Trosečník

Cast Away

Stroskotanec

Dobrodružný / Drama

USA, 2000, 143 min

Když nad tím tak přemýšlím, říkám si, co by asi dělal Bear Grylls na místě Toma Hankse. No jistě, pořád by říkal do kamery, co všechno zrovna dělá nebo jak to chutná. Ale to nemyslím. Pravdou zůstává, že si Tom Hanks počínal na ostrově prapodivně, ale to nic nemění na skutečnosti, že film krásně kontrastuje život v osamocení a život ve světle reflektorů. Akorát dodnes nechápu, proč si mlátil bruslí do bolavého zubu. To bych radši skočil z útesu... nebo se vrátil do Ameriky - to je stejná bolest.(15.6.2011)

Téma obroušené hollywoodským způsobem, ale kupodivu to není vůbec na škodu. Poměrně zajímává je scénáristická klička, aby se na tom ostrově aspoň trochu mluvilo, v podobě připluvšího Wilsona. Film, který (aspoň tedy mě) poskytl opravdové emoce a skvělého Toma Hankse. Ale k úplné spokojenosti to zatím není.(16.6.2007)

• Jara.Cimrman.jr

Nikdy mne nebavil Robinson Crusoe a s Robinsonem Nolandem je to podobné. To samozřejmě nic nevypovídá o kvalitě filmu, ale vypovídá to vše o mém hodnocení. U mne tu nudu zkrátka nezachránil ani poměrně přesvědčivě zahraný volejbalový míč, ani snaživě se přizpůsobující trosečník a zábavu "nečekaně" nepřinesla ani ta nekonečná reklama na FedEx.(7.10.2015)

• - Scéna, ve které mluví Nolan se Stanem u krbu byla natočena na jeden záběr s kamerou pohybující se pomalu okolo. Záběr trvá téměř 4 minuty! (don corleone)

• - Tvorcovia filmu sa so svojím zoznamom "zbytočných vecí", ktoré Chuck Noland (Tom Hanks) zachránil, obrátili na odborníkov v oblasti prežitia v prírode a spolu strávili čas nad tým, ako možno tieto veci využiť. (Greenpeacak)

• - Tom Hanks si během scény, ve které spadl z voru, doopravdy poranil nohu o kámen. (Beckett51)