Návrat do budoucnosti

• slovenský

Návrat do budúcnosti

Dobrodružný / Komedie / Sci-Fi

USA, 1985, 111 min

Návrat do budoucnosti je pro mě důkazem, že jde natočit trilogii na naprosto stejné úrovni. Jediný díl nenudí, jediný díl nepůsobí jako ždímání látky. Jednička pak navíc i příjemně originálně. Nepřirostlo mi to k srdci jako jiným, ale užít si to umím.(2.9.2008)

Konečně nějáký pořádný film o cestování do minulosti a zpět. Hášky, při kterých se smějete. Film vypracovaný do těch nejmenších detailů až na pár filmových chyb (94). Film, který spojuje snad všechny žánry, který je určen pro každýho a každý bude spokojen. Víc než spokojen. Odnese si s sebou úžasné zážitky,které se mu v hlavě uchovají do smrti. A za to si Zemeckis zaslouží potlesk. BRAVO! A je zajímavý, že Billy Zane pobyl na plátně celých 95 vteřin a stala se zněj hvězda.(10.1.2004)

Už som túto trilógiu videl veľmi dávno a takmer nič si už nepamatám. Povedal som si teda, že to treba napraviť. Prvý diel je klasika. Originálne, dobre vymyslené a aj celkom vtipné. Pohodička.(13.4.2011)

NFR 2007, Oscar 1 : Střih zvukových efektů + 3 nominace: Scénář, Zvuk, Píseň - "The Power of Love"(22.2.2004)

Vidět to poprvé v letech pubertálních, kdy jsem podobné skazky hltal otesánkovským stylem, asi by to bylo jasných pět hvězdiček. Bohužel jsem se k Zemeckisově legendární sci-fi dohrabal až minulý týden, což na nadšení poněkud ubírá. Příběh je velice zábavný, některé gagy i situace velice fajn, ale trochu mě opruzuje ten "teenage spirit" a nezaměnitelná estetika let 80., kterou věru nemusím. Opravdu dobří jsou oba titulní představitelé, zábavná je i hra s vlivem minulých činů na věci budoucí. Prostě hodně povedený hybrid s fajn nápadem a kvalitním scénářem. Ale stárnoucí... marná sláva.(19.9.2006)

• - Marty (Michael J. Fox) v ochranném obleku pouští Georgovi (Chrispin Glover) během spaní hudbu v přehrávači Aiwa MK-PO2 MKII. (GreatestFan)

• - Budova strednej školy Hill Valley je v skutočnosti Whittier High School. Na tejto škole študoval aj bývalý prezident USA, Richard Nixon. (m.a.t.o.)

• - Doc (Christopher Lloyd) se ve filmu posměšně zeptá, jestli je první dáma Jane Wyman. Ve skutečnosti byla Jane Wyman v letech 1940-1948 vdaná za Ronalda Reagana. (GreatestFan)