Cesta do pravěku

Dobrodružný / Fantasy / Rodinný / Sci-Fi

Československo, 1955, 93 min

Karel Zeman

Karel Zeman

V skutku prelomové dielku na tú dobu, plné výborných trikov, šikovne zasadených do dobrodružného príbehu štyroch chlapcov na ceste ako zo snov. /80%/(28.6.2005)

Zeman a jeho představy. Jeden z nejlepších filmů o dinosaurech, který znamenal ve své době tolik, co Jurský park před několika lety. Film, který bez problémů naplní fantazie malých chlapců, ale bohužel z pohledu dneška už působí jen jako chudý příbuzný.(20.8.2004)

Scénář: Karel Zeman, J.A. Novotný .. Bezkonkurenčně nejlepší hraný film Karla Zemana. Zajímavý nápad putování několika chlapců za poznáním do pravěku, kdy chronologicky, avšak pozpátku cestují až k pradávnému moři, kde se zrodil život na Zemi. Stěžejní je ovšem mistrovská animace tehdejší fauny. Dávná zvířata jsou jako živá a na tehdejší dobu se jednalo určitě o dech beroucí podívanou. Tímto archaickým kouzlem se dá poctivě kochat i dnes.(29.4.2006)

Velká klasika českého filmu, která mě vždycky vrátí do mladých let, kdy jsem se bál o každého člena výpravy, jako by to byl můj bráška. Na svou dobu neuvěřitelně natočený trikový film !(5.1.2003)

Nejoblíbenější Zemanova fantazie. Trikové efekty, mají v mých očích téměř stejnou cenu, jako Davisova poezie SOUBOJ TITÁNŮ.(25.11.2012)