Jmenuje se Robert Zemeckis a natočil nejkrásnější film všech dob.(19.2.2006)

„Ty si hlúpy alebo čo?“ V roku 1994 porazil skvelý FORREST GUMP na Oscaroch skvelé VYKÚPENIE Z VÄZNICE SHAWSHANK tak, ako len vládal. Teda mu zobral všetko. Diváci i kritici si veľkolepý príbeh najgeniálnejšieho idiota na svete zamilovali. Nečudo - talentovaný Robert Zemeckis (KTO OBVINIL KRÁLIKA ROGERA?) im/nám porozprával s použitím najmodernejších počítačových efektov svojskú históriu Ameriky. Gump v strhujúcom podaní Toma Hanksa pláva desaťročiami, zažíva pády prezidentov, loví krevety, učí Elvisa tancovať, bojuje vo Vietname a miluje svoju Jenny (Robin Wrightová Pennová). Jeden dialóg za druhým by sa dali tesať do kameňa ("Kto je to?" - "MIestny magor"). Detto super hlášky („Na Vietname sa mi najviac páčilo, že bolo stále kam chodiť.“; „Raz začalo pršať a pršalo najbližšie dva mesiace.“; "Pre hlupáka každý hlupák."; "Život je ako bonboniéra."; "Bež, Forrest, bež!"). Výborné herecké obsadenie (napr. Gary Sinise ako nezabudnuteľný poručík Dan) a osobitá životná poetika.(23.10.2004)

"Pro hlupáka každý hlupák!" // Vynikající filmařina a krásný příběh jednoho přerostlého dítěte.(9.9.2007)

NFR 2011, Oscar 6 : Nejlepší film, Režisér, Herec HR - Tom Hanks, Scénář - A, Vizuální efekty, Střih + 7 nominací: Herec VR - Gary Sinise, Výprava, Kamera, Hudba, Zvuk, Střih zvukových efektů, Masky(20.2.2004)

Tenhle film je protě dokonalost sama. A nejen proto, že jsem se díky němu stala filmovým fandou. Při každém zhlédnutí vás dojme a pohladí na duši, což se vám u většiny filmů nestane.(18.5.2002)

• - Titulní postava Forrest (Tom Hanks) nosí v kufříku stále při sobě svou oblíbenou knihu "Curious George". První tři týdny po uvedení filmu prodej tohoto titulu stoupl o 25 %. (Wences)

• - Keď Forrest (Tom Hanks) dostane list od Apple, je na ňom dátum september 1975. Lenže s akciami Applu sa verejne začalo obchodovať až v roku 1980. (Raccoon.city)

• - Lavička, na které Forrest (Tom Hanks) sedí většinu filmu, se nyní nachází v Muzeu dějin ve městě Savannah ve státě Georgia. Nemocnice v Bayou le Batre, která je pojmenována po Forrestu Gumpovi, je ve skutečnosti jedna z budov University of South Carolina. (Karlos80)