Návrat do budoucnosti II

• slovenský

Návrat do budúcnosti 2

Dobrodružný / Komedie / Sci-Fi / Akční

USA, 1989, 108 min

Rafinovanější než jednička, ale to kouzlo a lehkost už tam úplně nejsou.(19.11.2010)

Tohle je snad můj nejoblíbenější díl z celé trilogie. Líbí se mi efekty, děj, herci apod. Suprová vynalézavost Zemeckise, kterou dokázal dát na plátno. Měl jsem štěstí, že mi kamarád půjčil všechny tři díly a já si mohl vychutnat všechny díly na jednou během víkendového dne.(10.1.2004)

Marty s doktorem odlétají do budoucnosti a dobrodružství pokračuje. Dvojka má komplikovanější scénář i pointu, než jednička, která sází více na sílu scénáře. U dvojky si tvůrci zase pořádně vyhráli s rokem 2015 a různýma serepetičkama (Čelisti 19, mikrovlnná trouba) a s návratem do zpustošené součastnosti. Oproti jedničce kvalita zábavy a dojmu úplně stejná.(14.1.2008)

O nic horsi pokracovani vyborne jednicky, ktere nas opet dokaze pobavit spoustou neokoukanych vtipu tezicich z cest casem.(30.7.2002)

Rozpočet $40miliónovTržby USA $118,450,002Tržby Celosvetovo $331,950,002║ určite zaujímavý úlet ale to je asi tak všetko, pre mňa nie úplne výživný film /60%/(1.12.2008)

• - V Cafe 80s lze na monitorech zahlédnout několik seriálů z let 80tých, např. Family Ties (1982) a Taxi (1978), ve kterých si zahráli Michael J. Fox a Christopher Lloyd. (HellFire)

• - Cheryl Wheeler Duncan, dablérka Darlene Vogel, sa zranila pri natáčaní scény, v ktorej hoverboard narazí do betónového piliera. (m.a.t.o.)

• - Úloha Martyho dcéry, Marlene McFlyovej (Michael J. Fox), bola pôvodne napísaná pre Crispina Glovera. (m.a.t.o.)