• topi
  *****

  Fantastický svět Julese Verna ožívá pod rukama génia světového formátu Karla Zemana, doprovázející bezchybnou hudbou Jana Nováka. Vítejte ve světě dobrodružství, kde se fantazii meze nekladou.(3.1.2014)

 • Webb
  ****

  Jedna z nejlepších Zemanovek s výbornou režií a ztvárněním dvou prolínajicích se světů. Výborný dobrodružný příběh, který se rozjíždí už od začátku a nepustí do závěrečných titulků podkresluje chytlavá hudba, která ještě přidává na efektivnosti a větší atmosféře. Zeman je prostě nezapomenutelný národní umělec a spousta režisérů mu určitě musí závidět tu jeho neuvěřitelnou tvořivost.(4.11.2009)

 • anais
  *****

  Výtvarně, technicky, hudebně...opět geniální. Ale bohužel trochu selhává scénář, který příběh zbytečně dělí na dva celkem rozdílné světy, přičemž pořádně nevynikne ani jeden - chlapecké dobrodružství na tajuplném ostrově je prokládáno technicistním světem dospělých, kteří se honí za patentem nehořlavého plynu. Ani jedna větev pak nemá potřebnou dramatickou kontinuitu. Ke chlapcům nepřilneme tak, jako v Cestě do pravěku, a příběh dospělých je spíš dozvukem velkých témat Vynálezu zkázy a Barona prášila. Film však selhává ve srovnání se svými předchůdci, ale sám o sobě je opět naprosto neuvěřitelnou podívanou. která nemá ve světové kinematografii obdoby.(20.2.2014)

 • Radiq
  ****

  Tak to bylo asi zatím to nejlepší, co jsem od Zemana viděl. Příběh teda nic moc, ale úplná zhovadilost to nebyla. Ale hlavní byla ta výtvarná stránka. To byl sen.(13.12.2008)

 • TheDarKnig
  ****

  co dodat.. dalsi z klasik Zemanovy magicke vizualni dilny.. sice trochu prilis detinske, nerealne a divne, ale vizual to vsechno prekryva a ta tajemna rada v Praze... hehe. Nostalgie jak hrom. 8.5/10(3.3.2010)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace