Návrat do budoucnosti III

• slovenský

Návrat do budúcnosti 3

Dobrodružný / Komedie / Sci-Fi / Western

USA, 1990, 118 min

Nemůžu si pomoct, ale každé další pokračování je slabší a slabší - a neplatí to jen u tohoto filmu( I tak to ale bylo celkem napínavý.(12.6.2003)

Třetí díl, který se točil téměř ve stejnou dobu jako díl druhý má opět výborný scénář. Originální pohled na divoký Západ si mě získal téměř stejně jako první díl. On návrat do minulosti, kde je možné se opřít o známá fakta vyznívá přeci jen víc vtipně a věrohodně než nepředvídatelná budoucnost. Zemeckis tady navíc využil známé situace z natočených westernů, z nichž se mi nejvíc líbí pocta Leonemu s nájezdem kamery přes střechu nádraží na město (Tenkrát na západě - příjezd Cardinálové). A taky Clint Eastwood je dost dobrej :)(17.1.2004)

Podle mně je třetí díl asi nejhorším dílem. Přesto si ale zachovává svojí kvalitu a i když jde o nejslabší díl série pořád je to super jízda budoucností.(23.11.2007)

Asi najslabší film tejto skvelej trilógie a napriek tomu má svoje miesto v nadpriemernom umiestnení v mojej filmotéke. Asi to bude tým, čím ďalej späť do minulosti, tým sa stráca čaro. Ale opäť mi dych vyrážala prepojenosť a poprepletanosť a nadveznosť všetkých scén a časov, ktoré do seba logicky dokonale pasujú! Skvelý scenár, výborná zábava, originalita bez hraníc. 80%.(23.4.2006)

Těžko uvěřit, že může vzniknout třetí díl, který je založený na stejném principu jako předchozí dva, a přesto nepůsobí natahovaně nebo nastavovaně. Trojka má stejné klady (i zápory) jako předchozí díly, ale většinu času funguje perfektně. Je tu několik nových nápadů, které ale nijak nevybočují a celá trilogie do sebe krásně zapadá. Jedna z mála trilogií, která si drží od začátku do konce svojí úroveň.(12.12.2009)