Můj doposud nejoblíbenější film od pana Zelenky. Jedná se o povídkový film mapující pár odlišných lidských bytostí s, v mnoha případech, absurdními a až nelidskými úchylkami. Více než námět jsem si oblíbil atmosféru a formu filmu, jeho hudbu a především provázanost jednotlivých povídek, která mi u jiných povídkových filmů velmi schází. Pokud jste se zlákali atomovým hřibem na plakátech filmu a čekáte akční podívanou, tak věřte tomu, že jste se neskutečně zmýlili. Film je plný dialogů a nese se v pomalém tempu - rozhodně jsem se však nenudil, protože dialogy jsou až tarantinovsky zdařilé. Hudba zaslouží pochvalu a proto musím zmínit alespoň skladby od skupiny "Už jsme doma" a to "Juleček" a "Holywood", které se linou na vlnách Rádia 1. K nejlepší povídce dle mého názoru patří "Taxikář" a s hláškami z povídky "Pitomci" se setkal snad každý, kdo je vyznavačem českých filmů.(1.6.2010)

Filmová kompozice, která je bohatá na skvělé scény a hlášky. "Neživíš, tak nepřepínej!" :D(4.9.2013)

Kultovní film(25.10.2006)

• HellFire

Zelenkovy filmy mám velmi rád, ale tohle dílko byla jednoduše nuda. Jediní Hrušínský a Holubová pozvedají úroveň.(7.3.2009)

Keď som Knoflíkáře videl v roku 2008, nijako zvlášť ma nezaujali. Netušil som, že o necelé tri roky ma pri opakovanom zhliadnutí nadchnú. Až dnes som si plne vychutnal dokonalý scenár, množstvo nápadov a prepojenie jednotlivých fragmentov. Vzdialene mi pripomenuli Noc na Zemi a nemám problém Knoflíkářom dať lepšie hodnotenie, ako Jarmuschovmu filmu. Je pravda, že posledná poviedka, akokoľvek potrebná pre zovretosť diela, trochu vybočuje spomedzi ostatných, ale táto výhrada spôsobuje iba to, že neuvažujem o plnom počte hviezdičiek.(31.5.2011)