st.ranger

I když se to z počátku nezná, Beast Machines navazuje přímo na Beast Wars. Animace doznala mnohé vylepšení, možná i proto je v seriálu tak málo charakterů (Beast Machines neobsahovala kvantum charakterů z důvodů nákladné CGI animace), ale některé designy působí vyloženě směšně a na některé detaily je obtížné se nesoustředit, jako například na Nightscreamovu přehazovačku nebo Silverboldův samuraiský vzhled a culík. Zpustošený Cybertron je tentokrát kompletně pod vládou Megatrona a jeho armády Vehiconů, bezmyšlenkovitých strojů bez duše. Jakmile se ale objeví část původního týmu Maximalů z Beast Wars, nezvládá ze své pozice ovládat veškeré stroje najednou a vkládá nahromaděné duše do prvních generálů. Kromě zvláštního vyvrcholení má seriál celou dobu zajímavý spád a netradiční podání, včetně slušné dávky rozumného humoru, poutavého obsahu a značně krkolomnou snahou o lehkou filozofii. ()

Hornet.CZ

58% / (Vzhledem k tomu, že jsem neviděl Beast Wars tak tento seriál hodnotím samostatně) Ještě jsem ani nezačal a už mohu pochválit intro ve kterém hraje skladba Phat Planet od britského producentského dua Leftfield, která se dle mě k celkem starší CGI animaci a k velmi temnému prostředí seriálu opravdu hodí, co se týče CGI animace tak ta se mi zas tak špatná nezdá (úplně posoudit nemůžu, kvalita té verze kterou sem sledoval příliš úžasná nebyla ale za to nemůže tvůrce seriálu), viděl jsem ukázky a ústřižky mnohem horších seriálů/filmů jejichž animace byla na jejich vydání mnohonásobně horší než zde. Ohledně postav to zas tak skvělé není, je to tak 50/50, například postavy Optimuse Primala, Cheetora nebo Thrusta, které se podle mě velmi vyvedli, dále tu máme né moc zajímavé postavy jako Tankor nebo Botanica a nakonec dvě postavy, které se podle mě opravdu nepovedli a potřebovali by jinou podobu a těmi jsou Rattrap a Silverbolt, tak nějak mi vůbec nedává smysl proč transformer co se mění na krysu/myš má v robotické formě kola a u druhého proč spíše jeho transformace připomíná holuba než jestřába ale to jsou jenom detaily. Co se týče dějové strany tak 1.série (76%) mi připadá mnohem a to jak dějově tak i co se týče zpracování mnohem zajímavější a výživnější než 2. série (39%) u které jsem pomalu spal a abych neusnul tak jsem musel přeskakovat nudné momenty, kterých ve druhé sérii výrazně přibylo, když už tu mluvím o mínusech tak bych ještě zmínil animaci vody ze které se mi skoro zvedal žaludek, tím ale neříkám, že jde o špatnej seriál, to nikoliv, pokud opomenete detaily (ty jsou bohužel to nejvíce špatné) tak minimálně první série je pěkné pokoukání na které budete myslet i nadále. ()