Návrat do budoucnosti II

• slovenský

Návrat do budúcnosti II

Dobrodružný / Komedie / Sci-Fi / Akční

USA, 1989, 108 min

Stejně úžasné pokračování výborného prvního dílu fascinuje řadou skoků v čase, které však dokonale logicky do sebe zapadají a ani jednou nenavodí v divácích pocit dezorientace v časové posloupnosti.(22.7.2002)

O kousíček horší než jednička ( podle mne ), ale i tak si film zaslouží 5 hvězd. Velmi zajímavé je, když vidíte části z prvního dílu z jiného úhlu. ( Hodnocení: 9/10 )(8.11.2009)

Tento díl geniální trilogie vnímám trochu rozporuplně. Velice si cením skvělého děje, ve kterém se autoři přímo vyžívají v časových paradoxech, což přináší do děje množství humorných a dobrodružných scének, tady film rozhodně nijak neselhává, tedy alespoň v samotném příběhovém rámci. Horší to je, pokud se na děj zaměříme logickým hlediskem. Plno prvků tak získává nesmyslný nádech a nelze si nevšimnou porušování klasických (tedy zažitých) principů, ba dokonce i zákonů, které si tvůrci sami vymysleli. Při řadě situací jsem si tak klepal na čelo a zbytečně o nich přemýšlel, neboť mě dost štvaly, což mi bránilo v následném nezaujatém pozorování snímku. Vzhledem ke skvělým odkazům – zejména na první díl – však nakonec hodnotím 90%.(30.5.2006)

Cool(29.12.2004)

Pro mě nejlepší díl trilogie. Komplikovanější a neuzavřený, ale výborně natočený. Robert Zemeckis předvádí skvělou režijní zručnost, když poměrně trhlý děj, který muže pro někoho být chaotický, pevně drží ve svých rukou. Opět skvělý M.J.Fox pro něho to byla asi životní role (nepočítáme-li seriál Všichni starostovi muži). Všechny skryté malé vtípky (Jaws 7 natočí syn Spielberga pamatujte si to a v roce 2015 uvidíme...) jsou stejně jako herecké výkony velké důvody pro opětovné pouštění filmu, který vás pokaždé něčím potěší. Opravdu tento film mám moc rád a s chutí ho sleduji stále dokola. Historie se přece opakuje.(19.6.2004)

• - Pracovný názov filmu bol "Paradox". (m.a.t.o.)

• - Na košeli, ktorú nosí Doc (Christopher Lloyd) väčšinu času vo filme, je možné vidieť kovbojov na koňoch a vlaky, čo je nenápadná narážka na tretiu časť trilógie. (m.a.t.o.)

• - Když Marty dorazí v roce 2015 ke svému domu, uvidíme psa, kterého venčí jeden z robotů z filmu *batteries not included (1987). (HellFire)