poster

Pohádka o Honzíkovi a Mařence

 • anglický

  Tale of John and Marie, The

Animovaný / Pohádka / Dobrodružný / Fantasy

Československo, 1980, 65 min

 • Bigrambo
  ****

  Velmi pěkné zakončení kariéry legendy českého animovaného filmu - Karla Zemana! Nenechte se ovšem zmást názvem, perníkové chaloupky se nedočkáte…(23.9.2011)

 • berg.12
  *****

  S hudbou, která se nemilosrdně zabodla do mého dětského srdíčka, je tohle vyprávění, co se nevešlo do oslavných kronik, stálicí na pohádkovém nebi.(18.9.2012)

 • Tom_Lachtan
  ****

  Povedená pohádka o Honzíkovi a Mařence, ve které sice absentuje jakákoliv perníková chaloupka i sourozenecké spříznění (incest nechme bibli, ne pohádkám), za to je tu mimo jiné divý lupič, rytířský turnaj, nebo transformace jisté postavy do něčeho, co vypadá jako kamenný emo-goth chrlič, který je mimochodem snad jediná věc, která si zasluhuje z imaginačního hlediska pozornost, s návrhem kresby se tu nikdo moc nevytáhl a většina věcí působí vizuálně docela nudně, byť stále dobře nakresleně a naanimovaně, ale stále nudně, Zeman, neZeman. Rozhodně to nepatří mezi špičku toho, co se dá ploškovou animací vytvořit, ale pořád je to zábavná pohádka s dobře zvolenou krátkou stopáží. Proč zeman nikdy nenaanimoval jedinou vemírnou vydru s chapadly? (16.3.2015)

 • tomeek
  *****

  Úžasná pohádka, úžasná melodie písně od Helenky. Skvělý Zeman.(21.10.2009)

 • Morien
  ***

  Trochu neadekvátní název, řekla bych. Tahle pohádka šla celá nějak kolem mě, ale za některé skvělé momenty nedám dvě hvězdičky, jak jsem měla původně v úmyslu. Za vylepšení mého dojmu může trošku hudba a trošku démonický vzhled některých postaviček.(5.9.2010)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace