Let na Měsíc

• USA Countdown (více)

NASA se zoufale snaží dostat člověka na Měsíc dříve než Rusko, a proto narychlo připravuje budoucího kosmonauta na misi, při níž zůstane rok sám v měsíčním krytu. (griph)

Fiftis

Countdown rozhodne nie je nekvalitne natočené sci-fi. Čo ale nerobí túto snímku kultovou? Nedostatok invencie v scenári? Gradácia príbehu rútiaca sa rýchlosťou slimáka? Najskôr to bude naozaj súhrn vyššie zmieneného. Výsledkom je ľahko edukatívna dráma trpiaca chronickým nedostatkom energie. Mladí James Caan a Robert Duvall známejší skôr z mafiánskeho prostredia Godfathera sú tu najväčším plusom, ale nedokážu utiahnuť všetko. Ich dialógy sú dobre napísané, horšie je to už so scenárom ohľadne príprav na vyslanie na mesiac. Ktovie ako by som vnímal tento snímok v dobe jeho premiéry, pretože po tom množstve napozeraných snímok z prostredia vesmírnych misií, sa toto dielo nemôže radiť k tým lepším. A bohužiaľ ani nie priemerným. Skutočne najväčším problémom je ťahavé tempo a nudná príprava do kozmu. ()

Javert

Napínavých okamžiků tam je poskrovnu, už jen proto bych Countdown označil spíše za drama z prostředí astronautů, které se k čistokrevné sci-fi přibližuje až po první hodině filmu. Film má ke své smůle naivní zápletku (a to i na poměry 60. let), bezkrevné herecké výkony (ani Duvall nepředvádí to, na co jsme u něj jinak zvyklí) a poměrně slušnou dávku nudy. Vše se vám vypaří z hlavy zhruba do půlhodiny od závěrečných titulků... ()

Martin741

Fajny film, ktory ma fajne veci co sa tyka vesmiru - rakety, nosice, astronautov ......Genialna bola Joanna Moore /Dotek Zla 1958, jo a videl som aj Jamesa Caana /Oddelen 2011, Kmotr 1 a 2, Harry a Walter jedou do new Yorku/. Slusny vesmirny film, ja mam tieto veci proste rad a trochu ich aj nadhodnotim . 64 % ()

JohnSmith

No byla to podivnost a k tomu hodně slabá. Od Caana a Duvalla bych čekal alespoň nějaké herecké výkony. Krom toho mě vytočil závěr filmu, kdy si Caan chodí po Měsíci jako by se procházel v parku. ()

vitekpe

Ucast nadherne bohyne Joanny byla hlavnim a jedinym duvodem meho zajmu o tento film. Prvni polovina je uplne o nicem (a zachranuje ji jen J), druha pulka uz je trosku sci-fi (let kosmickou lodi), ale i tak je to spatenka. Kosmonaut pristane na Mesici a objevi mrtvoly sovetskych kosmonautu - a je konec. Tohle bych se bal doporucit komukoliv. Existuje spousta mnohem lepsich filmu se stejnou tematikou. Obe hvezdy udeluju Joanne. ()