Návrat do budoucnosti II

• slovenský

Návrat do budúcnosti II

Dobrodružný / Komedie / Sci-Fi / Akční

USA, 1989, 108 min

Nejslabší z trilogie, ale pořád pecka a hlavně napínavé. Co mi vadilo nejvíce bylo pár skřípavých scének a občas podivná stylizace.(12.8.2008)

• Kaka

Sračka. Opět ten samý problém jako s prvním dílem. A nejde o vizuální provedení, které je sice letité, ale jsem schopný zde přimhouřit oči vzhledem k tomu, že čas letí jako voda. Jde o děj a o koncepci příběhu. Hlavní hrdinové se chovají jako idioti (a to beru i tu extrémní nadsázku). Na komedii je to příliš "drsné" a přímočaré. Na scifi je to příliš komediální, ale dohromady to prostě nefunguje a nudí. Některé zvraty jsou příjemné, zakomponování do prvního dílu je dobré, ale nedrží mi to pohromadě. Nudil jsem se extrémně. Chybí mi alespoň trochu "závažnosti" a realistického puncu. Celé je to až příliš velká taškařice. A většina lidí to hodnotí jen a pouze ze sentimentu.(26.8.2012)

Podle mě už zbytečně překombinované, i když odkazy na první díl skvěle zapadají a představují něco naprosto neotřelého a původního. Asi nemá smysl mluvit o logice, ale právě tak neplatí, že by byl film logicky bezchybný a přesný, začne-li se někdo v časových přesunech, realitách a hlavně ve smysluplnosti všech činů hlavního hrdiny ztrácet, není se čemu divit. Proto raději tentokrát zapomenout na smysluplnost a nechat se bavit pokračujícími zběsilými eskapádami Martyho s jeho synem, otcem, s ním samým a mnoha dalšími postavami a příběhy všech možných časů. Brr! V takové pubertálně-startrekovské budoucnosti bych si opravdu nepřál žít! A taky by se někdy mohly digitálně vymazat ty provázky, které drží na vznášedlech se honící mládež blízké budoucnosti.(28.12.2004)

Dvojku mám z celé série asi nejradši. Marty je tu fakt drsný frajer a létající skejt by si doma přál snad každý. Navíc Mártyho holka je opravdu kočka. ***Věděli jste, že: Režisér Robert Zemeckis ve své době rozšířil fámu, že létající skateboardy opravdu existují a že fungují na magnetický pohon. V příštích týdnech skejťáci z celé Ameriky zavařili telefoní linky firma Mattel, jejíž logo bylo v rámci producent placementu na skateboardech. V Mattelu záhy vzdali snahu vysvětlovat pravdu a volajícím tvrdili, že kvůli žalobě smějí rozjet produkci až roku 2015. No, třeba se máme na co těšit;) ***(11.4.2007)

Přečtěte si můj komentář u jedničky, půlka hodnocení už je napsaná tam:) Za létající superauto, za honičku na antigravitačním skejtu, a asi nejvíc za perfektně padnoucí bundu:) v kategorii jednotlivé gagy. A za ten zbytek v kategoriích zábava a dodržování stanoveného cíle taky.(15.2.2003)

• - Kvůli přeobsazení role Martyho přítelkyně Jennifer (Elisabeth Shue za Claudii Wells) musel režisér Zemeckis kompletně a velmi pečlivě přetočit závěrečný obraz prvního dílu, který je zároveň prvním obrazem dílu druhého. (curfew77)

• - Titulok v novinách v alternatívnom roku 1985 zobrazuje Dr. Browna ako pacienta, hospitalizovaného na psychiatrickej klinike. Christopher Lloyd si úlohu psychiatrického pacienta zahral vo filme Prelet nad kukučím hniezdom (1975). (m.a.t.o.)

• - Ve filmovém roce 2015 dává Doc Brown (Christopher Lloyd) Martymu (Michael J. Fox) 50 dolarů, aby si koupil třeba Pepsi. Jedná se o ironickou narážku na cenu Pepsi. Ve skutečném roce 2015 výrobce limonád přišel s limitovanou edicí Pepsi Back to the Future, jedna lahev vyšla na 20 dolarů (přibližně 500 korun). (FTP)