DVD & Blu-ray

DVD

Komentáře k zobrazeným filmům

 • Bloody13 -
  Poslední nás zachrání (2015)
  *** 11.10.2015

  Tenhle "slasher na fetu" mi docela sednul, ale je fakt, že ten nápad nebude vonět každýmu. Ona totiž zdejší zápletka o pětici teenagerů, kteří se dostanou do filmu, je sama o sobě dost fantasy. Ano, takže něco jako Poslední akční hrdina; jen s rozdílem, že hrdinové se, bohužel pro ně, dostanou do hororu. A přesto zde převládá humor. Je totiž docela sranda s hrdiny zjistit, že film vás nepustí ven díky časovým smyčkám, vybrat s nimi vhodnou kandidátku na post tzv. Final Girl, komentovat zrovna probíhající flashbacky nebo slow motion záběry, měnit děj a tím pádem i žánrová pravidla (hlavně neprovozuj sex, nebo chcípneš!). Horší je to už se zajetými zvyklostmi správné tábornické vyvražďovačky. Žádný sex (!), žádný kozy (!!), žádné gore (!!!) a zabiják má poměrně trapnou masku. Ale celkově je to fajn experiment s hravou kamerou, pecka hláškami a v celku sympatickým obsazením. Závěr si samozřejmě zadělal na sequel, ale já bych se ho úplně nebál.

 • emma53 -
  Temné kouty (2015)
  **** 3.10.2015

  Jak já jen napíšu o tom, jaké jsem měla pocity a jak na mě Temné kouty zapůsobily? Jak se říká na jednom místě ve filmu o něčem jiném, tak já bych to aplikovala právě na ty pocity. " Nic ohromného, nic úžasného", ovšem kromě Charlize Theron. Ano, přesně tak to je. Ona působila nejen veskrze fantasticky svým krásným zjevem, ale táhla v podstatě celý film sama. Prolínání časových rovin mě chvílemi rušilo, než jsem se přizpůsobila a nějaký ten jiný temný kouteček bych našla ve scénáři, ale jinak atmosféra byla ponurá, smutná a vlezla až ke mně do obýváku. Za Charlize jdu určitě nahoru.

 • Xmilden -
  Vincentův svět (2015)
  *** 25.9.2015

  O seriálu jsem nikdy neslyšel, na tohle se koukat ale celkem dá. Sice je to fakticky celé o ničem, jenže to je někdy život sám o sobě taky. Chlapi prostě řeší baby, pařby a filmy. Tady se jeden film rovnou natáčí nebo spíše se chystá jeho premiéra. Haley Joel Osment neřekl Šestým smyslem ani zdaleka všechno. 60%

 • xxmartinxx -
  Země zítřka (2015)
  *** 23.9.2015

  Ve skutečnosti milé překvapení. Disney chtěl něco na způsob Pirátů z Karibiku a Bird mu místo toho dal za těch 200 mega tenhle relativně pomalý film založený na příběhu. Škoda, že potencál naivního krásného dobrodružství nebyl využit víc, chtělo by to jiného scenáristu. I tak příjemné. 3 a 1/2

 • emma53 -
  Druhá míza (2015)
  **** 24.8.2015

  Za všechno může přece John Lennon a už se v tom Danny vezeš. To mně bylo jasné hned, jak jsi dostal od něj dopis. To byla nádherná ALPacinova jízda a já před ním stále smekám. Například jeho vystoupení v baru bylo senzační, přitom dojemné a zabrnkalo na mojí emotivní strunu. Ano, bylo tam pár hrstiček patosu a klišé, ale můj pohled na tenhle příběh, který se mně silně dotknul i z jiných důvodů, to nijak neovlivnilo. "V mojí mysli je jaro, ale opadávají podzimní listy. Jak okolo kráčím, všechny je posbírám........slepě kráčím po cestě a hledám jasný cíl. Nedívej se zpět a nedívej se dolů..."

 • castor -
  Odebrat z přátel (2014)
  *** 1.8.2015

  Ječení před notebookem, obviňování se, honění ega, malá přiznání a velké lži. Nápad to však je. Velký, i s docela velkým rizikem. Forma, kterou tvůrci zvolili, je zatraceně zajímavá (a s postupem času naneštěstí i otravná zároveň). Celou stopáž sledujeme monitor kočky, která pravidelně klábosí se svou bandou (pěticí dalších středoškoláků včetně přítele) přes skype. U toho je na Facebooku, brouzdá po netu, pouští písničky.. a začíná se děsit. Protože se do skupiny „nabourá“ někdo, kdo používá účet mrtvé spolužačky. Palec nahoru za odvahu, co se formy týče. Velká škoda, že se to začne docela brzy zajídat, uječenost hrdinů tomu taky dvakrát nepřidá a odhalování hříchů minulosti zrovna tak. I tak za mě slušný experiment za minimum peněz, i když v kině bych to vidět nepotřeboval (respektive nechtěl). A obávám se, že tvůrci ukázali cestu k četným pokračováním a napodobeninám.

 • castor -
  Jurský svět (2015)
  **** 14.7.2015

  Když už bych si musel vybrat, vždycky raději sáhnu po Spielbergovi léta páně 1993. Sic k téhle látce tvůrci přistupují s poměrně pevnou rukou, sebevědomím a neunavují nás kdejakou popcornovou šíleností, i tak mi chyběla dravá a krvavá podívaná, protože dinosauři draví a nebezpeční jednoduše jsou. Monstrózní zábavní park lehce ztrácí návštěvníky, přitáhnout je má uměle vytvořené stvoření Indominus Rex, prostě ještě větší hora masa. Jenže nejnovější atrakci se podaří utéct z výběhu a na pořádný malér je zaděláno. Jedna z šéfek Bryce Dallas Howard tak v nastalém zmatku hledá dva synovce, možná najde lásku (Chris „jsem v kurzu“ Pratt) a nakonec se i bez dostatečné podpory scénáře všichni obejmou. Pro mě prostě pásová výroba, a ač má zřejmě režisér Spielbergův originál hodně rád, cítil jsem jen řemeslně slušně odvedenou práci, bez překvapení a bez opravdu šokujících scén, bez emocí a bez čehokoli, co by jen přiblížilo nějaké blockbusterové revoluci. A hlavně je šitá na míru spíš klukovi z osmé třídy. A tím už dávno nejsem. Nicméně to nadšení okolo dokážu pochopit. Slabé čtyři hvězdy!!

 • castor -
  San Andreas (2015)
  *** 30.6.2015

  Docela jsem se těšil a první polovinu jsem k tomu měl vlastně i důvod. Jenže v druhé polovině se tahle pouťová atrakce úplně utrhne ze řetězu a je mdlou kombinací destrukce, hloupých situací a mizerného herectví. U mě osobně vede zřejmě Carla Gugino. Ve výsledku je to sice asi lepší, než bezduché války obřích robotů, kteří bortí budovy jako domečky z karet, i tak je heroicky patetický (Ameriku by na kolena nesrazil ani pád Jupiteru s Neptunem dohromady) i úsměvný zároveň (klasické záchrany na poslední chvíli). A to vše na souši, ve vodě, ve vzduchu. Lidé jsou svým způsobem ignorováni. Přijde obří vlna tsunami, výsledek jejího řádění ale vidíme jen prostřednictvím destrukce. Žádná mrtvá těla. Docela šokující je i sobecký tah na bránu od muže/záchranáře pouze pro svou rodinu. Kolem umírají lidé, on však vede svou soukromou bitvu. Samozřejmě mnohé potěší, že cílem záchrany je především jeho vykulená a hodně prsatá dcera. Nepotěší ovšem ta rutina okolo, kterou režisér Brad Peyton jednoduše nezvládal. Země se zachvěje, následně se sakra zachvěje, Paul Giamatti do toho mudruje a pátrání po rodině je jen záminkou pro stále větší a hlasitější destrukční scény. Jenže ty nestrhnou. A scénárista, kterého by měli nechal chvíli pod vodou, to příliš nezlepší.

 • Radek99 -
  Pestrobarvec petrklíčový (2014)
  *** 30.6.2015

  Začnu trochu obecnější úvahou - pokud platí, že homosexuálně orientovaných jedinců je v populaci cca 4 %, je opravdu zvláštní, že se objevují v takřka každém druhém filmu současnosti (což samozřejmě nadsazuji, ale ten nepoměr je evidentní), zjevně je to důsledek panující ideologie. Tohle je navíc i feministický film, film zalidněný pouze ženami, v jehož fikčním světě není pro muže místo. Pestrobarvec petrklíčový je mým prvním setkáním s dílem Petera Stricklanda a musím konstatovat, že jde o velké zklamání, prakticky jsem se pronudil ke konci. Formálně excelentní film, nádherná kamera, pastelové barvy, převaha celků, kterým ovšem kontrastují sekvence detailů a především velkých detailů, krásná staromilská animovaná intermezza, bravurní práce s ruchy (zvuky hmyzu, předení kočky atd.), diskontinuitní řazení záběrů, až fascinace (fetišizace) kostýmy, práce s herci, dekadentní atmosféra...obsahově se ale se Stricklandovým snímkem coby divák hodně míjím. Reflexe hraní rolí v partnerském vztahu je podána na pozadí bizarního partnerského soužití dvou extrémně nesympatických hrdinek, jejichž sado maso hrátky mi přišly jako autorská manýra, jistě takovéto vztahy reálně existují, ale způsob, jakým vztah reflektuje britský tvůrce, mne spíše iritoval, než jakkoliv oslovil. Každý vztah je o hledání kompromisu a osobní oběti, ale já se celou dobu ptal, proč to musí Strickland demonstrovat právě na těchto S/M lesbických partnerkách? Jasně, odpovědí je postmoderna a s ní spojená snaha šokovat, synkreticky spojovat neslučitelné, adorovat pokleslé žánry, rozbíjet kontinuální dějovou linii, hrát si s divákem...ale tohle byla tuze nezábavná hra... Pinastri! Pinastri! Pinastri! PS: O co elegantněji analogickou tematiku pojala Shainbergova zábavná Sekretářka...

 • Gilmour93 -
  Insidious 3: Počátek (2015)
  *** 5.6.2015

  „Come on, bitch!“ Lin Shaye jakožto médium na prahu penze je zaslouženým středobodem třetí kapitoly. Ostatně, kdo jiný by mohl zatočit s dýchavičným démonem, co nápadně připomíná jistého chovatele prasat z Hannibala, když ne ona? Problémem může být, že ostatní postavy vám jsou úplně volné či s ohledem na to, že se jedná o prequel, máte obavy maximálně o to, aby si Elise v Dálavě nezapomněla peněženku s doklady. „Specs“ Whannell zřejmě tušil, že nemůže s předchozími kapitolami závodit v atmosféře, tak vsadil na lekačky, no a v této souvislosti bych chtěl upozornit, že by bylo vhodné koupit si do kina jeden lístek navíc, abyste mohli vedle sebe položit přenosný defibrilátor. Můžete být ošlehaní stovkami hororů, oči mít na stopkách a vidět za roh, ale vsadím se, že vás párkrát dostanou (třeba scéna sražení autem, ta byla na nitráček pod jazyk). Co na tom, že jsou některé laciné (třeba ta poslední) a klasicky si pomáhají decibely, hlavně že kardiaci trpí. Je fakt, že od nástupu výstředního dua krotitelů nadpřirozena (stylově oděného v bundičce Caspera a tričku s He-Manem) zařadí Chapter 3 vyšší rychlostní stupeň, ale stejně se až dokonce už jen dívá na Wanova koncová světla. A to přitom James nejel nějak rychle a zběsile..

 • Enšpígl -
  Dejte mi pokoj! (2014)
  *** 26.5.2015

  Francouzi umí skvěle skvěle mixovat žánry, dialogy, scény, dramatický pasáže, vztahový scény, bláznivý gagy a stačí jim k tomu kolikrát opravdu naprosto banální zápletka. Tady mě však přišlo, že se vaří z vody hodně dialogů i scén mohlo být víc promazlených případně více vygradovaných. Christian je mně sympatický a nedělá mu problém utáhnout celý film, Patrice je můj oblíbený režisér, ale tady to chtělo víc provařit, takhel zůstalo jen u občasných vtipných situací zejména v počáteční fázi filmu.

 • EvilPhoEniX -
  Sejmi prezidenta (2014)
  *** 26.5.2015

  Po slibném traileru nakonec velmi mdlý a slaboučký akčňáček. Plusem je rozhodně atraktivní krajina, Jackson, slušný vizuál i efekty a svižné tempo, ale film působí tak infantilně a naivně, že zajmout příliš nedokáže. Dalo se vytěžit mnohem více, ale vyloženě sračka to není. 50%

 • POMO -
  Den blbec (2014)
  *** 25.5.2015

  OK heist žánrovka, aké Hollywood kinoreleasuje mimo sezónu, v nemeckom podaní. Po pomalom a nesľubne opozeranom úvode sa to rozbehne a nadelí divákovi slušnú dávku zábavy. Ale pocit opozeranosti pretrvá až do konca. Fanúšikovstvo Moritza Bleibtraua môže zdvihnúť zážitok na 4 hviezdy. Hoci tu hrá pošuka. A na chvíľu sa, asi v najvtipnejšom momente filmu, zastaví aj kamoš Til Schweiger.

 • MrHlad -
  Loft (2014)
  ** 10.5.2015

  Nevydařený pokus o moderního Hitchcocka, ve kterém je tolik šokujících zvratů, že mi v půlce bylo vlastně jedno, jestli tu buchtu z Transformers oddělal Dredd, Cyclops, mladý Scofield, Cameron z Modern Family nebo ten Belgičan, jehož příjmení nejsem schopný napsat bez chyby.

 • RedAK -
  Popelka (2015)
  *** 26.3.2015

  Chcete-li dívčino lůno výtažkem svým potřísnit, vezměte ji do biografu na komerční sračku! Tak tímto bájným rodinným moudrem starých Evženovičů jsem se řídil zrovna nedávno a vzal svoji potenciální oběť nekvalitního šuku do kina na vskutku překrásný a dojemný příběh o Popelce a jejím princi Popelníkovi, který byl zvariován již tolikrát, že Popoluška, ako by povedali bratia Slováci, stihla mít za dobu své existence všechny barvy kůže, všechny přízvuky, oči zkosený do všech úhlů, byla v knížkách, ve filmech, v muzikálech, na dětských besídkách a dokonce si zahrála i ve dvouhodinovém celovečerním pornu! Proč si to teda nedat po tisící znovu, že ano. Výprava to byla vskutku velkolepá, poněvadž můj nový úlovek okouzlen a především nesportovně obalamucen vznešeností mého literárního slohu - "půjdeme spolu za třeskotu kastanět ruku v ruce vstříc večerním červánkům, s lehkostí a malicherností papírové lodičky, houpavě se kymácejíce v louži všedních zítřků" - nebyla žádná tradiční laciná štětka z baru, které táhne z držky jak ze spermabanky a která má IQ pěti průměrných fanoušků Rytmuse, ale toto byla děvčice na úrovni, kultivovaná, vzdělaná a naprosto přesně věděla, jaké i/y se píše ve slově piča, tedy jsem se musel dokonale připravit! Smyl jsem si zkrabatělý tvaroh zpod ráfku, nehty na nohou zakrátil cirkulárkou, vysrkal ze zubů poslední zbytky lasagní z minulého týdne, hodil na sebe nedělní tričko jen se třemi mastnými fleky od Big Macu a trochu se navoněl záchodovým osvěžovačem. No co si budeme povídat, byl ze mě hotový Popelník! Takto vybaven společenským šarmem jsem onu šťastnou dívku vyzvedl u ní před domem a jeli jsme do místa biografu plně vybavenou a klimatizovanou tramvají. Abych zapůsobil na plné čáře, dokonce jsem si u pokladny před ní ani neusral, ačkoliv mi to tlačilo na bránu fakt festovně! Zážitky z filmu vám však nepovím, neb jsem se místo na něj neúměrně dlouho soustředil na slečniny gigantické nalejváky, které se draly ven z neadekvátně velké krajkové bardotky a prosily strýčka Ištvána o pomoc. Takže tomu dávám průměrné dvě a jednu hvězdu navíc přidávám k dobru, anžto jsem jim o jeden film, tři panáky a sedm koktejlů později ven skutečně pomohl! ♥

 • Flipnic -
  Zabijáci (2014)
  *** 11.2.2015

  Film se tváří z počátku jako zajímavá a skvěle provedená kriminálka, pak se ale jaksi zvláštně vyvine v "suchý" a nevýrazný "revenge" kousek ... Všechno tak nějak vyplyne do prázdna a veškerý děj a snažení hrdinů přijde na zmar. Provedení je výborný, to rozhodně ... ale ne tak, aby mě to nutilo dát výš než 3***. Je to trochu škoda, ten potenciá je dobrej. Navíc je to dost zneklidňující a brutální či násilný, ale prostě to jaksi není úplně ono. Ale kvalitní film to je bezesporu!

 • Bebacek -
  Kobry a užovky (2015)
  ***** 6.2.2015

  Kobry a Užovky jsou pecka. Konečně českej film, kterej je ukotvenej v realitě a přitom se nesnaží pojmout sociální vprdelismus v globální šíři. Prostě se soustředí na dva bráchy a ti bráchové jsou přesní. Herecká jízda. S Kryštofem dám v létě na LFŠ disco! A třeba ten reprák letos shodím já... Jo a Bratři Orffové (Na hadím ocase) tam fakt sedli. ---- Více v recenzi na 25fps.

 • Gemini -
  Studujeme za školou (1939)
  **** 23.2.2014

  Je šokující, že problémy s učiteli-neučiteli a nepoužitelností do hlav vtloukaného učiva v praxi byly takto pranýřovány už před druhou světovou válkou, a že se toho za uplynulého tři čtvrtě století ve vzdělávacím procesu příliš nezměnilo:) Jde o takovou slušně obsazenou, zručně natočenou a bez zádrhelů plynoucí komedii, jejíž závěr vás může jedině překvapit. 70%

 • Segrestor -
  Osudy dobrého vojáka Švejka (1930)
  *** 21.2.2014

  Film může zaujmout třeba tím, že je zde Švejk vyobrazen podle původní Ladovy předlohy, ne té pozdější, kterou dokonale ztvárnil Rudolf Hrušínský. Karel Noll, jemuž byl takový Švejk snad osudovým, jej vystihuje daleko věrohodněji. A budeme-li vycházet z toho, že Švejk je sám Hašek, tím spíše je mu podobnější, než právě verze Hrušínského. A v době, kdy toto vzniklo (vznikalo) je s podivem, že Švejka nehrál Hugo Haas, poručíka Lukáše Jindřich Plachta a paní Millerovou ten starý šprýmař Ferenc Futurista.

 • Jara.Cimrman.jr -
  Jak chutná smrt (1995)
  *** 8.2.2013

  Je vysoko nad mé možnosti soucítit se zazobaným spratkem, jemuž rodiče místo lásky dávají kapesné vysoce převyšující průměrný plat v ČR. Stejně tak neumím soucítit s rodiči, kteří si až v okamžiku problému vzpomenou, že jejich dítě po nich patrně něco chtělo. A jelikož se policejní šerlok pohybuje mimo hranice uvěřitelnosti i zákona a modelka je tam spíše pro okrasu, tak jsem viděl snímek, ve kterém nejsem schopen fandit ani jedné postavě. Přesto jsem jistý náznak napětí zacítil a dokonce mne zajímalo, jak to dopadne, ale ta třetí hvězda je jen a jen za to, že při hudebním doprovodu se vyřádila Tichá dohoda, jejíž pozvánky na koncert jsem nikdy nedokázal odmítnout.

 • canakja -
  Teorie velkého třesku (2007)
  *** 29.10.2009

  Na první pohled je BBT srovnatelnej s britskými sitcomy, rozdíl je ovšem v tom, že amíci prostě nedokážou vymyslet dvacet minut zábavy bez narážek na prcání. A tady se vlastně veškerej humor točí kolem seznamovací impotence všech hlavních hrdinů. BBT připomíná ITcrowd, ale jeho kvalita má sestupnou tendenci. Sheldon je zase podobnej rimmerovi, jen neni tak skutečnej. Baví mě i ostatní, nejvíc raj, připomínající zmenšeninu náčelníka. Děsim se vztahu mezi penny a leonardem, tušim, že to bude ještě horší než lister kočanská, bleble. Skoro čtyři puntíci. Skoro.

 • AngelAngie -
  Hra o jablko (1976)
  ** 9.8.2009

  Festival nad řekou, Písek, 2009 // Na film jsem se těšila jako malá, protože námět mě zaujal jako dlouho žádný (český, starší...) a takové zklamání jsem nečekala. Ano, párkrát jsem se zasmála, ale co ta kamera a režie? No to snad ne...

 • Karlos80 -
  Jarka a Věra (1938)
  ** 21.1.2007

  Jedna z dalších bláznivých studentských veseloher, kterou bych řadil co do podoby a k obdobnému či stejnému tématu k filmům Jarčin profesor (také Ladislav Pešek) nebo k filmu Studujeme za školou a Kantor Ideál. Nějaký ucelený děj..la la la a šťastný happy end. Samozřejmě že do extra třídy filmů jako Škola základ života nebo Cesta do hlubin študákovy duše má tento film daleko, ale přesto se jednalo o tehdy velice dobrou a žádanou zábavu. Sice slabší ale stále na svou dobu dobrý. Studentské filmy byly jak se říká tenkrát a tou dobou asi v módě, dnes bychom řekli že byli IN. Ladislav Pešek zde sehrál jak jinak než nevycválaného a věčného studenta, připravující ho se na referát a dělající starosti nejen svým rodičům ale i pedagogické u sboru. V době kdy hrál tuto roli středoškoláka mu bylo už 32 let. V Jarčinu Profesorovi 31 a v Cestě... už dokonce 33. Ale ani to na něm nebylo znát, byl jak se říká věčně mladý, nabitý a sršící vtipem a elánem. Velice vtipně zahraná role se značným komickým nadáním. Eva Gérová (Věra), je naopak vzorná studentka s níž mají její rodiče po právu radost. Trápící se však z jedné věci, a to sice z toho že je bezhlavě zamilovaná do Jarkova domácího učitele, kandidáta profesury Stáňi Maříka (Jiří Dohnal). Pak tam byl také omezený a sbabělý nápadník ing. Jankovec, kterého rovněž docela dobře ztvárnil František Paul. Naposledy mě ještě na tomto filmu zaujala role Zdeny Baldové, jakož to bohaté ale jinak přísné, a o prázdninách dohlížející tetičky Kláry, která má pochopení pro lotračinky Jarkovi a která by na něj v žádném případě nedala dopustit. Trochu se mi to plete právě již se zmíněným filmem Jarčin profesor. Původně jsem chtěl dát za jedna. Ale třeba už za to komické malování a jiné humorné chvíle přidávám přeci jenom tu jednu hvězdu navrch. 1,5/5*.

 • DaViD´82 -
  O klukovi z plakátu (1969)
  *** 11.4.2006

  První epizoda je natolik výborná, a plně využívající veškerého potenciálu, že jsem dodnes tak zcela nepochopil, proč je na ní nabalených dalších pětadvacet, tentokrát již nenápaditých a především nudných, variací téhož.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace