poster

Kontakt

 • USA

  Contact

 • Slovensko

  Kontakt

Drama / Mysteriózní / Sci-Fi / Thriller

USA, 1997, 153 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Ainy
  *****

  Tak jsem si říkala jak bude tenhle sci-fi příběh vypadat, ale byla jsem příjemně překvapena plynulosti děje, zajímavým scénářem a úžasným hereckým výkonem Jodie Foster :-) Film mě upoutal a ode mě si zaslouží plný počet hvězdiček.(6.1.2013)

 • Marigold
  *****

  Kontakt jsem si od první chvíle opravdu zamiloval a nepřestal mě udivovat až do samého závěru. Už jméno Carla Sagana jako autora předlohy je zárukou, že ve filmu spíše než o šokantní ztvárnění prvního kontaktu se zelenými mužíčky (či dalšími podivnostmi), půjde o hluboké mudrování na téma věda, víra, pravda. poznání... A film kupodivu všechna výrazná podobenství i myšlenky vstřebává bez větších obtíží, byť se někdy jejich dalekosáhlost a explicitnost jejich vyjádření pohybuje na tenké hraně kýče. Přesto je pátrání sympatické vědkyně po "prvním kontaktu" (spíše však po samé podstatě vědění) strhující a dobře natočené. Škoda jen, že Zemeckis nedokázal vizuálním zpracováním napodobit Kubrickův epos Vesmírná odyssea... Ale to bych chtěl až příliš...(30.3.2004)

 • Hal_Moore
  **

  Je mi to strašně líto, ale Kontakt mě vůbec neoslovil. Po obrazové a zvukové stránce mu není co vtknout, ale strašně mě iritovalo posledních cca 30 minut. Nechci spoilerovat, tak se raději koukněte sami.(30.12.2005)

 • Rob Roy
  ***

  Je to přesně na pomezí tří a čtyř - 70%. Tři dávám proto, aby se průměr co nejvíce přiblížil 70.(19.5.2003)

 • genetique
  ****

  Netvrdím, že trilógia 'Back to the Future' nebola odvážnym pokusom, zároveň aj Zemeckisov top, ale toto bolo oveľa odvážnejšie. Úvodné rodinné načrtávania ma iritovalo až dovtedy, kým som pochopil, ak má s tým Robert zamierené a práve ten úvod spravil z filmu takú lahôdku. A nutno podotknúť, že mrazivých scén od začiatku objavu podivných signálov až do konca bolo chválihodne dosť. 80%.(12.6.2008)

 • - Během produkce zemřel autor knižní předlohy a producent filmu Carl Sagan, kterému je film věnován. (HellFire)

 • - Spoiler: Knižní předloha „Contact“ Carla Sagana ve od filmu liší v několika ohledech. Zaprvé v ní byly postaveny tři stroje na vesmírnou cestu, jeden v USA, jeden v Sovětském svazu a třetí v Japonsku. Druhým podstatným rozdílem je, že stroje pojaly pět lidí, takže s Ellie cestovali další čtyři vybraní lidé z celého světa. Kniha se nakonec vůbec nezmiňuje o vztahu s Jossem. (HellFire)

 • - Jodie Foster se o film zajímala od roku 1995, ale nakonec od produkce odstoupila. Vrátila se až s novou verzí scénáře. (HellFire)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace