DVD & Blu-ray

DVD

Komentáře k zobrazeným filmům

 • Enšpígl -
  Andílek na nervy (2015)
  ** 19.11.2015

  Když dávali film v kinech tak jsem usoudil, že nějaký starosti modní bloggerky mě můžou leda tak políbit prdel, ale film jsem si předepsal na TV Prima a musím říct, že z hlediska námětu jsem se svým usdukem střelil vedle, protože mě rozhodně nepřijde špatný. Možná je škoda, že scénaristi si uloupli přilíš dlouhý časový období a tak lecos museli odvyprávět ve zkratce, ale za nejlepší slabinu filmu považuju hudbu, která z většiny emotivních scén dělá naprostou telenovelu, tento fakt srážel Andílka v mém podvědomí k lacinosti mnohem víc než menší rozpočet filmu. Naštěstí hudba nehrála všude a tak třeba scéna v sadu s Mirkem Vladykou, ale i některé další scény jsou velmi dobré. Nejvydařenější složkou filmu je casting, tedy když nepočítám Adama Mišíka, to je opravdu záser roku. Bohu dík hlavní roli tam nemá Adam nýbrž Anna Kadeřábková a to je pro změnu největší překvapení roku, skvělý herecký výkon, když měla být na facku, byla na facku, když měla být fajn, byla fajn. Její herecký projev táhne film směrem nahoru. Andílek má v sobě příjemnou venkovní atmosféru, která na rozdíl od české filmové publicistiky rozhodně není tuzemským dnem.

 • Radek99 -
  Takovej barevnej vocas letící … (2015)
  **** 5.11.2015

  Konvenční a pietní dokument o nekonvenčním člověku. Bohužel projekt Václava Kučery připomíná spíše nějaký politicky korektní televizní vzpomínkový cyklus veřejnoprávní televize - všechny kontroverzní věci jsou zasunuty do pozadí, Filipův vztah k alkoholu shovívavě bagatelizován, dokonce ani sebedestruktivní pojetí rockové hudby v tomto konceptu není příliš akcentované, všimnout si ho lze pouze z několika ukázek archivních koncertních záznamů, a to ještě spíše dokáže jen poučený divák, krev z rukou tu moc nestříká...tvůrci tak nepochopitelně přešli nejcennější devizu Filipovy tvorby - totiž naprostou opravdovost a autenticitu rockové skupiny, která nedělala umělecké ani morální kompromisy a celá její tvorba byla absolutní, ,,na vážno"...umělecká tvorba, v níž chyběl prvek ,,hravosti" a která byla naprosto autentickou sebereflexí citlivého člověka s nejistotami, pochybnostmi a běsy uvnitř hlavy...existenciálně chápaná tvorba skutečně výjimečného umělce...hudba, která bolí...

 • Kaka -
  Testament mládí (2014)
  **** 1.11.2015

  Testament of Youth je, jak už z posterů vyplývá, typicky romantický (velko)film, který jednoznačně útočí na všechny divákovy smysly. Není tak sofistikovaný a emocionální jako Atonement, ani klasicky oldschool syrový jako Cold Mountain. Ale Kameramen Hardy čaruje docela slušně (vskutku impozantní snímání přírodních scenérií/prostřihy/nasvícení/detaily apod.) a Alicia Vikander je VELMI talentovaná herečka. Nebude to sbírat Oscary, ani vydělávat miliony, je to paradoxně spíše komorní film, který nemá ani jedinou válečnou scénu. Je však zajímavý ve vykreslení charakterů a především v tom, jakou v tomto melodramatickém příběhu hraje válka klíčovou a dosti zničující roli. Podprahově, emocionálně, bez přímé ukázky expresivného násilí. Rozhodně podpultovka jako blázen, kterou stojí za to si pustit.

 • LIVINGDEAD -
  Brána temnoty (2015)
  *** 23.9.2015

  Film u kterého nemůžete dát pauzu, protože čekáte, jak to všechno dopadne. Sice mohlo být více triků a mrtvol, ale děkujme Bohu, že se objevil horror, u kterého si nemusíte číst, hrát na mobilu hry nebo brouzdit na facebooku :-)

 • Tosim -
  Domácí péče (2015)
  **** 31.8.2015

  Po dlouhé době kvalitní Polívkova role, smysluplný režisérský debut, lidi mluvící nářečím a nepůsobí to, jako kdyby se ty věty nabiflovali... Klady sice lokální, ale pořád klady. Důležité. No co už. 70%.

 • verbal -
  Bez kalhot XXL (2015)
  odpad! 29.8.2015

  Tredžik Majk XXL aneb Druhá travestišou Čuníka Tatůma je, fundovaně vyjádřeno odbornou filmově teoretickou terminologií, „retardovaná ultrapičovina“, kterou lze směle označit za nejkolosálnější buzerantskou trapárnu dekády. Než mě zase nějaká nedbale oholená „krasavice“ označí za homofoba, rád bych podotknul, že jsem si naprosto vědom primárního předurčení tohoto veledíla jako kulisy pro sebeprstění pronikavě inteligentních, obézních a upocených čtenářek Padesátí odstínů neohrabaného ukájení zanedbávaných štěrbin, odhodlaných průzkumníků mužských rekt a předčasně potracených, dosud nemenstruujících hrdých dcer hajzlbáb a operátorů hovnocuců, jejichž jediným smyslem života je pištět na koncertech chlapeckých homokvartet. Na druhou stranu si však myslím, že i sebedebilnější gájprájd lze natočit alespoň kapku smysluplně a s trochou grácie, a ne tak, že partička vysolárkovaných, metrohomokládních princezen včele se špatně vyrýsovaným šimpanzem Čuníkem a certifikovaným řiťopichem žužu Bůmrem jede dvě hodiny autobuzem na výleteček a plácá přitom buzprecedentní pičoviny natolik sofistikované, že o jejich sepsání snad museli požádat nějakého sexuálně dezorientovaného chovance (-kyni) Střediska pro léčbu mozkových dysfunkcí se sídlem v kalifornském Sakradementu. Závěrem hošššy předvedou za doprovodu nemilomrdně krutohustých bítů negerských přednašečů sestavu neurotických kopulačních homopohybů, nechají si od pár nadržených intelektuálek očichat v kožených kalhotech brutálně zapařené rozkroky, pročež na ně zamrkají zpoza tangové šňůrky lascivně vykukujícím kakaovým okem. Upřímně nepochybuji, že při tom vzrušením zacukalo v nejednom konečníku a mnohá otylá ruka našla mezi zapařenými faldami daleko snáze díru v notně uleželém sýru, avšak to, co tomu předcházelo, je natolik buzelstnou ukázkou čiré scenáristické debility, až to musím prohlásit za nejhrůznější zážitek za posledních deset let. Samozřejmě hned po Birdmanovi.

 • JFL -
  Filmový dobrodruh Karel Zeman (2015)
  **** 18.8.2015

  Filmový dobrodruh Karel Zeman představuje precizně odvedený popularizační dokument, který hladce a efektivně naplňuje cíle, které si tvůrci při jeho natáčení stanovili. Těmi je připomenutí díla Karla Zemana, předestření jeho filmařské kariéry, představení postupů, s jejichž pomocí vytvářel svá osobitá díla, a zdůraznění jeho významu i uznání v měřítku domácí i celosvětové kinematografie. Bylo by možné filmu vyčítat, že nezahrnul více archivních materiálů či že pasáže s Timem Burtonem jsou jen plané tlachání, které neříká nic o Zemanovi a jeho filmech, pouze dokumentu přidává populární mluvící hlavu. Ovšem takovéto výtky by v zásadě směřovaly spíše k tomu, jak jinak by býval mohl být dokument koncipovaný, pokud by směřoval k jiným cílům, a míjely by se s jeho popularizačním záměrem. V tomto ohledu naopak zaslouží vyzdvihnout taktika nastínit význam a mezinárodní renomé Karla Zemana zapojením výpovědí uznávaných populárních tvůrců, kritiků a pedagogů ze zahraničí, kteří ve většině případů navíc o jeho díle mluví nejen s očividným nadšením či respektem, ale především erudovaně a podnětně. Nápaditost Zemanových vizí a bravuru i náročnost jejich praktické realizace pak názorně zpřítomňují pasáže, kde soudobí studenti filmové tvorby v rámci cvičení zkoušejí napodobit Zemanovy ikonické triky. Kombinace výpovědí pamětníků, dcery i filmových kritiků a historiků zase zajišťuje optimální vyvážení biografických údajů, vzpomínek, kritického nadhledu a zasazení Zemanovy tvorby do širšího kontextu.

 • ricci.s -
  Šibenice (2015)
  ** 5.8.2015

  Táto Šibenička nebola úplná pohroma. Ale ani nejako extra dobrá. Found footage nemám vo veľkej obľube, no v tomto prípade môžem oceniť aspoň námet, ktorý mi prišiel celkom zaujímavý (konečne sa nejedná o nejakú smiešnu duchárinu v prekliatom sanatóriu). Ale ak by som to mal rozobrať, tak sa mi na horore najviac páčila záverečná tretina. Tu totiž jednoznačne platí – čím menej postáv, tým lepšie. Takže po zdĺhavom úvode prišla neskutočne otravná pasáž, keď tí idioti kňučali, revali, škriekali a pobehovali kade tade, proste hrôza. Zlepšilo sa to, keď začali skapínať. Keď totiž ostali nažive poslední dvaja študentíkovia, kriku okamžite ubudlo a ľakačky boli tým pádom omnoho funkčnejšie. Aj keď ich bolo minimum, zľakol som sa vlastne len raz (ale zase poriadne). Takže základ problému vidím v tom, že takmer hodinu ten film skôr lezie na nervy ako baví, a keď už náhodou baviť začne, opäť to skončí skôr ako by som si želal. Slabý priemer, no čakal som to horšie.

 • novoten -
  Papírová města (2015)
  ***** 24.7.2015

  Každého diváka v končících -nácti, který Paper Towns přijme za absolutní modlu, si nová Greenovka zaslouží. Protože stejně jako v nás na celý život zůstane dobrodružství-chtivá duše toužící po zážitku typu "Devět úkolů", zůstává v nás i ten nejistý člověk, který někoho potřeboval najít víc než co jiného. A třeba ho našel, třeba ne. Ale právě proto, že jsme za sebou všichni alespoň jednou museli nechat to nejcennější, je ten finální road trip dokonale osvobozující. Při čtení předlohy jsem poslední dějství nebyl schopen rozklíčovat tak, aby nebolelo. Na plátně jsem ale příběh Quentina a Margo konečně akceptoval ve všech směrech - a byla to katarze bez přehánění neopakovatelná. Takže zatím nashle. Času je totiž málo a někdo ty stopy musí jít začít hledat.

 • PinokKio -
  Bojovník (2015)
  *** 22.7.2015

  Žádné KO se nekoná, tenhle filmový mač si musím v hlavě nějak ukočírovat na body. Ty plusové jednoznačně zasluhují Gyllenhaal s Whitakerem, kteří se před kamerou rvou o život víc než v ringu samotném. Jenže proti nim stojí zákeřní soupeři - scenáristé a režisér, od nichž sledujeme jen další, tolikrát viděnou, story o zmrtvýchvstání, navíc fádně natočenou a ke konci dokonce bez koulí (a že do nich Jake jednu slízne se nepočítá) ..

 • novoten -
  Terminator Genisys (2015)
  **** 11.7.2015

  Každé další přepisování notoricky známé historie je riskantnější, ale tímhle směrem vede cesta více než slibná. Kalogridis s Lussierem totiž konfrontují ikonické scény přímým střetem, kdy nám explicitně ukážou použití stroje času a Arnoldovi dají šanci rozbít plechová ústa sám sobě - a tenhle smrtící úkol plní na jedničku. Ve chvíli, kdy je jasno, že Herr Schwarzenegger neodejde z žádné scény bez toho, aby ji pořádně vyhláškoval, se tak z Genisys stává téměř až rodinná podívaná, která dokonale sedí k faktu, že se změny týkají právě těch linií, které mě svého času svým pesimistickým vyústěním mrzely. Dokonce mi hlavou proběhla i kacířská myšlenka, že právě tenhle konec by mohl být koncem úplným a s třicetiletým odstupem celou ságu zakončit. Pokud jsem opravdu jen naivní a další díly můj optimismus rozmělní, bude to velká škoda. Terminátor už dávno nemrazí tak jako kdysi, ale vzhledem k tomu, že si to ani nedává za úkol, se takový přerod akceptuje vzhledem k nulovým očekáváním až překvapivě snadno. Tím spíš, že Emilia Clarke zahazuje všechny trůny daleko za sebe a je z ní Sarah Connor jako z nejodvážnějších fanouškovských snů.

 • NinadeL -
  Daleko od hlučícího davu (2015)
  ***** 9.7.2015

  Kombinace Thomase Hardyho (Neblahý Juda a Trishna) a Carey Mulligan (Drive a Velký Gatsby) je naprosto skvostná. Samotný román je také něčím, co si ráda odsleduju i ve starších adaptacích a budu se rozplývat ještě dlouho. #čsfdprojekce

 • Dever -
  Méďa 2 (2015)
  ***** 2.7.2015

  // Distribútor: Universal. // Počet premietajúcich kín v USA: 3,442 // Otvárací Víkend v USA: $33,507,870 // Jedna z ďalších luxusných komédií, ktorá je nabombovaná ohromným zmyslom pre humor a vtipnými scénami. Každý nadšenec komediálneho žánru si rozhodne príde na svoje. Ted 2 je jedna z najlepších komédií, ktoré som za posledné dva roky videl. Všetkým vrelo odporúčam...... 100%

 • Gemini -
  Mimoni (2015)
  *** 27.6.2015

  Zcela podle očekávání - vizuálně precizní (včetně rozvržení staveb v Londýně;)) groteskový ohňostroj, kterému chybí cokoliv, co by alespoň naznačilo nějaký krok za čáru vymezující náplň filmu jako humor založený na roztomilé hatmatilce sympatických nezdolných nešiků, nebo bazálním fyzickém humoru (pro někoho ani ne humoru) typu padání, mlácení, oslintání, atd. Scarlett Overkill (v českém znění výborná Ivana Chýlková) sice vypadá správně šedesátkově cool, ale jakékoliv mluvící scény jsou zkrátka slabé. Kam se tohle hrabe na Úžasňákovy. Čímž neříkám, že jsem se u toho nenasmál dosyta, to opravdu ne. Smát se je skoro pořád čemu - možná krom úplně naivního polovtipu s Beatles. Ale zkrátka tak nějak očekávám od dobrého animáku něco víc. I od animáku s Miniony, zvlášť když vím, jaké skvělé kraťasy dokáží jejich tvůrci dát dohromady. Je to promrhaný potenciál, ale neřekl bych, že se ho někdo vůbec snažil využít - tohle je zcela nevyhnutelně hlavně tutový kasaštyk. 70%... ale ani o nich nejsem úplně přesvědčený.

 • Zíza -
  Dáma ve zlatém (2015)
  **** 26.6.2015

  Film, co mě přemluvil, abych mu dala vyšší hodnocení, než si zaslouží. Ždímačka, která nějakým záhadným způsobem umlčela mého cynika a já se filmu nemohla vysmát. Helen Mirren je skvělá, zbytek obsazení jí vcelku dobře kření. Průměrný film o právnické bitvě a bolestných vzpomínkách. Nah.

 • Cival -
  Sedmero krkavců (2015)
  **** 2.6.2015

  Sebevědomá pohádka, která je vyváženým mixem humoru, napětí, babičkovského poučení a současného špičkového řemesla, kdy se můžete opájet nádhernou krajinou a nořit do temných hvozdů. Dobrá práce a body k dobru za ty místy až fyzické pasáže, které obstojí i beze slov - v českém filmu nevídané! Nellis se jako zakázková filmařka našla.

 • Malarkey -
  Maggie (2015)
  *** 21.5.2015

  Ve svý podstatě je to deprese znásobená derivací logaritmu na nultou. Tedy čistá deprese, ze které není cesty zpět. Spěje k tomu příběh, postapokalyptické prostředí a podporuje to i samotná hudba, která je dostatečně ponurá. Těžko pak hodnotit takový film. Každopádně jsem rád, že Arnold se pustil i do něčeho takového. Je to totiž něco naprosto jinýho a zvládl to s naprostou grácií. Tedy spolu s Abigail Breslin, která se všem měnila vysloveně před očima. Znova už do toho nepůjdu, ale musím říct, že to bylo hodně zvláštních 95 minut. Jo a David Wingo je jméno, co mě začíná v rámci skladatelů hodně zajímat.

 • Lateef -
  Avengers: Age of Ultron (2015)
  *** 29.4.2015

  Z multikina jsem se vypotácel jako patnáctiletej hubeňour z posilovny po prvním silovým tréninku. Tohle je na mě moc. Neumím si užít tu přeplácanou digismršť, už s jedničkou jsem měl trochu problém. Toto bych nazval silně přeslazeným Superbordelem, snad poprvé v životě jsem si uvědomil, ze dnes jde opravdu natočit už úplně vše, ale právě vědomí tohoto me vyčerpává, nudí a odrazuje. Postavy jsou fajn, herci taktéž, i hlášky sem tam dobré, ale ohromná přehršel té megaakce mi leze krkem, ušima a možná i prdelí. Chybí mi mnohem větší kooperace jednotlivých Avengerů mezi sebou a nějaká scéna ozdobená nápadem, místo toho jsem viděl střih kadence Střihorukého Edwarda a většinou změť bojujících barevných postaviček. Takhle ne.

 • choze -
  Návrat blbýho a blbějšího (2014)
  **** 16.2.2015

  Dvojka jedničce rozhodně ostudu nedělá. Carrey a Daniels sice zestárli, ale návrat do ikonických rolí si užívají, a i Farellyovci pálí po slabším rozjezdu jednu vtipnou absurditu a hovadskost za druhou a nostalgicky připomínají nejlepší momenty z prvního filmu.

 • Superpero -
  Hobit: Bitva pěti armád (2014)
  *** 14.12.2014

  Nevím jestli za to mohlo debilní 3D, ale já se u toho vařil. Slepenec bitek, které by vypadaly hezky jako in-game intro v nějaké mlátičce, mě prostě už nebavil. Krátka akční sekvence monumentální bitky z prvního Hobita je mnohem lepší, než celej tenhle film. Emocionálně fakt úplně prázdné, bylo mi u prdele, co se tam děje. Jedinej opravdu skvělej moment bylo Thorinovo vyražení z bran Ereboru na skřety. Navíc mě štvalo, že všichni skřeti maj nabušený brnění, ale dostanou v podstatě facku od nějakejch špatně vyzbrojenejch sedláků a chcípnou. Absence krve je taky hroznej fail, vypadá to nepřirozeně. Prostě Jackson už nevěděl kdy přestat. Hezky to ilustruje např. scéna finální bitky Thorina s Azogem, kdy na něj Thorin udělá fintu s ledem. Jak tam pak plave ta mrtvola pod ledem, tak je to naprosto epickej, komorní moment a já v duchu prosil ať to nezkurví tim, že se ten skřet probere. No samozřejmě, že na něj vybafne a stojí to za hovno...

 • emma53 -
  Smrt v labyrintu (2014)
  **** 1.10.2014

  Není to jen hlavní hereckou trojicí, že přihodím o jednu hvězdu navíc, ale i tím, že z nás Hossein Amini nedělá loutky s prázdnou hlavou, ale nechal nám tady prostor pro naší představivost, potažmo i pro naše rozhodování, co se týká našich sympatií k protagonistům. Já jsem se skutečně párkrát ocitla v situaci, kdy jsem byla na rozpacích, zda je mám přijmout, takové jací jsou a mít dokonce mé sympatie a nebo nasadit odsuzující vlnu emocí. Abych řekla pravdu, tak tohle přelévání ambivalentních pocitů mně zůstalo až do konce a toho si cením. I ta málomluvnost všech zúčastněných měla něco do sebe, protože tak zůstalo možná mnohé nevyřčené, ale přesto odhalené. Někdy méně znamená více a tohle známé rčení bych v tomhle případě ráda uplatnila. Posledních pět minut jsem sice musela zamhouřit jedno oko, ale i tak je to film, který stojí za to vidět i když zřejmě brzy zapadne v té změti tisíců dalších thrillerů. 75%

 • Matty -
  Neviditelní (TV seriál) (2014)
  6.9.2014

  Chápu, že se tvůrci snažili v první epizodě představit co nejvíc taháků seriálů, ale mohli tak učinit uvážlivěji. Nesnažit se naráz vysvětlit zákonitosti komplexního fikčního subsvěta, započít a rozvést asi tři motivicky hutné dějové linie (snaha zachovat čistotu rodu, spor o způsob vedení komunity, Laušman), poukázat rádoby-satirickou formou na vazby mezi světem vodníků a světem obyčejných lidí a navrch to celé naprosto zbytečně zarámovat jako dokumentární rekonstrukci s mluvícími hlavami a využitím pseudo-zpravodajských záběrů (baví mne myšlenka, že inspirací pro tento typ převyprávění nebyla obliba dokudramat, ale Temný případ). Výsledek je jednoduše přeplácaný. Nejen motivy a postavami, ale i žánry, neboť se neustále přechází mezi vztahovou telenovelou s prvky sociálního dramatu (snaha Johanny proniknou do světa vodnické šlechty), groteskou (nezapomenutelný závod s hovnocucem) a zmíněnou satirou, která ale není důsledná (natož vtipná) a působí z celého seriálu nejnuceněji (Babiš na zdi), jako snaha jít s dobou, což ovšem moc nejde dohromady s fantastickým, od reality odtrženým jádrem vyprávění. Přestože nejsem velkým obdivovatelem vodních bytostí, českým vodníkům bych přál konzistentnější seriálový svět, do něhož se nebudou diváci vracet jenom kvůli známým hercům (z nichž nejméně přehrává Sobota, což po Okresním přeboru ani není tak překvapující) a naději, že sem tam narazí na vtípek hodný uchechtnutí.

 • Tosim -
  Znamení koně (TV seriál) (2011)
  ** 10.5.2011

  Těžká věc, když už se seriál octne v cílové rovince, nějakým záhadným způsobem se zase dostane skoro na start. "Všichni se usmíří" fakt není smyslupné zakončení. Druhá série mě momentálně nezajímá. No aspoň pořádná role pro Karla Dobrého. 50%.

 • gudaulin -
  Slunce, seno, jahody (1983)
  * 22.9.2010

  V 80. letech se jednalo svým způsobem o kult a slyšel jsem řadu diváků, kteří tuhle Troškovu komedii považovali za ideál filmové zábavy. V kontextu jeho tvorby 90. let by se jeho první vesnická komedie dala považovat za solidní, protože později tlačil na pilu nevkusu neporovnatelně víc, ale ve skutečnosti ta pocta trapnosti a buranství už je ve snímku plně obsažená. Měl jsem bohužel smůlu, že jsem coby zákazník autobusového zájezdu nechtěně sledoval celou hoštickou sérii na videu, kterému se nedalo uniknout, a byla to pro mě cesta peklem - takže shovívavost ode mě pan režisér čekat nemůže. Celkový dojem: 25 %.

 • NinadeL -
  Milenky starého kriminálníka (1927)
  ***** 27.5.2010

  Po debutu v Tu ten kámenu, ve kterém se poprvé setkal Vlasta Burian se zkušenější Anny Ondrákovou, se jejich cesty na další čtyři léta opět rozešly. Jejich druhé setkání bylo poznamenáno mnoha novými zkušenostmi, které oba za tu dobu nabili. Anny kromě nových českých filmů točila s úspěchem v Německu hlavní role a Burian se po boku Zdeny Kavkové dvakrát účastnil produkcí Oceanfilmu, které libretem opatřil Skružný a inscenoval je Innemann. Milenky starého kriminálníka jsou koncipovány ve stejném duchu jako Kočička a Kačenka, jen s tím rozdílem, že jsou zde opětovně sezdáni Vlasta s Anny. Což je samozřejmě ku prospěchu celé velice volné trilogie. Anny po Zdeně přinesla Oceanfilmu nový ryze aktuální typ moderní dívky, která v kontrastu svého aktivního života velice romanticky sní o manželství se známým kriminálníkem. Anny jako Fifi Hrazánková skvěle boxuje a řídí auto, zároveň báječně pečuje o svůj vzhled a celkovou kondici za pomoci celého ensemblu komorných. Každý z modelů, které vystřídá, je bezkonkurenčně božskou nákladnou toaletou, kterou by jí mohla závidět leckterá světová star. A když se rozhodne stůj co stůj stát slavnou manželkou zloděje, nic jí nemůže stát v cestě. Chápejte, bude pak slavná a bude hrát do filmu. Nadto je zde báječná linie dvojnických Burianovských hrátek, celá antická tragédie s Betty Kysilkovou v čele a švarným J. W. Speergrem konče. Milenky také přinášejí celou serii pokrokových trikových záběrů, kterými do té doby český film příliš nemrhal. Zajímají-li vás další dobrodružství sympatické dvojice komiků Burian-Ondráková, můžete je seznat v báječném zvukovém a mluvícím filmu On a jeho sestra.

 • Boss321 -
  Teorie velkého třesku (2007)
  ***** 2.6.2009

  Po delší době opět skvělý seriálek, který zaručeně pobaví..čtveřice "vědců" je opravdu neskutečná :D!!.......Sheldon: "Tak ty o mě vykládáš, že jsem raketový inženýr? Že rovnou svým kamarádům neřekneš, že jsem vybírač mýtného na mostě Golden Gate, raketový inženýr taková potupa :DDD"

 • T2 -
  Jak utopit Dr. Mráčka aneb … (1974)
  *** 29.4.2009

  Trošku škoda, že to nie je príbehovo vyvážene, lebo miestami sa to len nezáživne vlečie, kdež to napríklad trikovo na danú dobu to je zvládnuté perfektne, je vidieť že si na technickej stránke dali záležať, rovnako tak potešia niektoré hlášky(moc zapasoval od predvádzajúceho sa vodníka "normal"), prípadne aj useknutá noha a scénky okolo nej sú fajn... celkovo mi to príde ako slušný priemer, čo dokáže miestami pobaviť. /60%/

 • belldandy -
  S čerty nejsou žerty (1984)
  ***** 15.12.2008

  "Té síly díl jsem já, jež chtíc páchat zlo vždy dobro vykoná." To říká Faustův Mefisto. Můžeme čerty samozřejmě vidět jako pokušitele, ale není přece nic nesmyslného v nich spatřovat i uskutečňovatele spravedlnosti na této zemi. A z toho hlediska nevím, proč se kdo z vás pozastavuje nad kladnou úlohou čertů v této pohádce. ( Takový ďábel je třeba i Wolland z Bulgakova Fausta a Markétky.) Tady i tam si my lidi na páchání zla vystačíme dočista sami a nebýt ďábla, který je alespoň občas ztrestá, byl by život na zemi opravdu peklo. - I pokud jde o mne patří tahle pohádka mezi nejoblíbenější, asi hned po Vorlíčkově Popelce. - A nejspíš díky písničkám Svěráka a Uhlíře jsem vždy měla dojem, že v ní poznávám svěrákovsky laděný humor. I když scénář je dílem zcela někoho jiného, takže ten dojem musí být nesmysl.

 • Tuxedo -
  Tři životy (TV film) (2007)
  ** 25.12.2007

  Hrdina hned na začátku dostává "poukázku na tři životy" a tak vám může být jasné, že případné problémy budou vzápětí snadno vyřešeny. Jakási snaha o realistickou pohádku je chvílemi fajn, scénář bohužel postrádá výraznější zápletku a hudba se sem nehodí. Z herců zaujme pouze Jiří Dvořák v pozici hlavního záporáka.

 • sud -
  Světáci (1969)
  ***** 26.10.2007

  Když Praha za noci zazáří neonem, není mi pomoci, hned slyším: "Pojď honem!".... Vlezu si do saka a bílý košile a s gustem čmeláka jdu mlsat svět. a s tóny této libozvučné písně Waldemara Matušky přicházejí "Světáci", jedna z nejlepších komedií všech dob. Od samého začátku do samého konce je film nabyt hláškami a komediálními situacemi. Jiří Sovák, Vlastimil Brodský a Jan Libíček geniálně zahráli trio fasádníků, kteří se mění v gentlemany. Zvláště mi při kreacích předčasně zesnulého Jana Libíčka bylo chvíli naměkko, když jsem zjistil, jakého, za 5 let od natočení této veselohry, český film ztratil herce. Dámské trio je rovněž skvostné a krásné role patří rovněž Vladimíru Menšíkovi, či Jiřině Šejbalové. A zvláštní zmíňku si zaslouží Oldřich Nový, který se rolí emeritního profesora vrátil ke svým elegánům prvorepublikových let. "Světáci" jsou nejlepším filmem Zdeňka Podskalského a jedním z největších skvostů české kinematografie.

 • Radek99 -
  Šíleně smutná princezna (1968)
  ***** 28.9.2007

  Jedna z nejtypičtějších představitelek (post) moderních filmových autorských pohádek Šíleně smutná princezna, odkazující už svým názvem k pohádce klasické, za kterou stojí nestor české režie Bořivoj Zeman. Umně zkombinované pásmo dramatické a muzikálové, výtečná a pod úroveň dobrého vkusu nikdy nesestoupivší hudba Jana Hammera a šťastně zvolení hlavní protagonisté filmu - tak klukovsky vypadající sympaťák Václav Neckář a dokonalý archetyp ženské krásy s tváří Heleny Vondráčkové, to jsou nosné pilíře celého pohádkového filmu. Pohádka oplývající laskavým humorem, pozitivním (a nevnucujícím se) etickým rozměrem, skrze dobu svého vzniku též jasným protiválečným poselstvím a celou řadou drobných nápadů a vtípků z druhého plánu (značka zákaz předjíždění kočárů v úvodu filmu, dialog hlavních hrdinů pod mučícími nástroji atd.), samozřejmý souboj Dobra a Zla a konečně velká a romantická oslava Lásky...

 • Karlos80 -
  Autíčko s červeným srdcem (1987)
  **** 21.4.2007

  Kouzelný a tak trochu neprávem polozamenutý večerníček z mých raných dětských let o jednom klukovi a jeho bílém autíčku s červeným srdcem na kapotě v sedmi krátkých příbězích. Tuším že i ten kluk měl to srdce a to sice někde na svém tričku. Nic podstatného se mi nepodařilo zjistit, komentář Taťjány Medvecké ani Skoumalovu hudbu si v tuto chvíli bohužel už nevybavím. Nicméně dodnes si vzpomínám na docela pěknou animaci od Evy Višňákové a na jednu z těch sedmi epizod která nesla název "Závody". Co se mi podařilo zjistit, tak to sice to že v TV to běželo naposledy asi před zhruba deseti lety. Chtělo by to asi reprisovat přeci jen častěji...

 • Karlos80 -
  Pán a sluha (1938)
  **** 10.5.2006

  Divácky stále oblíbený, vyhledávaný ale hlavně tedy optimisticky laděný snímek. Zajímavý námět, výtečné zpracování.. Film od režiséra Waltera Schorsche, který moc netočil, spíše pak působil jako asistent režie. Jeho dva jediné filmy za zmíňku však stojí. Hlavním lákadlem filmu bylo určitě obsazení Jindřicha Plachty coby sluhu gentlemana. Tato role mu byla ušitá snad přímo na tělo (ale hlavně tyhle ty obyčejné role obyčejných lidí mu vždy šli velmi perfektně podobně jako třeba ve Třech mužích ve sněhu s Hugo Haasem aj.), lepšího sluhu komorníka jsem v československém filmu snad ještě neviděl. Dokonce si troufám říct že předčil i takového Saturnina nebo Nového sluhu z filmu "Velbloud uchem jehly", ale to byla jen menší rolička. Pozadu však nebyl ani sympatický Kryštof Veselý nebo Václav Trégl jako básník Mourek, který se zde právě s J. Plachtou skutečně skvěle doplňoval a vypadalo to na nově rodící se komickou dvojici, já jen dodám že už ve stejném roce na sebe upoutali pozornost v Cikánově snímku "Milování zakázáno", při ejdné parádní scéně...Zajímavý komentář: Zloděj kol. Film na který se kdykoliv znovu podívám a pro který mám slabost...

 • Shit -
  Slunce, seno a pár facek (1989)
  ***** 8.9.2005

  I druhej díl je skvělá česká komedie a podle mě i stejně zábavná jako první díl. Zůstali skoro všichni herci i vesničani a třeba taková Helena Růžičková nemá chybu. Mam jen jedinou výtku a to je trochu delší stopáž na komedii, protože komedie delší než 2 hodiny trochu omrzí, ale stejně je to zábavný a spolu s prvním dílem nejlepší film Zdeňka Trošky

 • Pohrobek -
  Vrah skrývá tvář (1966)
  **** 12.4.2005

  Atmosferický snímek, který dovedl vylíčení nezdravého prostředí české "malovesnice" až na hranice reality. Strach, napětí, nedůvěra dýchají i z kulis a krajiny a major Kalaš přes svůj drsný pragmatismus do tohoto prostředí nečekaně zapadne. Další z nezapomenutelných rolí Rudolfa Hrušínského, kdo ví, zda by mu ještě lépe neseděla postava onoho zločince.

 • Ej Hlemýžď -
  Veselá bída (1939)
  ***** 7.8.2003

  Zdařilá komedie. Ovšem, gagy třeskuté srandy zde nenajdete. Vynikajícím způsobem je zde zazpívána píseň (občas i dnes někdy uváděna v TV pořadech presentujících starší melodie dnešními populárními zpěvačkami, a to však dosti neuměle) "Láska brány otevírá, bez křídel dostanem se do nebe..." v podání tehdejší star světových operetních scén Jarmily Kšírové. Inu, tehdy zpěváci uměli zpívat. Proto hodnotím plným počtem.

 • Oskar -
  Blbý a blbější (1994)
  **** 19.2.2003

  Blbý a blbější režiséři Peter a Bobby Farrellyovi natočili film (a to jsem velmi shovívavý), v němž dva otlemové z Balíkova (Jim Carrey a Jeff Daniels) prezentují rozmanitost fekálního humoru. Překvapivě to není ani zdaleka to nejhorší, co jsem kdy viděl. 70%

 • Tosim -
  M*A*S*H (TV seriál) (1972)
  ***** 25.1.2003

  Tenhle seriál je intelektuální. V tom nejryzejším slova významu. Zatímco knihy a film byly IMHO (IMHO!) jednoduchým sdělením, že válka je vůl a pak už beze smyslu vtipkujeme, chlastáme a souložíme, série daly důvod, abychom se na to vše rozzlobili. Nenásilně a jemně povýšily bezuzdné taškařice s citem na umění... A je prostě jasné, proč je tento seriál nazýván nejlepším všech dob. Jeho úroveň s přibývajícími léty stoupala, což se u devadesáti procent televizní produkce říct nedá. No to je všechno!!! Zmiňovat ostatní je zbytečné, protože to každý ví. O jedné věci ale musím: cenu za nejlepší herecký výkon bych dal Garymu Burghoffovi, jeho komika je naprosto úžasná.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace