poster

Čarovné dědictví

 • Východní Německo

  Zauberhafte Erbschaft

Pohádka

Československo / Východní Německo, 1985, 78 min

 • honajz
  ***

  Chtělo to možná výraznější režii, i když dětští herci jsou ukočírováni skvěle. Velice solidně herecky vychází ve filmu i celá pekařská skvadra, kde se lidé chovají tak nějak normálně. Problém je, že Skořepová, Kopecký a Kodet měli pravděpodobně přehrávat, aby to bylo veselé a vtipné - mustr si tvůrci zcela evidentně vzali v pohádce S čerty nejsou žerty -, jenže ne vždy je přehnané tajtrlíkování vtipné a zapadajícího do dalšího kontextu. Velkou roli na slušném provedení filmu má kamera, která z jednotlivých míst a interiérů vydoluje, co se dá. Obří válečný stroj sem spadl z Tajemství ocelového města, a i když je jeho konec vtipný, celkově celý film nedrží pohromadě díky různým a neopodstatněným skokům v žánru a přes krátkou stopáž i díky méně sevřenému ději (třeba tajemství čapky mohlo být více propracováno, mohlo mít nějakou historii, svůj vlastní příběh, čímž by došlo k dalšímu ozvláštnění a nové rovině příběhu).(4.5.2015)

 • sud
  ***

  Nepříliš známá pohádka. No, ani se tomu moc nedivím, skutečně to není nic extra. Nápad je dobrý, Jiří Kodet v roli "toho zlého" taktéž odvádí kvalitní herectví, ale nějak to skřípe. Zkrátka tomu něco chybí. Docela dobrá, příjemná, ale také ničím výjimečná pohádka.(26.2.2006)

 • fmash
  *

  Pěkná výprava s náběhem na klasiku, ze které se brzy vyklube rádobyrealistická taškařice o revoluci, která za rozjásaného povyku proletariátu svrhne imperialistického mocipána i s jeho pohůnky.(25.3.2016)

 • PetrPan
  ***

  Koprodukční česká pohádka, v které nad jiné exceluje svým cholerickým záporným hrdinou skvělý Jiří Kodet, příjemné zpestření třebas vánočních svátků, "kladem" je i nepříliš častá reprízovanost(29.11.2004)

 • gouryella
  ***

  Prumerna pohadka bez potrebne "pohadkove" atmosfery.(2.8.2002)

 • Jiří Kodet

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace