Můj pocitově nejvíc naplněný film. U žádného jiného se mi nestalo, že čím častěji bych ho viděl, tím víckrát ve mně vyvolal slzy. Zemeckis tímhle veledílem navždy vystoupil ze škatulky "mistr filmů pro celou rodinu" a miliony lidí už budou mít navždy rádi Hankse jako neuchopitelnou osůbku. Jinými slovy, ať je divákem sentimentální človíček s vírou v životní lásku, skeptický melancholik, který už radost nevidí a nebo snad životem definitivně zklamaný nešťastník, všichni se ve Forrestovi najdou. Příliš dokonalý film? Věčné díky za něj..(25.12.2005)

"poručík Dan: Našels Ježíše, Gumpe? Forrest Gump: Já nevěděl, že ho mám hledat...". Dojemný a nádherný příběh, který nikdy nezestárne. Legenda.(3.9.2011)

Promyšlená struktura vypravování, skvělí herci, nádherná hudba, úžasné efekty, krásná kamera (zvláště když Forrest běhá). A to peříčko - geniální, dokonalé, mistrovské, dojemné, vtipné, krásné... Bože, dochází mi vhodné přívlastky. Nejlepší film co jsem kdy viděl. PS: četl jsem i knihu a musím říct, že film dostal jednoho z nejzaslouženějších Oscarů za adaptovaný scénář: všechny změny (a je jich dost) oproti knize jsou jen ku prospěchu.(20.7.2003)

Scénář: Eric Roth .. Bezchybné dílo ... no, jen ten běh mohl být lehce kratší :-). Jinak opravdu bez výhrad, skvělé po všech stránkách a super životní výkon Robert Zemeckis & Tom Hanks. Moc to "nepitvejte" a nechte se unášet překrásně slazenou filmovou dokonalostí!(17.9.2004)

no co k tomu říct, takovýhle filmy se točej jenom jednou za život. Tom Haks dostal absolutně právem Oscara, jeho výkon byl mimořádný a neopakovatelný, nedokážu si představit že by ho dstal někdo jinej. Celý film je dokonale poskládán a má i dobrou hudbu a režie je prostě a jednoduše úžasná,ani na chvilku se vám nestane, že byste vypadli z děje, je to mistrovský a životní dílo Roberta Zemeckise(20.3.2005)

• - Keď Forrest Gump (Michael Conner Humphreys) prvykrát beží domov ako malý, striedajú sa mu kraťasy z modrej na červenú a naopak. (Raccoon.city)

• - Když Forrest (Tom Hanks) vzpomíná, po kom nese jméno, můžeme sledovat část filmu Zrození národa (1915). Jméno postavy Forresta bylo totiž inspirováno Nathanem Bedfordem Forrestem, bývalým veteránem občanské války a jedním ze zakladatelů Ku Klux Klanu. (Raccoon.city)

• - Ve scéně, kdy se malý Forrest (Michael Conner Humphreys) dívá na televizi přes výlohu, dívá se na pořad Elvise Presleyho v Milton Berle Show (od r. 1966), na epizodu, která se v roce 1956 vysílala v červnu, nikoli v prosinci, kdy ve scéně ve filmu Forrest  nakupuje s matkou (Sally Field) vánoční dárky. (GreatestFan)