Návrat do budoucnosti II

• slovenský

Návrat do budúcnosti II

Dobrodružný / Komedie / Sci-Fi / Akční

USA, 1989, 108 min

Film "Návrat do budúcnosti 2" výborne vystihol uživateľ Mr.Apache vo svojom komentáry ku prvej časti. Napísal, že ďaľšie dva snímky sú už len umelo predlžovaným diváckym orgazmom. Súhlasím. Moje nadšenie z pôvodného filmu ďalej naplno pokračovalo pri sledovaní tohto parádneho pokračovania. Príbeh priamo nadväzuje na svojho predchodcu. Lenže situácia sa ešte viacej skomplikovala. Tento krát bude treba nie len zariadiť potrebné záležitosti v roku 2015, ale nakoniec sa ešte vrátiť späť na maturitný večierok do kľúčového roku 1955. Pre mňa je to stále päť hviezdičková záležitosť. *****(23.1.2008)

Podle mě už zbytečně překombinované, i když odkazy na první díl skvěle zapadají a představují něco naprosto neotřelého a původního. Asi nemá smysl mluvit o logice, ale právě tak neplatí, že by byl film logicky bezchybný a přesný, začne-li se někdo v časových přesunech, realitách a hlavně ve smysluplnosti všech činů hlavního hrdiny ztrácet, není se čemu divit. Proto raději tentokrát zapomenout na smysluplnost a nechat se bavit pokračujícími zběsilými eskapádami Martyho s jeho synem, otcem, s ním samým a mnoha dalšími postavami a příběhy všech možných časů. Brr! V takové pubertálně-startrekovské budoucnosti bych si opravdu nepřál žít! A taky by se někdy mohly digitálně vymazat ty provázky, které drží na vznášedlech se honící mládež blízké budoucnosti.(28.12.2004)

Pokračování slavné jedničky má asi nejzajímavější scénář a je pro perfekcionalisty možná těžko pochopitelný. Ale i v budoucnosti a alternativní přítomnosti si Marty a doktůrek dokázali poradit nadmíru skvěle.(17.5.2003)

rozpočet : $40 million tržby celosvetovo : $331,950,002(30.4.2007)

Pokračování jedné z nejsvéráznějších (a nejlepších) sci-fi komedií je stále dobré, ale první díl je prostě první díl. Přece jen mi nesedlo zobrazení budoucnosti, to minulost je mnohem lepší. Asi to bude tím, že mám mnohem raději vizionářské verze ála Minority Report.(7.1.2005)