Temná pohádka se zajímavou hereckou tváří Jiřinky Bohdalové.(28.7.2008)

Krásná pohádka. Kdybych však mohla tuto pohádku natočit znovu, změnila bych obsazení princezny. Její jekot mě nutí vypínat zvuk.(26.12.2010)

jedna z nejpovedenějších novodobých pohádek, kterou jsem viděl před mnoha lety v kině a kterou ani teď v TV rozhodně nepřepnu. bohužel je to výjimka potvrzující pravidlo úpadku pohádkové filmové tvorby současnosti. 70%(8.8.2007)

Pro dětského diváka na hraně pochopitelnosti. Být to jen o fous delší nebo překombinovanější, tak se už u toho děti ztrácí. Na druhou stranu, zatímco klasické filmové pohádky dnešní děti neudrží, takhle spolehlivě ano. Dospělého diváka pak potěší řadou povedených fórků. Příjemná je i výpravnost celé pohádky. K rozhodným negativům naopak patří nepříjemná sošnost a ideálnost obou hlavních protagonistů... Celkový dojem: 65%(6.12.2013)

• Jamal

Byla to první návštěva filmu se školou a dodnes z toho mám pořádné trauma (( ::(28.11.2005)

• - Pohádka stála tehdy 45 milionů korun což na tehdejší dobu bylo nejvíc v Českém filmu. (cariada)

• - Natáčeno se také na zámku ve Vranově nad Dyjí , Kopicově statku v Českém Ráji, ve skanzenu Kouřim a na zámcích Horšovský Týn a Sychrov. (M.B)

• - Film navštívilo v kinech 584 331 diváků a vydělal 11 549 269 Kč. (Pumiiix)