DVD & Blu-ray

DVD

Komentáře k zobrazeným filmům

 • Dudek -
  Chappie (2015)
  * 20.7.2015

  Obsazení populární skupiny Die Antwoord dává dokonalý smysl. Snímek jakoby šel v jejich stopách. Z minutu na minutu mění nálady, vypadá ne jako úplně vyvážený mix všeho možného a přesto jakoby zrovna tohle nebyl jeho největší problém. Celá ta zápletka obtočená kolem robota, který je odsouzen k záhubě je totiž neskonale otravná. Čest tvůrcům, že na konci nezvolili jako cestu k úspěchu pláč, ale přiklonili s k podivnému happy endu. Jen díky tomu se Chappie nepřiřadí k nejodpornějším slzopudným dramatům o různých nemocech, umírajících zvířátkách či postižených dětech.

 • verbal -
  Ghoul (2015)
  * 7.7.2015

  Hladomor na Ukrajině, kanibalismus a Čikatylo. Až si člověk říká, že s takovými ingrediencemi by to nedokázal zkurvit snad ani Srstka. A ejhle! Péťa asi přičinlivě polykal, a tak mu židácký producent Robert půjčil hájosmičku, aby před ní mohl nechat devadesát minut čurákovat partičku nesympatických, afektovaných, ochotnických Američanů, co řvou Eaten, Eaten a bafají na sebe gumákama a kotletou z nuceného výseku. Opravdu jsem nechápavě kroutil hlavou, když jsem viděl ten sáhodlouhý seznam příživníků, kteří se na tom podíleli a z určitě príma předraženého výletu na Ukrajinu přivezli něco, co by zmáknul za maminčino kapesné i Jakub Smutný jen s mobilem, pár debily a vykuchanou kočkou v libovolných vidlích Broumovského výběžku. Asi nějaký grant na podporu zaměstnanosti nebo co. No nic, je čas jebnout Jákla jeklem, popřát mu mnoho alespoň kaskadérských úspěchů a otočit se na druhý Bok.

 • castor -
  Projekt minulost (2014)
  *** 6.7.2015

  Podobných projektů jsme tu měli v poslední době víc. A některé byly docela šmrncovní. Mladí vzali do ruky kameru a zaznamenali něco, čím se odlišovali od ostatních. A to se vymkne kontrole. Tři hošani z Kroniky si dosyta užívali superschopností jako z X-Menů, tahle trojka (plus dvě sličné slečny) zase objeví kouzlo stroje času. Poznávací fáze je fajn, cukrová poleva až tolik nevadí, ve finále je to nicméně chaotické a nedotažené zároveň. A divák nemusí být dvakrát Einstein, aby pochopil, kam to všechno vede. Cílené je to pochopitelně na teenagerovské diváctvo, jež má přeci jenom menší nároky. Já ovšem solidní elán a solidní nadšení od tvůrců i tak cítil. A to se cení.

 • verbal -
  Gunman: Muž na odstřel (2015)
  **** 20.6.2015

  No jo, no, ono holt těm slaboduchým, pubertálním šulínkům stačí, když pojebaný Džonvik střílí bez ladu a skladu dvě hodiny Rusáky do hlavy. Jakmile se objeví konečně něco daleko propracovanějšího a zábavnějšího, v čem jen prkenně nepózuje nějaký fešácký manekýn s gumovým xichtem, začne se jim to Haribo v hlavě z té námahy lepit na míchu a zpomalení gumoví medvídci vyluzují homixová citoslovce nelibosti jako třeba „fuj, fuj“. Co naplat, doba je zlá a krmení tupoňů mentálními omalovánkami dělá z bohatých židů ještě bohatší židy, a tak se famózní „francouzská drsná škola“ stává jen assbukovým termitem pro muslimskou základku na pařížském předměstí. Smutné. Tohle skoro vypadalo, jako by to pro Morela (Pjéra) napsal sám Morell (David), a to v duchu nejlepších evropských akčních tradic, avšak aby uspěla dvojka, budou na to bohužel muset zase vletět paní Rohlíková s Frenkem Milerem a předcházet tomu hlubokomyslná pičítačová hra ve stylu Gauneři Týrají Auta 8. Až teprve pak to všichni ti předčasně potracení budou považovat za kůl. Jinak klobouk dolů před Šónem. Nejen, že hraje jako o život, ale ačkoliv má xicht brutálně přejetý hoblíkem, s figurou by ve čtyřiapadesáti z fleku mohl do gájporna. Já takhle vypadat v jeho věku, bez skrupulí a studu vyprcávám maturitní ročníky.

