poster

Na kometě

 • anglický

  On the Comet

  (festivalový název)

Dobrodružný / Sci-Fi / Fantasy

Československo, 1970, 74 min

 • Aky
  *****

  Karel Zeman byl ve své době světový autor. Trošku se to vědělo, i když ne tolik, jak by si zasloužil. I dnes je na tenhle film, stejně jako na jeho ostatní věci, radost pohledět.(21.10.2014)

 • kinej
  *****

  Tohle prostě k Zemanovi sedlo nejvíce, vůně exotiky, přelom 19. a 20. století a Verneovské fantazie. Výsledek by nemohl být lepší. Jeho postarší (ale přesto dokonalé) speciální efekty se skvěle snoubí s naivním námětem o životě na kometě. Snad 80% záběrů je bráno přes dokreslovačku, což je technika, kterou Zeman ovládal dokonale a dokázal se tak maximálně přiblížit předloze a době jejího vzniku. Jsem přesvědčený, že co se týče filmů podle knih J. Vernea, je Zeman světová jednička.(13.10.2008)

 • blackrain
  *****

  Geniální Jules Verne a geniální Karel Zeman. Škoda, že film chvilkami ztrácí dech. Perfektně vykreslené chraktery postav. Úžasně zpracované prostředí.(5.3.2012)

 • - Slovenské herce Emila Horvátha a Magdu Vašáryovou, kteří ztvárnili hlavní postavy Servadace a Angeliku, nadabovali při postsynchronech kvůli jejich výrazné slovenštině Jan Tříska a Jana Drbohlavová. (funhouse)

 • - Snímek byl natočen na motivy románu francouzského spisovatele Julesa Verna z jeho cyklu „Podivuhodné cesty“. (Ded@M@tes)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace