Tian shi zhuang xie

všechny plakáty

Zlý upír (Yuen Shun-Yi), který utekl z shaolinského chrámu, je napůl člověk a napůl démon. Vydává se za člověka, aby mohl najít a obětovat nevinné panny ke svému upírskému rituálu. Na stopě je mu jeho hlídač Granny (Yuen Cheung-Yan). Mezitím se mladý Yau (Yuen Yat Chor) zamiluje do dcery svého staršího bratra, o kterou projevuje zájem i upír. Yauovi nezbývá nic jiného, než spojit síly s věčně opilým hlídačem Grannym, polapit upíra a zavřít ho zpátky do chrámu Shaolin. (Epistemolog)

Lacike

Najprv k obsahu, lebo Epistemologov google translator preklad obsahu na IMDB uz tradicne nedava ziadny zmysel. Potom co zleho upira (tradicne sialeny Yuen Shun Yee) oslobodi jeho kumpan zo Shaolinskeho zajatia, tak opilecky kuzelnik Chan, ktory ho strazil (Yuen Cheung Yan), dostane ultimatum, aby ho do troch mesiacov nasiel. Pri jeho hladani sa da postupne dokopy s mladikom Ah Yuenom (Yuen Yat Chor), ktory pre zmenu dostal trojmesacne ultimatum od svojej babicky (ktoru hra znova Yuen Cheung Yan), aby sa konecne ozenil. Ah Yuen sa po case nechcene zasnubi so skaredou dievcinou, ktora je nahodou neterou zleho upira, ktory svojho brata (Eddie Ko) nuti, aby mu zohnal 9 panien/panicov. Ah Yuen je prvy na rade. Film je natoceny v rovnakom style ako Miracle Fighters. Cize taka blazniva fantasy kung-fu komedia. Ale tentokrat mi väcsina tych kuzelnickych absurdnosti nepripadala vtipna, ale len divna. Miestami aj zbytocne nechutna. Strasne mi tu chybal partak pre Yuen Cheung Yana s ktorym sa v Miracle Fighters tak vtipne hasteril Leung Kar Yan. Tentokrat ide praktickyy solo a aj ked je Yuen Yat Chor sympatak, tak mu nie je adekvatnym komedialnym nahravacom. Aj bitky mi pripadali horsie vdaka tomu, ze su zbytocne zrychlovane. Najviac ma bavil az finalny zapas v ktorom sa zaporak bije s takymi velkymi kruhmi s velmi originalnou a vtipnou technikou a Yuen Cheung Yan sa ho zucastni v obidvoch ulohach. Takze celkovo to je o dost slabsie ako Miracle Fighters, ale stale dostatocne dobre, aby sa to oplatilo vidiet. Komu tento styl komedii sedi, tak aj tak velky vyber nema. P.S: skoda ze aj to Yuen Woo Pingove cameo je tak strasne nevyrazne. 6/10. ()

Lhurgoyf

Yuen Woo-ping je pre mňa zárukou kvality. Už jeho režisérske prvotiny Snake in the Eagles Shadow a Drunken Master sa radia medzi vôbec najlegendárnejšie kúsky v oblasti kung-fáreň. Shaolin Drunkard je jedným z jeho menej známych a trošku opomíjaných filmov. Veľká chyba. Popisovať tu príbeh by bolo asi tak zbytočné, ako liať víno do bezodného krku jedného z hlavných hrdinov, poviem hádam len toľko, že v sebe zahŕňa postaršieho kung-fu vožralu s veľkými zubami (trademark HK zábavy), mladšieho kung-fu vtipálka hľadajúceho si nevestu, škaredú kung-fu dievčinu s monoklom na oku, ktorá sa ho snaží zbaliť, ultrazlého kung-fu upíra s magickou žabou a... ehm.. kopou samotného kung-fu. Možno že to všetko znie divne, ale film nie je klasickou bojovkou, ale čistokrvnou slapstick komédiou. Tento žáner sa v oblasti HK filmového (teraz zadrem kravinu) umenia vyznačuje ultrarýchlym strihom, zrýchlenými zábermi, geniálne prehrávajúcimi hercami, množstvom vtipných situácií a tonami vycibrených bojových i nebojových choreografii. V pamäti mi ešte nadlho utkvie zábavná variácia na hru kameň-papier-nožnice s ožralskou tématikou, zápas s horiacimi dlaňami a drako-golemom, chlapíka nasúkaného do absurdného kostýmu poskakujúcej žaby a veľa veľa ďalšieho... Jediná chybka tkvie v neostýchavom použití Vangelisovej hudby z Blade Runnera (a to pochybujem, že sa tvorcovia obťažovali s právami). Použitie klasickej ľudovej vybrnkávacej muzičky by sa do filmu hodilo stokrát viac, než Vangelisove pretiahle tóny syntetizátorov. ()