Pohádky tisíce a jedné noci

A Thousand and One Nights

Animovaný / Pohádka

Československo, 1974, 90 min

Karel Zeman

Jan Tříska

Nedejte se mýlit názvem a zapomeňte na Šeherezádu, celý film je o plavbách námořníka Sindibáda. :o) Je ale krásný a mrzí mě, že už jsem ho v tv dlouho neviděl - asi panuje obava, že by dětičky takový nářez nepřežily. Hlavy sultánů padají z krků jako podzimní listí, z vod se noří příšery a celá anabáze s magnetovou horou je vážně děsivá. Jako dítě jsem se v kině strašně bál, ale rád. Doufám, že teď, když jsou v módě Piráti z Karibiku, si na starého dobrého Sindibáda zas nějaká televize vzpomene. 100%(7.12.2006)

Když se Karel Zeman zaměřil na orient, měl mě v kapse. Krásná, tajemná atmosféra, úchvatná animace a skvělé příběhy. Podobně jako cesty Sindibáda, jasná pěti hvězdičková podívaná.(29.4.2006)

Kombinace Zeman -Tříska ,naprosto geniální!! O panu božském Zemanovi jsem se napindal už dost,tak jen že ten Třískův hlas je tady naprosto nezástupný.Výborně napomáhá nádherné,tajuplné ,malinko temnější (i když je to prý tentokrát Karel Zeman dětem....) snové atmosféře téměř k dokonalosti.(9.8.2010)

geniální dílo geniálního umělce.(23.11.2007)

8/10. Krátké epizody pojednávající o podivuhodných cestách důvtipného námořníka Sindibáda poskládané v jeden celek. Nejvíce se mi líbilo v pořadí čtvrté dobrodružství s názvem „Magnetová hora“, naopak nejméně hned to první, kdy se celý příběh teprve pozvolna rozjížděl. Tvrdím, že Zemanovi stejně ze všeho nejvíce sluší animace, a díky tomuto snímku jsem se o tom opět přesvědčil.(24.5.2011)