poster

Cesta do pravěku

 • anglický

  Journey into the Primeval Times, A

 • anglický

  Journey to the Beginning of Time

Dobrodružný / Fantasy / Rodinný / Sci-Fi

Československo, 1955, 93 min

Režie:

Karel Zeman

Scénář:

Karel Zeman
(další profese)
 • Matty
  ***

  Putování čtyř kamarádů proti proudu času je lemováno střetnutími s živými zvířaty, která nikdy nikdo živé neviděl. Na velice chabou dějovou nit jsou postupně zavěšovány výsledky úžasné imaginace Karla Zemana, doprovázené komentářem jako vyjmutým z Československého filmového týdeníku. Film se dost táhne a některé konfrontace s pravěkou zvířenou vzbuzují spíše úsměv, ač se jedná o pozoruhodnou práci, s přihlédnutím k době vzniku. Čeho jsem u tohoto filmu nakonec nejvíc litoval, bylo, že už mi není deset. Jinak by bylo mé okouzlení rozhýbanými dinosaury a množstvím poučných informací mnohem markantnější. 60%(1.1.2007)

 • gudaulin
  ****

  Tenhle snímek svého času způsobil ve filmovém světě slušný poprask a byl s velkým úspěchem promítán v desítkách zemí. Karel Zeman se stal ve filmové branži pojmem a kdyby netvořil za železnou oponou, čekala by ho patrně skvělá kariéra a z dětských herců by se staly uznávané hvězdy. Na svou dobu mimořádně dobře zpracované trikové scény s atraktivními obrazy prehistorických živočichů dělají ještě dnes z filmu zajímavý kousek a výraznou připomínku filmové historie, nicméně scénář je s odstupem času přece jen plochý a didaktický záměr bije do očí. Film v řadě ohledů (výhradně chapecké obsazení, skautské ideály, touha po dobrodružství) připomíná a patrně i záměrně navazuje na Foglarovu tvorbu.Celkový dojem: 70 %.(13.6.2006)

 • Boss321
  *****

  Klasika českého filmu. Tento snímek jsem snad naposledy viděl jako desetiletý, ale dodnes si ho dokážu živě vybavit. Je až s podivem jak Karel Zeman dokázal bez pomoci filmových triků natočit něco tak úžasného. Ani po tolika letech nevyprchala krása tohoto přenádherného snímku.......(25.10.2007)

 • AngelAngie
  *****

  KLASIKA! Nesmrtelná! Nádherná! Dechberoucí!(25.7.2008)

 • sepp
  ****

  Prekrasny animovany sci-fi film, ktery by meli v TV davat casteji. Dnesni deti koukaj vic na pokemony nez na poradny veci jako je tohle mistrovske dilko.(7.9.2003)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace