• Radyo

Můj bože, ty soudružské komedie jsou vtipné i po letech ! Ovšem dnes je to ze zcela jiných příčin. Směšné na nich je spíše to, jaké masové nadšení všichni rekreanti vždycky projevovali, jak se hromadně seznamovali a podobně.(25.7.2002)

Takový barevný film málem už pro pamětníky, hlavní hrdina je po celou dobu tak otravný až je to vlastně celkem i nudný. Občas to zachraňuje jízda na saních .... a lyžařské umění některých aktérů. Jinak normální film na nedělní odpoledne. Podle mě lepší než první díl, ale i přesto plných soudruhů.(19.5.2007)

Přesně takovou dovolenou na horách bych si přála i s celým výtečným hereckým ansámblem. Ale kdeže loňské (stoleté) sněhy jsou.... Marvan klasika, která se nikdy neohraje.(25.12.2010)

• Oktavianus

socialistická zrůdnost, nezachrání mi ji ani jinak skvělej Marvan, ani hezky zobrazený zimní Tatry. Ale jednu hvězdu tomu dát musím už jen z toho důvodu, že předcházející díl byl ještě o dost horší.(15.7.2012)

• paascha

Soudružská agitačka, která se snažila ukázat krásy socialismu na příkladu překovaného dědka Anděla. Kravina na entou(25.11.2011)

• - Když při výletě uvíznou rekreanti na Lomnickém štítu, Jaroslavu Marvanovi se střídají na krku dvě šály - šedá a vínově proužkovaná. (Divočák)

• - Jaroslav Marvan dostal honorář 45 600 Kč, na svou dobu velice slušný obnos. (cariada)

• - Marvan si při nátačení zlomil nohu na sáňkách, mimo natáčení, když jel s kameramanem na panáka. Statečně pak vše točil dál, aniž by divák cokoli poznal, dokonce i znova sednul na sáňky. (cariada)