Výborná, klasická pohádka, která rozhodně patří do "zlatého fondu". Že byla tolikrát reprízována, za to Bořivoj Zeman nemůže :) Už jenom to značí cosi o její kvalitě a oblibě. Pokud tady hodnotíme kvalitu filmu, pak by "omílání" rozhodně nemělo ovlivnit naše hodnocení.(23.7.2003)

Klasika, ke které se snad ani nic moc nemusí dodávat, přesto mám mezi nejoblíbenějšími pohádkami trochu jiné kousky...(23.9.2004)

Zřejmě naše nejhezčí pohádka. Stejná klasika jako Hrátky S Čertem, co do pohádkovosti příběhu, kvality obsazení i "hláškovosti". I ten budovatelský podtón se dá přežít, nakonec i Karel IV. občas něco udělal rukama:)(28.3.2003)

Snad vůbec nejhezčí česká pohádka, jakou znám. Fantastické herecké obsazení, roztomile napsaný scénář, no a navíc krásná a legendární písnička "Rozvíjej se poupátko". Pokud je tenhle film v televizi a já nemám nic na práci, neodolám a dívám se, znovu a znovu, viděl jsem ji snad již dvacetkrát, ale zatím mě neomrzela.(9.6.2003)

Našli moji rádcové? Našli? :))(24.12.2004)

Pro nekoho mozna nejlepsi ceska pohadka, ale me ji to jeji neustaly omilani v televizi dost znechutilo - mozna az se na ni podivam za deset let zmenim nazor.(24.7.2002)

„Rozvíjej se poupatko, nejkresnejší z květú, od rána až do noci, budeš vonět světu, ...“ Na rok vzniku je to doslova famózne prevedenie od našej niekdajšej tvorby, či už po hudobne alebo kamerovej stránke to nemá chybu a film by som jednoznačne zaradil medzi klenoty vtedajšej doby a pre svetovú kinematografiu tých čias je to viac než rovnocenný súper pre akúkoľvek produkciu. Podanie a vyprávanie vtedajších filmárov je ukážkové, podľa tohto by sa dnes mali učiť ako sa dá krásne rozprávka podať! Príbeh o pyšnej princeznej sa stal svojej doby obrovský hit, jednoducho boli roky keď ešte medzi ludmi prevládali skutočné vzťahy a nie dnešná komerčná umelosť. Po hereckej stránke sa tu výborne zaskveli ako Kráľ Miloslav Vladimír Ráz, pyšná princezna Krasomila Alena Vránová a domýlený starý kráľ Stanislav Neumann . „ Ovolávam čo som odvolal, slibuji čo som slíbil! ...“ ║Návštevnosť Československo 8,222,695 (Top 1. v našej histórii)║(24.12.2007)

Překrásná klasická pohádka, která ani dnes neztrácí své kouzlo...(6.7.2008)

Nejlepší česká pohádka.(4.3.2005)

• obitus

Zrůdná komunistická agitka.(24.12.2007)

Tuhle pohadku moc rad nemam. Nejdriv tu je vicemene zbytecna prvni pulhodina, pak se 45 minut odehrava zdlouhavej dej, kdy se tvurci neustale snazi poucovat a pak tu mame naprosto zbytecnejch poslednich 15 minut. Jediny, co se tu da pochvalit, je Stanislav Neumann, ten je tu perfektni, ale jinak tahle pohadka nema vicemene co nabidnout.(1.1.2008)

Jedna z těch stárnoucích... pozastavil se někdo nad miroslavovými kraťáskami a tím, jak mu z nich kouká zadek? a pak že komouši nebyli tolerantní(13.4.2009)

Pro někoho je to nejlepší česká pohádka všech dob, ale pro mě je nepříliš zajímavá, téměř bez vtipu a plná staromódních morálních poučení.(5.11.2003)

A... pusťe mě z tý klece ven, budu zpívat celej den..... Kdo by neznal pyšnou Krasomilu a tři darebné rádce (ti jsou mí nejoblíbenější) , zpívajícího (výše citovaného) švece a další... Klasika, která patři k základnímu filmovému pohádkovému vzdělání... Kdo neviděl, nežil v Čechách..(11.10.2004)

Bijte si mě, ale tahle pohádka našich maminek mě nechává chladným a velice nudí.(24.12.2006)

"Rozvíjej se poupátko nejmilejší z květů. O rána až do noci budeš vonět světu." Opět výborná nestárnoucí klasika. Krásný urostlý a sympatický Vladimír Ráž v roli krále Miroslava a Stanislav Neumann v roli krále Půnočního království, jsou pro mě neodmyslitelná součást pohádkového světa. I když pohádka občas nudí, vždy jí to ráda odpustím. Už jen kvůli skvělé režii Bořivoje Zemana a také kvůli krásné atmosféře. Která mi vždy vykouzlí úsměv na rtech. No a samozřejmě hlášek není nikdy dost: "Našli moji rádcové, našli, našli?" a moje nejoblíbenější: "Odvolávám co jsem odvolal a slibuji co jem slíbil."(24.12.2012)

Časy, keď sa ešte dal takýto najnaivnejší príbeh krásne spracovať sú už asi preč. Ale nevadí, pretože si ho môžme aspoň takto pripomenúť. Chýbalo mi tam viac humoru, ale to je minimum. Touto rozprávkou by sa malo riadiť väčšina slečien v dnešnej dobe. A našťastie ju ešte nemám natoľko 'omletú' aby som hodnotenie znížil. 80%.(7.1.2008)

Tady hvězdičky o ničem nevypovídají, protže se na to stejně zas rád podívám. BTW "Každá práce je nám platná pracuješ-li poctivě" je víceméně takové moje krédo, rozhodně lepší než dnešní "platnost práce se pozná podle toho kolik za ní bereš".(22.1.2007)

Vždycky když si vzpomenu na tuhle pohádku, chce se mi brečet, ale s pohádkou samotnou to nemá vůbec nic společného.(12.6.2010)

Krásná klasická pohádka obsahující budovatelské jinotaje temného kapitalismu v Půlnočním království, kde se platí vysoké daně a je zakázáno zpívat... http://www.sms.cz/film/pysna_princezna/ukazka&play=1(22.12.2008)

<< předchozí 1 2 3 4 5 9 13 17