• WANDRWALL
  ***

  Už ne tak vypravěčsky zábavné jako v prvním filmu, kde ústřední postavou filmu je zasloužilý revizor elektrických drah z Prahy. Nejsympatičtější v tomhle filmu je postava, kterou ztvárňuje Rudolf Deyl ml."Skáču dobře, skáču rád", kasá se ve vlaku vezoucí rekreanty tentokrát do hor, aby se později divák spolu s pane Andělem málem uplácal smíchem - že neumí ani lyžovat, ba ani na lyžích neudrží rovnováhu. Zajímavá je rovněž kritika pana Anděla na adresu rekreanta, kterého hraje R.Deyl ml., že málo pracuje a jen by jezdil po rekreacích... ***(2.10.2010)(2.10.2010)

 • Roman.Ticka
  ****

  Přesně takovou dovolenou na horách bych si přála i s celým výtečným hereckým ansámblem. Ale kdeže loňské (stoleté) sněhy jsou.... Marvan klasika, která se nikdy neohraje.(25.12.2010)

 • sud
  ****

  Lepší než "Dovolená s Andělem". Hodně propagandy ubylo a to co z ní zbylo nestojí za řeč. V té tobě se dávala do všech filmů. Zábavná oddechovka s jak jinak než skvělým Jaroslavem Marvanem a ve vedlejších rolích s taktéž skvělým Josefem Kemrem a Rudolfem Deylem ml.(8.4.2006)

 • AngelAngie
  ***

  Není to můj šálek kávy, přesto se ráda podívám...(14.8.2008)

 • Kothy
  ***

  Komunistická propaganda. Ale už ne tolik jako v předchozím díle. Anděl si to na horách užije.(10.2.2013)

 • - Při jízdě električkou na Solisko je zřetelně vidět, že je scéna natočena před plátnem. Hercům ani nejde pára od úst, přestože jsou vagóny otevřené. (Pepy)

 • - Na začátku filmu, když jsou vyznamenáváni vzorní pracovníci, tak vedoucí mluví o Janě Matouškové a Věře Novotné. Později jsou ale obě křestním jménem Věra a na tom je postavená zápletka filmu. (Hepca)

 • - S filmom Anděl na horách precestoval Jaroslav Marvan všetky vtedajšie socialistické štáty, kde mal veľký úspech. Vo vtedajšej Nemeckej demokratickej republike dokonca v anketách popularity porážal i také filmové hviezdy ako Sophia Loren či Gérard Philipe. (dyfur)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace