DVD & Blu-ray

DVD

Komentáře k zobrazeným filmům

 • Xmilden -
  Sázka na nejistotu (2015)
  **** 22.3.2016

  Jeden z nemnoha filmů, u kterých sice máločemu o je řeč rozumím (burzovní makléřství není zrovna můj šálek čaje), nicméně díky nápadité režii a skvělým hereckým výkonům se i tak jedná o podívanou, která baví. Rozhodně děkuji tvůrcům že divákovi přiblížili kde vlastně byl ten zakopaný pes jedné z největších finančních krizí. Steve Carell si zasloužil Oscara určitě víc než letos plazící DiCaprio. Nicméně jako se Leo přesvědčil před pár lety. Wall Street snímky nemají u akademiků na růžích ustláno. 75%

 • verbal -
  Tajemství jejich očí (2015)
  ** 25.2.2016

  Když jsem tehdy sledoval argentinský originál, usnul mi had a z toho kómatu se už neprobral. Navíc jsem si po skončení málem vydrápal oči, když jsem si z nich urputně vytíral ten sekret, abych mohl nevěřícně zírat, jak taková otravná, užvaněná a velenudná pičovina s dementní pointou mohla získat Osrala. Po Birdmanovi se už ale nedivím ničemu. Když jsem teď sledoval rymejk, nový had jen tak poklimbával a sem tam pouze nasraně zasyčel, z čehož usuzuji, že to američtí soudruzi udělali kapku záživnější. Vyměnili Peróna za Usámu a sekret v očích tentokrát mají Robrtska s Kidmenkou, jimž ho tam nacákal rasově kvotující ebenový milovník Číjejetel Unprofor. No a je z toho ve srovnání s argentinskou rohypnoliádou kapku snesitelnější, kapku učesanější a kapku méně otravná skvěle zahraná unylá detektivka, dokonce i se smysluplným vyvrcholením, po které by obě ústřední štěrbiny měly rozhodně žalovat maskéra. Jsou už sice pomalu zralé na balzamování, ale při některých záběrech jsem myslel, že se mi to přeplo na Zombí apokalypsu.

 • Botič -
  Joy (2015)
  *** 8.1.2016

  Ženy podle Davida O. Russella už netouží po velkých romancích s Bradley Cooperem, ale po silných ženských příbězích o tvrdé cestě za úspěchem podané jako devadesátková telenovela ve stylu Tak jde čas. Takhle nějak by zřejmě vypadal Kmotr, kdyby ho dneska napsal Nicholas Sparks.

 • Kaka -
  Creed (2015)
  **** 2.1.2016

  Esence toho nejlepšího ze starých dílů, precizně dávkovaných kapek nostalgie a zároveň plně přizpůsobivý produkt naší doby, tedy parametrům, které dnes od filmu chceme a očekáváme. To je přesně Creed. Tohle jsem očekával od Star Wars a nedostal jsem. Od Creeda jsem nečekal nic a dostal jsem v podstatě vše. Vrchovaté emoce a totální sympatie k hlavním hrdinům, především pak ke Stallonovi, který se změnil. Stal se z něj citlivý herec, plný charizmatu a životních zkušeností, který dokáže zapůsobit nejenom s kulometem v ruce, ale překvapivě mrštně a suverénně i v komorních scénach, kde používá maximálně osobitě taková ta moudra, která všichni známe, ale ne od každého je chceme slyšet. Pro hard-core fandy původních sérií a pro filmové nostalgiky to bude absolutní TOP, protože to má ten studený zimní street feeling (ikonická poslední scéna) původních dílů a díky bohu to není tak moderní, jako poslední Rocky. Musí se to prožít, stejně jako jednička.

 • verbal -
  REVENANT Zmrtvýchvstání (2015)
  *** 28.12.2015

  Tak musím s politováním konstatovat, že to Iňáryju zas až tak v prdeli ještě nebude. Po Birdmanovi, nejhnusnějším, nejafektovanějším a nejotravnějším to velesvinstvu jaké kdy zprznilo celuloid, se artista vrhl na Rodokapsy, a na vrážení si vidliček do očí a hřebíků do uší to tentokráte opravdu není. Akorát mi to kapku připomínalo ten starý vtip, jak z pohřebáku vypadne na silnici mrtvola, po chvíli ji všemi šesti koly přejede kamión, řidič panicky odtáhne tělo do pole u silnice a ujede. V poli sklízí zrovna kombajn obilí a frajer mu totálně ucpe mlátičku, načež ho kombajnista pohodí v lese, kde právě probíhá hon, a několik myslivců do něj ještě nedopatřením našije pár ran z kulovnice. Ti pak zavolají záchranku, druhý den se jdou do nemocnice optat, jak to s poškozeným dopadlo, a doktor jim oznámí, že to sice byla šichta, ale pacient bude žít. Já vím, že když to říkal Džim Bridžr, tak to asi musí být pravda, ale nad takto podaným jakože skutečným příběhem by si nejeden traumatolog prochechtal fonendoskop. Tomu nepodchladitelnému Poslednímu Dykapryjovi by záviděl snad i nejslavnější zimní plaz na osm – Meresjev. Nejprve mu naprosto fantasticky podaný medvídek grizzly oholí dozajista vysterilizovanýma tlapičkama záda až na kost, prohryže mu snad všechny měkké tkáně, poláme hnáty a šlápne na hlavu, načež se náš hrdina nahrubo sešitý a reponovaný odborným traperským koželuhem a alkoholikem vykope z vlastního hrobu a jme se urazit v kurevské zimě tři sta kiláků během šesti týdnů. Při tom plazení a pajdání mrazivými severními teritorii se dostává do formy zejména tím, že třeba cvičně zhučí volným pádem ze stometrové skály, nebo si hoďku rehabilitačně zaplave zabalen v zázračně nadnášející stokilové koupací medvědí kožešině peřejemi s teplotou kolem nuly. Po připlazení se do civilizace se ani neohřeje a vyrazí za pomstou, kdy v sáhodlouhé bitce naporcuje nožem dobře živeného, odpočatého a nezraněného dvoumetrového zálesáka. Inu, na Mistrovství světa v rychlohojení a pohrdání gangrénami by frajer dozajista skončil na bedně, ale tomuhle v anotaci trochu chybělo sci-fi / fantasy. Nicméně, natočeno je to naprosto famózně a jedná se o totálně strhující paralympijskou pohádku s úchvatnou výpravou, při které uteče i ta prasácká stopáž jako jednonohý slepý překážkář na steroidech svému vodiči. Ale víš jak, milé Iňaryju, za to trauma z Birdmana už u mě budeš navěky v hajzlu a automaticky jedna dolů za dříve způsobená příkoří, ať natočíš cokoliv.

 • Vitex -
  Milenci těch druhých (2015)
  12.7.2015

  Nekonečné plkání o sexu, jakoby to byla ta nejzásadnější věc ve vesmíru. Ale vlastně - proč ne..? Nic moc fascinujícího, na druhou stranu to ani ničím moc neurazí. Když mi kamarád, co seděl o pár sedadel dál, napsal SMSku, jestli nejdem radši ven na kafe, bez těžkého svědomí jsem z kina v půlce filmu odešel.

 • J*A*S*M -
  Zbrusu Nový zákon (2015)
  **** 11.7.2015

  (50th KVIFF) Dobrá úleťácká zábava. Dormael je sice tak trochu kýčař, který hodně obětuje všeobecné líbivosti (ať už jde o některé zdejší humory či imitování jezera hlubokých životních pravd, ačkoli se spíš brodí v kaluži), ale Zbrusu Nový zákon má naštěstí tolik bizarních nápadů a s nekorektností koketujících fórů, že mi to nezabránilo si projekci užít. Kdyby se z filmu vypustily všechny ty rádoby oduševnělé kecy o vnitřní hudbě atp., mohlo se jednat o opravdu pamětihodný snímek. I tak ale spokojenost - divácky rozhodně jeden z nejpřístupnějších a nejpříjemnějších (přitom současně ne hloupých) zážitků festivalu. 75 %

 • Marigold -
  Dheepan (2015)
  *** 24.5.2015

  Audiard je pochopitelně zručný filmař a dokazuje to na mnoha místech, ale jinak Dheepan připomíná torzo složené ze spousty naléhavých humanistických témat, které jsou jen tak načrtnuté, aniž by se s nimi soustavněji pracovalo. Film se proto zhruba v polovině rozpadá v dost podivných motivacích a emočních zvratech. Finále je sice evokací Taxikáře, ale působí spíš jako frustrovaný tamilský Rambo z předměstí Paříže. Přijde mi to jako bezradný pokus o komentář k současné geopolitice, který hraje na tu nejdostupnější strunu. Navíc se na filmu podepisuje fakt, že byl dokončován silně pod tlakem - působí to dojmem, jako by v něm určité části chyběly. Zlatá palma v konkurenci Assassina a Saulova syna z mého pohledu čistě politické rozhodnutí. [Cannes 2015]

 • EvilPhoEniX -
  Mezi náhrobními kameny (2014)
  ** 15.10.2014

  Neeson is walking for some money. Nejprve musím říci, že Liam Neeson patří mezi mé oblíbence, ale tenhle film je definitivně jeho nejslabším. Doslovně nic zajímavého a už vůbec nic, co bych v žádném jiném filmu neviděl se zde nepřihodí. Je to klišovité a nudné zároveň. Akce velmi málo a je tak nezajímavě natočená, že jí téměř ani nepostřehnete.Fanoušci pomalých, nudných a nezajímavých filmů stavěných pouze na příběhu, který mi zde také nepřišel výjimečný, budou možná šťastnější. Já už dlouho neměl při filmu tak velké problémy jej dokoukat do konce, jako zde.

 • Jara.Cimrman.jr -
  Angry Birds Toons (TV seriál) (2013)
  ** 4.8.2014

  I já občas vyšlu prakem nějakého toho naštvaného opeřence směrem k opancéřovaným prasatům, ale "vtipné" pointy těchto minipříběhů mi nepřipadají zdaleka tak zábavné jako, když si holub krmí svého důchodce, kopačák čutne Beckhama z přímého kopu do vinglu nebo když si hraboš polní nacpe do své tlamičky orla skalního s celou rodinou.

 • Radyo -
  Sherlock (TV seriál) (2010)
  ***** 5.6.2014

  První série ****, druhá série *****, třetí série *****. Nikdy bych nevěřil, že lze osobnosti Sherlocka Holmese i doktora Watsona tak elegantně přenést do současných reálií a nechat je řešit zapeklité případy moderní doby, kdy leckteré sice evokují literární klasiku, leč jen názvem a egoisticky razantním stylem Sherlockova vyšetřování. Benedict Cumberbatch se výzvy zhostil na výbornou a Martin Freeman se z Hobitína do Londýna přesunul též naprosto hladce. Originální zápletky a to, s jakou lehkostí Sherlock "čenichá" po stopě, to prostě stojí za vidění i opakovaně.

 • castor -
  Ať žijí duchové! (1977)
  **** 31.12.2010

  Totální nadčasová krása nejen pro nejmenší diváky!! Něco takového tu chybí a bude už vždycky chybět. Přesně na TOMHLE by měly vyrůstat dnešní caparti.. milé, pozitivní, nezapomenutelné!! 85% Zlatá slova, zrak mi plane. To je švagře zlatý důl. Žampiony nadívané, máslo, žloutky a pak sůl.

 • B!shop -
  Kráva (TV film) (1992)
  **** 2.2.2008

  Hodne slusnej film, ale neprislo mi, ze by to bylo nak zvlast beznadejny, drasticky a podobne, ale je fakt, ze ma film hodne syrovou atmosferu. Trosku mi pripomnel Zelary. Jinak pribeh je velmi jednoduchej, ale silnej, zpracovani vypada hodne lacine, skoro az televizne, ale v tomhle pripade to dobre dokresluje atmosferu. A hlavni dva herci hrajou solidne, Mihulova je fajn a Holub taky, akorat obcas hazi zbytecne takovy tupy xichty. Na 5* to sice neni, ale za skouknuti stoji.

 • Enšpígl -
  Vinnetou - Poslední výstřel (1965)
  ***** 5.9.2006

  Romantika a dobrodružství ve své nejkrásnější podobě, jako dítěti se mě na konci filmu zhroutil celý svět. A v momentě zaznění té překrásné hudby a vzpomínek Old Shatterhand na "bratrský život" ukápla má první filmová slzička,taková dětská.A na to, na to se nikdy nezapomene.

 • Radyo -
  Poklad na Stříbrném jezeře (1962)
  **** 11.4.2003

  Z vinnetouovsko-oldshatterhanďácké série je tenhle film asi nejvydařenější. Samozřejmě, že se to nemůže vyrovnat knižní předloze, ale přesto jde o jeden z nejvydařenějších westernů, byť je tak trošičku "kýčovitý".

 • Gemini -
  Vinnetou (1963)
  *** 24.2.2003

  Ruku na srdce, kdo můžete říct, že jste to jako děti nesledovali s otevřenou pusou a nechtěli být jako Olda Šetrnej? Ale život jde dál, a při nejlepší vůli, dneska už mě to moc nepobaví. Ale byly to krásný časy...

 • Tosim -
  Vinnetou - Rudý gentleman (1964)
  ***** 11.6.2002

  Z hlediska té "dobré filmařiny" Haralda Reinla nejlepší mayovka. Dostatek patosu, dostatek akce, všichni už víme jak a co máme hrát...tohle měl být slogan na plakátech. Navíc ten nejkultovnější záporák ;-)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace