poster

Rok ďábla

 • slovenský

  Rok diabla

  (festivalový název)
 • anglický

  Year of the Devil

Komedie / Drama / Fantasy / Hudební

Česko, 2002, 88 min (SE: 108 min)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • MMR
  *

  Upřímně. Tohle jde mimo mě, ale docela drasticky mimo mě. Nic mi to neříká, tenhle styl se mi nezavděčí. Je to takový fiktivní dokument o ničem.(15.3.2012)

 • Gimli
  ****

  První půlka je svižná a vtipná, zbytek je v podstate nastavovaná kaše uhnětená především z nudy. Líbil se mi Nohavicův lidový projev, i hudba je docela dobrá. Váhal jsem mezi třemi a čtyřmi hvězdičkami, berte tedy mé 4* jako 3,5*.(16.1.2004)

 • gouryella
  *****

  Zelenkovi se timto filmem podarilo prekonat dalsi jeho vybornou mystifikaci o skupine Mnaga a Zdorp, coz jsem opravdu necekal - bravo pane reziser.(25.7.2002)

 • Marigold
  *****

  Báječná mystifikace, ve které obrovskou práci odvádí hudba a citlivost, s jakou Zelenka rozehrává skutečné charaktery ve fiktivní hře plné hezkých vtipů i působivé poetiky. Plíhal jako tichý anděl, Nohavica jako nesdílný guru a Čechomor jako kluci na vzestupu. Vzato z odstupu, u některých částí si člověk říká, že Zelenka je docela jasnozřivým prorokem. Prostě mu tenhle žánr sedí.(17.3.2008)

 • Radko
  ***

  Historky priateľov a známych z hudobného i mimohudobného života zaradené do mystifikácie, variacej z režisérových predchádzajúcich nápadov. Každý si blaznie po svojom, rozoberá sa Nohavicove spodné prádlo, veľa sa mlčí a sedí. No a pomedzi vtípky a diagnostiku doby (alkohol, pôsobenie davu, médií a umelé aj skutočné pôsobenie nadprirodzena) počúvame rockovú úpravu folkových pesničiek a ďalšie insiderské vtípky a tak. Videl som pôvodnú aj predĺženú verziu a rovnako ako pred rokmi aj dnes sa mi zdá, že ide len o púhopúhy priemer, takú trochu nesúrodú zbierku, raz lepších, inokedy menej zážitkov zo šnúry a stretania sa s ľuďmi zo západnej hudobnej a filmovej sféry, no vďaka hudobným protagonistom to má zároveň nejaké plusové znamienko nahor. Niečo ako tri plus. Rok diabla inak považujem v istom zmysle za zlomový - po ňom nastal režisérov kvalitatívny "sešup".(9.5.2013)

 • - Námět filmu napsal Petr Zelenka v autobusu, cestou z Bangkoku. (Skejlik)

 • - Do filmu se zapojil i Jan Hřebejk, a to do scény s hasícími přístroji, ve které si zahrál i režisér Petr Zelenka. (camper)

 • - Film získal hlavní cenu karlovarského filmového festivalu Křišťálový glóbus. (Ded@M@tes)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace