• raroh
  *****

  Jasně daná pointa a tendence jištěná výpravou, hudbou a herectvím.(17.2.2014)

 • honajz
  ***

  Chtělo to možná výraznější režii, i když dětští herci jsou ukočírováni skvěle. Velice solidně herecky vychází ve filmu i celá pekařská skvadra, kde se lidé chovají tak nějak normálně. Problém je, že Skořepová, Kopecký a Kodet měli pravděpodobně přehrávat, aby to bylo veselé a vtipné - mustr si tvůrci zcela evidentně vzali v pohádce S čerty nejsou žerty -, jenže ne vždy je přehnané tajtrlíkování vtipné a zapadajícího do dalšího kontextu. Velkou roli na slušném provedení filmu má kamera, která z jednotlivých míst a interiérů vydoluje, co se dá. Obří válečný stroj sem spadl z Tajemství ocelového města, a i když je jeho konec vtipný, celkově celý film nedrží pohromadě díky různým a neopodstatněným skokům v žánru a přes krátkou stopáž i díky méně sevřenému ději (třeba tajemství čapky mohlo být více propracováno, mohlo mít nějakou historii, svůj vlastní příběh, čímž by došlo k dalšímu ozvláštnění a nové rovině příběhu).(4.5.2015)

 • Tommassi3
  *

  "Tak doteď to šlo bez koulí a najednou.." ;) Čarovné dědictví ?? Spíš Kouzelná šmíra, jejíž kouzlo se rozplyne po prvních pár minutách.. Zdeněk Zelenka je mi dodnes skutečně záhadou, takhle promrhat slušný námět, západoněmecký koprodukční měšec i ta herecká jména v čele s Milošem Kopeckým či Jiřím Kodetem, to už chce mít opravdu koule !!(13.12.2014)

 • sud
  ***

  Nepříliš známá pohádka. No, ani se tomu moc nedivím, skutečně to není nic extra. Nápad je dobrý, Jiří Kodet v roli "toho zlého" taktéž odvádí kvalitní herectví, ale nějak to skřípe. Zkrátka tomu něco chybí. Docela dobrá, příjemná, ale také ničím výjimečná pohádka.(26.2.2006)

 • gouryella
  ***

  Prumerna pohadka bez potrebne "pohadkove" atmosfery.(2.8.2002)

 • Jiří Kodet

 • - Pohádka se prodala do 27 států což je až neskutečné na to, že u nás tak populární není. (cariada)

 • - Komparz v tomto filme stvárnili aj členovia folklórneho súboru Úsvit alebo divadelného súboru J.K. Tyla, ktorý mali kostymerňu vybudovanú priamo na lúke a vôbec nepoznal dej rozprávky, lebo sa im scenár vôbec nedostal do rúk. (Raccoon.city)

 • - Film sa natáčal na hrade Pernštejn. (dyfur)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace