Klasika české pohádky coby jednoho opravdu "talentovaného" filmového oboru v naší krajině.(25.12.2009)

Bijte si mě, ale tahle pohádka našich maminek mě nechává chladným a velice nudí.(24.12.2006)

• Wacoslav1

Tohle mne nikdy nezasahlo o cem to vlastne proboha je? asi o tom jak se zpiva jakesi kytce na ty asi porostou poradny palicky... i kdyz stab si dal asi neco tvrdsiho dalsi poznatek je ze lid si vladne sam aha takze anarchie tak to jo proc tuhle ubohost bez deje smyslu a vubec neceho co by stalo za povsimnuti vlastne ocenovat 1 hvezdou? no mozna za to ze je to obcas zvracena zabava obvinujte mne z nedostatku patriotizmu ale Cesky pohadky patri k tomu z ceho jsem nenavratne vyrostl a tahle zdrapanina je podle nazoru nekterych jako ma reprezentovat mne se to nepozdavalo ani v detstvi a co bych asi k tomu mel napsat ted?(30.7.2012)

"Odvolávám se, co jsem odvolal, a slibuji, co jsem slíbil." Nikdy jsem nepotkal nafrněnou slečinku, se kterou by mne bavilo hledat pod tlustou slupkou její povrchnosti tu její zlatou a upřímnou povahu. Asi jsem měl vždycky málo času, protože král Miroslav se dokázal na pár chvil vzdálit ze svého skleníku, věnovat pár výchovných lekcí protivné feudálce a hle ... ono to vyšlo. Já jim to přeju, zejména kvůli skvěle zákeřným rádcům, nádherně senilnímu králi a nadšené budovatelské oslavě práce. Takže i já slibuju, co jsem slíbil, odvolávám, co jsem odvolal a pokud někomu není jasné mé rozhodnutí, tak trubte na poplach.(26.12.2014)

Tady hvězdičky o ničem nevypovídají, protže se na to stejně zas rád podívám. BTW "Každá práce je nám platná pracuješ-li poctivě" je víceméně takové moje krédo, rozhodně lepší než dnešní "platnost práce se pozná podle toho kolik za ní bereš".(22.1.2007)

• - Najúspešnejší film v histórii československej kinematografie z hľadiska počtu divákov. Do kín si ho prišlo pozrieť celkovo 8,222,695 divákov. (dyfur)

• - Pri nakrúcaní sa bohato improvizovalo - napr. elegantnú deľbu ukradnutých mincí si vymyslel Miloš Kopecký. (krasomama)

• - Alena Vránová se do Vladimíra Ráže zamilovala i ve skutečnosti a po natáčení se oba vzali. (jenik71)