinné země.

 • Tosim -
  Muž z Hongkongu (1965)
  ***** 12.5.2003

  Film využívá originálního nápadu a hereckého potenciálu Jena Paula Belmonda. Má neuvěřitelný spád, mohokrát překvapí a některé gagy jsou skoro k nepřežití :-) Ale Ursula Andress v té mořské vodě mezi sasankami, pánové, to si zaslouží minimálně hvězdičku navíc!