DVD & Blu-ray

DVD

Komentáře k zobrazeným filmům

 • EvilPhoEniX -
  Šéfové na zabití 2 (2014)
  ***** 26.2.2015

  I Laughed so hard! Za mě o třídu ještě výše než první díl. Vtipný a zajímavý scénař doplněn vynikajícími hláškami na úrovni + skvělý výběr mých oblíbených hvězd. Chris Pine zde opět záři( ten herec se čím dál zlepšuje už ve Stretchovi byl k popukání), skvělá sexuálně posedlá Jennifer Aniston a Matky chtivéj z téhle komedie dělají výborný koktejl. Potěší i zajímavé zvraty a hlavně můj oblíbenec Keegan-Michael Key. Příjemné překvápko po dlouhé době. 85%

 • hellstruck -
  Co s láskou (2014)
  *** 16.2.2015

  Asi každý občas máme chvilku, kdy potřebujeme vědět, že všechno bude dobré, že dva spolu mohou žít šťastně až do smrti. Právě v takový moment jsem sáhla po "záruce" limonádově sladké romantiky Nicholase Sparkse. Bohužel mi nikdo neřekl, že tady se happy endu nedočkám. Best of me je pravděpodobně snaha o druhý Notebook - je pravda, že v jeho šlápějích kráčí vcelku věrně. Totožná atmosféra, podobné prostředí, osudová láska a konec, který v diváku zanechá hořko sladkou pachuť. Přidejte k tomu špatné herce (starší Amandě a Dawsonovi jsem nevěřila ani slovo, její zármutek působil směšně, jejich láska nevěrohodně), hloupé vyvrcholení, nevydařenou dějovou linii v přítomnosti (kterou jakoby někdo vystřihl z jiného filmu) a vznikne právě Best of me. Zmršený potenciál a strašná škoda, protože Liana a Luke Bracey mě bavili víc, než Rachel McAdams a Ryan Gosling. Nebýt tedy trapných scén s Michelle Monaghan a Jamesem Marsdenem, tak dám bez váhání pět hvězd. Co tomuhle filmu nemůžu upřít je spotřeba kapesníků. Pláču nad tím, jak to pokazili :)

 • kleopatra -
  Get On Up - Příběh Jamese … (2014)
  **** 2.2.2015

  Záhadně upozaděné hudební drama (jen 67%?!) s velmi sympatickým hop-sem-hop-tam střihem povyšujícím jindy šablonovité curriculum vitae, jak otloukánek z chatrče ke slávě přišel, na téměř adrenalinovou jízdu, zvlášť když tam James Brown kopne funky, nestačíte sledovat nohy skvělého Chadwicka Bosemana.

 • NinadeL -
  Pohádkář (2014)
  ***** 29.12.2014

  Michálkův Pohádkář podle Nesvadbové klame tělem, protože nikdo by nečekal takto fungující domácí film. Skvělému obsazení kraluje jako vždy vynikající Geislerová (krásná, sexy, odměřená i poživačná), ačkoli plakáty okupuje zejména herecky nepříliš kovaná Herzigová. Ovšem ta v partnerství s Macháčkem a dobře vedena režisérem podává pozoruhodný výkon, kterému lze vytknout pouze klasickou nedokonalost překrásných tváří, totiž že neumí mluvit do filmu. Toto se ostatně už vyčítalo v prvních letech Lídě Baarové, ale ta sotva dvacetiletá na sobě zapracovala, zatímco Eva už má čtyřicet a dávno není debutantkou. Pohádkář vypadá dobře, funguje dobře, navozuje atmosféru, ve které byste se chtěli koupat. Prostředí kriminálky, soudu nebo internátu přirozeně plynou a jednotlivé scény do sebe zapadají s naprostou přirozeností. A i tací jako Linhartová a Míčová ztrácejí svůj běžný afekt ve prospěch celku. Samozřejmě radostí je opětovné shledání s Dvořákem a Kroftovou, kteří až na malém prostoru, přesto hrají velké role.

 • genetique -
  Tučňáci z Madagaskaru (2014)
  **** 14.12.2014

  Animovaná špionážna tímovka, ktorá sa nemazná s ničím, ani s maličkým nevinným kalamárom. Madagaskarské univerzum sa rozrástlo o ďalšie potencionálne pokračovania a keď už nič iné, aspoň to zasýti hlad po novej bondovke. Svižná, vtipná, zábavná rozprávka, pri ktorej nevylučujem, že budú viac krochkať blahom práve dospelí. Animácia tradične pekná, režiséri natankovali vyššie oktánové číslo, všetko ide na plné gule, má správny spád a vtipy sú neskutočne dobre načasované. Veľkou výhodou je, že znalosť madagaskarskej série nie je podmienkou. Nevýhodou je nevýrazný záporák a to, že ak máte napozeraných väčšinu súčasných animákov, tak niektoré prvky sa začínajú (príbehovo, či charakterovo) prelínať. 80%.

 • Kaka -
  Hunger Games: Síla vzdoru 1 … (2014)
  *** 8.12.2014

  O třídu horší než dvojka. Upovídané, zoufale neakční a zbytečně moc politiky. A to kolem toho byl takový humbuk a dokonce i nová skladba Lorde se tak povedla - vše zbytečné. Je až nepochopitelné, jak Lawrence oproti skvěle koherentní a z hlediska tempa výborně rozvržené dvojce takhle kravsky zakolísal a natočil typicky velkohubě se tvářící uslzenou hollywoodskou limču, která postrádá všechny ingredience, které dělali dvojku o třídu lepším filmem. Skok zpět do průměru a jediná extrémně nápaditá momentka - ta s pádem komínu na budovu.

 • J*A*S*M -
  Jessabelle (2014)
  ** 7.11.2014

  To byl tak líný film! Tady se tvůrci opravdu vydali cestou nejmenšího odporu, zrecyklovali co se dalo, nepokusili se o vůbec, ale opravdu o vůbec nic zajímavého. Nebo nedejbože netradičního. O žádnou zajímavou scénu, o žádnou zajímavou lekačku. Pusto prázdno. Nedávná Annabelle měla alespoň takové ty svižné wanovské nájezdy kamery a pár funkčních lekaček, ale tohle je i nudně a tuctově natočené, jak pro televizi.

 • castor -
  Sin City: Ženská, pro kterou … (2014)
  *** 17.9.2014

  Prázdné jako první díl. Millerův Spirit byl propadák, tohle bude jakbysmet. Sledovat vytrčené bradavky Evy Green nebo kroutící se pozadí Jessicy Alby je možná pro určitou skupinu diváků fajn (nepopírám, že do ní nepatřím), ale sexy hrdinky ještě jaro nedělají. Digitálně silně stylizovaný obraz mi spíš vadil, než lákal, Robert Rodriguez jen houpe nohama a může tiše závidět jiným tvůrcům, že mají cit pro rytmus vyprávění nebo že drží jednotlivé dějové linie pohromadě. Samozvaný všeuměl už toho totiž moc neumí. Hlavně neumí přikovat diváka k sedačce, dojímat ho, děsit, bavit, škádlit nebo aspoň oblbnout. Dvojka se navíc pase na stejné louce, na které tehdy docela příjemně těšila jednička. Jenže to je skoro deset let zpátky. Fanoušci se taktéž posunuli někam jinam. Dopředu. Příběh je nudný, nenapínavý, ošizený o vypointované dialogy, chybí zpětná vazba na diváka. U Rodrigueze znovu!! Akce je hodně mdlá, rozsekávání záporáků na kusy rozhodně nestrhne, nekorektní násilí je prostě jen estetizované násilí. Navíc mě točí sledovat hrdiny, kteří zároveň popisují/mluví o tom, co dělají. Rozhodně jsem neodpočítával dny ani měsíce do premiéry, a udělal jsem sakra dobře. Vaříme z vody. Rodriguez by měl třetího Mačetu odpískat. Hodně mizerné tři hvězdy!!

 • HollyW -
  Návrat domů (1948)
  ***** 17.3.2014

  "Tak vy jste šel ze západu?" "Šel jsem domů. Ve Francii to bylo na východ a u Dukly to bylo na západ." Návrat domů je polozapomenuté, ne-li zapomenuté zlato české kinematografie. Martin Frič natočil pár let po válce příběh muže s dějem jednoduchým, ale citově hlubokým. Těžko si představit situaci po válce. Všechny ty hrůzy v boji, posléze se vrací domů a nenajde tam zhola nic. Přátelé i rodina po smrti, snoubenka vdaná, domov zabraný. Asi bych se zbláznila. Na jedné straně radost z konce války, ale druhá strana smutku a z války neutuchající hrůza všechnu tu radost stejně převáží. Pan Smolík ve filmu mluvil o navrácení republiky lidu. Kdyby jen v tu dobu všichni věděli, že sotva co se vzpamatují z jedné hrůzy, přijde druhá. Těžko by věřili.

 • Radek99 -
  Pěna dní (2013)
  ***** 9.7.2013

  ABSOLUTE GONDRY. Neuvěřitelný film z jiného století. Režijní génius Gondry si zvolil ten nejtěžší možný úkol - na filmové plátno převést nezfilmovatelný kultovní text Borise Viana a jeho ,,mission impossible" se snad zázrakem podařilo dovést do zdárného konce. Ten film se prostě nedal natočit tak, aby nevypadal směšně, lacině, absurdně, trapně, leč kouzlem Gondryho génia to celé dohromady funguje. Scénář se překvapivě věrně drží knižní předlohy (i když z ní logicky vypouští celou řadu věcí - na konci jsem třeba marně čekal na smutný konec myšky, kočičí eutanazie se ve filmu neodehrála) a je až neuvěřitelné, že Gondry (alias filmový doktor Mišmaš) skutečně do svého filmu byl sto zhmotnit třeba legendární koktejlpianino, speciality od Gouffého, zbraň srdcerváč atd. Vyzněním mi pak v celé řadě scén připomněl tvorbu filmových surrealistů, třeba našeho Jana Švankmajera, vždyť kupříkladu protáčení dlaní při pozdravu jakoby vypadlo z nějakého jeho filmu (oživlý domovní zvonek jakbysmet). Není ale divu, vždyť už Vianova novela je surreálná, sám film pak ještě navíc přidává nový estetický rozměr, onu tolik typickou a nezaměnitelnou poetiku, nádherný svět z filmové dílny Michela Gondryho, tvůrčí prostředky a jednotlivosti, v celku je to pak znovu klasický Gondryovský příběh velikosti osudové lásky, tolik typický pro jeho (předchozí) snímky. Boris Vian a Michel Gondry, zvláštní nečekané spojení, které je ale v hloubi dokonale logické - oslava nespoutané imaginace a erupce neudolatelné fantazie + ... věčný svit neposkvrněné lásky... PS: Pocta dandysmu by si snad zasloužila trochu jiný typ herců, hlavně Audrey Tautou coby mladá Chloé mi ani trochu nekonvenovala s představou mladé Chloé...

 • Dragoni -
  Arrow (TV seriál) (2012)
  **** 13.4.2013

  První série byla zatím výtečná a doufám, že i s dalšími budu spokojen stejně jako s tou první. Arrow je jako mix Ztracených, Batmana, Smallville a něco málo konspiračních hrátek ze seriálu typu Borgiové. 80 %

 • novoten -
  Divoká stvoření jižních krajin (2012)
  *** 18.2.2013

  Tahle stvoření mají jednu úžasnou schopnost - dokonale klamou tělem. Prvních pár minut vypadají, že jsou jen předvídatelným přírůstkem do akademické škatulky "neutěšená podívaná, která bude postupem času ještě mnohem depresívnější". Pak ale začne pršet, soundtrack tklivě znít a kamera kouzlit a jsme úplně někde jinde. Ale právě když si zvyknu na nevšední náladu a prostředí, přijde poslední třetina, která k předchozí hodině vůbec nesedí a každou chvíli jsem u ní jen překvapeně zamrkal, co že se to právě děje. Jižní krajiny ale mají ve svých řadách jednu obrovskou posilu, kouzelnou Quvenzhané Wallis. Tahle roztomilá holčina, kterou nic nepoloží, umí vyvolat soucitně-obdivný úsměv každým svým monologem. Oscarová nominace byla sice nepříjemným hypem, ale je to právě Hushpuppy, která všechny změny ducha vyprávění maže a nechává zapomenout na přehnaně ukřičeného Dwighta Henryho nebo zbytečně očividný ekologický nadplán. Ale ani ona nebo tuze příjemná bezelstnost většiny děje mi nevynahradí finální rozpaky nad klopýtající gradací, rozpačitými emocemi a hlavně nejasným finišem. Vzhledem k tomu, jak upřímně a realisticky se snímek celou dobu tvářil, tenhle konec moc neberu.

 • StarsFan -
  Mistr (2012)
  ** 24.11.2012

  Tajně jsem doufala, že s příchodem postavy Philipa Seymoura Hoffmana získá film myšlenku a spád, ve skutečnosti však v onom momentu mělo mé utrpení teprve začít. Herecky a režijně nesmírně precizní film, příběhově však o nic hlubší než myšlenky "mistra" Dodda. Ukázka všeho, co nemám ráda na kontinentální filosofii, v nekonečných 137 minutách.