Návrat do budoucnosti III

• slovenský

Návrat do budúcnosti 3

Dobrodružný / Komedie / Sci-Fi / Western

USA, 1990, 118 min

Historie se opakuje a s ním i přítomnost, budoucnost a tím pádem i Návrat do budoucnosti. Stejné šablony, stejné barvičky a jen trochu jiný obrázek, který ovšem alespoň vypadá příjemně familiárně. Prostě tahle série je trochu jako seriál, kde u každého dílu předem víte, co máte čekat a přesně podle očekávání se také vždy výborně bavíte.(9.11.2008)

dr. Brown je na divokém západě. má štěstí, protože třeba ve středověku by jej určitě ukřižovali. přesto i zde řeší jisté problémy. ty mu způsobí také Márty, který ztrácí hlavu, kdykoliv někdo vysloví jeho jméno. samozřejmě vše dobře dopadne. auto se dá totiž opravit v každém století. a protože dobrý vědec nikdy nezahálí, setkáme se také s Juliusem a Vernem.... zdařilé dokončení trilogie, která vešla do filmové historie, třeba i díky hudbě A.Silvestriho.(27.5.2006)

Takže máme za sebou jednu z nejúžasnějších jízd kinematografie...co vychválit dříve? Propracovaný způsob vyprávění? Výkon Christophera Lloyda? Prostě po zhlédnutí této trilogie jsem měl pocit, že vše je možné. Zapoj do toho svůj mozek a dokážeš všechno na světě. Je vidět, že lidé, podílející se na tomto snímku, zapojili i srdce. Hvězdičkové hodnocení je praktické a dobré, ale po emocionální stránce někdy nejde vyjádřit slovy. Snad se mi to podařilo. I proto je BTTF v mých pěti nejoblíbenějších filmech.(21.2.2003)

Aj keď sa mi tretí diel páčil najmenej, neznamená že ho odsudzujem. Opäť vysoká dávka humoru a dobrodružstva s dokonale na seba nadväzujúcim príbehom. Ono sa asi ani nieje čo diviť, keďže v tom majú prsty Zemeckis a Spielberg. Keby že celá séria je len jeden film s 337 minútovou stopážou mal by určite za 5, ale jednoducho sa mi táto posledná časť nepáčila tak ako prvé dve, preto len 4 hviezdičky.(31.3.2012)

Jediný western (se sci-fi prvky), který se mnou byly ochotny shlédnout i mé děti :) Vlakové scény byly nabité adrenalinem a Clint Eastwood musel mít ze svého jmenovce i z názvu údolí určitě radost. Jinak mi už chvílemi Návrat do budoucnosti III začínal připomínat 3x převařený čaj, a je tedy dobře, že je i zakončením vtipné série. Trailer: http://www.csfd.cz/film/10130-navrat-do-budoucnosti-iii/videa/(6.2.2012)