Nádherný příběh podprůměrně inteligentního chlapce, později muže, jenž nás provede svým hořkosladkým a nečekaně velkolepým životem, ve kterém i navzdory svému handicapu dokáže dělat divy (navíc nevědomě). Nadsázka, krása, něžnost, lidskost - tenhle film jakoby vyslal sondu do lidské duše a následně se podle toho zformoval (a "zobsahoval") tak, aby nás zasáhl, jak jen film prostřednictvím obrazovky člověka zasáhnout může. Forrest Gump je bez nadsázky dokonalé dílo a první film, u kterého i takový flegmatik a cynik jako já uronil slzu...11/10 ?(1.12.2007)

Luxusným mejkapom a omamujúcim parfémom zakamuflovaná vlezdoprdelková sračička. Presne ako to ľúbim(e).(19.5.2003)

Cokoliv, co člověk řekne o tomhle snímku, už zaručeně řekl někdo před ním. Co mám napsat, abych se po nikom neopakoval? Raději se omezím jen na strohé konstatování - SKVOSTNÉ!(6.8.2002)

• - Když je Forrest (Tom Hanks) po návštěvě Číny poslán prezidentem Nixonem do nového hotelu, v noci volá hotelové službě, že v budově naproti asi vypadly pojistky a lidé tam chodí s baterkami a snaží se rozsvítit. Odkazuje to na (ne)slavnou aféru Watergate. (Kailo)

• - Tom Hanks si za film nevzal honorář, přijal jen procentuální podíl z výdělku, který mu vynesl okolo 40 milionů amerických dolarů. (Attta)

• - Po celém světě je 39 restaurací Bubba Gump Shrimp Co., kde jsou nabízeny krevety v různých úpravách.
    (Zdroj: bubbagump.com
    (Gump24)