• packa
  *****

  Laskavý humor tohoto snímku mám velmi rád. A za monumentální hlavní hudební motiv by se nestyděl ani John Williams.(23.5.2006)

 • Phobia
  *****

  Klukovská romantika stříknutá Verneho dobrodružným vizionářstvím a navěky kultovní film díky Zemanově vizuálnímu zpracování. Jako dítě jsem tenhle film naprosto zbožňovala a ráda se na něj někdy podívám i coby stará, ochechlaná rašple... V posledních 10 letech se mi tato podívaná bohužel jaksi vyhýbá. 91%(9.8.2010)

 • kusper
  *****

  Pan Zeman se svou schopností imaginace vyrovná i takovým tvůrcům jak Tim Burton nebo Terry Gilliam. Ukradená vzducholod je tomu důkazem. Bravo!(13.10.2010)

 • flanker.27
  *****

  Jako kluk jsem tak strašně toužil prožít nějaké podobné dobrodružství. Počkat. Já vlastně pořád toužím zažít nějaké podobné dobrodružství.(28.12.2005)

 • Radek99
  *****

  Nádherný klukovský příběh z úsvitu technického věku. Estetické usazení mezi secesi a ilustrace verneovek, úžasný fantaskní svět Karla Zemana plný neotřelých animací a bizarních vynálezů, kombinovaných filmařských technik a staromilských filmových triků, ironizace měšťáctví a s ním spřízněného pokrytectví (a také obžaloba zbrojení a války) a především ta nádherná klukovská výprava plná dobrodružství a tehdy tolik módní cesty kolem světa, ztroskotání na pustém ostrově, souboj s piráty, setkání se samotným kapitánem Nemem (i když už tu je trochu senilní), vzducholodě, letadla, honičky... Nádherný klukovský svět (byť gendrově asi mírně nepřijatelný:-)) ...(11.7.2007)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace