poster

Čarovné dědictví

 • Východní Německo

  Zauberhafte Erbschaft

Pohádka

Československo / Východní Německo, 1985, 78 min

 • PetrPan
  ***

  Koprodukční česká pohádka, v které nad jiné exceluje svým cholerickým záporným hrdinou skvělý Jiří Kodet, příjemné zpestření třebas vánočních svátků, "kladem" je i nepříliš častá reprízovanost(29.11.2004)

 • Tommassi3
  *

  "Tak doteď to šlo bez koulí a najednou.." ;) Čarovné dědictví ?? Spíš Kouzelná šmíra, jejíž kouzlo se rozplyne po prvních pár minutách.. Zdeněk Zelenka je mi dodnes skutečně záhadou, takhle promrhat slušný námět, západoněmecký koprodukční měšec i ta herecká jména v čele s Milošem Kopeckým či Jiřím Kodetem, to už chce mít opravdu koule !!(13.12.2014)

 • Jezinka.Jezinka
  ***

  Poměrně příjemný novověk, proti šlechtě brojící pracující lid z podzámčí, kouzelný artefakt, tři roztomilé děti, medvěd Brumbrulín a pes Cézar. S tímhle materiálem se dá vcelku slušně pracovat a vcelku slušně se s ním i pracovalo. Mohlo to být lepší, pravda, ale na to, že se do toho motali Němci (proč nemůže být koprodukce na úrovni - chceme vaše peníze, ne vaše hnusné ksichty a blbé nápady?) to bylo vcelku solidní. Asi i tím, že hlavní role přeci jen Teutoni neobsadili; ten medvěd třeba měl výrazně slovanské rysy. Možná máte dojem, že ten medvěd v Čarovném dědictví hraje nějakou podstatnou roli, tak to ne, jen se mi prostě líbil. Teď ještě něco k ději, i když není kouzelný artefakt v rukou zločince, může se ocitnout v rukou debila a to taky není dobré. Vlastně by bylo bývalo nejlepší, kdyby tam víc byl ten medvěd.(22.2.2014)

 • veronikav
  **

  Divila jsem se , jak to , že jsem tuhle pohádku nějak přehlídla . Už se tak nedivím.... Není zajímavá ,, ani zábavná ... nechytne ..(28.4.2010)

 • sud
  ***

  Nepříliš známá pohádka. No, ani se tomu moc nedivím, skutečně to není nic extra. Nápad je dobrý, Jiří Kodet v roli "toho zlého" taktéž odvádí kvalitní herectví, ale nějak to skřípe. Zkrátka tomu něco chybí. Docela dobrá, příjemná, ale také ničím výjimečná pohádka.(26.2.2006)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace