Dodneška si nemůžu odpustit, že jsem tenkrát začátkem konce století nenakoupil ty akcie Jablečné společnosti. Nu, co už nadělám, že Forreste... :-/ . . . Tak aspoň, že si člověk může dáchnout při koukání na tuhle skvělou oddechovku na báječném jablečném monitoru z báječného jablečného komplíku, že Forreste... A to je vlastně celý, protože jinak je tenhle filmek samozřejmě neuvěřitelně přeceňován a vlastně to vůbec nikomu a ničemu nevadí, baže, Forreste... Svět je prostě takový a nenaděláme ničehož, takže Forreste... :o) - - - P.S. A pozdravuj maminku, Forreste... %-[](30.10.2005)

Bez tohohle filmu si neumím představit Zemeckise... Byl by známý, ale nebyl by věčný .... tenhle film má v sobě naivitu v podobě Hankse a i celkovou realitu v podobě překážek v jeho životě...V tomto filmu je tolik moc skrytých fórků až to nejde spočítat. Vymyšlení smajlíků, štípnutí do zadku, hraní ping-pongu, projev v armádní uniformě na srazu hipíků, protiválečného hnutí a mnohem více. Krom toho všeho, je tu neuvěřitelná přehlídka "neviditelných" speciálních efektů, které postřehne minimum diváků. Geniální herectví Toma Hankse v roli tupce, který je vlastně génius. Jeden z mála filmů, na které nedám ani s dabingem dopustit.(5.6.2004)

Lepší film neexistuje.(1.11.2004)

Pro mě trochu stejná váhová kategorie jako protěžovaný Shawshank. Film brilantně nadesignovaný tak, aby chytil za duši, film s dobře utajenou manipulativností a lacinými gesty, které na první pohled zcela zmizí ve vycizelované hře s diváckými emocemi. Přehledný narativ, který se líže jako dobrá zmrzlina, je příjemně sladký a voní po jahodách. Jenže jako každá zmrzlina je to spíš chutný dezertík. Pravda, Zemeckis a Hanks jsou mistři cukráři a Forrest je po všech stránkách vymazleným zákuskem. Svojí čitelností, dobře vytvořenou iluzí intimity i pěkně zaobalenou myšlenkovou strukturou je prostě Forrest Gump laskominou pro masy. Jenže já mám zkrátka radši hlavní filmové chody, proto je tahle dojemná sladkost pouze čtyřhvězdičkovou záležitostí. V hollywoodském velkofilmu je ale příběh chromého kluka, který projde novodobými americkými dějinami s lehkostí a nadhledem geniálního idiota opravdu vzácným zjevem a utkví ve vzpomínkách na dlouho. Jenže pro mě už nikdy nebude tak intenzivní jako po prvním klukovském shlédnutí...(27.11.2006)

Jmenuje se Robert Zemeckis a natočil nejkrásnější film všech dob.(19.2.2006)

• - Scény z Vietnamu byly natočeny v americké Jižní Karolíně v místech, kde později vybudovali golfové hřiště. Lokaci lze na Google mapách najít pod názvem "Ocean Creek Golf Course on Fripp Island, SC." (Attta)

• - Po celém světě je 39 restaurací Bubba Gump Shrimp Co., kde jsou nabízeny krevety v různých úpravách.
    (Zdroj: bubbagump.com
    (Gump24)

• - Spoiler: Fandové často spekulují o tom, jak je možné, že Forrest (Tom Hanks) ani jeho syn (Haley Joel Osment) nebyli nakaženi virem HIV, na který zemřela Jenny (Robin Wright). Vzhledem k tomu, že se virem nakazila s největší pravděpodobností během své hippie éry v 60. letech, byl Forrest vystaven velmi vysokému riziku nakažení minimálně té noci, kdy byl počat Forrest Jr. (M.u.t.t.t.y)