DVD & Blu-ray

DVD

Komentáře k zobrazeným filmům

 • choze -
  Sully: Zázrak na řece Hudson (2016)
  **** 15.1.2017

  "PŘISTÁNÍ NA VODĚ NIKDO NEPŘEŽIJE." U tohohle filmu jsem brečel jako želva postříkaná slzákem. Já se tedy u katastrofických filmů dojímám pravidelně, protože pohled na lidi chycené v smrtelné pasti a loučící se se životem nebo o něj do poslední chvíle bojující (a nejen o ten svůj) se mnou vždycky pohne. A v které situaci nebo obraze se to lépe koncentruje, než v padajícím letadle, kde má jeden člověk v pilotní kabině v rukou životy stopadesáti vyděšených lidí bezmocně se krčících za ním? Ale SULLY je něco víc než patetická katastrofická podívaná - je to film o zázraku. Skutečném zázraku. A to film, který ten zázrak precizně zachycuje, když ho nahlíží z několika stran a celou dobu ho nepříjemně napínavě zpochybňuje. Skutečně zvolil charizmatický a sympatický profesionál tu nejlepší možnost a všechny zachránil a nebo chyboval a jen náhodou nikdo nezemřel? Opravdu jde o zázrak nebo o selhání? Tom Hanks, který se na hraní hrdinů z lidu specializuje, je jako pochybnostmi se trápící kapitán sázka na jistotu, která ale perfektně vyšla. Jestli mi někdy půjde o život, snad bude Tom Hanks po ruce.

 • Ainy -
  Čapí dobrodružství (2016)
  **** 12.1.2017

  Není nad to být na paragrafu a mít čas na ptákoviny. Závažnost situace si vyžaduje usilovné hledání zatím nezhlédnutých pohádek a tím alespoň trochu zabavit hicující dítě. Teploty klesly a začala se u tohoto tak trochu ztřeštěného příběhu zase smát a já s ní. Asi nejvíc pobavili vlci a jejich nespočetné bojové formace. Nejmíň zase holub a jeho trapné songy. Je to takový miloučký ňuňu dobrodružný animák a jako každý, tak i on vysílá do světa své poselství: "Přestaňte se fyzicky sbližovat, postavte si na střeše přistávací plochu pro ptáky, zapněte naváděcí světla a čekejte leteckou poštu s miminem. Kdo nemá vlastní dům, tak vám zásilková, čapí služba doručí balíček až ke dveřím." Nám se to každopádně líbilo. Doporučujeme.

 • Marigold -
  Zloději zelených koní (2016)
  *** 19.12.2016

  Poklidná atmosféra Hájíčkových textů trefená dobře, vkusná a funkční kamera, poměrně dobře využitá nenávodná hudba. Bohužel Marek Adamczyk hraje hodně ploše (i když grimas střídá hodně) a nadějně rozjetý scénář vyznívá totálně do ztracena a rozpačita. Není to ani nijak extra napínavý thriller a ani extra propracované vztahové drama. Kategorie "solidní a nevýrazné".

 • xxmartinxx -
  Naprosto dokonalé (2016)
  *** 11.12.2016

  Bizarně dadaistické, naprosto neuchopitelné ve své absolutní neochotě dávat smysl jako film. Je mi jedno, jestli se to umělecký záměr, nebo pád na hubu, ale tohle je natolik za hranou, až to má svoje kouzlo. Kdyby se na konci objevilo na místě režiséra J-L Godard, všechno by to krásně zapadlo do sebe.

 • verbal -
  Ben Hur (2016)
  ** 5.12.2016

  Ben Hůř! Taxe i tisícioskarová (Div se světe!) bajka o správňáckém židovi dočkala svého respatlání a je to stejně kýčovitý a užvaněný kudlankovský southern jako ta přeceňovaná Bible ryloudyt s Čárltnem. Sice ubrali tak půl hodiny ježišiády a kapku to zdynamičtili, takže u toho had usíná trochu pomaleji, nicméně ta jedna scéna, ke které se musíte prokousat dvěma hodinami žalmů a jiného sterilního tlachání, je v digitálním bordelu daleko méně působivá než stará dobrá manuální výroba koňského salámu. Hestnova archaická kvadriga tak pořád vítězi o tři pajdavé Mojžíše, i když ji tentokrát pilotuje daleko menší slizák.

 • Tom Hardy -
  Morgan (2016)
  ** 3.12.2016

  Nabízí se vyšší hodnocení pro poměrně sebejistý vizuál a solidní tempo, osobně mě ale mrzí nevyužitý náběh na dějový twist, který přichází po necelé hodince a tvůrci to během pár minut zahodí, aby přepnuli na tupou vyvražďovačku. Závěrečná pointa už dojem nezachrání, mimo jiné proto, že není těžké ji vyčmuchat dopředu. Luke Scott ale vyloženě neselhal, jako režisér jednoznačně potenciál má. Příště by to ale chtělo scénář, který z postav nebude dělat takové neschopné idioty. 50%

 • emma53 -
  Dítě Bridget Jonesové (2016)
  **** 18.11.2016

  Faktem je, že všichni zestárli a docela jsem se divila tomuhle třetímu projektu, ale v mých očích to vyšlo tak akorát a doufám, že naposledy. Jinak mile vtipné, Emma si taky napsala pár řádek do scénáře a dokonce si tam zahrála. Finále se mně jasně, že líbilo, ale už dost páni tvůrci. Dávám čtyřku s chvěním rukou, takže bude hodně slabá.

 • Radek99 -
  Boj za svobodu (2016)
  **** 6.10.2016

  V podstatě takové volné pokračování 12 let v řetězech...Gary Ross sice není tak skvělý režisér jako Steve McQueen, ale i tak je jeho snímek působivý a řemeslně povedený, snad jen ten ,,televizní" look mu lze vyčíst... Co se obsahu a hodnot ve filmu obsažených týče, Free State of Jones nám tu prezentuje ony základní principy, z nichž vyrůstá celá západní (tedy naše) civilizace...o to smutnější je číst si tu některé zdejší komentáře...

 • EvilPhoEniX -
  Sedm statečných (2016)
  **** 30.9.2016

  Byť je originál film mého mládí, tak mě remake velmi potěšil a mohu jej prohlásit za zdařilý! Magnificent Seven je můj úplně první film v kině bez podpory jakýchkoliv titulků, takže mi mohl nějaký vtip i ujít, přesto jsem si film užil maximálně. Herci jsou zvoleni na výbornou nejlepší je Denzel Washington, který si film užívá na plné koule, je přirozený a působí jako by se ve Westernu narodil, jeho ultimate mód ve finále je radost sledovat. Chris Pratt mu slušně sekunduje, to je definitivně nová hvězda, sympaťák plný charismatu, který diváky baví svým humorem a kouzly ( Od něj v budoucnu uvidíme ještě hodně zajímavé věci), mne osobně potěšil i Byeong-heon Lee, který zahříval mé asijské srdce se svými triky s noži, na což opět byla radost koukat, Ethan Hawke a Vincent D'Onofrio příliš nezazářili. Co se týká akce, jsou zde pouze dvě větší akční scény, kde ta finální má snad půl hodiny a je to největší rachot na divokém západě, co jsme kdy mohli vidět. Hodně intenzivní, výbušné, explozivní, napínavé, hlasité a emotivní! Originál mi přišel lepší ve stavbě příběhu a seznámení s postavami, zde zas byla vydařenější akce a stylovější vizuál( což dá rozum). Doporučuji. Story 6/10, Atmosféra 9/10, Gore 3/10, Vizuál 9/10, Akce 10/10, Napětí 8/10,Humor 6/10. Zábavnost 8/10, Lekačky 0/10.85%

 • Gilmour93 -
  Mělčiny (2016)
  *** 30.9.2016

  „We're gonna need a bigger tits..“ Eye candy survival, kde si to vyšinutý žralok rozdá se spoře oděnou blondýnkou. Pěkně se na tu faunu a flóru dívá, ale někde od poloviny se scénář plíživě překlopí do podoby, že by se za ní nestyděli ani Shakespeaři z Asylum. Scény jako videovzkaz rodině, nahazování vypadlého ramínka rackovi Wilsonovi či samotný závěr, kdy žraločice vypadala, že chce mít s bójí děti, posunuly Mělčiny do sfér přepálené letní komedie. Docela taky zamrzelo, že Blake Lively použila na zaškrcení tržné rány neopren a ne horní díl plavek. Styděla se snad před Stevenem Seagullem? Pokud chcete trochu více realismu a ne psychopatickou parybu, kterou neintoxikuje ani půlka nadraného Mexikánce, doporučuji australské The Reef..

 • POMO -
  Obr Dobr (2016)
  **** 29.9.2016

  Tak trochu vegetariánska agitka :-) Zrejme Spielbergova slabosť pre hereckú charizmu Marka Rylancea oživila tento projekt. A možnosti WETA Digital, ktoré v osemdesiatych rokoch nemal k dispozícii. Kúzelný výlet do detskej fantázie, podfarbený Johnom Williamsom, skrášlený vypiplanou výpravou a emocionálne naplnený Rylanceovymi očam a skvelou motion capture jeho pohybov. Poetická téma snov a pojatie krajiny obrov sú bohato vyťažené a dej nepredvídateľný. Nebyť tých divných vecí, ktoré sa vo filme začnú diať v poslednej tretine, šlo by o dôstojného pokračovateľa najlepších Spielbergovych rozprávok.

 • verbal -
  Smrt ve tmě (2016)
  ***** 19.9.2016

  Pokud vám smrdí nohy nebo příliš hlasitě prdíte, neměli byste rozhodně vykrádat baráky oftalmoretardovaným gumám. Číhá tam totiž Zmrd ve tmě. I když, on to tentokrát až takový zmrd rozhodně není. Kromě toho, že je to originální, skvěle napsané, ještě lépe natočené a po celou stopáž napínavé a svižné, má to i nevšední morální přesah. Já tedy celou dobu zarytě fandil tomu chudákovi slepci, jehož se snaží bezskrupulózně vyloupit partička zkurvených potratů detroitské spodiny, a přál všem těm „ubohým dětem“ s kompulzivním životním snem utéci z té nuzné mizérie a odjet raději krást a fetovat do Losích Andělic pomalou a bolestivou smrt. Uruguayské Lesní ucho si střihlo famózní reparát a Štefan Dlauhý prokázal, že umí sugestivně nejen decimovat namodralé animáky, ale i poslepu vyprcat pipetou nesympatickou čorkařskou kravku.

 • Matty -
  Ve jménu krve (2016)
  *** 18.9.2016

  Příjemně věcný revenge thriller. V sobotu večer na Nově splní svůj účel, ale fanouškům béček, která neřeší množství sprostých slov ani počet mrtvých, zřejmě nenabídne stejné uspokojení jako filmy ještě více nekompromisní a hlásící se k trashové tradici s větší hrdostí (třeba Gibsonova Odplata). Patetický rozměr opětovného shledání a sblížení otce a dcery se Richetovi sice daří omezit tím, že vztah ústřední dvojice pojímá trochu jako v buddy movie, ale přes všechen cynismus a černý humor (viz hned úvodní vtípek s nakupováním nábojů, který je ovšem v zásadním rozporu s tím, jak nekomplikovaně jsou zbraně pojímány ve zbytku filmu) je pořád patrné, že tématem filmu je rodina a odpuštění. Na výchovné dialogy naštěstí vzhledem ke krátké stopáži nezbývá mnoho času a Gibsonův táta navíc většinu dceřiných hříchů odbývá slovem „fuck“ pronášeným s různou intonací. Richet ví, kdy vyprávění nakopnout akční scénou a vzdor předvídatelnosti zápletky dokáže párkrát překvapit alespoň nečekaným střihem (do toho, co se odehrává ve filmu promítaném v kině) nebo nervností, s jakou jsou nasnímány a sestříhány běžné konverzace (takže si neustále uvědomujeme, že hrdiny tlačí čas). ___ Jestli se o některých rolích tvrdí, že byly napsány herci přímo na tělo, v tomto případě to platí bezezbytku (třebaže jako předloha posloužila kniha) a autobiografický aspekt mi zároveň přijde na celém filmu nejinspirativnější. Gibson hraje vyléčeného alkoholika, bývalého člena motorkářského gangu, který měl tolik problémů se zákonem, že sebemenším prohřeškem riskuje porušení podmínky a návrat za mříže. Před společností, ve kterou ztratil jakoukoli důvěru, se skrývá ve westernové krajině nikoho u mexických hranic. Teprve dcera v nesnázích jej přiměje oprášit vojenské uvažování a zabijácké schopnosti, které nakonec nejsou něčím, zač by se měl stydět, nýbrž užitečnou pojistkou pro případ nouze a připomínkou časů, kdy skutečně žil (nejen přežíval). Nikdy nevíte, kdy váš obytný přívěs přijede rozstřílet skupina naštvaných Mexičanů (k dobru filmu třeba připsat, že hrozbu zde představují také neonácci) a vy budete muset vzít spravedlnost do svých rukou. Problémová minulost vám v podobné situaci přijde vhod. Není přitom podstatné, kolik škody napácháte a kolik mrtvol za sebou zanecháte, pokud tím pomůžete rodině. Jinými slovy, pokud jste – jako Mel – kdysi byli padouši, neznamená to, že byste se kvůli tomu měli až do konce života trápit. Blood Father bude těžko filmem, který spasí Gibsonovu kariéru, zároveň ale nabízí mnohem víc (provinilé) zábavy než jiné projekty, jež jsou v zásadě jen psychoterapií herce nebo tvůrce. 65%

 • Dadel -
  Buchty a klobásy (2016)
  ***** 1.9.2016

  Film se mi velmi trefil do vkusu, protože obsahuje spoustu sprosťáren, interpotravinový sex a genocidu baby karotek. Zároveň jde ale o chytré sofistikované podobenství symbolizující holocaust a židovsko-palestinský konflikt.

 • sniper18 -
  Bitva o Sevastopol (2015)
  **** 1.6.2015

  Sniperskú tématiku mám veľmi rád, hlavne, pokiaľ sa týka skutočných osobností, ktoré v tejto oblasti patrili medzi tých najlepších, čo Ljudmila Pavličenko nepochybne bola a Rusi sa tentoraz vytiahli, keďže práve Boj za Sevastopoľ mi vo svojej kategórii sadol asi najviac. Síce sa mohol trochu viac odohrávať na bojisku, ale až na scény zo zámoria, ktoré mi prišli trochu nadbytočné, aj keď našťastie aspoň nie nudné mi to aj tak dejovo po celý čas nadmieru sadlo. Veľkú zaslúhu má na tom nepochybne aj hlavná hrdinka, ktorá mi vyhovovala v tej akčnejšej, ale aj civilnej polohe, preto ma bavili aj časti z jej mladosti, ktorým sa venuje úvodná fáza filmu. A dokonca ani romantika mi tu na moje prekvapenie vôbec neprekážala, keďže je podaná úplne inak, než vo väčšine podobných filmoch, menej výrazne a vkusnejšie, pretože muži jej života sa tu skôr prejavujú, ako jej pomocníci a ochrancovia, ktorí pre ňu dokážu položiť život. Celkom spokojný som aj po stránke akcie, na tých veľkolepejších sa síce trochu prejavuje nižší rozpočet, než by bolo vhodné, hlavne letecký útok, ale inak mi prišli kvalitné a aj pomerne špinavé. Ale aj tak som si viac užíval sniperské akcie, ktorých nie je až tak moc, no rozhodne potešia. V rámci hereckého obsadenia by to chcelo hlavne výraznejších mužských predstaviteľov, k týmto som si ani nestihol moc vytvoriť vzťah, ale hlavne, že charizmatická Julija Peresild to ťahá aj za nich. Na réžii a technickej stránke môžem vytknúť iba ten trochu nižší rozpočet, ktorý sa ale aj tak neprejavuje rušivo, inak mi to väčšinu času vizuálne, atmosférou, lokáciami a dokonca aj emóciami dosť vyhovovalo. Hlavne ten útek pred delostreleckou paľbou bol perfektný vo všetkých ohľadoch. A chválim aj hudbu, ruské piesne sú tu dobre dosadené, aby svoje sekvencie čo najlepšie podporili. Takže pár menších výhrad by som určite našiel, hlavne by som ocenil trochu viac sniperských akcií, ale aj tak sa mi to veľmi páčilo a s radosťou si to ešte pozriem. 79%

 • genetique -
  Což takhle dát si špenát (1977)
  *** 20.3.2015

  Ďalšia zo série science fiction českej vlny sedemdesiatych rokov, ktoré síce oplývajú nápadmi a originalitou, ale ich realizácia však postráda komplexnosť. Napriek veškerej naivite vyznieva milo, sviežo a úsmevne. Bohužiaľ len úsmevne, žiadne vodopády smiechu sa nekonajú, dej však plynie pomerne plynule a vďaka pohodovým hercom sa na to príjemne pozerá. 65%.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace