poster

Věčný žid

 • Německo

  Ewige Jude, Der

 • anglický

  Eternal Jew, The

Dokumentární / Historický

Německo, 1940, 62 min

Režie:

Fritz Hippler

Scénář:

Eberhard Taubert
 • 4daPeace
  ***

  Verdikt: Sice je to tady oznaceno jako drama, coz je lepsi nez kdyby to tady bylo jako dokument, jak se tento film sam uvadel, ale pro takoveto filmy by mela vzniknout spec. kategorie - propaganda/propagandisticky film. Veskere dalsi info se zde snad objevi u Obsahu filmu, ktery jsem zaslal. Jinak datr filmu pet hvezdicek je blaznovstvi, to snad musi dat jenom nejaky neo-blazen, ktery vyznava nacistickou ideologii. Film v zadnem pripade neni strhujici, chvilemi se budete nudit, chvilemi budete zavirat oci, chvilemi budete nevericne zirat. A Charlie Chaplin jako herec v tomto? To snad ne...to je jak kdybyste byli uvedeni, ze jste hrali v Ceskem snu, kdyz jste si sli jenom vyhodne nakoupit - proste byste k tomu hrani prisli jak slepy k houslim, stejne jako Chaplin zde.(17.12.2006)

 • Karlos80
  *****

  Nejlepší a nejvýstižnější komentář zde wader; "V čr raději bez komentáře. Nechci dostat 20 let". Člověk neví jestli to myslel ironicky, a nebo zcela vážně, každopádně něco natom je. Protože jak se dnes člověk jen trochu otře o Žida, smrdí to pomalu paragrafem, dopracovali to až tak daleko, že se dnes pomalu normální člověk bojí vyslovit jen slovo Žid. Dnes na webu ostatně najdete spoustu zajmavých informací, jak to s tou II. světovou válkou, a dokonce i se samotným nacistickým Německem a Hitlerem bylo, nic se tak jako dřív, díky některé tabuizované literatuře neutají, což je dobře. I dkyž vám někdo bude stále dokola tvrdit, že jde o nehoráznou stokrát vyvrácenou lež, nedejte na něho a studujte a zajímejte se:-) Až se jednou změní politické poměry, a přijde vhodná doba, možná se taky více rozepíšu:-) Každopádně i tak kde o ukázkově natočené propagandistické dílo, i po těch dlouhých letech stále svěží, výbušné, explicitní, provokativní, odvážné a sugetivní, pro studijní účely jako dělané. Který režim ale netočí svou propagandu (vůči někomu) mnohdy právě na politickou objednávku, dělají to všechny politické režimy a systémy. Vše v dokumetu je reálné (viz třeba židovké ghetto a způsob života) tedy žádný fake.(26.10.2011)

 • Mariin
  ****

  Mimořádně zajímavý a poutavý dokument s autentickými záběry z polského židovského ghetta a přehlídkou nejrůznějších židovských typů, včetně Palestiny. Filmů se dotýká exkurz do oblasti umění, přičemž typickými známkami židovské tvorby, zde zmíněnými, jsou: negace ideálu krásy, deformace reality a záliba v ukazování zvráceností (jsou zde ukázky z některých předválečných filmů). Se všemi výroky tu nelze souhlasit, ale mnohé jistě stojí za úvahu. Po formální stránce se jedná o dokument na poměrně vysoké úrovni, dokonale názorný, arci propagandistický.(20.5.2011)

 • - Posledních několik záběrů mladých německých mužů, pochodujících vojáků a nacistických vlajek, působící na city pro znovusjednocení a semknutí Němců, jsou vizuálně velmi podobné filmům Leni Riefenstahlové ze stejné doby. (Borrtex)

 • - Scéna z filmu Vrah mezi námi (1931), kde je Peter Lorre odsouzen jako dětský vrah byla do filmu dodána kvůli faktu, že Lorre byl žid. Hitler tím chtěl dokázat kriminální mysl židů. (Kulmon)

 • - I když Goebbels neměl obecně vzít aktivní roli v produkci jednotlivých filmů, rozhodl se tak učinit v případě velkých propagandistických filmů jako Věčný Žid. (Kmotr76)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace