poster

Návrat do budoucnosti II

 • USA

  Back to the Future Part II

 • slovenský

  Návrat do budúcnosti II

Dobrodružný / Komedie / Sci-Fi / Akční

USA, 1989, 108 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • ClintEastwood
  *****

  Úspěšné pokračování prvního dílu. Tentokrát se posouváme v úvodu filmu do roku 2015, kde můžeme vidět vynálezy moderní doby a také jednu narážku na Spielbergovi Čelisti, abychom se vrátili do současnosti a pak ještě do minulosti, do roku 1955, protože naši hrdinové zjistí, že je cosi špatně. Že je to trochu komplikované? Ano je. První díl měl zcela jasnou a přímočarou dějovou linii, což o dvojce neplatí. Má sice propracovanější scénář, ale divák se místy může ztrácet v ději, protože ten se na něj valí kosmickou rychlostí. Opět výborní Fox i Lloyd, pěkné triky a Silvestriho hudba.(7.2.2010)

 • Niktorius
  ****

  Ve srovnání s jedničkou je druhý Návrat do budoucnosti více barvitější a dějově zapeklitější, ale shází mu svěžest a naopak přebývá počet odkazů na minulý díl a počet kliček při tahu na bránu. Mimo to je zajímavé, jak má tento snímek později velkoformátového režiséra jednoduchou mizanscénu.(4.11.2008)

 • kinej
  *****

  Back to the Future 2, je rozhodně lepší než jednička. Je to proto, že je nacpaný nápady, zvraty a díky poměrně častějším časovým změnám je strhující natolik, že divák ani nemá prostor k přemýšelní nad případnými nedostatky. Zemeckis dokázal udržet vysokou úroveň zábavnosti po celý film a v záběru ji ještě vygradovat nášlápnutým finále. Pasáž v budoucnosti je přesně taková, jakou od podbného sci-fi požaduji, exploze designových a technologických nápadů. Prostřední pasáž zase k dokonalosti dotahuje motiv ovlvňování dějin a závěr v sobě má to nejlepší z jedničky na druhou.(3.11.2008)

 • ajuska
  *****

  Vynikající sci-fi jízda, scénář se opravdu povedl, děj má spád, nejsou v něm logické chyby (což je u filmu o cestování časem zvlášť důležité ocenit) a výborně se prolíná s dějem jedničky. Zkrátka zábava*****(1.8.2006)

 • sud
  *****

  Marty s doktorem odlétají do budoucnosti a dobrodružství pokračuje. Dvojka má komplikovanější scénář i pointu, než jednička, která sází více na sílu scénáře. U dvojky si tvůrci zase pořádně vyhráli s rokem 2015 a různýma serepetičkama (Čelisti 19, mikrovlnná trouba) a s návratem do zpustošené součastnosti. Oproti jedničce kvalita zábavy a dojmu úplně stejná.(14.1.2008)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace