DVD & Blu-ray

DVD

Komentáře k zobrazeným filmům

 • Malarkey -
  Keanu - Kočičí gangsterka (2016)
  *** 19.8.2016

  Kočičí gangsterka na úrovni. Víc se z toho nápadu asi fakt vymáčknout nedalo. Přitom mám pocit, že film funguje jen v momentě, kdy se na scéně objeví koťátko. V tu chvíli se vyšvihne filmařská roztomilost na nejvyšší možnou metu a divák dostane přesně to, co chce. Jenže koťátko je na scéně jen párkrát a o zbytek se starají dva srandisti, kteří jedou hodně specifickej a dost americkej humor a tím tenhle film trošku zabíjej. Vtipnej je, ale jenom někdy. Rozhodně ne pořád. Nicméně si myslím, že podtitulek k filmu by měl být: „Každý kdo se na tento film nepodívá, způsobí, že na světě umře jedno koťátko.“ Takže se koukejte naladit na stejnou kočičí vlnu, ať i Váš obývák přetejká kočičí roztomilostí na úrovni Mňau TV.

 • EvilPhoEniX -
  Hardcore Henry (2015)
  ***** 2.5.2016

  Ruský Tarantino splnil sen všem mužům !! Hardcore Henry je divoká a vzrušující jízda, která 90 minut nepřetržitě přidává na plyn a nepolevuje až do extrémního finále.( Jestli si někdo pamatuje na výbornou scénu v kostele z Kingsmana, představte si jí v 90. minutovém obalu a získáte Hardcore Henryho). Za pouhé dva milióny dolarů nám režisér servíruje vše po čem chlapi prahnou. Spousta Cool akce, která dá zavzpomínat na hry:Counter Strike, Modern Warfare, Half- Life 2, Portal a Mirrors Edge, nespočet dirty joků, které vykouzlí úsměv na tváři, scéna v bordelu zase potěší naše oči, úžasný soundtrack potěší naše uši a dech nám bere intenzita násilí a nespočet gore scén, co překonává snad vše, co jsem doposud viděl ( Přelomené páteře, vyrvané srdce, otevřené hrudní koše, rozstřelené palice a mozky + četné zlomeniny snad na každém kousku těla) Správně dojde i na koule. Aby toho nebylo málo, tak samotný příběh není vůbec naivní a infantilní ba naopak v závěru vytasí i příjemné eso v podobě solidního zvratu. Je úplně jasné, že Hardcore Henry je zcela vytržen z reality a místy opravdu působí, že hrajete a sledujete zároveň hodně drsnou akční hru, kde se ani nedivím těm pár hysterickým slečnám ,které odešly z kina. Já jít na film o Barbie, také nevydržím v kině dlouho. Pokud jste vysoko oktanový alfa samec prahnoucí po řádné zábavě a spousta násilí jako já, nebudete zklamáni. Story 7/10, Atmosféra 8/10, Gore 10/10, Vizuál 7/10, Akce 10/10, Napětí 8/10,Humor 7/10. Zábavnost 10/10. 95%

 • 3DD!3 -
  Orel Eddie (2016)
  ***** 1.5.2016

  Srdcovka a film pro dobrou náladu. Eddie je takový ten tvrdohlavý mezek, který si dokáže diváka získat. Egerton je parádní, někde na hraně mezi realitou a sympatickou verzí pro masy a Jackmanovi je role napsaná na tělo. Skok s cígem nemá chybu. Přesná režie a scénář, který se reality drží jen aby dobre bolo, 80's synth hudební styl, parádní atmosféra a Garmisch-Partenkirchen... ty můstky jsem jako děcko obdivoval.

 • Enšpígl -
  Lovec: Zimní válka (2016)
  *** 20.4.2016

  Klasickej blockbuster, kterej tě nějak zásadně nenasere, ale druhej den si budeš pamatovat spíš co jsi žral poslední víkend k obědu než že jsi viděl (a) nějakou zajebanou zimní válku. Samozřejmě osoby a obsazení mají co říct do našeho rozhodování zda jít či nejít. Děvčátka si navlčej trencle při pohledu na Chris Hemswortha a my kluci se zasníme, jaký by to bylo mít obrovskou povstel, aby se tam vešla Jessica, Charlize, Emily a basy plzňeskýho, protože lidský a chmelový holky, nikdy neomrzej.

 • Djkoma -
  Pátá vlna (2016)
  ** 11.4.2016

  Další young adult sci-fi jako Hunger games? Částečně ano, ve výsledku spíše připomínající televizní seriál Falling Skies, protože film vypovídá o pohledu středoškolské dívenky (sladká Chle Grace Moretz) na postupnou invazi mimozemšťanů na naší zelenou planetu. Ať už zní postupných 5 vln jakkoliv bizradně, určitá systematičnost a "snižování" stavu obyvatelstva zde funguje (až na tu poslední vlnu). Za málo peněz tu Blakeson nenatočil tak špatný film, jak by se zdálo, bohužel je to však opakující klišé v mnohém, které ani sebelepší destrukce v závěru nezachrání. Pointa je totiž prozrazena mnohem dříve než na konci a pak jen čekáte, jak se to všechno vyvine (a doufáte, že ne tím způsobem, co myslíte). Hlavní problém však tkví v tom, že je původní literární dílo poměrně slušně přepsáno, urychleno a postavy jsou extrémně zjednodušené (např. Zombie u doktorky skrz sklo zabije svého kamaráda...). Takže jako adaptace podprůměrné, jako film do televize se to dá... PS: kdyby tam nebyla ta vnucená a zbytečná romance (jako popravdě, kdo by Chloe odolal, já být její kolega herec, tak donutím pod výhružkou smrti scénáristu, ať mi tam dá romantickou chvilku... možná dvě... možná celou noc... a já budu aktivní a budu to chtít trénovat)

 • Gemini -
  Spotlight (2015)
  ***** 9.4.2016

  Hnus, velebnosti, taková odporná nejenom židozednářská, ale teď samozřejmě hlavně islamistická propaganda, která chce otřást základy hodnot křesťanské kultury, ať už je to cokoliv. Anebo spíš "Hell yeah". Doslova. Díky CSFD za uspořádání projekce, na kterou jsem se vypravil z města měst jménem Hradec Králové až do dejme tomu města jménem Pardubice. A rozhodně jsem nelitoval, spíš měpřekvapilo, jak se mohlo stát, že sál byl zhruba z poloviny prázdný. Ale to je vedlejší. Hlavní je, že Spotlight je v dnešní době unikát. Ošklivě řečeno procedurální film o velké cause investigativní žurnalistiky, který jde připodobnit nejlépe asi ke Všem Prezidentovým Mužům. Místo Hoffmana a Redforda nabízí opět jiného a opět skvělého Michaela Keatona a opět jiného a opět skvělého Marka Ruffala (a všechny, jejichž jména si můžete přečíst výše, protože i ti "bezejmenní" jsou bez výjimky vynikající), a bez přestřelek, honiček a podobných vděčných propriet, které se v konspiračních filmech leckdy objevují, buduje svůj příběh a žene výš a výš divákovu touhu začít klít a rouhat se a angažovat se a dušovat se, že už se nebude dívat stranou, ale pomůže s "tím" něco dělat, ať už je "to" cokoliv. Vynikající filmový zážitek, nastavující nejedno zrcadlo, a burcující, ačkoliv je důsledně odtažitý, nenápadný, vybavený jen v podstatě komorní hudbou Howarda Shorea, jíž dominuje klavír. K mé oblíbené Firmě má ale zdejší "piánko" hodně daleko - přesto výtečně funguje. Spotlight se zkrátka povedl po všech stránkách. 90%

 • Falko -
  Pád Londýna (2016)
  **** 9.4.2016

  Pocital som s tym, ze scenar bude blby, ked uz tento film odmietol prave kvoli scenaru natocit reziser OLYMPUS HAS FALLEN (2013) Antoine Fuqua, ale utok na Londyn bol väsci, nez som cakal, slusne natoceny a hlavne tu nebola minuta, ktora by ma nudila. Dokonca aj kameraman Ed Wild sa snazil hlavne pri prestrelke v nocnych uliciach Londyna dlhymi zabermi bez strihu napodobnit Emmanuela Lubezkiho, ktory si to vyskusal uz aj v GRAVITACII (2013) alebo v BIRDMANOVI (2014). Gerard Butler je tu proste ako Rambo, ktory nakope teroristom zadky a je jedno, kolko ich je, takze skutocne netreba od tohto filmu ocakavat nejaky inteligentny zazrak na styl SMRTONOSNEJ PASCE (1988) alebo napodobneninu realneho utoku na styl Pariza alebo Bruselu. Mna to bavilo a dopadlo to presne podla mojho ocakavania, pretoze toto je nastastie len film.

 • Superpero -
  Zootropolis: Město zvířat (2016)
  ***** 21.3.2016

  Pokračuje to v tradici těch nejlepších buddy movies a má to tu výhodu, že v rámci žánru ani nemusí být originální. Naopak každý je rád, když pozná všemožné odkazy. Jinak je ale Zootropolis originální hodně a strašně se mi líbilo to město. Stejně je to ale bezva hlavně díky skvělé ústřední dvojici. Po traileru jsem se zaječí šprtky trochu obával a těšil se jen na lenochody, ale vše funguje, jak má a hrdinům budete fandit. 9/10

 • Tuxedo -
  Pýcha, předsudek a zombie (2016)
  * 20.3.2016

  Jako kdyby mi nějaký výtečník neustále přepínal mezi unylou adaptací Pýchy a předsudku se špatným castingem a nezábavnou hororovou komedií, která nastává vždy v momentě, kdy se postavy přesouvají z bodu A do bodu B. Správně ulítlý nápad, otřesné a nenápadité provedení.

 • Marigold -
  Trabantem do posledního dechu (2016)
  **** 16.3.2016

  Když ho miluješ, není co řešit. Dvojtaktní žlutý cirkus se v novém snímku mění z cestovatelského dokumentu v takovou pěknou situační komedii o těch, kteří cestují. Občas mě irituje, že už tvůrci divákům moc nevysvětlují, kde jsou a kudy se tam dostali (ze zeměpisu jsem maturoval, ale nemůžu říct, že bych se ve filmu extra orientoval), občas mi vadí, že vím málo o posádce plastových tanků, ale většinu času je zábava nechat se unášet vehiklem, který chátrá podobně jako jeho lidé. Do posledního dechu je prostě taková situační komedie o tom, jaké to je trávit s někým půl roku, pořád někam padat a pořád opravovat něco, co do daných krajin nikdy nemělo dojet. Je to vážně cirkus na tenkých gumách, oslava houževnatosti a lásky k nesmyslnému riziku, bez kterého by byl život rovná dálnice. Doufám, že zase vznikne televizní cut, který zahladí trochu divoký filmový sestřih. Nicméně pokud jste smradu trábiho podlehli, budete jeho výpary natahovat do posledního dechu. Tomuhle druhu DIY šílenství těžko nepodlehnout... Dan Přibáň: Hanzelka a Zikmund meet Přemek Podlaha. [70%]

 • Ainy -
  Robinson Crusoe: Na ostrově … (2016)
  **** 25.2.2016

  Po vizuální stránce nemám absolutně co vytknout. Opravdu skvělá animace. Je vidět, že se snaha o výpravu povedla. Na druhou stranu jsem cítila, že vázne příběh. Vypadalo to, že vytvořili film, akorát zapomněli na dějovou linku. Zvířátka mezi sebou vedla tak trochu nucené a plytké dialogy. Jako by je tvůrci vymýšleli za pochodu a neměli předem napsaný scénář. Napínavé a vtipné momenty tam sice byly, s potomkem jsme se i zasmáli, ale celkově to vnímám jako nekořeněné, nedopilované dílo. Určitě je to film vhodný pro malé děti, i když by se měly připravit na jednu smutnou chvilku. Já bych tomuto vylepila slabé tři hvězdy, můj doprovod by dal pět. Takže celkově za čtyři.

 • Isherwood -
  Řachanda (2016)
  *** 25.2.2016

  Dovedu si to představit v režii Jiřího Stracha, který by ještě více přiškrtil pitvořící se postavy, které možná mají vysílat humory směrem na děti, ale namísto nich by přidal v čitelnějších definicích dobra a zla, se kterými by se dalo snadněji identifikovat. Hlavně „dark side“ v tomhle dost tápe a nemít Polívka st. charismatu i na minimu prostoru, sesypalo by se to úplně. Chápu to nakročení směrem k dospělejšímu publiku, které spíše ocení vcelku slušnou nálož funkčních hlášek. Naproti tomu ale bohužel dost zaostává dramaturgická nevyrovnanost, kdy se řeší až příliš mnoho postav. Režisérce evidentně chybí umění zkratky a všechno se tak hrne dopředu víceméně tak nějak samo, protože víte, že je to pohádka a musí skončit dobře. Na druhou stranu to tak nějak vlastně překvapivě funguje. Hlavně výpravné lokace, pestrá kamera a (na naše poměry) parádní triky to vizuálně ženou dopředu, přičemž se tam ječí minimálně a kretenismus postav (tolik známý od Zdendy T.) se blíží nule. Aleluja. 3 a ½. PS: Největší fail je ale stejně fakt, že princezna je nesympatická pipina. Navíc nehezká.

 • xxmartinxx -
  Malý princ (2015)
  *** 28.11.2015

  Dost velké zklamání po tom všeobecném nadšení. Neskutečně uměle natažené, konec vyloženě proti Exupérymu zprimitivní a začne hledat záporáky ve světě, kde nemají co dělat. Pedovztah v ústředí působí neskutečně nastrčeně. Veškerá síla pramení výlučně z předlohy, což trochu vnáší otazník do smyslu téhle adaptace, která je pro děti moc depresivní a pro mě moc ničící Malého prince.

 • xxmartinxx -
  Celebrity s.r.o. (2015)
  ** 29.10.2015

  Stejně jako u Pojedeme k moři chybí Mádlovi funkční koncept a Šmídmajer rozhodně nezvládá oddělit jednotlivé roviny děje, protože ovládá jen ten styl režírování, kterému se film vysmívá. Na úrovni kusých vtipů snesitelné zcela nad rámec nejlepšího očekávání. Jako cokoliv jiného nepovedené. A poselství o tom, že lepší je netočit filmy, dost bizár. Ten film je lepší, čím míň o něm přemýšlím. Ale to já mám bohužel ve zvyku dělat, když nejsem vyloženě unešen brilantní filmařinou. A to, ehm, tady zrovna ne. 50 %

 • Aluska88 -
  Lhář, lhář (1997)
  *** 26.12.2012

  Jim Carrey je blázen:) Když jsem se tak na ty jeho skopičiny dívala, přemýšlela jsem nad tím, jaké to musí být, dělat ze sebe naprostého magora před štábem dvaceti lidí:) Hodně jsem se nasmála a při většině jeho eskapád, ač byly mnohdy značně ujeté a šílené, jsem ani neměla pocity trapnosti. Dřív jsem Carreyho neměla vůbec ráda, ale postupem času jsem si na něj začala zvykat a mám ho ráda. Jméno Jim Carrey se stalo pro ostatní obchodní značkou a pro něj nálepkou, stejně jako jeho šílené grimasy. A umět ze sebe dělat takového magora, to chce také jistou kuráž:)

 • Davies182 -
  Hra snů (1999)
  *** 12.6.2009

  Jeden z těch filmů, o kterých víte, že jste je 100% viděli, ale vzpomínáte si na něj jen těžko... Nicméně Costner to zahrál s přehledem a jestli si něco ze snímku pamatuji, je to právě jeho výrazná postava.

 • Lateef -
  Šakal (1997)
  *** 13.1.2007

  Tento snímek mi dlouhou dobu unikal a možná proto jsem od něj očekával víc, než jsem dostal. Žádná dechberoucí scéna, atmosférou se snímek obalil až ke konci, Bruce Willis byl ještě v pořádku, ale vůbec mi neseděl Richard Geere v roli irského teroristy. Jack Black dopadnul, jak jsem očekával od první chvíle, co otevřel hubu. Stopáž zbytečně natahována, film je občas i nudný. 50% 60 miliónů dolarů(rozpočet)/159 miliónů dolarů(výdělek celosvětově)

 • Brouk -
  Hannibal (2001)
  *** 25.11.2004

  Proč já mám vždycky pocit u druhých, třetích či n-tých pokračování divný pocit... :-( Musím přiznat, že jsem čekal, že to bude horší... kvality Mlčení jehňátek to sice nedosáhlo, ale úplné demence také ne. Já osobně mám raději J.Moore než J.Foster (věc názoru a pohledu), A.Hopkins tady předvádí svůj "standard", ale chameleon G.Oldman, tak ten! ten je tady super....chro chro... :-)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace