poster

Trosečník

 • USA

  Cast Away

 • Slovensko

  Stroskotanec

Dobrodružný / Drama

USA, 2000, 143 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Marigold
  ***

  Trochu přepísknutý film. Tom Hanks je výborný a jeho robinzonáda celkem pěkně načrtnutá, avšak scénář klouzl po povrchu a vrcholem jeho smyku je příšerný a překombinovaný konec, který jasně ukazuje, jak moc si Zemeckis s postavou Chucka Nolanda nevěděl rady. Celý jeho příběh se nakonec utopí v příšerných frázích a natahovaných melodramatických schématech, což vážně zamrzí. Obzvlášť proto, že Hanks je přesvědčivý a výstižný... To málo, co mu umožňuje scénář ukázat z Nolandova nitra předvádí se zápalem a velkou sugestivitou. Jenže nedokáže utáhnout celý film, který je tak polopatický a doslovný, že mi ke konci notně lezl na nervy. Škoda, protože námět i některé dílčí technické kategorie (kamera, výprava) jsou příslibné... Ale výsledek je zbytečně rozmáchlý, patetický a přeplácaný. Přesto zásluhou Hankse poměrně přesvědčivý.(2.2.2005)

 • dobytek
  **

  FedEx mam docela rád. Maj přehledný přepravní listy a sympatický kurýry. Jako reklama na FedEx dobrý, jako film nic moc...(30.4.2006)

 • mandes
  *****

  rozpočet : $90 million tržby celosvetovo : $429,632,142(30.4.2007)

 • hirnlego
  ***

  "Vyyyyylznééééééé!" - a já bulela...kde jsou ty časy...(za nostalgickou vzpomínku na Wilsona mám chuť přidat i tu čtvrtou *)(24.8.2006)

 • monolog
  ****

  Tenhle film se mi líbil, i když s Robinsonem Crusoe to nemá nic společnýho. Tady nic nevyrábí, nijak nezvyšuje kvalitu svýho života, protože nemá jak ani z čeho. Ale už jen kvůli výkonu Toma Hankse a způsobu financování filmu (začátek a konec zaplatil FedEx a to mezitím cvakl Wilson). Jinak Hanks jako workoholik je zatím nepřekonanej, takhle doufám nedopadnu. Já se vlastně se svou vrozenou leností ani nemusím bát. Námitky tu mám jen k tomu skoku "o čtyři roky později", já osobně bych se klidně i o hodinu dýl koukal na to, jak se s ostrovem sžívá. Ale rejža měl asi halt jiný názor. Ještě by mě zajímalo, co bylo v tom balíčku, kterej neotevřel.(24.2.2006)

 • - Když vezmete počáteční písmeno jména Chuck a přidáte k příjmení postavy, dostanete "C. Noland" - v angličtině se pak přečte jako "see no land" - země v nedohlednu. (don corleone)

 • - Film se převážně točil na ostrově Monuriki v souostroví Fidži. (M.B)

 • - ŠPZ auta Chucka Nolanda (Tom Hanks) je "KAZ 2AY". (Raccoon.city)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace