DVD & Blu-ray

DVD

Komentáře k zobrazeným filmům

 • LIVINGDEAD -
  Instalatér z Tuchlovic (2016)
  odpad! 21.3.2017

  Netuším proč Kohák hraje chlapa, který zadrhává v řeči, když mu normálně taky nejde rozumět? Naprosto zbytečný film. A ani jednou to nebylo k zasmání a přitom, to má být komedie! Holubová hraje jeho matku a přitom by mohla hrát manželku. Vypadají oba staře a ve stejném věku.

 • LIVINGDEAD -
  Ostravak Ostravski (2016)
  odpad! 11.3.2017

  V Ostravě pracuji a nikdy jsem nikoho neslyšel takto mluvit! Je to naprostá hovadina. Prostě vymyšlená píčovina, tak jako se nám v médiích snaží vtloukat do hlavy, že jsme se za totality třeli s bídou a nouzí a přitom to byly ty nejhezčí léta v mém životě a v luxusu

 • castor -
  Pohádky pro Emu (2016)
  *** 10.3.2017

  Nepotřebuju nutně blonďatého nevinného andílka s kudrlinkami, každopádně výběr dětské postavy byl prvním velkým přehmatem. Dalším jsou koktavé dialogy obou hlavních hrdinů, které mám zatraceně moc rád, ale jak Vetchý, tak Geislerová (ta o krapet lépe) se se svými postavami zatraceně obtížně ztotožňují. Sociální pracovnice Cibulkové dělá kroky, které jsou úplně v rozporu s tím, jak to v praxi funguje, aby pak v závěru vše dokonale shodila. A důležitá jednání týkající se dítěte si zřejmě svolává do parku. Vytváření vztahu mezi dcerou a otcem je umělé, vůbec není hřejivé, uvěřitelné. Aňa neznalá faktů se nad nevšední prosbou pozastavuje jen pár minut, načež kývne. Holt blíží se Vánoce. Atmosféra místy fajn, řemeslně solidní, situace naivní, postavy se hrnou do problémů bez motivací, v průběhu děje se uvolní jen Geislerová. Vetchý je překvapivě neuvěřitelně ztuhlý. Režisér jim zřejmě nedokázal vštěpit svoje myšlenky. Právě Vetchý má jisté postavení a v Anglii odhaluje účelové sňatky lidí, ale doma je překvapený, že dítě musí do školy, nedokáže se vymáčknout a po převzetí/podepsání všech dokumentů je v šoku, že je to vlastně holka. Když uteče křeček nebo začne hořet čertův kostým, popadal jsem se za břicho. Samozřejmě kecám!! Konec je dost zrychlený a oproti jiným podobně laděným feel-good látkám nezahřeje. Sorry, ale ani trochu. Totálně přechválené, a to upozorňuju, že nejsem s ohledem na daný žánr žádný cynik. Pokud někdo má tu drzost srovnávat se Zelenou kartou nebo českým Koljou, měl by se tvůrcům obou snímků běžet urychleně omluvit. 50%

 • Xmilden -
  Doctor Strange (2016)
  *** 22.2.2017

  Máme tady další přírůstek a zároveň další nebezpečí, které zrovna Zemi hrozí. Je potřeba psát ještě něco více? Marvel to má ostatně jako Disney v malíku a takové filmy si dokáže svou produkcí pohlídat. Jsem rád, že příběh nepřesáhl 2 hodiny a šablonovité vyprávění o tom jak se z arogantního frajírka stává v mžiku ochránce lidstva i docela odsýpá. 65%

 • Radek99 -
  Noční zvířata (2016)
  *** 17.2.2017

  To musel být produkt hollywoodských genderových kvót požadujících, aby stárnoucí herečky měly adekvátní role, jinak si nedovedu vysvětlit, že by Tom Ford dobrovolně natočil a do svého filmu propašoval rovinu stárnoucí vyhořelé kurátorky. Její vyprázdněný život a trápení se bylo mrzuté sledovat. Tak trochu Sama doma v interpretaci České sody. Ta Susan Morrow je taková kráva... Bravurně, opravdu krásně natočené vyprázdněné nic. V paralele s hlavní dějovou linií a zaměstnáním hlavní hrdinky snobské a blazeované umění braku, navoněná prázdné dekadentní umění v chladu a sterilitě galerie...které nejlépe vystihly úvodní porno titulky. Single Man naruby. Velká škoda, vždyť Tom Ford je jedním z nejlepších žijících režisérů...

 • Tosim -
  Pustina (TV seriál) (2016)
  **** 5.1.2017

  Byl jsem přetěšen, takže mě seriál první dvě, tři epizody chytil méně. Pak ale začalo psychologično houstnout a všechny obsese, strachy a tajemství se z postav lepily na diváka a konec … ten byl až o zástavu srdce. Jak už pár let říkám, našemu audiovizuálnu nechybí režiséři, ale scénáristi a dramaturgové, Štěpán Hulík je opravdu supr. Ivan Zachariáš, i když jsem o něm nikdy předtím neslyšel, si řemeslo na znělkách a reklamách opravdu nacvičil a supervize v podobě Alice Nellis nebyla potřeba. Nej český seriál desetiletí je málo, skutečně, dlouho tady nebylo dílo tak společenské, tajemné, na kterém je důležité, kdo, co kdy říká, jaký to má význam krátko i dlouhodobý. I když bychom mohli mít něco vůči nadnesenosti určitých momentů nebo manýře v obraze, pořád jsou to miniaturní vady. 90%.

 • verbal -
  Hacksaw Ridge: Zrození hrdiny (2016)
  ** 28.11.2016

  Opravdu dokonale a sugestivně natočená brutální válečná akcička, až se jednomu tají dech. Ovšem než se začne tajit, a také potom, přes hodinu čicháte totálně žluklý puch z mordy chcíplého Válečného koně a vytíráte si z očí plačtivé soply životem zklamaných, extrémně obézních samic a přecitlivělých teploušů. Patetický kýč střídá kýčovitý patos a vy se modlíte za plechovou prdel a utlumený dávivý reflex, abyste bez větší psychické újmy přežili tuhle kudlankovsko vegetariánskou agitku, poháněnou Bohem, Svazem přátel kořenové zeleniny, Klubíkem bzučících dild Rosamundy Pilcherové, vyšinutými advenstisty a ukrutně slizkým megasprávňáckým jelimanem, jemuž se celou dobu máte chuť projít po xichtě v kanadách, přičemž toužíte jen po tom, aby nějaký ťamanský šrapnel co nejdříve ukončil jeho i vaše trápení. Takže fantastická válka nefantastická válka, to, co se děje kolem ní, je krystalicky nevkusný hnus a nevykalkulovanější řídká sračka pro milovníky venezuelských telenovel. Sadroš prostě sešpilbergovatěl a natočil cosi, co vám skvěle navodí pocit, jako byste olizovali perfektní kozy, poblité natráveným vlašákem.

 • castor -
  Snowden (2016)
  **** 25.11.2016

  Ideolog a klasik, který vždycky rýpal, rýpe dál, jen už mu lehce dochází dech. V posledních letech nás mnohokrát nepotěšil, ale pořád to v něm je. Jeho novinka to jen potvrzuje. Díky několika svižným a napínavým scénám se nám snaží namluvit (docela úspěšně), že jde o solidní thriller. Sledujeme retrospektivu ukotvenou v roce 2014, kdy se v hongkongském hotelovém pokoji setkává hlavní aktér s investigativními novináři. Dostáváme se tak postupně na začátek, kdy měl své sny, drápal se nahoru, věřil milované vlasti, zamiloval se, připravoval se na následky. Pokud přijde další 11. září, bude to jejich chyba. Mezi hlavouny z NSA (Národní bezpečnostní agentura) nebo CIA je i jistý Edík, který, jak všichni dobře víme, po několika letech přihlížení a zhnusení vynesl citlivé dokumenty z amerických tajných služeb a upozornil na masivní sběr citlivých dat. Exemplární trest je dosud ve hvězdách, protože dodnes zůstává v dočasném ruském azylu. Zvraty z logiky věci chybí, s emocemi se mohlo pracovat lépe. Joseph Gordon-Levitt nicméně na výbornou zvládl další zajímavou postavu, moc se mi zamlouvala i Shailene Woodley a hlavně Rhys Ifans. Oliver Stone má jasno, zda je Snowden hrdina nebo nepřítel, vynechává ty svoje patriotické výkřiky, a když leccos vezmeme s nadhledem, ty dvě a čtvrt hodinky si docela užijeme.

 • arachneuss -
  Příchozí (2016)
  ***** 11.11.2016

  Zdaleka nejlepší science-fiction 2016? Kdyby jen to. Audiovizuální orgie pod Villeneuvevou taktovkou aspirují na nejhodnotnější dílo, jenž se tento rok dostalo do tuzemských kin. Scénář, který z diváka nedělá idiota a emotivní až na půdu. Očekávání od Blade Runner 2049 nikdy nebyla tak vysoká.

 • Tosim -
  Lichožrouti (2016)
  *** 31.10.2016

  Už dlouho mě nemrzelo, že film tak řemeslně zvládnutý, podle oblíbené knihy, s jasným poselstvím a vším, co má takový dětský příběh mít, bude taková nuda. Všechno sedělo, ale nepřítomnost tahu na branku a strachu o postavy a celková vyvanulost bylo něco, co jsem nečekal. Pavla Šruta velice ctím jako textaře, ale tohle je celkem krystalicky lehký nadprůměr.

 • xxmartinxx -
  Toni Erdmann (2016)
  ***** 22.9.2016

  Nepamatuju si, kdy naposledy mi přišlo, že kvality nějakého filmu nejdou popsat, že se musí prostě vidět. Jenže cokoliv by se řeklo o Erdmannovi, by nedokázalo vysvětlit ten pocit upřímnosti, úpěnlivosti a opravdovosti, jaký jsem měl. Od Varů a po opakovaných zhlédnutích to nevyprchalo ani trochu. Jde opravdu o něco výjimečného.

 • Gemini -
  Tajný život mazlíčků (2016)
  *** 21.8.2016

  Ve velkých celcích vizuálně ohromující, ale v každém jiném ohledu jenom další z řady nevýrazných, nenápaditých animáků, který je určen hlavně pro děti. Tvůrci neodhadli míru, a tak tu máme skutečně hromadu zvířecích hrdinů, z nichž většina je v podstatě nevyužitá. Značná část humoru jsou různé pády a grimasy zvířátek, a samotná zvěř slouží kolikrát jen jako rekvizita, která v celém filmu udělá jeden laciný žertík. Vtipný je samozřejmě roztomilý bílý králíček, posedlý vyhlazením nezodpovědných páníčků a paniček (v českém znění Martin Dejdar;)), naopak se dá setkat i s určitými strašidelnými scénami, které posouvají hranici doporučeného věku malého diváka o něco výš, než by se dalo u podobného filmu čekat. Vzato kolem a kolem, nenudil jsem se, ale nic nového jsem také neviděl. Na skutečnou A třídu se budou hoši z Illumination muset ještě dost naučit o filmovém průmyslu a vyjednáváních, která se v jeho rámci dějí. Za tu povedenou vizuální stránku a jasnou nenávist tvůrců ke kočkám jsem ochoten dát 70%. Na víc to podle mě nemá.

 • DaViD´82 -
  Přátelé (TV seriál) (1994)
  **** 4.7.2007

  Přátele charakterizuje naprosto dokonale jedno slovo - pohoda. Všechno je zde takové milé, příjemné a prostě pohodové. Tu gag, tam hláška, fungující chemie mezi herci. Každá z postav představuje určitý typ humoru, takže to naštěstí není na jedno brdo a nijak se to neomrzí. Není to sice "must-see-každou-epizodu" záležitost a již vůbec ne nejlepší sitcom, ale jako odpočinková záležitost je to ideální. Čili svůj účel to plní naplno.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace