Trosečník

Cast Away

Stroskotanec

Dobrodružný / Drama

USA, 2000, 143 min

Kvalitní režie Roberta Zemeckise a hlavně mistrovské herectví Toma Hanks neuvěřitelně pozvedává ne zrovna moc kvalitní scénář. Hanks nám opět dokázal (pokolikáté už?), že je schopný utáhnout každý děj a zahrát kohokoliv. Kdyby se film lehce prostříhal neváhal bych dát pět hvězdiček.(10.12.2007)

rozpočet : $90 million tržby celosvetovo : $429,632,142(30.4.2007)

Slyšel jsem povídat, že to byla nuda...nesmysl. Skvělý herecký výkon Toma Hankse a spousta emocí a nápadů na opuštěném ostrově i mimo něj. Uvědomíte si, co potřebujete a co není důležité. Na rozcestí stojíme všichni a i bez lidí, které jsme tolik milovali. Musíme dýchat...(8.8.2002)

Byl by to vybornej film, kdyby to trochu zkratily, jinak Tom Hanks zase ukazuje ze do ceho vleze to je dobry(30.1.2005)

Sice jsem se nenudila, ale podruhé už bych se na to dívat asi nemohla. Být v hlavní roli někdo jiný, než Hanks, byl by ten film podle mě naprosto neúnosný. Takhle svým herectvím Tom zachraňuje co se dá, ale se zdlouhavým scénářem bohužel nic nezmůže.(22.2.2003)

• - Súradnice ostrova, na ktorom prebiehalo filmovanie. Google Earth: 17°36'35.02"S 177° 2'1.29"E. (Darth Maul)

• - V scéne, kde Noland (Tom Hanks) čupí na zemi a uvažuje o kuse plastu, ktorý vyplavilo na breh, je záber koncipovaný ako pocta filmu 2001: Vesmírna odysea (1868) - údajne obľúbený snímok Toma Hanksa. (Raccoon.city)

• - Když se Chuck (Tom Hanks) snaží rozdělat oheň, klacek, který drží v ruce, mu ujede a Chuck si ošklivě zraní ruku (čas 01:05:02). Situace ho tak štve, že v následném afektu hází věcmi kolem sebe a křičí. Následuje záběr, jak si Chuck ruku ošetří a obváže. Až do času 01:09:01 má Chuck ruku obvázanou. O chvíli později, když se mu podaří oheň rozdělat, tak při radostném vyvádění kolem ohniště není známka po zranění (01:09:19), což je trochu divné, vzhledem k tomu, že se vše odehrálo během jediného dne. (Patrik256)