Zvrácený spisovatel, který hledá inspiraci pro další knihu o nějaké záhadě, zhypnotizuje svého asistenta a poručí mu, aby brutálně zavraždil několik lidí. (Netflix)

Anderton

Veľmi zvláštna kriminálka, kde sa pomerne skoro dozvedáme, kto je vrah a postupne sa dozvedáme aj jeho motiváciu. Nie je to príliš presvedčivé, rovnako, ako nie je príliš presvedčivá práca polície. Tá sa tu pre istotu vyskytuje iba v nevyhnutných prípadoch a diváka občas napadne, že prípad by mohla vyriešiť oveľa skôr. Snímke by prospelo skôr čiernobiele prevedenie, takto nefunguje dostatočne ani pokus o hutnú, hororovú atmosféru. Je to ale krátke a pomerne svižné a vrah je na obrazovke skoro neustále, pričom občas pôsobí ako paródia na sériových vrahov. 50% ()

darkrobyk

Spíše kriminální drama s dobovými hororovými prvky má sice solidní herecké obsazení, M. Gough je ve své slizké roli výborný, ale chybí mu atmosféra a tajemno, které by Londýn rozhodně dokázal nabídnout. Úvodní scéna s dalekohledem je skvělá, jenže dál už se příběh táhne a ztroskotává na nekonečné užvaněnosti. O nějakém gore nemůže být samozřejmě téměř řeč, ve své době byl ale film i tak dost odvážný. Asi nejpůsobivější, byť bez klíčového záběru, je gilotina. A zatímco chlapeček během výslechu v domě viděl důležitou postavu, policista, podpořen matkou kluka, mu neuvěří, což stojí další životy. Muzeum voskových figurín ne, anžto mrtvoly jsou ponechávány na místech vraždy, Dr. Jekyll  a pan Hyde jsou zmíněny přímo Bancroftem, kdyby divák náhodou nevěděl. Snímek, na němž hodně zahlodal zub času. ()

Lhurgoyf

Horrors of the Black Museum je prvou časťou priekopníckej hororovej série od firmy Anglo Amalgameted (taká odroda Hammer Films), nazývanej aj "trilógia sadizmu", do ktorej ešte patria filmy Circus of Horrors a známejší The Peeping Tom. Tieto filmy v čase svojho vzniku ponúkali divákom vskutku doposiaľ až tabuizované scény sadizmu, násila a gore. V traileri na seba lákajú obrovskými nápismi X-Rated a slovami "Vo filme sú obsiahnuté scény, ktoré sme vám v tomto traileri kvôli cenzúre nemohli ukázať." Záber na ženu, ktorá má v krku umelo zapichnutý nôž, vyvolával v šesdesiatych rokoch obrovské pobúrenia, dnes však vykúzli maximálne úsmev na tvári. A čo viac, takýchto scén je tu len pramálo, väčšinu času je film zabitý ukrutne dlhými a nudnými dialógmi. Okrem niekoľkých zábavných scén so smrtiacimi paprskami, je to veľké sklamanie. PS: Ako taký malý bonus bola pred filmom premietaná krátka, 10 minútova úvodná sekvencia s názvom Hypno-Vision, v ktorej nám autentický hypnotizér Emile vysvetluje princípy hypnózy a dokonca sa nás - divákov - pokúsi skrz plátno zhypnotizovať!! Neskutočne zábavný úvod, ktorý som hltal s otvorenými ústami! ()

corpsy

Criminal Mastermind a jeho krpatý Quasimodo terorizujú okolie v snímku, ktorý našťastie trvá zhruba hodinku štvrť, pretože mať to čo i len o 5 minút viac, ide to do hnoja. Ako ostatný komentujúci píšu, je to vlastne jedna veľká nuda, ktorá baví niečim iným, čím pôvodne mala, ale chválim peknú širokoúhlu kameru, ktorá nieje vôbec averzná voči obstojným záberom. ()

Oktavianus

Zajímavá variace na Jekylla a Hydea (přímo ve filmu zmiňované) a Muzeum voskových figurín. Byl to nový styl, který se začal do filmu prosazovat, co je na filmu nejzajímavější (a po pravdě, asi to jediné zajímavé) - otevřeně zobrazené vraždy jsou velmi zajímavé a poskytují osvěžující vzrušení do jinak cudných hororů této éry. Nůž zapíchnutý do ženského hrudníku, vražedný dalekohled, gilotina v posteli, chlapík zabitý a následně rozpuštěný (a zřejmě i vypuštěný). Bohužel snímek stále naráží na dobové filmové potíže - dlouhá a zbytečná ukecanost, naivita (zřetelná zejména v závěru), v dlouhých pasážích, kde se nic moc neděje, je to celkem nuda. Ale zajímavý nápad spojit surové vraždy s hudebním podkresem tehdy populární hudby je vynikající: to jsou ty radosti, které dělají obyčejný film zábavnějším. ()