Zemanovi filmy zbožňuju. Fantaskní výtvarné zpracování tohoto dobrodružného příběhu je skvost.(28.5.2014)

Tak v první řadě musím zmínit barevnost, ta byla naprosto fantaskní a skvělá... a ty kulisy? Dokonalé. Asi se musím podívat na více Zemanových filmů a ne se na něj vykašlat, protože Cesta do pravěku pro mě nebyla zrovna bůhvíjak vzrušující. Jinak kapku mi to připomínalo Limonádového Joe tou technikou zpracování, ale jak jsem se pak dočetla, tak kulisy byly ilustracemi z původního francouzského knižního vydání Verna. Doprovodná hudba? Parádní. Ten začátek s "dějinami kárání" se mi nehorázně líbil, stejně jako navazování na něj "To není podívaná pro děti.... to není bezpečné pro děti...." Vlastně je tam furt někdo káral.... chudáky malé. "Neděkuj cizinče. Pomáhám všem, které pronásleduje Scotland Yard. Jsem kapitán Korkorán. - Já jsem Artagnan."(14.12.2013)

Tak vysokou kvalitu zpracovani si drzi kazdy Zemanuv film, Ukradena vzducholod ale ztroskotala na scenari.(22.5.2011)

Pan Zeman se svou schopností imaginace vyrovná i takovým tvůrcům jak Tim Burton nebo Terry Gilliam. Ukradená vzducholod je tomu důkazem. Bravo!(13.10.2010)

Promiňte, ale nemůžu jinak, jakožto fanda a řekl bych i znalec Vernových románů, půjdu proti proudu. Mám odjakživa problém se Zemanovou tvorbou. Jistě, musí se uznat na svoji dobu Zemanova pozoruhodná nápaditost v oblasti "triků", dokonce občas jakoby dokázal přenést slavné románové ilustrace na filmové plátno, až na člověka dýchne působivost původního obrázkového zpracování. Tím ovšem klady končí. V oblasti příběhu se dostaví nuda celkem záhy - podobný pocit se mi přihodil při sledování jiného Zemanova filmu u adaptace románu Na kometě. Je to k neuvěření, film nemá ani hodinu a půl a já se ošívám a koukám na hodiny před půlkou snímku... Navíc jsme u "Vzducholodě" svědky neuvěřitelného míšení motivů, postav a událostí z Vernových knih (Tajuplný ostrov, Dva roky prázdnin, Děti kapitána Granta a Dvacet tisíc mil pod mořem), což se mně osobně nelíbí. Ty tři hvězdičky dávám za Zemanovu karikaturu žurnalistů, ta se povedla.(12.3.2012)