DVD & Blu-ray

DVD

Komentáře k zobrazeným filmům

 • Xmilden -
  Zilionáři (2016)
  *** 23.1.2017

  Hodně zvláštní komediální styl Jareda Hesse, který uznávám že má něco do sebe. Je to zvláštní, je to teplé, je to ale takové že jsem se sice vyloženě nenasmál, ale přesto jsem se usmíval po celou dobu sledování. Herecká sestava jinak více než slibná a Zach je neskutečnej borec. 60%

 • Ainy -
  Doba ledová: Mamutí drcnutí (2016)
  ** 15.1.2017

  Viděla jsem zoufalou snahu vytřískat ze zaběhnutého tématu poslední zbytky originality a humoru. Tvůrcům evidentně došla fantazie. Vtipných okamžiků bylo minimum, dialogy někdy fakt praštěné, komplexně jsem film vnímala jako nudný. Vedlejší děj s veverkou sice hýřil nápady a ztřeštěností, jenomže i tady toho bylo místy příliš. Chtěli do toho narvat co nejvíc, ale šlo to spíše ke škodě. Nic se nemá přehánět, přesto si myslím, že dětem se to líbit bude.

 • Xmilden -
  Blair Witch: 20 let poté (2016)
  *** 28.12.2016

  Pokud bych hodnotil filmovou úroveň, tak tady film určitě neoslnil. Pokud bych ale hodnotil to jak moc jsem se cítil během filmu malý a že jsem se opravdu bál ...tady určitě snímek obstál. Jenže, ono jde taky hlavně i o to prostředí. Kdo z nás by se v podobném lese uprostřed ničeho nebál, že? Oceňuji fakt, že tvůrci diváka zhruba od 40. minuty nenechají odpočinout a ládují do nás čím dál hustější atmošku. 60%

 • Slasher -
  Deepwater Horizon: Moře v … (2016)
  **** 23.12.2016

  Napínavá akční rekonstrukce jedný z největších kravin hamižný korporátní demence, jaká se teď v nedávný paměti přihodila. V první fázi se divák musí provrtnout naftařskou hantýrkou, ale vzhledem k vtípkům a přímočarosti to není nijak útrpný. Následuje fáze zlověstný praskání na povrch a unikání plynů (což je hororovější než téméř jakýkoli horor co jsem viděl za poslední roky), než přijde na to závěrečný katastrofický ohňový inferno a silně heroický chvilky (otazník do jaký míry je ten přeskok taky na základě skutečnosti, ale...). Řemeslně topka a trojice Wahlberg, Russell a Malkovich prostě ví jak táhnout herecky, takže tu je drama co podělá jen málokoho. Mám rád když takhle k všeobecně propíraný významný události později vznikne kvalitní film a člověk si to všechno hezky - a "hollywoodsky" - urovná, viz třeba pár týdnů zpátky SULLY nebo snad i nadcházející PATRIOTS DAY.

 • Lima -
  Café society (2016)
  **** 18.12.2016

  Milostný trojuhelník, o nic víc tam nejde a celé to nějak vyšumí do ztracena. Woody už točí jenom ze setrvačnosti, ale zrovna Café Society je tak hladivé, milé a svým způsobem i sympaticky staromódní, obzvláště, když to má bezchybnou atmosféru Hollywoodu 30.let, tedy doby, která mě, staromilce, vždycky přitahovala. K tomu jsem učinil poznání, že Stewart umí být i půvabná, když jí to role umožní. A vlastně i ten konec byl přesně tak melancholický, jaký asi měl být.

 • POMO -
  Zúčtování (2016)
  **** 30.11.2016

  Emocionálna thrillerová pecka s perfektnou akciou a možno až zbytočne prekombinovanou story s množstvom detailov, ktoré dostanú zmysel v neskorších scénach a vnesú do príbehu nemalé prekvapenie ("Máte rada skladačky?"). Aspoň pri prvom zhliadnutí. Pri druhom, ktoré som si dal kvôli ťažkému rozhodovaniu medzi plnou paľbou a previnilo podhodnotenými štyrmi hviezdami, sa nadšenie zo superchytrého scenára zmenilo iba v pôžitok z chytro vykonštruovanej žánrovej jednohubky. Ale emócie zostali.

 • Cervenak -
  Kubo a kouzelný meč (2016)
  ***** 16.11.2016

  Dokonalosť, za ktorú by sa nehanbil ani majster Miyazaki. Úchvatný príbeh i vizuálne spracovanie, takisto pôvodný voice acting (McConaughey, Theronka, Mara a Fiennes), skrátka jeden z top filmov tohto roka a jeden z naj animákov vôbec.

 • Xmilden -
  Bezva ženská na krku (2016)
  **** 7.11.2016

  Vůbec mě nevadí že vesnice byla vykreslena natolik idylicky, že by bylo zhola nemožné aby na takové vesnici někdo nechtěl bydlet. Vo filmech z Američky přeci sledujeme také dokonalé domečky, městečka, vánoční svátky a podobně, tak proč by Češi nemohli mít taky nějaký svůj vzor ideál. Film se mě přesně trefil do nálady a jak jsem pozoroval kolem sebe v kině, tak nejen mě. U filmu jsem dokonale vypnul, scénář ničím složitým neoplývá a tak jsem mohl sledovat to krásné sbližování mrzoutského Ondry Vetchého s krásnou učitelkou Petrou Hřebíčkovou, laskavého starostu v podání Miroslava Táborského nebo například ženskou od rány Pavlu Tomicovou. Zkrátka, bylo na co koukat a kdyby film trval další hodinu a půl vůbec by mě to nevadilo. Tohle prostředí se těžko opouštělo. I ten záporák nakonec dostal pěkně za vyučenou. 80%

 • Aluska88 -
  Sirotčinec slečny Peregrinové … (2016)
  **** 15.10.2016

  Sirotčinec slečny Peregrinové pro nadanou mládež:) Tim Burton nikdy nepatřil mezi mé nejoblíbenější režiséry, jeho osobitý, weird-bizarre-dark-colourful styl a přínos kinematografii je však nezpochybnitelný. Zvláště v posledních letech jsem už měla dojem, že se s ním stalo to stejné, co třeba s Tarantinem. Začali být nechutně mainstreamoví a komerční. Jakoby tak trochu přišli o svou vlastní "nezávislou" osobnost, tvůrčí svobodu a nevázanost. Začali dělat víc filmy pro masy, dle Hollywoodu, začali do nich vrážet mega rozpočty a ohromný marketing. Člověk si tak jen povzdechl a zavzpomínal na Tarantinovy Gaunery, Kill Billa a na Burtonova Střihorukého Edwarda. Filmy natřískané prachama a CGI, ale už tak nějak celkově nabubřelé, a prázdné. Proto jsem se trochu obávala i slečny Peregrinové. Už jsem viděla tu pestrobarevnou omalovánku, na pozadí zeleného plátna:) Rozčarování však bylo nečekané a velmi příjemné. Vůbec jsem nepoznávala Burtonův typický rukopis. Nekřičelo na mě zelené plátno z každého záběru, jak jsem čekala. Tento Tim Burton je velmi decentní a umírněný. Překvapil mě. Předlohu jsem nečetla, ale snímek se mi moc líbil. Obsazení je perfektní. Asa (mám slabost pro černovlasé chlapce s blue eyes:), se od Chlapce v pruhovaném pyžamu opravdu hodně vytáhl:) i herecky posunul. A Eva Green je královna temných a podivných rolí. Krásná hudba a nádherné lokace. Člověk si zde může povšimnout několika odkazů ke kultovním filmům. Já našla X-Meny, Harryho Pottera, Armádu temnot a ti děsiví tvorové mi připomínali kreatury z šílené Frankenstein's Army. A Samuel L. Jackson dokonce řekne něco o očích, takže Nick Fury je jasný:) Potěšila mě loutková animace v začátku filmu, jako ze starých dob, Švankmajer by i zaplesal. A kolotočový monster battle je epický:) Sirotčinec slečny Peregrinové je jediný film, který jsem ze všech Burtonových děl zhlédla v kině. A jsem moc ráda, že to byl právě tento.

 • Isherwood -
  Inferno (2016)
  * 13.10.2016

  Bez pořádného konspiračního podhoubí, z něhož by čtenářům AC24 tvrdnulo libido, zato s jalovou zápletkou šestákového thrilleru, kdy Howard dělá z Langdona Bournea (motivy Powellovských syťáků included) a z diváka i v té nejzadnější řadě kreténa, jemuž je potřeba flashback promítnou 5 – 7 krát. Výjimečnou stupiditu podtrhuje fakt, že se to bere vážně do posledního symbolu. Být tohle osamocený vlk, nikoliv člen trilogie, bral bych to od Howarda jako slušnou sabotáž.

 • xxmartinxx -
  Dívka ve vlaku (2016)
  ** 6.10.2016

  Gone Girl ve verzi od The Asylum? Hloupoučký film, který ke svému fádnímu zvratu směřuje nezadržitelnou rychlostí. A když už to nevydrží a čtyřicet minut před koncem řekne, jak to bylo (a samozřejmě to nedává sebemenší smysl - "záporákův" plán třeba počítá se stoprocentní jistotou, že bude mít Bluntová okno) a musíme ještě protrpět nekonečné polopaticky doslovné ilustrace toho, co už je bolestně jasné, už se chce člověku leda evakuovat ze sálu. Velký fail, který rutinně hezky vypadá, ale není v něm absolutně nic, co by mělo vzbudit zájem, nebo ho nedejbože držet. I ty dvě hvězdy jsou mírné hodnocení.

 • hellstruck -
  Cizinka (TV seriál) (2014)
  ***** 8.4.2015

  Hustá mlha, půvabná krajiny Vysočiny, tvrdý akcent, kilty, dudy a zkrátka Skotsko jak jej známe a milujeme. První díl je lehce nezáživný, ale jeho těžkopádnost hravě vyváží další díly. Spousta lidí seriál označila za "červenou knihovnu", takže jsem opravdu čekala vyloženě kýčovitou romantiku. A byla jsem příjemně překvapená, protože seriál je protkaný příjemnou skotskou atmosférou a historií, svou roli zde má sex i akce a na nějaké to laškování přijde v podstatě až v sedmém díle. Baví mě sledovat rozpolcenou hlavní hrdinku, která chce na jednu stranu zpět do své doby a k manželovi, ale na druhou se zamilovala do nazrzlého sexy Skota (upřímně, při pohledu na něj bych na manžílka zapomněla do pěti minut). Po několika dílech mi nedá nepozastavit se nad tím, jak chtějí Claire všichni znásilňovat, ale rychle mi došlo, že v té době to tak pravděpodobně skutečně bylo. Jediná moje skutečná výtka směřuje ke znělce, která se podle mě příliš nevyvedla. Jinak jsem na výsost spokojená. MIMOCHODEM NÁMĚT JE OPĚT CELKEM ZCESTNÝ.

 • Jara.Cimrman.jr -
  Angry Birds Toons (TV seriál) (2013)
  ** 4.8.2014

  I já občas vyšlu prakem nějakého toho naštvaného opeřence směrem k opancéřovaným prasatům, ale "vtipné" pointy těchto minipříběhů mi nepřipadají zdaleka tak zábavné jako, když si holub krmí svého důchodce, kopačák čutne Beckhama z přímého kopu do vinglu nebo když si hraboš polní nacpe do své tlamičky orla skalního s celou rodinou.

 • Tom_Lachtan -
  Jak vycvičit draky (2012)
  **** 30.5.2014

  Draci se vrací a pořád jsou neskutečně roztomilí. A to by tak nějak stačilo, ne? Možná je to jenom nastavovaná kaše, ale mnohem, MNOHEM příjemější kaše, než jsou různé Shreckované svatodušní svátky, nebo silvestry s karate koalou, je to jeden z mála současných seriálů pro děti, který je zaměřený na děti trošku starší, ze kterých nedělá idioty a má stopáž, která dovoluje natočit něco, co má alespoň příběh a není jen slepencem pár skečů, jestli má něco šanci stát novou Rychlou Rotou, nebo Kačery z Kačerova, tak tohle a Banda tučnáků zběhlých z Madagaskaru. Děje jsou sympaticky výchovné, ale ne tak aby se sami zkarikovali a animace je pořád dobrá a vypadá téměř stejně jako ve filmu, na pár chybějících pixelů kašle komoň. Během psaní tohoto komentáře nebylo ublíženo žádnému draku.

 • ORIN -
  Hra o trůny (TV seriál) (2011)
  *** 16.4.2014

  Po první sérii jsem docela překvapen, že se mi seriál vlastně ani moc nelíbí. Mnoholeté křivdy, které se dají vyřešit během dvou hodinových dílů, roztáhnuté do desetidílné série, přičemž vypravěčská nemohoucnost a strnulost je vcelku zdařile zamaskována za vizuálně nápadité, leč prázdné obrazy. Uvidíme, co série další, ale fanoušek se ze mě asi nestane...3,5*. P.S.: po třetí sérii snižuju na *** a čekám, kdy se konečně začne o něčem vyprávět. Sex, kecy a zabíjení si můžu pustit v lecčems jiném.

 • Dever -
  Povinnost a čest (2012)
  ***** 18.2.2013

  // Distribútor: Relativity // Počet premietajúcich kín v USA: 3,053 // Otvárací Víkend USA: $24,476,632 // Ako tak čítam koment za komentom, nevidím nič iné, než len jak slabý a nudný tento akčný snímok je. Neviem čo pozerali ostatní, ale ja som pozeral výborne zrežírované akčné operácia amerických mariňákov bojujúcich za dobro veci. Je pravda, že tempo filmu po úžasnom začiatku jemne opadne, ale to nieje dôvod aby som svoje hodnotenie menil.

 • Bart -
  Krb bez ohně (1937)
  ** 10.6.2007

  Režisér Špelina obsadil do filmu snad všechny herce, kteří uměli neskutečně přehrávat. Mám na mysli především Hanu Vítovou, Jiřího Dohnala, R. A. Dvorského a Mílu Reymonovou. Podle toho také výsledek dopadl. Jestli je to klasická červená knihovna? Možná, ale každopádně další režisérův průser.

 • ajuska -
  Kulový blesk (1978)
  **** 30.5.2007

  Vydařená komedie, která stojí především na výborném námětu. Přesto pro mě trochu slabší kousek S+S, protože mi připadalo, že vedle opravdu skvělých scén jsou tam i poněkud hluché momenty, které to všechno trochu brzdí.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace