poster

Na kometě

 • anglický

  On the Comet

  (festivalový název)

Dobrodružný / Sci-Fi / Fantasy

Československo, 1970, 74 min

 • Legas
  *****

  Výpravá podívaná - radost pohledět. Vtipný trikový snímek Karla Zemana, kterého jsem se v mládí dokonce bál, je i dnes v době pokleslých amerických digitálně-trikových filmů žánrovou klasikou. Když vezmete v úvahu, s jakými prostředky Zeman svůj trikový film natáčel, pak nezbývá než smeknout klobouk.(1.4.2003)

 • Ivoshek
  ****

  Fajn retro film s osobitým Zemanovským vizuálnem. A i když mám radši ostřejší humor, dost věcí mne tu bavilo.(27.12.2013)

 • cheyene
  ***

  Knižní předlohu jsem nečetl, takže nevím, nakolik se jí Zemanův film drží, avšak svým zpracováním je opět skvělý. Jako bonus je tu celá plejáda našich hereckých hvězd a příjemná hudba.(30.4.2015)

 • Phobia
  ****

  Snad se pan Zeman in memoriam neurazí, když "Na kometě" označím za mentorující, leč kouzelně roztomilou 3,14čovinu:-). Už jako dítěti mi všechny ty gravitační úchylky přišly notně padlé na hlavu, ale tehdy jsem ještě při scéně s dinosaury neskončila na zádech v bezmocném záchvatu smíchu, mávajíc ve vzduchu končetinami jako na krovky převrácený chrobák. Největším kladem je imho postava generála v podání F. Filipovského (pro mužské obecenstvo tedy spíše M. Vašáryová), jeho hlášky a rozkazy neměly chybu: "Co se to děje?!" "Bouřka, pane!" "To si zodpovíte, kapitáne!" Určitě by na světě bylo líp, kdyby všechny armády, nelegální bojůvky i teroristické buňky v rámci technologického pokroku přezbrojily na hrnce a pokličky! 70%(5.3.2012)

 • Ony
  ***

  Bezesporu nápadité, ale příliš zběsilé. A Čestmír Řanda vypadá úplně jak José Mojica Marins.(1.2.2010)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace