DVD & Blu-ray

DVD

Komentáře k zobrazeným filmům

 • castor -
  Gunman: Muž na odstřel (2015)
  *** 25.6.2015

  Chlapík, který stojí za úderným balením 96 hodin, dostal k dispozici dva výborné oscarové herce, atraktivní lokace a zřejmě i slušný rozpočet. Nakonec skončil někde na půli cesty. Kvůli mdlému scénáři, slabšímu tempu a sobě samém. (Na svůj věk ve skvělé fyzičce) Sean Penn se představuje jako šéf žoldáků stojící za atentátem na konžského ministra. V zemi „nevědomky“ rozpoutal nepokoje a ztratil svou životní lásku. Své někdejší hříchy přiznává vrtáním studen v chudých oblastech Konga. Roky plynou a několik chlapíků s jasným rozkazem mu za to se samopaly v ruce rozhodně nejde poplácat po zádech. Staré účty je holt třeba vyřešit. Bývalý zabiják se tak potkává se starými kamarády, svou láskou i mužem, který tady pro ni byl (Javier Bardem). Tvůrci přicházejí s rádoby neutěšeným obrázkem z Afriky, ukazují na mocenské pletichy, chtějí být vážní, nicméně tím hlavním je a má být béčková akce. Je slušná, nevyhýbá se přímým konfrontacím a ani se nesnaží být jen efektní. Jenže moc jí není. A do toho nám tvůrci servírují ještě velké bolesti hlavy hlavního hrdiny, nudné postavy a melodramatický návrat ke své milé. Nic víc, nic míň. Příběh je prostě špatný, plytký, nevýrazný. Měl skončit v rukou Stevena Seagala, který by si nad ním kdesi v rumunské produkci otevřel šampaňské. Ani Bardem a Penn se příliš nesnaží, konkrétně jeho vrásčitá tvář je pro kameru atraktivní, moc charismatu z něj ale nesálá. Tvůrci až příliš sází na příběh muže s temnou minulostí, který je nicméně skoro dobrák od kosti, víc ale s jeho postavou nepracovali. Pro mě tak bohužel promarněná šance.

 • ORIN -
  Zocelovací kúra (2015)
  *** 16.6.2015

  Klasické ferrellovky nikdy nebyly o kdovíjak promyšleném příbehu, dílčí zápletky a motivy, zjednodušeně řečeno, spíše generovaly situace, kde hlavní protagonista (obvykle postava nesmírně sebevědomého, ale zároveň dost hloupého a natvrdlého jedince) vršil jeden bizarní gag hraničící s mírou únosnosti za druhým, tím strhával pozornost sám na sebe jako herce a narušoval tak vyprávění, které divák vnímal až jako druhotné. V Zocelovací kůře, lehké variaci na Záměnu z roku 1983, nicméně Ferrellovy gagy nejsou natolik dominantní a není dominantní ani samotný Ferrell (Hart se mu vyrovná, v některých momentech ho dokonce přehrává). Divák se tak může více soustředit na příběh a ten je samozřejmě až příliš prostý, aby se to odrazilo v celkovém přijetí, resp. hodnocení filmu.

 • Jara.Cimrman.jr -
  Nepovedenej kšeft (2015)
  *** 4.6.2015

  Baví mne sledovat snažení malých firem v souboji s giganty o vysněné zakázky. Tentokrát jsem sice tak nějak nepochopil, o co se jedná, co se prodává, co se "načechrává" a ani jsem si svou rukou ještě nikdy nepotřásl s cizím penisem, ale byl jsem při sledování nepříliš čestných obchodních praktik natolik zaskočený několika brutálně směšnými situacemi, že se mi to snad nakonec i líbilo.

 • castor -
  Chappie (2015)
  *** 17.5.2015

  Jeden uřvaný robot, jeden otravný kravaťak, jedna bizarní gangsterská rodinka a jeden zneuznaný Hugh Jackman v podivné roli. Dramaturgicky to je při vší úctě nezvládnuté. Výborně zvolené kulisy, svěží akce i syrová atmosféra z Districtu 9 jsou nenávratně pryč. Elysium už bylo lehčím krokem zpět, u novinky Neilla Blomkampa se už dá mluvit i o zklamání. Znovu tu máme jihoafrický Johannesburg, jen o pár let dopředu. Kriminalita je alarmující, do terénu musí anonymní policejní roboti, za kterými stojí mladý inženýr a vývojář. Jeho sen je však někde jinde. Nestojí o naprogramované titanové mašiny, touží po stroji, který přemýšlí a je empatický. S vyřazeným kusem se mu to nakonec i podaří. Vzápětí však nastanou potíže. A tvůrci se neumí rozhodnout, zda dát přednost dalšímu bráškovi Čísla 5 a E. T.ho, nebo nechat jiným robotem půlit lidská těla. Nicméně ani ten pokus o drsný sci-fi thriller zdaleka nefunguje. Tohle hraní si s žánry Blomkamp nezvládl, ač se v některých pasážích zřejmě moc chtěl přiblížit rodinné spielbergovštině. Nápady prostě nikdo nekoriguje. Sebevědomý je naopak v akci, která je solidní, design robotů nebo výprava potěší. Tvůrci lákají na ambiciózní projekt, připomenou nám, že ve slumech stále bydlí lidé a neodpustí si nějaký politický komentář, snaží se dělat z robota hustého týpka, ale většinu děje jen střílí slepými náboji. Škoda..

 • ricci.s -
  Vzkříšení démona (2015)
  *** 14.5.2015

  Pekne nakrútený hororík s niekoľkými ľakačkami, biednejšími zamordovaniami (čo sa pri PG-13 dalo čakať), celkom solídnymi démonickými zjaveniami, fajn postavami a v rámci žánru slušným príbehom, ktorý už síce nie je nijako originálny, ale aspoň to má zmysluplný dej, ktorý pekne plynie od začiatku do konca a pozeralo sa mi na to dobre. Nebolo to síce až také dobré, aby si to "zaslúžilo" ísť do kín, ale toto radšej neriešim, lebo keby v kinách hrali horory, ktoré oceňujem ja, tak by tam už nikto nechodil. Nečakal som veľa od tohto snímku, možno akurát to, že sa možno párkrát zľaknem a uvidím nejakého démona, to je asi tak všetko. Lazarus je podceňovaný, čo už je na tejto stránke zvykom, z niektorých komentárov už ostáva pomaly rozum stáť. Vydesiť možno nevydesí, aj keď niekoľko dobrých momentov sa nájde, ale ja som sa rozhodne nenudil a lepší priemer si určite zaslúži.

 • EvilPhoEniX -
  Projekt minulost (2014)
  *** 14.5.2015

  Tyhle Time Loop filmy mám celkem v oblibě a Welcome to Yesterday je podaný zábavně a je škoda, že do žánru Thriller příliš nezasáhne. První půlka je poměrně zdlouhavá, jakmile začne pokus fungovat přichází na scénu vynikající zábava především ze školního prostředí, ale finále mi přišlo bohužel příliš překombinované a chaotické, ze kterého jsem neměl příliš pozitivní dojem. Fajn postavy, fajn myšlenka i fajn zábava, ale ambice byly výše. 65%

 • Xmilden -
  Asterix: Sídliště bohů (2014)
  *** 8.5.2015

  Asterix mě zajímal maxímálně v dětství. Podobně jako Šmoulové. Oproti nim se ovšem tenhle kousek povedl. Pro milovníky kančích pojídačů naprostá povinnost. Pro všechny ostatní určitě příjemně strávených 80 minut. Nevzpomínám si na moc vydařenějších Asterixů. Pro mě lepší než dneska notně zaprášených a předceňovaných 12 úkolů. 65%

 • nunka -
  Divočina (2014)
  *** 5.5.2015

  Cherylina púť k sebaodpusteniu a k hľadaniu pokoja pre divokú ženskú dušu. Autobiografická skúsenosť, vďaka ktorej sa dostane tam, kam chce a to na dno svojich možností a vrchol svojho poznania. Je pravda,že už tu bolo dosť podobných a lepších pokusov podať hraničné životné príbehy ( In to the wild, 127 hours), nepamätám si však žiaden ženský príbeh. A tu ho máme. S Reese a na dve hodiny.

 • Bloody13 -
  Ghoul (2015)
  *** 27.4.2015

  Pár úplných zbytečností (kočka, digitální čmoud a jiné) kompenzuje nejsilnější faktor snímku; prostředí. Ta hnusná, rozpadající se chalupa uprostřed hustého lesa vyvolává respekt už za světla. Za tmy je to hnus o to větší. Téma kanibalismu a Čikatilova případu celkem zajímavé a solidně využité, v některých momentech bych se však nebál o něco víc přitlačit na pilu. Je sice fakt, že při lekacích scénách si zvukař hodně pomáhá maximálním "vohulením volume", ale kýženého efektu několikrát i dosáhne. V závěru je to pak už slušná adrenalinová jízda. Takže ano, v subžánru FF rozhodně to lepší.

 • Jossie -
  Velká šestka (2014)
  ***** 31.3.2015

  Bavilo mě tu úplně všechno, od animace, přes neohrabaného, hodného a mile vtipného Baymaxe, děj hodný Iron mana, geniální partu, zábavné závěrečné titulky až k potitulkové scéně, u které jsem se ze srdce zasmála.

 • Malarkey -
  Král ze Soho (2013)
  ** 21.3.2015

  Sem tam nějaká koza a bobr a la padesátá léta, jinak ale vcelku nudnej životopisnej film, u kterého jsem doufal, že když už nic jiného, tak se pobavím, popřípadě mě něčím šokuje. V tomhle případě mi ale přišlo, že vše natočil zakřiknutej Anglán, kterej se bál přijít s něčím, s čím by se tenhle film odlišoval od všeho ostatního. Jediné plus na tomto filmu je pak Steve Coogen, který když se do nějaké postavy vpraví, tak se prostě do ní vpraví...se vším všudy.

 • castor -
  Cesta naděje (2014)
  *** 14.3.2015

  Dramatická pohádka Russella Crowea chce být opečovávaným klenotem v kýčovité krabičce. Kýčovitá je, o klenotu ale mluvit nemůžeme. Nápady i emoce chybí, sledujeme průměrný příběh, kterak se otec-farmář-hledač vody ve vyprahlé krajině vydá hledat tři ztracené-mrtvé syny, kteří se účastnili jedné ze stěžejních bitev první světové války o Gallipoli. Vedli ji Britové s Francouzi proti Osmanské říši, úspěch by znamenal možnost napadnout tehdejší hlavní město Istanbul. Otec-Australan se v neznámém prostředí bleskurychle zorientuje, stihne se zakoukat do majitelky jednoho hotelu a získá přátelství, která mu umožní být blíž jeho poslání. Cesta neděje je bohužel ve své příběhové konstrukci předvídatelná prakticky po celou svou stopáž. Nabízí očekávatelné zvraty v očekávatelném pořadí. Výsledek je žánrově nevyrovnaný (narvu romantiku, i když se sem nehodí a hlavně nijak nestrhne – třeba „svíčková“ scéna je do očí bijící), flashbacky rušivé, scénář podle knižní předlohy je výrazně průměrný (jeden ze scénáristů je debutant a její autor, druhý má spíš televizní zkušenosti), herec Crowe už nám nabídl mnohem jistější momenty, režisér Crowe působí asi jako „tak třeba to vyjde.“ Nějaký apel ke smířlivosti mezi různými etniky jsem necítil. Naučené figury i obličeje jsou hezkým krášlením několika momentů, ale hlubších filmových prožitků se lehce otrávený divák ne a ne dočkat. Tentokrát osa obyčejný chlap v neobyčejné době nezabodovala. Těšil jsem se, velká škoda. Ale berme to tak, že jde o režijní debut!!

 • Skejpr -
  Street Fighter: Legenda z … (2009)
  * 28.6.2009

  Zoufalství, které není ani akční bojovka, ani nic jiného... Leda bystě chtěli hloupý film plný podivných logických nesrovnalostí a dějových zkratek, až na Duncana a McDonougha s dost mizernými herci a naprosto nezajímavou akcí. Pak je Street Fighter filmem pro vás.

 • Skejpr -
  Pán prstenů: Společenstvo … (2001)
  ***** 18.2.2008

  Mistrovské dílo, úžasná ukázka poctivé adaptace knižní předlohy, z níž bylo vypouštěno, přesto zůstává plnohodnotným filmem. HODNOCENÍ SE: V rámci maratonu jsem si dal všechny tři díly Pána prstenů, v rozšířených verzích (dohromady 698 minut materiálu) na jeden zátah. Po 9 letech od shlédnutí původní verze v kině jsem tak měl konečně možnost porovnat nejenom rozdíly oproti kinoverzi, ale také celkovou komplexnost díla jako jednoho skoro 12 hodinového celku. Společenstvo prstenu je úžasné tím, jak ve svých rozšířených nebo přidaných scénách rozvíjí svět Středozemě. Dozvíme se o Hobitech, mnohem více prostoru dostane Lorien... Velmi mnoho prostoru dostane psychologie postav, ovlivňující to, proč se posléze Frodo chová ke Glumovi tak, jak se k němu chová. Gandalf vynikne jako postava zarputilá, avšak ještě slabá, nerozhodná a chybující... A nakonec, je fascinující, jakým způsobem byli střihači kinoverze schopni vyhodit prakticky celou scénu, kromě začátku a konce a přitom je navázat tak, že výsledek dával absolutní smysl.

 • Lateef -
  Slunce, seno, erotika (1991)
  ** 11.1.2008

  "Tak si aspoň řeknu vybraný slova po M, ne?? Myslivec myslí, že mydlář mydlí myš mejdlem, hlemýžď se smýká po mýtině, vymykati, zamykati, máš tam někde samici??" Jeden z mála světlých a úsměvných momentů v třetím dobrodružství z bláznivých Hoštic, kde se trochu přitvrdilo a půlka lidí tu běhá nahá. Bohužel s oblečením šla dolů i kvalita a celková zábavnost série.

 • Karlos80 -
  Bob a Bobek na cestách (2003)
  * 12.6.2007

  Tohleto se vážení vážně nepovedlo:-( Původní kouzlo a kouzelné příbehy zcela pryč, ještě že ten Pepa alespoň zůstal:-) Dnešní děti z toho možná mají radost, nicméně já, odkojený starým klasickým Bobem a Bobkem, jen nevěřícně zírám nad všemi těmi technickými vymoženostmi, které se mohli tvůrci tohoto večerníčku klidně odmyslet..Jasně nová doba si žádá nové věci...Radši ani nedomýšlet jak bude vypadat chudák Bob a Bobek třeba za padesát let...

 • Lima -
  Pán prstenů: Návrat krále (2003)
  ***** 16.1.2004

  Za mlhou hustou tak, že by se dala krájet, na kouzelném ostrově, žije Peter Jackson. Je to skřítek neposeda, zvědavý jako opička........eeeeeeh, promiňte. Dvě hodiny po premiéře a já jsem tak zahlcen dojmy, že ani nevím co píšu :o).... Tak jinak. To, čeho si na Jacksonově trilogii nejvíc cením, nejsou ty bombastické triky, ty mohutné válečné vřavy a dokonale vygenerovaná monstra. Zdařilé triky či megalomanské ohromující záběry nejsou pro mně měřítkem kvalitního filmu. Naopak. To, čeho si na této trilogii cením, je Jacksonova práce s detaily, jeho invence, to jak dokáže ze zdánlivě banální situace udělat emocionálně působivý moment, nebo to jak vede herce. Ať už jde např. o esoterikou dýchající scény z Lothloriénu ve Společenstvu, předávání darů Galadriel, kýčovitou a přitom nádhernou scénu s Arwen ve Dvou věžích, subtilně pojatou scénu Eowyn s Červivcem a následné utržení praporu při příjezdu Gandalfa a spol. atd. Byl by to dlouhý výčet, dokazující, jak velikou obrazovou fantazií Jackson disponuje. Tam, kde by jiní pouze standartně odvyprávěli příběh, tam Jackson naseká spoustu "pídžejovských machrovinek", které činí dělají z filmu nezapomenutelnou podívanou. Jediným problémem je, že těch obrazových vjemů je v každém dílu tolik, že člověk není schopen vše strávit na "jeden zátah" a vstřebá se to až tak na druhé, třetí skouknutí. A to je i problém NÁVRATU KRÁLE. První polovina na mně nenechala žádný emocionální dopad. Po vynikajícím začátku se Sméagolem se děj se příliš rychle řítil kupředu, scéna střídala scénu a přitom jsem velice silně pociťoval, jak ruka střihačova mocně úřadovala. Zde věřím, že výsledný dojem značně napraví rozšířena verze...Druhá polovina ale zahnala mé chmury. Ani ne tak díky mohutné bitvě (která je pro mně spíš ódou na schopnosti programu Massive se spoustou počitačově vygenerovaných figurek a modelem a v podstatě mně nechala chladnou), ale právě díky těm úchvatným momentům , jakým byla třeba Faramirova sebevražedná mise. Dále scéna v Hoře osudu - Eliah Wood a Sean Astin z ní díky svým hereckým výkonům dělají fantastickou podívanou. Ten Frodův výraz tváře, když.....ale ne, nebudu spoilovat a hlavně to se musí vidět....A ta tolik kritizovaná závěrečná scéna loučení? Tak nevím, jestli jsem divnej já, nebo ostatní, ale mně nepřišla vůbec dlouhá, naopak je strašně krásná, dojemná a možná nejlepší z celého filmu....

 • POMO -
  Pán prstenů: Dvě věže (2002)
  **** 20.12.2002

  Rýchlejšie, akčnejšie a výpravnejšie než jednička. Tie tri hodiny mi ubehli ako voda. Nehovoriac o tom, že takými skvostami, akým bol v SPOLOČENSTVE súboj s Balrogom, je to presýtené do prasknutia (ako to preboha mohlo stáť len 100 miliónov???). Ale SPOLOČENSTVO sa mi aj tak páčilo viacej. Bolo rozťahanejšie a pomalejšie, ale obsahovo plnšie a konzistentnejšie. DVE VEŽE sú až príliš skratkovité a všetku tú dych berúcu akciu a výpravnosť servírujú v podobe leporela krásnych, ale slabo previazaných obrazových skvostov. Aj keby sa však táto vec dala filmu odpustil, pretože ide 'len' o prostredník medzi dvomi monumentami, stále mi v rukáve zostáva jedna neoddiskutovateľná výtka - samoúčelný humor, ktorý filmu uberá mu na dôstojnosti a dramatickosti (Golum pri varení ryby, Gimli na hradbách). Ale ináč, po vizuálnej stránke skutočný skvost s bezkonkurenčne najprepracovanejšou a 'najlepšie zahranou' digitálnou postavičkou (Golum), aká kedy vstúpila na filmové plátno.