Dobrá komedie. Je tu sice občas cítit socialistický podtón, ale dá se celkem dobře přejít, protože tvůrci filmu si pro nás připravili docela dost dobrých fórků, krásnou přírodu Tater a v neposlední řadě morouse Gustava Anděla v podání perfektního Jaroslava Marvana. Pokuď dokážete přejít soc. podtón, budete se celkem slušně bavit.(19.2.2008)

Svědomitě nelidský revizor Gustav Anděl byl za svou nekompromisní práci vyslán na dovolenou do Vysokých Tater. Svým pernamentním kritizováním všeho kolem sebe si brzy získal přízeň publika, ale kam se hrabe na referenta Pulečka, který všechno ví, všechno zná, všude byl a rád vše předvede v praxi.(23.12.2008)

• DaViD´82

Méně agitace, byť je jí zde stále nadmíru, více "filmovosti" a skvěle hrající duo Marvan - Kemr. To vše napomáhá tomu, že Anděl na horách je na tom kvalitativně podstatně lépe než-li, když se jel rekreovat o tři roky dříve.(25.12.2006)

Marvan s Kemrem jsou nenahraditelná „nesehraná“ dvojice, obě Andělova dobrodružství na ní velmi pevně stojí. Naopak téměř všechny vedlejší postavy jsou obyčejné figurky vyobrazené přesně v duchu komunistické propagandy, která oba filmy s tímto jedinečným morousem výrazně negativně poznamenala. Ale jako svědectví doby (samozřejmě ne jak to vypadalo, ale jaké filmy bylo „nutno“ točit) jde o poklad nesmírné hodnoty, protože na rozdíl od ostatních agitek se na Anděla velmi dobře kouká.(22.4.2008)

Takový barevný film málem už pro pamětníky, hlavní hrdina je po celou dobu tak otravný až je to vlastně celkem i nudný. Občas to zachraňuje jízda na saních .... a lyžařské umění některých aktérů. Jinak normální film na nedělní odpoledne. Podle mě lepší než první díl, ale i přesto plných soudruhů.(19.5.2007)