Ve druhé půli dějově utahané, ale mně to je šumafuk. Já prostě obdivuju Zemanovu invenci, miluju jeho zcela originální triky a hravou poetiku. Karel Zeman je filmový bůh, ve světovém kontextu ojedinělý filmař, na kterého naše země musí být pyšná a který má ve světě spoustu obdivovatelů. Proto všechny jeho filmy jsou za pět a kdo s tím nesouhlasí, ať si trhne :o)(11.5.2003)

Laskavý humor tohoto snímku mám velmi rád. A za monumentální hlavní hudební motiv by se nestyděl ani John Williams.(23.5.2006)

Nabízený let zdarma vzducholodí se změní v největší krádež. Kvalitní film z 60.let na motivy Julese Verna. Karel Zeman nezklamal a o velké dobrodružství není nouze. Na tu dobu klobouk dolu. ( Hodnocení: 7/10 )(21.4.2012)

co dodat.. dalsi z klasik Zemanovy magicke vizualni dilny.. sice trochu prilis detinske, nerealne a divne, ale vizual to vsechno prekryva a ta tajemna rada v Praze... hehe. Nostalgie jak hrom. 8.5/10(3.3.2010)

• nascendi

Verneovky ma významne ovplyvnili, keď som chodil do základnej školy, mali vplyv na výber strednej školy aj na neskoršiu záľubu v sci-fi. Vynálezom zkázy som bol pri premierovom zhliadnutí nadšený a veľký obdiv k nemu mi vydržal až do súčasnosti, kedy sa k nemu pridal aj Čarodějův učeň. Napriek zmienenému obdivu som sa už pri Ceste do pravěku nervózne mrvil v kresle a ďalšie tri filmy Karla Zemana, vrátane tohto, znamenali u mňa sklamanie. Ukradená vzducholoď najmä preto, že sa príliš vzdialila od Verneoviek a oproti Vynálezu zkázy už v nej Karel Zeman nepriniesol prakticky nič nové, čím by opätovne prekvapil a zaujal. Navyše som mal často pocit, že je to na úkor kvality veľmi lacný film z recyklovaných materiálov.(17.12.2014)