Zemeckisovo vrcholné dílo, nejlepší výkon Toma Hankse (zatím), úžasný výběr muziky (soundtrack *****), krásná Robin Wright Penn a dokonalý poručík Dan, který koupil tu nejlepší ovocnářskou firmu na světě :-) Co si ještě přát víc ?(17.3.2003)

Dojemný a nádherný příběh, který dokáže rozesmát, ale i rozplakat. Nezapomenutelný výkon Forresta Gumpa (Tom Hanks) a výborného poručíka Dana (Gary Sinise). Skvostné životní dílo Roberta Zemeckise. Filmové sny existují a dají se splnit? Ano, Robert Zemeckis mi ho splnil.(3.9.2011)

Cokoliv, co člověk řekne o tomhle snímku, už zaručeně řekl někdo před ním. Co mám napsat, abych se po nikom neopakoval? Raději se omezím jen na strohé konstatování - SKVOSTNÉ!(6.8.2002)

• - Jeden voják v jednotce poručíka Dana (Gary Sinise) má na helmě přidělanou krabičku Marlboro Miles, ale tento druh cigaret se začal vyrábět až v roce 1990. Můžete to vidět ve scéně, kde se vojáci schovávají do příkopu u cesty, nebo když Forrest (Tom Hanks) popisuje vojáky. (DivX)

• - Po celém světě je 39 restaurací Bubba Gump Shrimp Co., kde jsou nabízeny krevety v různých úpravách.
    (Zdroj: bubbagump.com
    (Gump24)

• - V scéne, kde Forrest (Tom Hanks) nesie Bubbu (Mykelti Williamson), bežiac pred napalmovými bombami, bol Williamson v skutočnosti zavesený na drôte pripevnenom k žeriavu, pretože bol príliš ťažký. (Raccoon.city)