V podstatě souhlasím s komentářem Limy, až na podstatný fakt, že, je-li to nutné, příběhová stránka musí být také patřičně zohleděna. To je vlastně i důvod, proč k filmu stavím spíše neurčitý dojem, jelikož Zemanova brilantní práce s výtvarnou strankou nenachází srovnání ani s odstupem let. Překvapil mě i režisérův smysl pro humor, který jsem v jeho díle nezaznamenával zrovna často (snad jen v Baronu Prášilovi, kde to ale je dáno předlohou), ale ani to, aní zmíněná formální skoro-dokonalost mi nezabránila v tom, abych hodnotil lépe než lepšími třemi hvězdami, jelikož kromě větší části dějové linky jsem lhostejný postoj zastával také k hlavním hrdinům (poslední dobou mám tento nedostatek vrchovatou smůlu), je to částečně dáno i tím, že v mladším věku jsem toužil po jiném druhu dobrodružství.(5.8.2010)

Rok 1966? Neskutečné. I kdyby nešlo o dobrodružnou verneovku, i kdyby snímek neměl žádný děj, režijní uchopení je tak hravé a vizuálně přitažlivé, že by mě to bavilo.(29.6.2015)

Klukovská romantika stříknutá Verneho dobrodružným vizionářstvím a navěky kultovní film díky Zemanově vizuálnímu zpracování. Jako dítě jsem tenhle film naprosto zbožňovala a ráda se na něj někdy podívám i coby stará, ochechlaná rašple... V posledních 10 letech se mi tato podívaná bohužel jaksi vyhýbá. 91%(9.8.2010)

Solidní filmek, ale nepatří do první kategorie Zemanovy tvorby. Některé vzdušné prostředky mě pobavily:)). Agent 13 si to docela dával:o). 80 %.(28.12.2007)

Další úžasný Zemanův film. Zpracování se mi tak mo clíbí, že přihmouřím oči nad špatným příběhem a některými hereckými výkony. Zeman prostě dokázal přenést na filmové plátno vše a to opravdu originálním a unikátním způsobem.(31.12.2005)

• - Snímek byl natočen na motivy románu francouzského spisovatele Julese Verna „Dva roky prázdnin“. (Ded@M@tes)

• - V titulkoch filmu je chybne uvedené meno Jan Bor, v skutočnosti sa herec volá Hanuš Bor (Tomáš). (Raccoon.city)

• - Film získal celou řadu cen. Příkladem je první cenu dětské poroty v Rimini roku 1967 nebo Stříbrná siréna v Sorrentu roku 1969. (Ded@M@tes)