• HoneyBunny
  ****

  Jo, je to hezký, ale nemusí to proboha opakovat každej rok jako by to bylo nějaký geniální a neokoukatelný dílo.(18.2.2003)

 • klerik
  ****

  Hudobný veľkofilm :-) Príbeh nie je nič extra, ale herci to vynahradzujú humorom a je tu pár nezabudnuteľných scén...(25.12.2011)

 • Ducharme
  **

  Ideologická smršť obutá do pozlacených střevíčků, jež je každé Vánoce žel nutno zavázat.(29.12.2009)

 • RHK
  *****

  Krásná klasická pohádka obsahující budovatelské jinotaje temného kapitalismu v Půlnočním království, kde se platí vysoké daně a je zakázáno zpívat... http://www.sms.cz/film/pysna_princezna/ukazka&play=1(22.12.2008)

 • ripo
  ****

  Celovečerní hraná pohádka „Pyšná princezna" je prvním filmem tohoto druhu v československé filmové produkci. Tím záslužnější je práce tvůrců filmu, kteří zdařile tlumočí mladým divákům dílo klasika české literatury, spisovatelky Boženy Němcové, čerpající z krásy lidového vyprávění. Prostota jednání, jednoduchost výrazu a základní konflikt dobra a zla, charakteristický pro pohádky, byl ve filmovém zpracování zachován. Pohádka Boženy Němcové byla rozšířena některými dalšími pohádkovými motivy, jimiž byla ještě zdůrazněna ústřední myšlenka filmu, že jen prací a láskou je naplněn lidský život a že práce a láska dovede změnit i pyšného člověka v platného člena lidské společnosti. Všechny tvůrčí složky ve filmu jsou zaměřeny k tomu, aby vystihly nejen krásu a uměleckou hloubku našich pohádek, ale především jejich obsahovou hodnotu, jejich výchovný význam. Tvůrcům filmu se podařilo, v nemalé míře také zásluhou pečlivého výběru exteriérů a zejména krásné fotografie, jasně rozlišit dva světy, dvě království, zemi dobra a zemi zla. Film má velmi dobré herecké výkony, a to nejen v hlavních úlohách (Vladimír Ráž, Alena Vránová, Stanislav Neumann), ale i v episodách. Film „Pyšná princezna" byl po zásluze odměněn na VII. Mezinárodním filmovém festivalu 1952 cenou za film pro děti, a to nejen proto, že ve zpracování národní pohádkové látky vyzvedá myšlenku o výchovném vlivu práce na člověka, ale také proto, že umělecké podání je skutečně zdařilé. Filmový přehled 35/1952(31.12.2007)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace