Návrat do budoucnosti III

• slovenský

Návrat do budúcnosti 3

Dobrodružný / Komedie / Sci-Fi / Western

USA, 1990, 118 min

Jediný western (se sci-fi prvky), který se mnou byly ochotny shlédnout i mé děti :) Vlakové scény byly nabité adrenalinem a Clint Eastwood musel mít ze svého jmenovce i z názvu údolí určitě radost. Jinak mi už chvílemi Návrat do budoucnosti III začínal připomínat 3x převařený čaj, a je tedy dobře, že je i zakončením vtipné série. Trailer: http://www.csfd.cz/film/10130-navrat-do-budoucnosti-iii/videa/(6.2.2012)

Trojku jsem kdysi nemusel, dneska mě baví víc než díl druhý. Zvláštní.(21.11.2010)

Na závěr trilogie se s našimi hrdiny, Martym a doktorem Brownem podíváme na starý západ roku 1885. Marty si říká Clint Eastwood a v několika scénách ho výborně paroduje (hlavně v závěru je scéna jako vystřižená z Pro hrst dolarů, ale výborná je i narážka na De Nirova Taxikáře), doktor Brown je stejně potrhlý jako ve dvou předchozích dílech a navíc se zamiluje. Oba se musí vrátit do budoucnosti, protože pokud zůstanou, doktor má být zastřelen jedním banditou. Nápadité zakončení jedné z nejlepších trilogií, které jsem měl tu čest vidět - plné skvělých triků a příjemného humoru.(8.2.2010)

Nemůžu si pomoct, ale každé další pokračování je slabší a slabší - a neplatí to jen u tohoto filmu( I tak to ale bylo celkem napínavý.(12.6.2003)

Co říct na závěr:Dokonalé zakončení nejlepší trilogie v historii kinematografie.A děkujeme českým distributorům za ty DVD,fakt lahůdka pro nás fajnšmekry.(28.7.2003)

• - Mary Steenburgen si už predtým zahrala úlohu ženy, ktorá sa zamilovala do cestovateľa v čase, a to vo filme Čas po čase (1979). (m.a.t.o.)

• - Meggie, jak se v tomto pokračování jmenuje postava Ley Thomson, se měla původně v prvním díle triolgoie jmenovat matka Martyho (Michael J. Fox). Tehdy však producent filmu Sid Sheinberg prosadil jméno Lorraine. (sluppka)

• - Dr. Brown (Christopher Lloyd) tvrdí, že pôvodne sa jeho rodičia volali von Braunovci, čo je odkaz na Wernhera von Brauna, slávneho vedca, ktorý po 2. svetovej vojne imigroval do USA, kde pracoval pre NASA. (m.a.t.o.)