Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Galadriel
  ***

  První hodina a půl dokonalé. Od té doby, co ale Jodie Foster "odletí", tak úroveň rapidně klesá, a je to napraveno až úplně na konci. Nicméně část před koncem byla dost divná, zdlouhavá. Docela mě mrzí, že tenhle film nedopadl jinak, protože přímo zbožňuji inteligentní sci-fi a námět Kontaktu skýtal obrovský potenciál. Každopádně se ale na film plánuju podívat znova a možná že ho trošku přehodnotím, najdu tam něco víc než poprvé... Uvidíme :-)(22.2.2003)

 • Morien
  ****

  Ách jo, ách jo. Ách jó. Kdyby jen tenhle opravdu špičkový film neprosazoval tolik ten americký sen. Ovšem větu "Tak proč to zrnění trvá 18 hodin?" mám děsivě ráda.(18.11.2006)

 • Tosim
  *****

  MĚLI JSTE POSLAT BÁSNÍKA... Metaforické sci-fi, ve kterém je všechno v podstatě jinak, než jak to vypadá. Kdo se zajímá o sliz a chapadla, ať se ráčí obrátit jinam... Pokud jste "přežili" náboženství ve Znameních, tady se vám nemůže nic stát. -JÁ POTŘEBUJI DŮKAZY. -DŮKAZY? MILOVALA JSI SVÉHO OTCE? A TVŮJ OTEC TĚ MILOVAL? -ANO, VELMI. -DOKAŽ TO. Jodie Foster je skvělá skvělá skvělá herečka, jedna z nejlepších a její projev při uzření dalekého vesmíru je nadpozemský!!! Já ji miluju...eh...pardon :-)(5.5.2003)

 • monolog
  ****

  Viděli jste tu starou kreslenou disneyovku Lady a Tramp? Tak když poprvé Jodie vidí hluboký vesmír, má přesně stejnej výraz jako Lady, když se smutně dívá na domněle mrtvého Beavera. Asi to tak bylo myšleno už původně, ale dojem pro diváka je dokonalý. Když dáte dohromady výtečný propracovaný SF scénář plný filozofických a hlubokých myšlenek s osobitým talentovaným režisérem, spoustou dobrých herců a dostatkem peněz na triky, tak vyjde Kontakt. Pravda, postava McConaugheyho mi moc nesedla, ale to může být mojí obecnou nechutí ke kněžím a náboženství, lépe řečeno jsou mi někde. Poslední scény filmu mě nijak nenadchly, jako kdyby byly dolepený později (mělo to skončit nástupem do auta), ale jinak je to jeden z nejpropracovanějších a nejhodnotnějších SF filmů, jaké kdy Hollywood (a vlastně i celá Amerika) vyprodukoval. A co víc, mohl by se snadno stát skutečností.(15.11.2006)

 • Melies
  ****

  8 / 10 Robert Zemeckis teraz necháva svoju povestnú detskú hravosť a zanietenosť pre špeciálne efekty pred bránami štúdia a uhladeným spôsobom nám servíruje príbeh o tom, ako by mohlo vyzerať tak trochu iné spojenie sa s Vesmírom. Ale pozor! Kontakt určite nie je film pre všetkých a tí, ktorí si pod pojmom sci-fi predstavujú slizkého votrelca, či obrneného predátora, by sa mu mali zrejme vyhnúť - alebo sa pred pozeraním zbaviť všetkých predsudkov a vyčistiť si myseľ. Každopádne, ak sa vám to podarí, budete sladko odmenený - mystický (dalo by sa povedať, že až transcendentálny) zážitok v podobe brilantného finišu vám z pamäte len tak rýchlo nevyprchá.(9.1.2006)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace