Slabší pokračování budovatelské komedie, ale nadruhou stranu herci zachraňují co se dá. Jako oddechovka dobrý.(6.4.2003)

I agitace může být zábavná, pokud ji podpírají alespoň trochu zajímavé a především skvěle zahrané postavy. Gustav Anděl je zkrátka takový náš Ludovic Cruchot a Jaroslav Marvan v něm našel jednu ze svých právem nezapomenutelných rolí. Tajná rekonstrukce školky je samozřejmě pekelná, ale co se s tím dá dělat? Jedině se smát. "Ležíte tady jako v hrobě." - "Tak mě nechte odpočívat v pokoji."(26.12.2015)

• Phobia

Co napsat a neopakovat se? Souhlasím s všemi, kdo film odsuzují jako obludnou agitku; člověk neví, jestli se má těm vážně míněným plamenným projevům smát (za komančů by to asi bylo trestné:-)) nebo nad nimi brečet (to by asi taky bylo na delší pobyt v Jáchymovských uranových dolech) nebo se rovnou pozvracet (to už by bylo asi rovnou na provaz;-)). Nudná propaganda s minimem humoru, 30% jen z úcty k (některým) hercům.(11.8.2009)

Prvni setkani s revizorem Andelem - jako komedie dobre, ale ta nechutna agitace hodne vadi.(6.8.2002)

• Faidra

Mistři Marvan + Kemr = dva ostrůvky svěží zábavy v úděsném rudém moři. Pánové si vybojovali každý po hvězdičce, protože dokázali, že zahrají v podstatě cokoli. Jsou ovšem důkazy, bez kterých bych se klidně obešla.(16.7.2008)