Nesmrtelná teta mě provází už od malička a když je dneska ten den dětí, tak jsem se na to musel podívat. Stále lepší než nějaký modernější Shrek třetí.(1.6.2012)

Pro dětského diváka na hraně pochopitelnosti. Být to jen o fous delší nebo překombinovanější, tak se už u toho děti ztrácí. Na druhou stranu, zatímco klasické filmové pohádky dnešní děti neudrží, takhle spolehlivě ano. Dospělého diváka pak potěší řadou povedených fórků. Příjemná je i výpravnost celé pohádky. K rozhodným negativům naopak patří nepříjemná sošnost a ideálnost obou hlavních protagonistů... Celkový dojem: 65%(6.12.2013)

Pohádka, která nemá potřebné kouzlo vlivem inklinace k televiznímu formátu. Rovněž kostýmy mohly být zpracovány méně lacině. Vyzdvihl bych herecké výkony, hlavně Blažek a Hanzlík to táhnou, ale Bohdalová ve stěžejní roli Závisti otravně přehrávala. Občas přijde ke slovu dobrý nápad, jako třeba nápadité zpracování abstraktních pojmů Rozum, Štěstí nebo Závist do lidských postav. Na pohádku docela dost nápadů, ale ne všechny byly úplně stoprocentně využity ve prospěch filmu, hlavně z toho viním průměrnou televizní režii. Při častých televizních reprízách se tahle pohádka mírně zprotiví, a tak je nejlepší ji vidět jen jednou a uchovat si tak naději, že její sledování nebyl promarněný čas a dalo se u ní příjemně pobavit. 60%(28.11.2011)

Tuto pohádku jsem si dnes připomněla při večeři u televize. A musím uznat, že je výborná! Vždycky mě bavila. Příběh, ponaučení a zápletka jsou skvělé. Vážně oceňuji Jiřinu Bohdalovou, které v té době bylo už přes 60 a přesto podala vynikající výkon a hraje i teď téměř o 20 let později. Barbora Bobuľová u nás sice není moc známá, ale přesto byla také výborná, je to škoda, že se neprosadila více v ČR. Pro mě jedna z mých neoblíbenějších pohádek z mladších let. Ovšem vážně nezávidím Jaromíru Hanzlíkovi jeho roli, takhle zesměšnit bych se opravu nechtěla, ale někdo se obětovat musí.(1.6.2012)

• Houdini

Český Lev 1 : Herečka HR - Jiřina Bohdalová(8.9.2004)