DVD & Blu-ray

DVD

Komentáře k zobrazeným filmům

 • Xmilden -
  The Program: Pád legendy (2015)
  *** 5.2.2016

  Upřímně by mě více potěšil hoooodně dlouhý dokument. Pokud jde o sportovní film, který zachycoval určitou sportovní událost, tak se hodně povedli Howardovi Rivalové. Tohle je ovšem o hodně velký kus pod nimi. Ben Foster se na roli zřejmě opravdu poctivě připravoval, ale nikdo další tady kromě něj nestojí za pozornost a ani u něj si nejsem zase tolik jistej. Jako určitá sonda do minulosti cyklistiky je tohle fajn, ale mám dojem že události popisuje hodně jednostraně, koneckonců se čerpalo hodně z knížky Davida Walshe. Armstrongův fanoušek rozhodně nejsem, nebyl jsem a ani jím být nehodlám. Film kolem mě jen projel, postrádá silnější scény a hodně klouže po povrchu. 60%

 • M.a.t.t. -
  Purpurový vrch (2015)
  *** 13.12.2015

  Keď zápletka horko ťažko vydáva na celovečerný film a hororových prvkov je primálo na to, aby zabrali na nesviatočných divákov, úmysel sa trochu míňa účinku. Del Toro si skrátka natočil gotickú romancu v štýle starých filmov, ale hoci podobným experimentom väčšinou dávam palec nahor, Purpurový vrch nedisponuje okrem pôsobivého vizuálu ničím zvlášť zaujímavým. Nie z pohľadu súčasného diváka. Kontraproduktívne vnímam aj samotných duchov, ktorí síce vznikali kombináciou praktických a digitálnych efektov, ale v danom prevedení i tak nepôsobia príliš uveriteľne a realisticky. Tak nabudúce, Guillermo.

 • POMO -
  Poslední lovec čarodějnic (2015)
  * 23.10.2015

  Mám laciný scenár absolútne nulovej hodnoty a chcem z neho veľký biják. Aby ma brali aspoň trochu vážne, zaplatím Michaela Caina, hoci mi pred ním na place bude trápne. Nebudem sa ho pýtať, či to dočítal do konca. V snahe o darknajtovskú atmosféru poverím ešte Jablonskeho napodobením mohutnej batmanovskej zimmerovštiny. Do hlavnej role strčím herecky najtopornejšiu, ale globálne populárnu akčnú hviezdu, ktorá moju cieľovku rozumne vyselektuje na nenáročných konzumentov non-brain zábavy. A zaplavím to secondhandovým digitálnym sajrajtom, ktorý dôveryhodne nezvláda ani rýchlu jazdu auta po newyorskej ulici z vysokého nadhľadu. Ten pocit, keď ste po filme frustrovaní z tak bolestivo nulového diváckeho uspokojenia, že si potrebujete rýchlo pozrieť akýkoľvek iný film, aby ste rýchlo zabudli a aby vo vás z toho večera zostal ASPOŇ NEJAKÝ divácky dojem, poznatok, zadostučinenie.

 • Matty -
  Laputa (2015)
  ** 11.10.2015

  Bezradné vyjádření bezradnosti. Nebýt vyzrálé práce kamery a snaživého herectví Terezy Voříškové, marně hledám jediný důvod, proč Laputu namísto uvedení v kinech neodvysílat v neděli večer na ČT. Přičemž mnohé nízkonákladové televizní inscenace mají nesrovnatelně propracovanější dramaturgickou výstavbu, prokreslenější postavy, přesvědčivější dialogy a větší vypovídací hodnotu. Zatímco jiná nedávná generační výpověď Hany dokázala strhnout alespoň smělým technickým provedením, Laputa nemá, čím by svou obsahovou prázdnotu nahradila nebo zakryla. Film je stejně únavný a unavující jako vzorově chcípácká protagonistka, která kromě neustálého umývání špinavých půllitrů nic nedělá, nic neřeší, k ničemu nesměřuje a nijak se nemění (jediné zásadní rozhodnutí, k němuž se odhodlá, přichází znenadání, a nakonec stejně žádnou změnu nepřináší). Jedním z mála narušení jejího rutinního přežívání ze dne na den je, když vyteče bojler, což ale přijímá se stejnou apatií jako veškeré ostatní dění. Zatímco postavy se objevují a mizí (některé zcela nelogicky až po polovině filmu), změna nepřichází. Jen další rozhovory o ohni, vodě a neschopnosti něco se sebou dělat. Asi chápete, že ve filmu, jakkoli mohlo jít o tvůrčí záměr (kterak na nás přenést hrdinčinu rezignovanost), je něco podobného srovnatelně zábavné, jako pozorovat schnoucí barvu. Štěstí Johanka stereotypně marně hledá v různě závazném vztahu s některým z cca pěti příležitostných partnerů/kamarádů, vesměs sebestředných blbečků (jeden je žárlivý idiot, druhý se občas záměrně řízne do dlaně, další se objevuje stejně nečekaně, jako odchází), kteří vám zřejmě budou splývat stejně jako náplň a nálada jednotlivých scén filmu. Jediným rozumně uvažujícím, prakticky orientovaným mužem je tatík s manželkou a dvojicí synů. Nevím, zda si z toho vzít poučení, že cílevědomou bytost z vás udělá teprve rodičovství – zvlášť, když Johančina matka očividně v pohodě není. Je fajn, že s vypravěčskou monotónností a ladí barevně utlumená kamera s působivě „unavenými“, zpravidla statickými kompozicemi (více prosvětlené jsou akorát scény u babičky a jediná scéna v Laputě, kdy se zdá, že Johanka konečně nabrala správný směr), ale pokud filmu (a jeho postavám) chybí rytmus a tempo, nesejde na tom, jak věrně tuto absenci přenesete do obrazové stránky. 35%

 • Tetsuo -
  Wilsonov (2015)
  odpad! 30.9.2015

  Adéla ještě nevečeřela? To spíš Kameňák, co měl prachy a hodně fetoval. Případně vznikal v dojezdu nějakého tripu a hlubokém mentálním útlumu všech zúčastněných. Anebo ještě hůř - celé to vzniklo, aby producent mohl shrábnout "fíčko" z 52 milionového rozpočtu, což, bratru dělá hodně přes tři miliony do vlastní kapsičky. To za tu ostudu a špatné recenze i stojí. _____________ Rozebírat, co všechno je na Wilsonově špatně, by zabralo disertaci. Předně bylo vůbec úchylné měnit vážně míněnou hororovou povídku Michala Hvoreckého v parodii a popřít všechnu její původní poetiku a vyznění. Btw, Hvorecký tam nemá žádné připojování k USA, milostnou dějovou linii, postavy nejsou idioti a nejsou tu žádné vtipy na téma negři a židi. Má tam ale atmošku a překvapivou pointu. ________ Komedie za socíku suplovaly tehdy nedostupnou žánrovou zábavu. Dnes tvůrci ani nevědí, co by měli parodovat a proč, a rozhodně nemusí nic suplovat - jen je v porovnání se zahraničními filmy jasné, že na ně nemají.______________ Návaznost některých scén se střídání dne a noci mají parametry Eda Wooda Jr.. Level nezáměrné zábavnosti 9/10.

 • ricci.s -
  Sinister 2 (2015)
  **** 16.9.2015

  Áno, áno. Slabšie ako jednotka. Chvíľami to zadrháva, a to poriadne. Prvý problém - Postavy. Zatiaľ čo v jednotke sa s nimi aspoň dalo súcitiť, v tejto časti boli čiernobielo rozdelené na dobré a zlé, a tak mohlo byť úplne jedno, či tie zlé zakapú alebo nie. Ďalej - Znepokojivosť prvého dielu je nenávratne preč a namiesto toho režisér stavia na ľakačky (podobne ako v Insidious 3). Tie sú však vcelku funkčné. Taktiež by som bol radšej, keby tí detskí duchovia fungovali ako kulisa a nie aby tam drístali, pobehovali a vytvárali paranormálnu aktivitu. Napriek viacerým slabinám však horor ako celok funguje dobre a nebol som po odchode z kina rozčarovaný. Párkrát som sa zľakol, potešili vynaliezavé vraždy na páskach, dobrá hudba, a nebudem mať problém si ho spolu z kvalitnejšou prvou časťou zopakovať.

 • EvilPhoEniX -
  Boj o Hedvábnou stezku (2015)
  **** 19.4.2015

  Příliš se mi do filmu nechtělo, nakonec jsem příjemně překvapený. Sedlo mi to omnohem více než Korejské historické blockbustery z minulého roku. Film má až nečekaně dobrý cásting. Skvělý Jackie Chan, John Cusack a famózní Adrien Brody, který je tak zlý a přísný vůdce, že mu přejete smrt od první sekundy. Akce je zde dostatek a je velmi slušná, potěší souboje jeden na jednoho, které jsou slušně choreograficky nasnímané, dlouhé, vkusné i poměrně drsné byť krve je zde poskrovnu. Finále je poměrně epické, kde se sejde vícero národů a kdo hrál PC hru Stronghold zažije příjemné hřání u srdce. Za mě velká spokojenost, zábava od začátku do konce bez jakéhokoliv hluchého místa. 80%

 • emma53 -
  Dva dny, jedna noc (2014)
  **** 19.11.2014

  Žiji v místě, kde je velká nezaměstnanost a každý kdo nějaké má, tak se ho drží zuby nehty, protože přijít o něj, by znamenalo rovnou se odstěhovat jinam. Tady by neměl šanci. Bylo to tudíž téma, které je mně velmi blízké. Sama si nedovedu absolutně představit, že bych v sobě našla tu sílu obcházet kolegy a kolegyně z práce a prosila je o hlasování v můj prospěch. Nota bene Sandra trpěla depresemi, o to víc jí patří můj obdiv, protože já bych to nedala. Ona je Marion Cotillard pro tyhle role žen jak stvořená, její smutnější výraz očí napomáhá k jejímu již tak dokonalému hereckému umu. Za každými dveřmi jsem byla nervní a čekala jsem s ní, jak budou reagovat její kolegové, protože co si budeme povídat 1000 eur je 1000 eur. Reakce byly úměrné mému očekávání, ale myslím, že i samotná Marion něco podobného čekala i když nepočítala s tím, jaké to bude mít mnohdy pro někoho až takové bolestné důsledky. Nepříjemné téma, ale v dnešní době zcela jistě maximálně aktuální. Tleskám tvůrcům za neotřelé téma a dokonalý výběr herečky do hlavní role.

 • genetique -
  Hříšný tanec (1987)
  *** 13.11.2013

  Už viem, prečo ma dodnes obchádzajú všetky dance-movies, s ktorými sa v poslednej dobe pretrhlo vrece. Nebavila ma ani táto klasika, aj keď tu to aspoň ako-tak zachraňovali herci, atmosféra a príbeh v tej dobe ešte pomerne originálny. 70%.

 • Radko -
  Černá sobota (1960)
  ** 21.1.2013

  Poučenie občanov o nebezpečnosti pitia metanolu a možnosti poskytnutia prvej pomoci sú zvládnuté obstojne. Otázne je, či na populárno-náučný cieľ v oblasti zdravotnej prevencie bolo potrebné napasovať strohú, nepríliš zaujímavú kriminálno-policajnú líniu so sociálnym presahom.

 • Kulmon -
  Dvanáct rozhněvaných mužů (1957)
  ***** 8.5.2009

  Zajímavosti: Když byla vysílána stejnojmenná televizní hra v září 1954 hráli jednotlivé porotce: Norman Fell, John Beal, Franchot Tone, Walter Abel, Lee Philips, Bart Burns, Paul Hartman, Robert Cummings, Joseph Sweeney, Edward Arnold, Jiří Voskovec a Will West. Joseph Sweeney a Jiří Voskovec byli jediní, kteří poté zopakovali roli i v tomto legendárním filmu. *** Jak pokračovalo natáčení filmu, režisér Sidney Lumet postupně měnil čočky delších ohniskových délek tak, aby se pozadí uzavíralo a vytvářelo pocit klaustrofobie. *** Protože pečlivé zkoušky na film trvaly vyčerpávajících čtrnáct dní, film musel být dokončen za nevídaných 21 dní! *** Ve filmu se neobjevuje žádná žena v hlavní roli. V komparsu je jediná Faith Hubley. *** Henry Fonda byl tázán, zda by mu nevadilo dělat herce i producenta. On souhlasil, ale byl z toho velmi znechucen a rozhodl se, že to již nikdy nezopakuje. *** Henry Fonda se nerad díval na sebe na plátně, takže nesledoval film v projekční místnosti, i když tam musel být. Když ale vyšel ven, vždy řekl režiséru Lumetovi: "Sidney, je to velkolepý!" *** Všechny porotce známe pouze číslem, jen v závěru filmu se představí porotce 8 Henry Fonda a 9 Josef Sweeney. Fonda jako Davis, Sweeney jako McCardle. *** Téměř tři minuty filmu byly natočeny v prázdné místnosti. *** 19. června zemřel předtavitel porotce číslo 7 Jack Warden, jediným z 12 rozhněvaných mužů, který je stále naživu je porotce č. 5 Jack Klugman. *** Pro Johna Fiedlera byl tento film před kamerou debutovým. *** Po řečnění porotce 10 o chudých se od něj každý otáčí zády a porotce č. 4 mu říká, aby si sednul a už neotevíral ústa. Po zbytek filmu tak porotce číslo 10 nic neřekne. Když je vybízen, aby se vyjádřil k nevinně, tak jen potřese hlavou, ale nepromluví. *** Píseň, kterou si píská porotce č. 7 je "Tanec kukaček", který je znám ze série Laurel a Hardy. *** Americký filmový institut film v roce 2007 jej vyhlásil jako 87. nejlepší film všech dob.

 • Lynn -
  Všichni dobří rodáci (1968)
  ***** 2.9.2008

  Zlatá léta šedesátá, v Americe květinové děti, v Anglii Beatles, v Paříži Truffaut a Godard, u nás Jasný, Němec, Forman, Chytilová, Passer, Jireš... a rok '68... a jedno z nejvýznamnějších děl české, potažmo československé kinematografie.

 • B!shop -
  Highlander 2 - Síla kouzla (1991)
  *** 31.1.2005

  Hlavni problem druheho dilu je ten, ze se v podstate tolik neresi osud Connora, ale spis osud lidi a dej se od hlavniho tematu misty dost vzdaluje. Sice je dobre, ze se dozvime par dalsich veci o nesmrtelnejch, ale ze zacatku je film misty zmatenej. Hodnoceni by bylo lepsi, kdyby nebyl prvni dil. Takle se v zasade jedna o variaci na prvni dil, akorat par veci o nesmrtelnejch si odporuje s tim, co bylo v prvnim dile receno, kamera je horsi, hudba daleko horsi nez v prvnim dile, i kdyz v podstate nijak spatna neni. A Connery tu je spis za takovou komickou postavicku. Nicmene porad jsem se docela slusne bavil a dej vetsinou svizne odsejpal.

 • Galadriel -
  Vykoupení z věznice Shawshank (1994)
  ***** 19.3.2004

  Naprostá bomba. Oba představitelé hlavních rolí Freeman i Robbins působí naprosto skvěle, lidsky, jakoby své role ani nehráli, ale žili je, ani ostatní však herci nezůstávají pozadu. Všem jejich chování musíte věřit, jinak to ani nejde. V tom je podporuje skvělý a promyšlený scénář, který je napsaný velmi věrohodně. Technická stránka filmu také nemá chybu, hudba, kamera, střih, vše je udělané tak zajímavě a trefně ... tenhle film se u mě prostě zařadil mezi ty nej nej nej.

 • Gemini -
  Mladé pušky (1988)
  **** 28.3.2003

  Trochu netypický western o mládí Billyho The Kida aneb jak se mladí pistolníci vydali pomstít svého patrona a jak si to diváci skvěle užili, mimo jiné i při poslechu výborné hudby od Briana Bankse (ne, nemá nic společného s blond hvězdičkou xxx filmů Briannou Banks:)).

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace