• flanker.27
  *****

  Jako kluk jsem tak strašně toužil prožít nějaké podobné dobrodružství. Počkat. Já vlastně pořád toužím zažít nějaké podobné dobrodružství.(28.12.2005)

 • MarekT
  ***

  V podstatě souhlasím s komentářem Limy, až na podstatný fakt, že, je-li to nutné, příběhová stránka musí být také patřičně zohleděna. To je vlastně i důvod, proč k filmu stavím spíše neurčitý dojem, jelikož Zemanova brilantní práce s výtvarnou strankou nenachází srovnání ani s odstupem let. Překvapil mě i režisérův smysl pro humor, který jsem v jeho díle nezaznamenával zrovna často (snad jen v Baronu Prášilovi, kde to ale je dáno předlohou), ale ani to, aní zmíněná formální skoro-dokonalost mi nezabránila v tom, abych hodnotil lépe než lepšími třemi hvězdami, jelikož kromě větší části dějové linky jsem lhostejný postoj zastával také k hlavním hrdinům (poslední dobou mám tento nedostatek vrchovatou smůlu), je to částečně dáno i tím, že v mladším věku jsem toužil po jiném druhu dobrodružství.(5.8.2010)

 • TheDarKnig
  ****

  co dodat.. dalsi z klasik Zemanovy magicke vizualni dilny.. sice trochu prilis detinske, nerealne a divne, ale vizual to vsechno prekryva a ta tajemna rada v Praze... hehe. Nostalgie jak hrom. 8.5/10(3.3.2010)

 • - V titulkoch filmu je chybne uvedené meno Jan Bor, v skutočnosti sa herec volá Hanuš Bor (Tomáš). (Raccoon.city)

 • - Film získal celou řadu cen. Příkladem je první cenu dětské poroty v Rimini roku 1967 nebo Stříbrná siréna v Sorrentu roku 1969. (Ded@M@tes)

 • - Dobrodružstvo piatich pražských chlapcov malo byť pôvodne prvou časťou nerealizovaného päťzložkového cyklu filmov pre mládež, ktorý mal niesť názov Tajuplný svet Julesa Verna. (Raccoon.city)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace