Ženy v ofsajdu

Komedie / Sportovní

Československo, 1971, 82 min

Bořivoj Zeman

Josef Novotný

Lubomír Lipský st., Stella Zázvorková, Jiřina Bohdalová, Jaroslava Brousková, Jiří Krampol, Zdena Hadrbolcová, Bohuslav Kupšovský, Vladimír Menšík, Karel Pavlík, Jiří Štuchal, Vítězslav Černý, Oskar Hák, Jan Skopeček, Robert Vrchota, Zita Kabátová, Helena Růžičková, Milan Kindl, Miluše Voborníková, Lubomír Kostelka, Josef Hlinomaz, Václav Trégl, Naďa Konvalinková, Bořivoj Navrátil, Miroslav Abrahám, Josef Bartůněk, Josef Braun, Růžena Dvorská, František Hanus, Františka Koudelová, Milena Kaplická, Josefa Pechlátová, František Vavruška, Karel Malina, Luboš Pecháček, Karol Polák, Viktor Očásek, Karel Šott ml., Jaroslav Toms, Blažena Vernerová, Miloš Vavruška, Oskar Gottlieb, Hana Vítková, Josef Burda, Jaroslav Satoranský, Ivo Niederle, Karel Augusta, Vladimír Blažek, Josef Borovian, Karel Černoch, Oldřich Dědek, František Fontén, Karel Hábl, Ludvík Kacer, Karel Karas, Josef Kubíček, Stanislav Litera, Vít Pešina, Zdeněk Plaček, Josef Šebek, Karel Vítek st., Gustav Vondráček, Viktor Riebauer, Petr Skarke, Jiřina Bílá, Jana Hermachová, Miroslava Janoušková, Jarmila Smolíková, Soňa Zborníková-Stenová, Marie Štichová, Blažena Slavíčková, Miloš Hlavica, Ferdinand Krůta, Zdeněk Braunschläger, Vladimír Hrabánek, Josef Koza, Václav Štekl, Kajetán Maudr, Vladimír Linka, Vladimír Navrátil, Vladimír Čech st., Felix Černý, Zdeněk Dohnal, Miroslav Kalný, Branislav Koreň, Jozef Kroner, Vladimír Štros, Karel Hovorka st., Zdeněk Blažek, Antonín Jedlička, Pavel Jiras, Jaroslav Mareš, Oleg Reif, Miloslav Šindler, Vladimír Salač, Laďka Kozderková, Zdeněk Grygárek, Emanuel Kovařík, Miroslav Laňka, Miloslav Novák, Zdeněk Skalický, František Šeba, Alois Liškutín, Ilona Jirotková, Marie Popelková, Marie Hübschová, Marie Landová, Inka Šecová, Blažena Voclová, Jana Fořtová-Krampolová, Jiří Bruder, Otto Lackovič

Zajímavá a vtipná komedie na téma Žiju fotbalem. Lubomír Lipský a Jiřina Bohdalová podávají svůj standard, ovšem Jiří Krampol zde má jednu ze svých nejlepších rolí. Předposlední film Bořivoje Zemana.(25.3.2007)

Jednohubka pro televizní dopoledne. Příběhem se to motá kolem fotbalu. Rozhodčí má i mimo hřiště zajímavé situace. Lubomír Lipský jako rozhodčí přesvědčivý a Krampol si vystřihl roličku jako vyšitou - takový Baroš :D.(26.8.2012)

• WANDRWALL

Jako dítěti to byla pro mě švanda, jako dospělý - šmíra.(4.8.2010)

• kinej

Mezi ostatními českými komediemi 70. let je tento film šeď. Film se snaží oslavovat existece lidí, co žijí jen fotbalem. Fotbal mám sice rád, ale žít ho jako životní styl, pokud ho sám nehraju mi přijde od života trošku málo. Navíc mi přišlo, že film téměř velebí kreténismus. Fotbalista kterého ztvárnil Krampol přijde ožralý do holičství a rozfláká tam zrcadla. Film se ho snaží zachytit jako v jádru dobrého chlapa a jeho násilnosti, jako jakousi samozřejmost, která se přece u CHLAPů musí brát. Nemusí, v mentální omezenosti takovýchhle lidí se skrývá zdroj spusty zla. Ale jinak ho Krampol zahrál dobře.(20.3.2007)

• Marthos

Sterilní blábol rané domácí kinematografie sedmdesátých let, jež se směle pokouší navázat na prvorepublikové fotbalové trháky, ovšem s nulovým výsledkem. V jedné z vedlejších rolí se objevuje také Zita Kabátová.(13.4.2011)