DVD & Blu-ray

DVD

Komentáře k zobrazeným filmům

 • Gilmour93 -
  Grimsby (2016)
  **** 2.6.2016

  Neznám film, který by pro rozvoj turistického ruchu v Grimsby udělal míň.. Sacha se nám zase jednou utrhl ze řetězu a ve scénách odsávání toxinu z varlete britského charakterního herce či pobytu ve svatyni prostopášné slonice zaplňuje bílá místa na mapách filmového nevkusu, nicméně musí se mu nechat, že na rozdíl od klasických amerických buranských komedií můžeme opět vidět něco jako sociální či geopolitický podtext a navíc, místy je ta karikatura spy-action movies opravdu vtipná (ukrajinský Ben Affleck mě rozsekal, stejně jako žaloba na frontmana Oasis za sexuální obtěžování).. Nutno vytknout dvě věci. Dost samoúčelné POV scény s Green Earth čočkou ala Hardcore Henry a nakažení amerického prezidentského kandidáta virem HIV. Co si asi tak jeho republikánští voliči pomyslí, když se řekne, že se nakazil od Daniela Radcliffea..? Důležité upozornění: kvůli intonaci i kouzelnému akcentu je nezbytně nutné sledovat tuto nepřiznanou bondovku („One rocket in ass is not enough“) v původním znění..

 • Cervenak -
  Triple 9 (2016)
  **** 27.5.2016

  Takmer plná paľba. Strašne mám rád tieto "ayerovské" filmy. Hlavne uprostred letnej sezóny, pomedzi všetci tie komiksové, disneyovské a fantasy veľkochujoviny veľmi dobre padne špinavý, krvou sa brodiaci a zafuckovaný policajný thriller. A keď je to aj solídne vymyslené, šikovne zrežírované a perfektne obsadené (Kate Winslet ako zmaľovaná šéfka rusko-židovskej mafie, to bol skvelý nápad), tak je to proste lahoda.

 • D.Moore -
  Čarodějnice (2015)
  ***** 24.5.2016

  Když skončí film a já mám chuť ho co nejdříve vidět znovu, je to dobré znamená. A co na tom, že ten film má takřka nesnesitelně tísnivou atmosféru, fanatičtí lidé jsou v něm nemilosrdně a bez přivírání očí vykresleni tak odpudivě, jak se to zatím podařilo snad jen v našem Kladivu na čarodějnice, a že člověku skoro vadí se na to všechno dívat, protože je to tak moc plné beznaděje. Čarodějnice je prostě tak poutavá, že mě i přes všechny ty hrůzy zajímalo, co bude dál a nepřestával jsem doufat, že alespoň některá z postav dostane rozum. Konec mi na rozdíl od mnoha jiných uživatelů zážitek nezkazil, ačkoliv jsem dlouho přemýšlel o tom, jestli je dobře, že byl tak doslovný, nebo ne. Popravdě řečeno - po tom intenzivním drásavém zážitku během předchozích osmdesáti minut mi prostě stačilo, že tam nějaký konec byl.

 • Arx -
  Batman v Superman: Úsvit … (2016)
  ** 24.3.2016

  Jako velký fanoušek Nolanovi netopýří série, jsem byl zvědavý na další Batmanovský kousek. Bohužel s Nolanem to nemá příliš co dočinění, nebo spíše naštěstí. Film absolutně postrádá scénář, je nám servírováno přiliš mnoho dějů dohromady až se v tom divák začíná ztrácet a proto chování hlavních hrdinů mnohdy působí dost zmateně a vůbec nechápeme, proč tak jednají. Přijde mi příliš přeplácaný, mnoho hrdinů, kteří jsou nám ve finále úplně ukradený (krásná Gal Gadot se štítem?? wtf?), výbuchy, které vždy vypadají že zničí celou planetu a vlastně se pak ani nic nestalo, nulové emoce, snaha ke konci dojmout absolutně bez úspěchu. Batman působí neohrabaně (trochu jako golem), jeho batmobil a vznášedlo nijaké, superman totálně toporný a bez výrazu. Ten film prostě nemá v sobě nic z krásy jednotlivých postav, jak jsme zvyklý. 2,5 hodinová stopáž u kvalitních filmů nevadí, u filmu kde není scénář se mění v 2,5 hodinové trápení. Pozitiva se ovšem taky najdou. Hudba je slušná, Hans Zimmer je znát a i díky ní to má chvílemi tu správnou potemnělou atmosféru. Co hlavně vyzdvihnout jsou herecké výkony. Ben Affleck zahrál opravdu dobře a Jesse Eisenberg naprosto výborně. Chvílemi mi přišel, že pohyby a gesty kopíruje Ledgera ale to vůbec nevadilo. Zahrál to s přehledem a dovedl bych si ho představit jako další variantu Jokera v Temném rytíři. Takže sečteno podtrženo, hodně slabý film, kterému nevěštím příliš vysokou návštěvnost a na který se max jednou podíváte, ale vůbec nic vám nedá.

 • emma53 -
  Dáma v dodávce (2015)
  **** 14.3.2016

  Maggie je dáma, Maggie je bezdomovkyně, Maggie umí zahrát královsky cokoliv. Já jí tleskám a bude můj drahoušek nejen z Jane Brodyové, Panství Downton a nebo z Dámy v dodávce, je jí stále. Tohle byl neuvěřitelně uvěřitelný příběh, kde se mnou lomcovaly protichůdné pocity, přesně jako v reálu a z toho je patrné, jak dokonale ztvárnila tu babču, kterou jsem chvílemi nesnášela, pak zase litovala a tak stále dokola. Bravo Maggie!

 • Malarkey -
  Polednice (2016)
  **** 11.3.2016

  Když jsem se o Polednici bavil s kdekým, kdo ji už předtím viděl, tak mi každý řekl, že se mu moc nelíbila. Ale zajímavý bylo, že dokázal pochválit atmosféru, hudbu a herecké výkony. Nepochopil jsem tedy, v čem je problém. Dokud jsem ji sám neviděl. Polednice je totiž film, který podle mě ocení opravdový fanoušek filmu. Ne konzumní divák. On to totiž rozhodně není horor, ale spíš psychologické drama. To ale naprosto výborné a s atmosférou, která by se každou další minutou dala krájet. Osobně musím říct, že boží je jak prostředí vesnice, které je obestoupené obilnými klasy a sálá z nich vedro, že i v zimě by Vás plátno v kině zahřálo, tak v podstatě všechno ostatní. Herecké výkony byly například fantastický. Každá postava byla naprosto perfektní a to jak ze strany všeobecně známých filmových tváří jako je Aňa Geislerová nebo Daniela Kolářová, tak ze strany malé Karolíny Lipowské, které taky byla opravdu super. Z chlapské strany byl Jiří Štrébl úplně úžasnej a zahrál tu svojí pivní postavu úplně fantasticky. Stejně tak i Zdeněk Mucha, ze kterého ta nepříjemná minulost vysloveně tryskala. Musím se přiznat, že tak dobrý postavy jsem v českém filmu hrozně dlouho neviděl. Stejně tak jsem se rochnil i v hudbě, která je na české poměry v podstatě ultimátní. Jednoduché, ale intenzivní piáno zde dodává atmosféře naprosto parádní napětí. Za sebe tak musím říct, že mě trošku mrzel závěr, který byl hrozně rychlý, ale vševypovídající v rámci samotné balady, která byla pro tento film základem. Divákům do budoucna doporučuji, ať od filmu očekávají zážitek a nesnaží se ho srovnávat s americkými horory. Takové srovnání jsem totiž také slyšel. Polednice si totiž divákovo oko zaslouží a já jsem hrozně rád, že se někdo v naší malé zemičce nebál a zkusil natočit něco jiného…jinak.

 • Marigold -
  Půlnoční dítě (2016)
  *** 25.2.2016

  Euforická opening scene (nejlepší silniční tenze od Drive), moc dobrá první hodina, pár solidních scén po ní, bohužel zbytek patří k tomu nejhoršímu, co Nichols kdy napsal/natočil. Závěr už čistě full retard... teda full late Shyamalan. Strašná škoda... jako pocta sedmdesátkové sci-fi ok, jako dramatický celek s celkem subtilní psychologickou linkou hodně rozsypané. [Berlinále 2016]

 • ripo -
  Očima fotografky (2015)
  **** 26.1.2016

  Celkom sympatické rozprávanie Zuzany Mináčovej, ktorá bola milučká, zlatučká, s peknou vadou reči ... a po titulkoch na záver "zabila" svojho syna Mateja jednou vetou ... Vedela byť určite aj riadne nepríjemná ... 4****

 • Malarkey -
  Hráči (TV seriál) (2015)
  ** 28.7.2015

  Typ seriálu, který se, podle mě, přesně hodí do amerického prostředí. V Evropě těžko prostředím amerického fotbalu nadchne. Taky to skoro vypadá, jak kdyby si The Rock chtěl vyprodukovat něco, kde by si všechny kritiky namazal na prsíčka a jednoduše rozmazal. Mě teda ničím nedostal.

 • pan Hnědý -
  Dvojčata (1988)
  *** 1.10.2011

  Velmi povedená komedie, u které jsem se nenudil, dost vtipných hlášek a na odpolední pohodu rozhodně neuškodí. Jak poprvé řídil Julius (Arnold S.) auto jsem se velmi bavil :)) a krásná Kelly Preston se mi taky moc líbila.

 • castor -
  Divoká řeka (1994)
  **** 13.12.2005

  Hodnocení se trošku divím.. River Wild je pro mě i díky netradičně obsazené Meryl Streep přesvědčivým, na nic si nehrajícím thrillerem, kterému dominují i spolehlivě slizký Kevin Bacon, panenská příroda, zajímavé kulisy i zvraty a na zádi to jistí fenomenální Jerry Goldsmith!!

 • Ej Hlemýžď -
  Ceremoniář (1996)
  ***** 13.7.2003

  Nechápu, proč by měl být film strhán kritikami, příběh měl dobrou gradaci a spěl pochopitelně k očeávanému finále, kde přece z logiky vývoje nějaká překvapivá pointa nemohla být ,a o nějaké nudě z mé strany nemůže být řeč. Film považuji za velmi vydařený, v němž J. Hrušínský ztvárnil jednu ze svých nejlpeších hlavních rolí. Z vedlejších postav příběhu mě zaujala B. Štěpánová v drobné úloze dcery nějakého papaláše; takovou megeru ještě nehrála.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace