poster

Čarodějův učeň

 • Západní Německo

  Krabat

  (Západní Německo)
 • anglický

  Krabat: The Sorcerer's Apprentice

 • anglický

  The Sorcerer's Apprentice

Animovaný / Horor / Pohádka

Československo / Západní Německo, 1977, 72 min

Režie:

Karel Zeman

Předloha:

Otfried Preußler (kniha)

Střih:

Ivan Matouš
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • juta
  ***

  Temná to pohádka, kterou bych opravdu těm nejmenším nedoporučoval, ale aspoň by děcka viděly, jaké to je na světě ve skutečnosti. :-) Docela fajn, dokáže zaujmout, je to takový lepší průměr. Jen kdyby byly postavičky namalovány Burtonovým stylem, to by byla teprve pecka. :D(13.4.2015)

 • Morien
  *****

  Takhle mají vypadat filmy pro děti. Každé rádo po podvečerním promítání usne, aby aspoň na chvíli zapomnělo, v jakém to žije světě. A ráno se s radostným vyskočením probudí, protože si vzpomnělo, v jakém to žije světě. ♥♥♥ (Kniha taky stojí za to. Po jejím přečtení jsem vyloženě litovala, že se do filmu nevešel výlet kočárem s Mistrem na bál. Na druhou stranu jsem si to ale zase během čtení dovedla docela dobře představit v modro-snové animaci.)(22.8.2010)

 • salahadin
  ****

  Výhoda animáků je, že se jim všechna klišé tolerují. I když je animace stará jako Metuzalémova fousiska, docela hezky se na ni dívá. Všechno tu klape a já skutečně nemám problém ani s jednou složkou filmu. Ovšem strašidelné to je max. pro děti na nočníku, krev je tam asi ve dvou záběrech a to má ještě barvu pomerančovýho džusu. Tenhle snímek je spíše o atmosféře a poetice. Co se týče animáků, tak tohle je rozhodně lepší než všichni ti Shrekové, Příšerky, ryby, paryby, osli, paosli, mamuti, pixaři, Fiony, auta, úžasňáci a já nevím, co všechno ještě. Jenže Čarodějův učeň mi přijde i tak nemastný neslaný - příběh triviální, dlouhý, málo strašidelný (psalo se tu přímo o děsivosti, hmm...), lepší dojem nezachrání ani sebelepší ztvárnění.(5.10.2008)

 • Lavran
  *****

  Brilantní převedení už tak poutavé knihy do ponurého animovaného krabátu - resp. animovaného psycho krabátu. Opravdu oceňuji, že tíživá, hororová a makabrózní atmosféra knihy, kterou na krátké momenty projasňuje teplo lásky a naděje zůstala zachována i zde, to samé platí pro hlavní myšlenky o boji Dobra se Zlem a celkové uchopení duality. Velmi mě zaujala svérázná animace, která propojuje hodně nevšední postupy a za zmínění stojí i neposedná hudba, které sice k dokonalosti chybí mnohé, ale práce s motivy je velmi velmi pochvalná (milostná linie díky tomu dostává až neuchopitelně poetický nádech). Nuže, byl to krásný umělecký zážitek, byť poněkud mrazivý a zlověstný, ale to bylo a je pouze dobře. P.S. Doporučuji ke zhlédnutí za pošmourného a chladného počasí.(13.7.2008)

 • Tom_Lachtan
  ***

  nuda, převeliká, mnoho světlých momentů je zde ubito kupříkladu velmi špatně zvoleným dětským zpěvem, který absolutně neodpovídá vyznění filmu. Animace je ale relativně zdařilá (přesto rozhodně ne unikátní, jak někteří naznačují), snad kdyby se zkrátilo na jednu hodinu, takto to ani skvělý hlas páně Munzara nemohl vytáhnout v mých očích víš. Ale možná je to tím, že jsem film neviděl jako škvrně(19.1.2013)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace