Čarodějův učeň

Karel Zeman

Předloha:

Otfried Preußler (kniha)

Ivan Matouš

Nádherný příběh plný fantazie a romantiky. Avšak, přestože pohádka, je v něm přítomna řada temných, až hororových prvků. O to působí ten boj lásky s temnou mocí silněji, když se musí obětovat a někdy i umírat. Můj snad nejoblíbenější animovaný film.(17.5.2008)

Skvělá krvavá podívaná, ze které jsem měl jako dítě noční můry. Naprostý souhlas s Oskarem, není to pohádka, ale hororový kult pro otrlouše. Já vám tleskám pane Quentine - pardon - pane Karle Zemane.(11.5.2003)

Výborná podívaná. Některé scény z paměti nezmizí ani po mnoha letech.(24.12.2007)

Zemanove tvorcovské kvality sa po zhliadnutí jeho filmov v žiadnom prípade nedajú spochybňovať. V baladicko - pochmúrnom deji vystupuje na povrch čistá nezištná láska, ktorá premôže všetky neprávosti. Klasická schéma v Zemanovom pojatí spôsobuje príjemné groteskne-hororovo-romantické mrazenie a všetky tieto segmenty tvoria súdržný a vyvážený celok. Zo zlomyseľného čarodeja mi ešte teraz behá mráz po tele a rozhodne nejde s prihladnutím na morbídne vyznenie a skľučujúcu atmosféru o rozprávku pre deti.(1.11.2011)

Krabateeeeee... Děsivá, krvavá, napínavá, depresivní, romantická animovaná genialita. Nejlepší film Karla Zemana.(12.1.2008)