Pohádka o Honzíkovi a Mařence

Tale of John and Marie, The

Animovaný / Pohádka / Dobrodružný / Fantasy

Československo, 1980, 65 min

Klasika, která nestárne. Originální a netradiční pohádka, která dodržuje všechna žánrová pravidla a přitom je současně porušuje a všelijak deformuje, aniž by to kupodivu celku uškodilo. Spíš naopak. K tomu nádherně temná až depresivní, melancholická, přesto stále pohádková atmosféra, výborná hudba, spousta drobných vychytávek v příběhu i zpracování, které tu pobaví, tu potěší, tu zase překvapí.(11.10.2014)

Trochu neadekvátní název, řekla bych. Tahle pohádka šla celá nějak kolem mě, ale za některé skvělé momenty nedám dvě hvězdičky, jak jsem měla původně v úmyslu. Za vylepšení mého dojmu může trošku hudba a trošku démonický vzhled některých postaviček.(5.9.2010)

Výborná pohádka v Zemanovském tajemném a trochu strašidelném stylu... skvost naší animované tvorby s vynikající hudbou.(17.1.2009)

• hippyman

podobně jako u krabata jsem měl velký problém s překousnutím animace a pomalého plynutí jakéhokoli pohybu postav i děje... zde navíc ještě značně zavádějící název a nebýt skvělé hudby karla svobody a dobře obsazeného dabingu, nenašel bych na tomto dílku snad žádné klady. extrémně nadhodnocená hodinová bída. 40%(3.1.2011)

Jeden ze Zemanových skvostů české animované tvorby.(15.3.2009)

• - Poslední film režiséra Karla Zemana. (M.B)