Něco tak dokonalého nepotřebuje vůbec komentovat. Tom Hanks v životní roli září a při jeho cestách světem mě vždy dokáže pobavit, dojmout a hlavně pohladit na duši. Flmu právem náleží nejvyšší příčky ve světových žebříčkách.(14.11.2007)

Lepší film neexistuje.(1.11.2004)

Tom Hanks po Philadelphii hraje v dalším skvělém drama. Pod taktovkou tvůrce Návratů do budoucnosti předvádí jeden ze svých životních výkonů. Forrest je obyčejný kluk s podprůměrným IQ a proto ho skoro nevezmou do školy... za svůj život toho, ale stihne opravdu hodně: Udělat vysokou školu, hrát americký fotbal, porazit Čínu ve stolním tenise, založit firmu na lov krevet, setkat se s americkými prezidenty, ale také mu zemře mamimka a jeho jediná opravdová kamarádka Jenny. Závěrečná scéna, kdy Forrest sedí u hrobu Jenny, je opravdu velmi velmi dojemná a kapičky mi při ní ukápne vždy. Skvělý vedlejší výkon také podává Gary Sinise alias poručík Dan. Naprosto po právu získané Oskary.... není co dodat, kdo neviděl má díru ve vzdělání!!!(25.9.2007)

Svým způsobem neuvěřitelně manipulativní pakárna. Ale až příliš svůdná.(27.2.2003)

Pro mě trochu stejná váhová kategorie jako protěžovaný Shawshank. Film brilantně nadesignovaný tak, aby chytil za duši, film s dobře utajenou manipulativností a lacinými gesty, které na první pohled zcela zmizí ve vycizelované hře s diváckými emocemi. Přehledný narativ, který se líže jako dobrá zmrzlina, je příjemně sladký a voní po jahodách. Jenže jako každá zmrzlina je to spíš chutný dezertík. Pravda, Zemeckis a Hanks jsou mistři cukráři a Forrest je po všech stránkách vymazleným zákuskem. Svojí čitelností, dobře vytvořenou iluzí intimity i pěkně zaobalenou myšlenkovou strukturou je prostě Forrest Gump laskominou pro masy. Jenže já mám zkrátka radši hlavní filmové chody, proto je tahle dojemná sladkost pouze čtyřhvězdičkovou záležitostí. V hollywoodském velkofilmu je ale příběh chromého kluka, který projde novodobými americkými dějinami s lehkostí a nadhledem geniálního idiota opravdu vzácným zjevem a utkví ve vzpomínkách na dlouho. Jenže pro mě už nikdy nebude tak intenzivní jako po prvním klukovském shlédnutí...(27.11.2006)