Návrat do budoucnosti III

• slovenský

Návrat do budúcnosti 3

Dobrodružný / Komedie / Sci-Fi / Western

USA, 1990, 118 min

Komentáře o nejslabším dílu série nechávám mimo sebe, protože BTTF jsem vždycky bral jako jeden ucelený příběh. Skoro až nejde věřit, že Zemeckis a Gale vůbec neplánovali trilogii a otevřený konec jedničky původně ponechali jen jako prostor pro fantazii diváků, protože takových nápadů a point, kolik dali do tří filmů, jiní scénáristé potí celou kariéru.(1.5.2006)

Do třetice super. Eastwoodovská finta a indiáni mě spolehlivě rozesmáli.(28.2.2005)

Těžko říct, zda je trojka lepší, než předchozí dva díly, rozhodně je ale díky jednotné dějové linii a časovému úseku výrazně čistší. Kombinace sci-fi komedie a naprosto špičkově provedeného westernu logicky ubírá prostor diskutabilním CGI (díky čemuž na těch několik málo triků zbyly peníze a vypadají tedy lépe) a přidáme-li k tomu klasické motivy, máme co do činění s nejzábavnějším dílem série... Závěrečný cliffhanger je už pak rozkošně přiznaně doslovný a over the top.(15.2.2011)

Aj keď sa mi tretí diel páčil najmenej, neznamená že ho odsudzujem. Opäť vysoká dávka humoru a dobrodružstva s dokonale na seba nadväzujúcim príbehom. Ono sa asi ani nieje čo diviť, keďže v tom majú prsty Zemeckis a Spielberg. Keby že celá séria je len jeden film s 337 minútovou stopážou mal by určite za 5, ale jednoducho sa mi táto posledná časť nepáčila tak ako prvé dve, preto len 4 hviezdičky.(31.3.2012)

Překvapivě se mi tento díl líbí více než předešlý. Zajímavé rozhodně je jak nám díl od dílu roste role doktora Emmeta Browna. Tady již dostává obrovský prostor a rozhodně nezklamal. Úžasně zakončená trilogie!(6.4.2007)

• - Toto je jediný diel trilógie, v ktorom sa Dr. Brown stretne s niekým z rodiny Tannenovcov. (m.a.t.o.)

• - Úloha Seamusa McFlya (Michael J. Fox) bola pôvodne napísaná pre Crispina Glovera. (m.a.t.o.)

• - Prvý film, na začiatku ktorého bolo použité nové logo spoločnosti Universal. To sa používalo až do roku 1997. (m.a.t.o.)