Konečne Český film čo má aj niečo do seba a ponúka konštruktívny sled príbehových poviedok zo štipkou humoru a ľudskej satiry na zamyslenie. Tak trochu je škoda, že všetky poviedky nemajú približne rovnakú hĺbku, pri niektorých to bolo o niečo poslabšie ale stále to malo čo priniesť, ináč v každom prípade sa jedná o moc zaujímavý film na to čo sme zvyknutý "prejedení " z našej kinematografie. /75%/(24.4.2009)

[5,5/10] (Česká televize) (Barevný /// Produkce: Alexej Guha /// Scénář: Petr Zelenka /// Kamera: Miro Gábor /// Hudba: Aleš Březina, Nico, Zbytky charismatu, Frank Black) [1001 FILMŮ, KTERÉ MUSÍTE VIDĚT, NEŽ UMŘETE](15.12.2008)

Klasika naší porevoluční komediální tvorby... Knoflíkáři, Samotáři... pěkné, vtipné-odlehčené.. .-))(31.1.2011)

"To neřeš, po tom nepátrej". Téměř kultovní hlášky, klasicky vybroušený Zelenkův scénář a několik bizarních povídek.(20.5.2002)

Prečo ? "To neřeš, po tom nepátrej", inak by to mohlo byť za **.(10.5.2004)