Na kometě

On the Comet

(festivalový název)

Dobrodružný / Sci-Fi / Fantasy

Československo, 1970, 74 min

Když odhlédnu od toho, že to celý s tou kometou je takový nějaký divný, tak je příběh velice zajímavý, nápaditý, zábavný a vtipný. Triky jako i u ostatních zemanových filmů jsou úžasné. Z herců mě zaujal hlavně František Filipovský.(23.6.2009)

Trošku temnější, děsivější a atmosférické dílo opět podle románu Julese Verna s výborným příběhem, zpracováním, triky a Zemanovou režií, která je pro něj specifická. V tomto snímku můžeme najít skrytý podtext zesměšňování armády za její hloupost.(7.11.2009)

Mimo jiné moc hezká poklona panu Alfonsu Muchovi (a hezky po Zemanovsku) a trošku úšklebek(hezky po Zemanovsku) nad celou tou Belle Belle Epochou co zas tak moc belle nebyla (Drayfus by mohl vyprávět...)a poetiky a snů tak elegantně podaných, jak to snad už nikdo jiný než pan Zeman takhle neuměl (a neumí).(30.11.2010)

Trošku moc přefantazírované, hrozně to přeskakovalo v ději (to byl asi nejhorší průser tohohle filmu) a tentokrát mě to i dost nudilo, ale jinak je to klasickej Zeman se všemi jeho klady i zápory. Ale jako respekt. Vyrobit film z takhle ujeté předlohy, to vyžaduje odvahu, um a brambory. Vlastně brambory ani ne.(12.4.2009)

Knižní předlohu jsem nečetl, takže nevím, nakolik se jí Zemanův film drží, avšak svým zpracováním je opět skvělý. Jako bonus je tu celá plejáda našich hereckých hvězd a příjemná hudba.(30.4.2015)

• - Snímek byl natočen na motivy románu francouzského spisovatele Julesa Verna z jeho cyklu „Podivuhodné cesty“. (Ded@M@tes)

• - Původní název filmu byl Archa pana Servadaca. (raininface)

• - Aby před normalizátory utajili, že spoluautorem scénáře filmu je tehdy režimem pronásledovaný Jan Procházka, kolonku scénář v titulcích filmu vynechali. (raininface)