 • ORIN -
  Zocelovací kúra (2015)
  *** 16.6.2015

  Klasické ferrellovky nikdy nebyly o kdovíjak promyšleném příbehu, dílčí zápletky a motivy, zjednodušeně řečeno, spíše generovaly situace, kde hlavní protagonista (obvykle postava nesmírně sebevědomého, ale zároveň dost hloupého a natvrdlého jedince) vršil jeden bizarní gag hraničící s mírou únosnosti za druhým, tím strhával pozornost sám na sebe jako herce a narušoval tak vyprávění, které divák vnímal až jako druhotné. V Zocelovací kůře, lehké variaci na Záměnu z roku 1983, nicméně Ferrellovy gagy nejsou natolik dominantní a není dominantní ani samotný Ferrell (Hart se mu vyrovná, v některých momentech ho dokonce přehrává). Divák se tak může více soustředit na příběh a ten je samozřejmě až příliš prostý, aby se to odrazilo v celkovém přijetí, resp. hodnocení filmu.

 • Jara.Cimrman.jr -
  Nepovedenej kšeft (2015)
  *** 4.6.2015

  Baví mne sledovat snažení malých firem v souboji s giganty o vysněné zakázky. Tentokrát jsem sice tak nějak nepochopil, o co se jedná, co se prodává, co se "načechrává" a ani jsem si svou rukou ještě nikdy nepotřásl s cizím penisem, ale byl jsem při sledování nepříliš čestných obchodních praktik natolik zaskočený několika brutálně směšnými situacemi, že se mi to snad nakonec i líbilo.

 • verbal -
  Vzkříšení démona (2015)
  ** 30.5.2015

  Olivce bych bez reptání kdykoliv začvachtal prstem v Martini, ať už by byla posedlá nebo ne, ale kde nic není, ani zmrd nebere a tohle nezvládla ztopořit ani ona s celým tím svým kudapílem. Ploché jako rumunská gymnastka, strašidelné jako Kásper, originální jako vietnamská teplákovka se třemi pruhy, hloupé jako fronta na Epl šestku, dramatické jako schnutí základní barvy a zábavné jako trhání osmiček. Ale jinak hezky natočené, takové barevné a Olivka umí dělat rtíky moc hezké kroužky.

 • Gilmour93 -
  Policie Modrava (TV seriál) (2015)
  * 13.4.2015

  Detektiv Filip Tomsa bez Favorita, vlhký sen Soňa Norisová, bodrý Láďa Mrkvička, uniformovaní policisté jak z nepodařeného sitcomu, počet vražd na kilometr čtvereční skoro jako v Midsomeru a překvapivé zjištění, že to, co v Krkonoších stačí pouze na čeledína, může být na Šumavě dost i na majora. Zkrátka ideální kriminální seriál k odebírání vzorků DNA, neboť jej celý prozíváte..

 • Radyo -
  Velká šestka (2014)
  **** 28.3.2015

  And the Oscar goes to .... BAYMAX! No ale vážně, kdyby nic jiného, tak ten robot byl prostě skvělý! Nejen že má úžasnou postavu, ale navíc se i ladně pohybuje a skvěle intonuje! A dal mi jedno poučení do života - až budou děti zase řvát, že mají bebí, zeptám se jich: "Kam bys zařadil svou bolest, na stupnici od jedné do deseti?"

 • Malarkey -
  Král ze Soho (2013)
  ** 21.3.2015

  Sem tam nějaká koza a bobr a la padesátá léta, jinak ale vcelku nudnej životopisnej film, u kterého jsem doufal, že když už nic jiného, tak se pobavím, popřípadě mě něčím šokuje. V tomhle případě mi ale přišlo, že vše natočil zakřiknutej Anglán, kterej se bál přijít s něčím, s čím by se tenhle film odlišoval od všeho ostatního. Jediné plus na tomto filmu je pak Steve Coogen, který když se do nějaké postavy vpraví, tak se prostě do ní vpraví...se vším všudy.

 • DaViD´82 -
  Asterix: Sídliště bohů (2014)
  **** 19.3.2015

  Zdaleka nejlepší Asterix za posledních třicet let; což sice svádí k uštěpačnému bonmotu ve stylu "slepý mezi jednookými králem", ale ono je to tentokrát tak dobré, že bych se to nebál postavit hned za Překvapení pro Cézara a 12 úkolů. Nechybí tomu totiž kouzlo i humor starých dobrých animáků, je to hravé, sympaticky střelené, má to slušně prosícího setníka i spád a navíc je to skvostně vybalancované pro celou rodinu; (nejen) děcka se pobaví nad všemi těmi eskapádami a dospělí se také díky satirické asimilačně-přistěhovalecké rovině nudit nebudou. Vrcholem pak scéna integrace Galů na song od osmdesátkových guilty pleasure "klasiků" Ricchi e Poveri.

 • verbal -
  Cesta naděje (2014)
  * 14.3.2015

  Přesně takhle to vypadá, když vypelichaný Válečný kůň vychlemtá Vodu pro slony. Stihne ho pak jen další nudná a patetická sračka o tom, jak otylý pan Vranae hledá, hledá a hledá. Nejdříve půl hodinky vodu v buši, pak tak hoďku v Istanbulu včerejší den a nakonec v Gallipoli bagruje zeminu, až se z toho zamiluje do Kurvylenkovic Olinky a adoptuje tureckého cigoše. Chápu, že Rasl po vzoru mnohých kolegů urputně zatoužil ukojit své „režisérské“ ambice, ale tak nějak zapomněl najmout si k tomu pořádného scenáristu, schopného dramaturga, soudného střihače a rovněž nějakého vhodného představitele hlavní role. To, jak se dvě hodiny bloncká od ničeho k ničemu s oduševněle moudrým výrazem babičky Boženy Němcové, která zrovna neměla zaražené prdy poté, co se přežrala kysela, byla rozhodně ultimativní kreace jako stvořená například pro koženého Bena s Flekem, Rocca di Siffredia, Bobo Patizóna či jiného velikána s dětskou obrnou závislého na svalových relaxantech, a nikoliv pro kdysi opravdu dobrého herce. Takže Vránao, okamžitě přestaň dělat pičoviny a vrať se s čistou duší komandovat mástry, jinak už ti příště nedopřeju ani tu jednu ránu z milosti a nechám tě se trápit!

 • emma53 -
  Divočina (2014)
  ***** 10.2.2015

  Cheryl se vydala na hodně dlouhou cestu, kterou spojila s určitou sebereflexí a já jí fandila až do samého konce. V úvodu obsahu se píše: "Každý z nás má chvíle, kdy se cítí mizerně, má všeho plné zuby a všechno se kolem něj hroutí." Já s těmi slovy souhlasím, jen doufám, že nemusím jít tak dlouhou trasu a že najdu tu odhodlanost jako ona, abych si na konci mohla obrazně i já říct : "NAŠLA JSEM SI VLASTNÍ CESTU Z LESA." Reese Whitherspoon byla velmi dobrá volba a já to malé tintítko s tak obrovskou batožinou z celého srdce obdivovala.

 • Dellamorte -
  Vraždy v kruhu (TV seriál) (2015)
  23.1.2015

  Ak by v tom nefungoval Trojan, tak by so si dala cz krimi pauzu. On ma však stiahne aj do ničoho, čo sa v tomto prípade potvrdilo. Neprítomnému Krajčovi so svojou 2kolkou spadli na hereckej burze akcie a Ivan s Ivou by si mněli více záležet.

 • Gilmour93 -
  Slídil (2014)
  **** 23.1.2015

  „That's my job, that's what I do, I'd like to think if you're seeing me you're having the worst day of your life…“ V neoddiskutovatelném kouzlu nočního LA se odehraje vzestup. Vzestup rychle se učícího člověka s ambicemi, přehnanou ctižádostí a on-line poučkami jak docílit úspěchu. Člověka s nedostatkem etického cítění a morálních hodnot nedovolujících překročení pomyslné čáry sociopatie. Za ten sliz, co teče betonovými kanály místo L.A. River, bychom měli tu vampýří hyenu nenávidět, ale proč? Kdyby nebylo poptávky, nebyla by nabídka a tady víc, než u čehokoliv jiného platí, že každé zboží má svého kupce.. Fascinující i znechucující Jake Gyllenhaal, z očima vyvalenýma jako by byl na štíru se štítnou žlázou, zase jednou hraje jako ďas (v okamžiku, kdy striktně kladl podmínky šéfce ranního zpravodajství, jsem mu za ní všechno odkýval).. Ta předposlední scéna (odchod z policejní stanice) mi byla jakási povědomá. Nejlepší trik, který kdy Louis Bloom předvedl, bylo přesvědčit svět, že existuje. A pak? Točil...

 • hellstruck -
  Pán prstenů: Návrat krále (2003)
  ***** 5.2.2014

  Jedna z nejlepších fantasy (koneckonců jediná fantasy oceněná Oscary jako nejlepší film), ale přitom nejslabší díl trilogie. Tedy, tak slabý jak jen Pán prstenů může být (není 100%, ale 85% určitě). Na Pánu prstenů mám nejraději právě pohádkový začátek v Kraji a soudržnost Společenstva a vzhledem k tomu, že v tomto díle se především bojuje (Frodo svádí vnitřní bitvu s prstenem, ostatní válčí s Mordorem) a všichni jsou rozdělení, není to můj nejoblíbenější díl. Délka je celkem vražedná, ale i tak bych neřekla, že je konec natahovaný;bylo tam vše, co mělo být. Chyběla mi klasická pánoprstenovská hudba, nějak jí ubylo. Ale přesto se mi líbilo kouzelné Minas Tirith, cesta za armádou mrtvých, Aragorn charismatický jako nikdy a morbidní humor Legolase s Gimlim. Přes všechny mé výtky je to krásné zakončení. Ale označení některými "nejlepší díl trilogie" dost nechápu. Nebudu říkat neplačte,protože ne všechny slzy jsou špatné.

 • castor -
  Bob a Bobek na cestách (2003)
  ** 4.2.2012

  To, co začalo vznikat v roce 1979, se nemělo v roce 2003 dostat ani do myšlenek animátorů, natož pak na televizní obrazovku. Viděl jsem díl, kdy naši dva kamarádi z klobouku vyrazili do Indie a nepěkně se mi z toho motala hlava. Tohle už skutečně není ono.. Necitelný útok na hrdiny leckterého dětství!! Nebýt hlasu Josefa Dvořáka, tak se mi stihne udělat z každého (sic jen osmiminutového) dílu nevolno.. Reinkarnace starých poctivých večerníčkových klasik je přešlapem, který z podstaty věci nemůže vyjít – a taky, že krutě nevychází.

 • Skejpr -
  Street Fighter: Legenda z … (2009)
  * 28.6.2009

  Zoufalství, které není ani akční bojovka, ani nic jiného... Leda bystě chtěli hloupý film plný podivných logických nesrovnalostí a dějových zkratek, až na Duncana a McDonougha s dost mizernými herci a naprosto nezajímavou akcí. Pak je Street Fighter filmem pro vás.

 • Lateef -
  Slunce, seno, erotika (1991)
  ** 11.1.2008

  "Tak si aspoň řeknu vybraný slova po M, ne?? Myslivec myslí, že mydlář mydlí myš mejdlem, hlemýžď se smýká po mýtině, vymykati, zamykati, máš tam někde samici??" Jeden z mála světlých a úsměvných momentů v třetím dobrodružství z bláznivých Hoštic, kde se trochu přitvrdilo a půlka lidí tu běhá nahá. Bohužel s oblečením šla dolů i kvalita a celková zábavnost série.

 • Lateef -
  Pán prstenů: Dvě věže (2002)
  ***** 14.10.2006

  Fantasy sága pod vedením arcimága Petera Jacksona pokračuje, Sauronova armáda se chystá na tažení do Helmova žlebu a hobiti se setkávají s tajemným Glumem. Druhé dobrodružství pokračuje tam, kde skončilo první a využívá stejné prostředky: tíživý příběh, neskutečnou kameru, fenomenální výpravu, chytlavou hudbu, slušné herecké výkony a výborné digitální triky. Absolutním převratem je zde hojně využívaná technika motion capture, díky které vznikla postava Gluma, jejíž předlohou byl herec Andy Serkis. A právě Glumova schizofrenie se zakousne do Vašich neuronů a už se nepustí. Notně si přibližuje tomu, kvůli čemu se filmový fanoušek narodil. Dvě věže nespoléhají tolik na stylové dialogy jako Společenstvo prstenů, spíš se zaměřují na věci, jenž se daly do pohybu. Proto jsme svědky posledního pochodu Entů, útoku skřetích "divočáků" a především závěrečné, takřka 40-ti minuté bitvy u Helmova žlebu, která může být definicí slova monumentálnost a bezpochyby si půjdete párkrát opláchnout obličej, aby vám vzrušením neshořel. Kamera je znovu výtečná, digitální triky se šplhají na pověstný Olymp (Entové dobývající Železný pas, no wau)...Saurono vojsko tluče kopími do země před Helmovým žlebem, Frodo si uvědomuje význam své mise a Gandalf staví svého Stínovlase ve vycházejícím slunci na zadní... Chcete snad lepší pozvánku na Návrat Krále?? 94 miliónů dolarů(rozpočet)/926 miliónů dolarů(výdělek celosvětově)

 • sud -
  Pán prstenů: Společenstvo … (2001)
  **** 18.3.2006

  Tímto filmem Peter Jackson, novozélandský tvůrce ulítlých hororových komedií, udělal revoluci v kinematografii a převedl na plátno do té doby (prý) nezfilmovatelnou knihu. Opravdu se povedlo. Vskutku velmi dobrý fantasy film začíná zcela nenápadně, ale rozjede se skutečně dobrým tempem, kterým ty tři hodiny uběhnou, ani se nenadějete. Triky jsou kapitolou na dlouhé povídání a herecké výkony jsou taktéž na velmi vysoké úrovni. Do té doby neznámý Elijah Wood se stal přes noc hvězdou, podobně také Orlando Bloom a do toho všeho skušení herci sympaťák Viggo Mortensen, Ian McKellen, John Rhys-Davies a Christopher Lee. Snad jediná vada na kráse tohoto filmu je, že se mi film "pouze" hodně líbil a není pro mne takovým kultem jako pro ostatní.