Rok ďábla

Rok diabla

(festivalový název)

Year of the Devil

Komedie / Drama / Fantasy / Hudební

Česko, 2002, 88 min (SE: 108 min)

Zelenkovi se timto filmem podarilo prekonat dalsi jeho vybornou mystifikaci o skupine Mnaga a Zdorp, coz jsem opravdu necekal - bravo pane reziser.(25.7.2002)

Velmi zajmavý počin na české scéně... Petr Zelenka se pustil do natáčení iracionálního, reálného a mystifikovaného děje. A celkem se mu to povedlo. // Už kvůli Colemanovi se na to musím podívat minimálně ještě jednou.(2.3.2008)

• MMR

Upřímně. Tohle jde mimo mě, ale docela drasticky mimo mě. Nic mi to neříká, tenhle styl se mi nezavděčí. Je to takový fiktivní dokument o ničem.(15.3.2012)

Křišťálový glóbus, Český Lev 5 : Nejlepší film, Režie, Střih, Hudba, Zvuk + Plakát + 5 nominací: Herec VR - Jaromír Nohavica, Kamera, Výprava, Kostýmy, Scénář + Diváci(3.9.2004)

Těsně pod vrcholem. Možná že časem tomu tu pátou i dám. Rozhodně jedna z nejzajímavějších věcí, co u nás v tomhle tisíciletí vzniklo. Problém tohohle filmu je ten samý, jako podle Nohavici s písněmi - dává jenom naději, ne rozhřešení a odpověď. Jenže film by nějakou tu odpověď zkusit mohl.(18.9.2012)