Čarodějův učeň

Karel Zeman

Předloha:

Otfried Preußler (kniha)

Ivan Matouš

Temná to pohádka, kterou bych opravdu těm nejmenším nedoporučoval, ale aspoň by děcka viděly, jaké to je na světě ve skutečnosti. :-) Docela fajn, dokáže zaujmout, je to takový lepší průměr. Jen kdyby byly postavičky namalovány Burtonovým stylem, to by byla teprve pecka. :D(13.4.2015)

Nestrhlo mě to, jak jsem doufal a jak jsem si pamatoval z dětství. Přesto silný kousek, který určitě patří k naší špičce.(25.9.2012)

Věřím, že pro děti se jedná vskutku o hororovou podívanou. Dospělého diváka musí ovšem nutně zaujmout perfektní animace a dabing.(5.8.2016)

Moc hezký animovaný příběh natočený hodně zvláštně a originálně. Když si tady ty komentáře tak pročítám, vůbec se nedivím, že jako malí měli zdejší uživatelé z této strašidelné pohádky strach Já bych si taky ustřík sledovat Krabata, jak se pere s černokněžníkem. Přitom se na to tak hezky, úplně samo, kouká. 73 minut je sice tak málo, ale v tomhle případě překvapivě dost. Mrzí mě jenom fakt, že nedávno na tenhle film natočili hraný remake. Jak ten asi dopadl...(18.12.2009)

nuda, převeliká, mnoho světlých momentů je zde ubito kupříkladu velmi špatně zvoleným dětským zpěvem, který absolutně neodpovídá vyznění filmu. Animace je ale relativně zdařilá (přesto rozhodně ne unikátní, jak někteří naznačují), snad kdyby se zkrátilo na jednu hodinu, takto to ani skvělý hlas páně Munzara nemohl vytáhnout v mých očích víš. Ale možná je to tím, že jsem film neviděl jako škvrně(19.1.2013)

• - Jméno Krabat je odvozeno od slova Chorvat. (Terva)

• - Předobrazem legendárního Krabata byl Jan Šadović, německý Johannes Schadowitz žijící v letech 1624 až 1704, důstojník chorvatské lehké jízdy, který si svými zásluhami ve válce s Turky od saského panovníka vysloužil statek Gross Särchen - Wulke Ždźary v Horní Lužici. (Ampi)

• - Film je zpracován tzv. ploškovou animací. (Ded@M@tes)