Rok ďábla

Rok diabla

(festivalový název)

Year of the Devil

Komedie / Drama / Fantasy / Hudební

Česko, 2002, 88 min (SE: 108 min)

Velmi zajmavý počin na české scéně... Petr Zelenka se pustil do natáčení iracionálního, reálného a mystifikovaného děje. A celkem se mu to povedlo. // Už kvůli Colemanovi se na to musím podívat minimálně ještě jednou.(2.3.2008)

Pěkný film, se skvělou muzikou. Oproti Mňáze ale Zelenka spadnul dolů.(24.11.2004)

Fandové Jarka si samozřejmě dorovnávají na plný počet :)(9.8.2009)

Tohle prostě je machrovina první třídy. Kdybych nevěděl jak se opravdu Karel Holas seznámil s Jazem Colemanem, docela bych i věřil té scénce ve výtahu...nejslavněší český taxikář František Černý coby Marie Rottrová je úchvatný:) A Karel Plíhal je taky kapitolka sama pro sebe. Nezapomenutelné poetické scénky, kontrasty, skvělá hudba (taktéž kontrastní, vezměte si Čechomor, Jarka Nohavicu a Killing Joke), prostě výjimečný film. Kdyby mi tak ještě někdo vysvětlil, co znamenalo to s tím metrem....(16.3.2003)

Pred zhliadnutím tohto filmu bol pre mňa Jarek Nohavica neznámym pojmom. Po jeho skončení som bol síce trochu v pomykove, ale zároveň sa mi okolo Nohavicu vytvorilo obrovské fluidum tajomnosti a osobnostného kúzla. A dnes sa už nemôžem dočkať, ako sa mi raz dostane príležitosti urobiť s ním napríklad interview. Nech už bude v skutočnosti akýkoľvek, už nikdy ho nebudem môcť vnímať nezávisle na pocitoch, ktoré mi o okolo neho vytvoril tento krásny film.(24.9.2002)

• - I když je tento film čistě fiktivní, Jaromír Nohavica do něj vkládá hodně ze svého života a spousta věcí je podobná událostem v jeho životě. (galba)

• - Ve chvílích, kdy Čechomor nebo Jarek Nohavica koncertovali např. v Ostravě a film se natáčel na druhém konci republiky, bylo nutné angažovat jejich dvojníky. (camper)

• - Když dokumentarista Jan v zoufalé situaci odevzdá České televizi dokument o Nohavicovi, vidíme při televizní projekci, že záběr snímá jiná kamera, která mimochodem zabírá i Jana s kamerou, na kterou údajně celý dokument točil sám. (bohhous22)