Čarodějův učeň

Karel Zeman

Předloha:

Otfried Preußler (kniha)

Ivan Matouš

samotná animácia zaujme ale pochmúrny temný príbeh a jeho drsnosť až tak nie /60%/(31.1.2015)

Krabateeeeee... Děsivá, krvavá, napínavá, depresivní, romantická animovaná genialita. Nejlepší film Karla Zemana.(12.1.2008)

Místo toho, abych si v noci pustil nějaký porno, sáhl jsem po Čarodějově učni, kterého jsem sledoval jako přilepený k židli na youtubu, kde je celý po kouskách. __ Je to romantičtější, než většina romantických filmů. Je to kouzelnějších, než většina animáků. Je to napinavější, než většina thrillerů. Je to strašidelnější, než většina hororů. Je to nápadité, stylové a hlavně dnes už kultovní dílo z dílny Karla Zemana! Tady jde vidět, že film nemusí mít vůbec Pixarovské animace, aby někoho oslovil. Dokonalé!(3.1.2009)

bohužel jsem prostě nepřenesl přes srdce nevzhledné postavičky a (až na mlýnskou vodu a dým) vyloženě špatnou animaci... prostě jen průměrná, strašidelná, technicky nedokonalá pohádka pro větší děti, zdejší vysoké hodnocení naprosto nechápu. film, který nemá v top 200 co dělat. 60%(26.1.2009)

Temná to pohádka, kterou bych opravdu těm nejmenším nedoporučoval, ale aspoň by děcka viděly, jaké to je na světě ve skutečnosti. :-) Docela fajn, dokáže zaujmout, je to takový lepší průměr. Jen kdyby byly postavičky namalovány Burtonovým stylem, to by byla teprve pecka. :D(13.4.2015)