poster

Čarodějův učeň

 • Západní Německo

  Krabat

  (Západní Německo)
 • anglický

  Krabat: The Sorcerer's Apprentice

 • anglický

  The Sorcerer's Apprentice

Animovaný / Horor / Pohádka

Československo / Západní Německo, 1977, 72 min

Režie:

Karel Zeman

Předloha:

Otfried Preußler (kniha)

Střih:

Ivan Matouš
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • D.Moore
  *****

  Ani věk snímku ani můj věk Čarodějovu učni nezabránil, aby na mě zapůsobil velice podobně jako tenkrát, když jsem ho coby malý poprvé sledoval a ještě jsem nevěděl, že díky němu poznám, co jsou to noční můry. "Mlýn už zase mele!"(30.1.2012)

 • Falko
  ****

  Skoda, ze som na tuto hororovu rozpravku nemal stastie v detstve, urcite by som mal daleko väcsi zazitok, ako dnes, ale aj dnes ma to celkom bavilo, pretoze to malo zaujimavy scenar a pekny pribeh. Dost velky vplyv mala na pribeh hororova hudba miesana s peknou melodiou... 28.06.2010 ________ Hrajú: Luděk Munzar - (vyprávěč) +++ Jaroslav Moučka - (havran / čaroděj) +++ Hudba: František Belfín +++(28.6.2010)

 • lesumir
  *****

  Místo toho, abych si v noci pustil nějaký porno, sáhl jsem po Čarodějově učni, kterého jsem sledoval jako přilepený k židli na youtubu, kde je celý po kouskách. __ Je to romantičtější, než většina romantických filmů. Je to kouzelnějších, než většina animáků. Je to napinavější, než většina thrillerů. Je to strašidelnější, než většina hororů. Je to nápadité, stylové a hlavně dnes už kultovní dílo z dílny Karla Zemana! Tady jde vidět, že film nemusí mít vůbec Pixarovské animace, aby někoho oslovil. Dokonalé!(3.1.2009)

 • hippyman
  ***

  bohužel jsem prostě nepřenesl přes srdce nevzhledné postavičky a (až na mlýnskou vodu a dým) vyloženě špatnou animaci... prostě jen průměrná, strašidelná, technicky nedokonalá pohádka pro větší děti, zdejší vysoké hodnocení naprosto nechápu. film, který nemá v top 200 co dělat. 60%(26.1.2009)

 • H34D
  ***

  Tento komentář berte s rezervou, před každou větou by správně mělo být IMHO... Čarodějův učeň vyniká hlavně depresivní, ponurou atmosférou, to se musí nechat, ale jinak jde o klasickou pohádku s typickým happy endem, takže věřím, že se díky ní nikdo věšet nepůjde. Animace je celkem jednoduchá, takový o 30 let starší Kačer Donald, či jiná tvorba Walta Disneye je propracovanější a vypadá nesrovnatelně sympatičtěji. Netvrdím, že Karel zeman neměl talent, vymyslel to pěkně a atmosféru podchytil také výborně, jen nesouhlasím s tím, že jde o vrchol animovaného filmu (maximálně tak českého) a 75. příčka mezi VŠEMI filmy je docela přitažená za vlasy. Inu, nejsem spokojen, ale možná je to jen tím, že se nacházím ve věku, kdy mě pohádky UŽ ani JEŠTĚ nezajímají :) 6/10(27.4.2008)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace