Trosečník

Stroskotanec

Dobrodružný / Drama

USA, 2000, 143 min

• dobytek

FedEx mam docela rád. Maj přehledný přepravní listy a sympatický kurýry. Jako reklama na FedEx dobrý, jako film nic moc...(30.4.2006)

Také máte občas chuť utéct od všech problémů, od nalinkovaného života a cítit se konečně zase svobodně? Prostě jet a jet a skončit na místě, kde nikdo nebude? A co kdyby to byl opuštěný ostrov? Co byste si s sebou vzali? Mobil, sirky, jídlo, knihy? Jenže, co kdybyste neměli tu možnost a skončili na pustém ostrově bez ničeho s znenadání a poznali stejně jako uspěchaný manažer Tom Hanks, že na opuštěném ostrově je čas pouze relativním pojmem. Jak strašidelné to může na osamoceném ostrově být jsem se přesvědčil v unikátním filmu Roberta Zemeckise a geniálním hereckým dynamitem Tomem Hanksem. Film pro celou rodinu, plný dobrodružství, napětí a odhodlání pro lásku. Kdo by si nepřál Wilsona? :)(20.11.2011)

Byl by to vybornej film, kdyby to trochu zkratily, jinak Tom Hanks zase ukazuje ze do ceho vleze to je dobry(30.1.2005)

Četl jsem pár skutečně kritizujících recenzí než jsem měl příležitost podívat se sám: snímek nemá jen dobrý příběh, který vás určitě donutí představit si, co by jste v takové situaci sami dělali, ale dává také příležitost důkladně se seznámit s hlavním charakterem a s vývojem jeho postavy. Btw je zde k vidění nejrealističtější pád letadla, který jsem kdy viděl. Vaše uši příliš zabrat nedostanou, (je logické, že tu není mnoho dialogů když je příběh o jednom místě s jedním člověkem široko daleko...), film se naopak zaměřuje na herecký um Toma Hankse, který odvedl ohromnou práci!!! Žádný jiný film roku 2000 - snad krom Gladiátora - mne nepřiměl k přemýšlení po opuštění kina.(24.9.2005)

Rozpočet $90miliónovTržby USA $233,632,142Tržby Celosvetovo $429,632,142/videl v kine: 85%/(18.5.2005)