Návrat do budoucnosti II

• slovenský

Návrat do budúcnosti II

Dobrodružný / Komedie / Sci-Fi / Akční

USA, 1989, 108 min

Koukněte na rok vzniku ... ano, ještě jednou ... co dokázali v té době za efekty :) Výborné pokračování.... o něco slabší, ale pořád skvělé :)(18.5.2009)

Marty s doktorem odlétají do budoucnosti a dobrodružství pokračuje. Dvojka má komplikovanější scénář i pointu, než jednička, která sází více na sílu scénáře. U dvojky si tvůrci zase pořádně vyhráli s rokem 2015 a různýma serepetičkama (Čelisti 19, mikrovlnná trouba) a s návratem do zpustošené součastnosti. Oproti jedničce kvalita zábavy a dojmu úplně stejná.(14.1.2008)

Dost banální vize budoucnosti, dobrá tak akorát pro vášnivé milovníky úplých džín, skejtů, pepsi, Michaela Jacksona a 80-ých let obecně.(12.1.2004)

Jeden z 500 největších filmů všech dob časopisu Empire. Marty lítá opět v průšvihu, protože o něm přeci nikdo nesmí říci, že je zbabělec :-) Návrat 2 už je prostě parodií na sebe sama, ale utahuje si i ze Spielbergových Čelistí už tehdy ve 3D a z létajících aut z Hvězdných válek, inspiraci v zobrazení zločinného města našel ale i v klasice jakou je Caprův Život je krásný. Škoda jen, že tenhle film už nestojí samostatně a nedává smysl bez předchozího a následujícího dílu. Trailer: http://www.csfd.cz/film/10129-navrat-do-budoucnosti-ii/videa/(11.12.2011)

Marty McFly na další cestě za lepšími dnešky menší úpravou včerejšků a zítřků.. Jistě, problematika časového paradoxu dostává trýznivým holobičem na holoprdel, ale když vidíte ty vyvalené oči C.Lloyda, létající DeLorean a legrační masky, jde vědecký náhled na cestování časem stranou a užíváte si v strhujícím tempu servírované technické a módní vychytávky kýčovité budoucnosti, Silvestriho (hlavně v dramatických pasážích) nezaměnitelný rukopis a především ten všudypřítomný feeling hravosti a nevinnosti komedií z přelomu 80. a 90.let, jenž aby v současnosti člověk hledal marněji, než Biffa za stolem studentské menzy. A teď mě omluvte, jdu se s Almanachem sportovních výsledků z let 2010 - 2035 v pod paží ucházet o místo hlavního bookmakera sázkové kanceláře Fortuna a mám takový divný šimravý pocit na bankovním kontu, že mě přijmou..(18.7.2011)

• - Ve scéně v hotelovém apartmá je Biff (Thomas F. Wilson) hrubý na Lorraine (Lea Thompson) a strčí do ní až upadne na zem. Přitom si můžeme všimnout, že Martyho matka nejprve nemá žádnou obuv, ale v dalším střihu ji najednou má. (Shadowrat)

• - Gitara, ktorá visí na stene Café 80s nad hracím automatom je tá istá, na ktorej si neskôr vo filme brnká starý Marty (Michael J. Fox). (m.a.t.o.)

• - Marty (Michael J. Fox) se vrátí do budoucnosti konkrétně dne 21. 10. 2015. Ve stejný den měl film znovu v kinech obnovenou premiéru. (samu.dino)