Poďme porátať, koľkokrát sa v komentároch objavuje hláška: Pro hlupáka každí hloupí. Mne vyšlo 23 krát.(13.8.2006)

"Život je jako krabice bonboniéry, nikdy nevíš, jaký kousek si vytáhneš". Opravdu pravdivá a velice jednoduchá metafora, kterou vstoupil do podvědomí miliónů diváku prosťáček se sníženou inteligencí (pro někoho zase možná ten úplně nejrychlejší idiot), s nevinnýma očima ale s dobrým srdcem, ano Forrest Gump.."Jmenuji se Forrest, Forrest Gump. Já jsem Forrest a říkají mi Forrest" :-) Geniální a neuvěřitelně lidský, dojímavý ale také silně humorný film-příběh obyčejného života, obyčejného člověka, pro někoho možná také těžko uvěřitelná pohádka, která však musí chytnout za srdce i toho největšího pitomce:-)(14.5.2006)

Na Forrestu Gumpovi je nejzajímavější, že proti němu můžete mít jakékoli námitky a stejně je přebije jednak neskutečně povznášející dojem na konci a jednak skutečnost, že cokoli proti filmu namítáte, má svou univerzální oporu v tom, že na film se díváme z naivního a zjednodušujícího pohledu Forresta, který je, řekněme, v některých oblastech trochu pozadu. Už po dvaceti minutách je jasná jedna věc; Forrest Gump je místy až nesnesitelně přeslazená limonáda na americký sen. Děj je průhledný, čitelný a nepřekvapivý, což nejlépe ilustruje milostná zápletka, která vykrádá všechny románky o tragikomické lásce. S tím souvisí i většina moralitních point, které většinou jen sázejí na povrchní velkolepé strkání očividných závěrů pod nos, bez nějakého osobního prostého a niterného prožitku (výjimkou je třeba Danovo usmíření s Bohem). Nevím, nakolik se povedl kontrast mezi zjednodušujícím a přitom vlastně prostě pravdivým pohledem Forresta na věc a obyčejného vnímání „normálních“ lidí okolo. Ve většině případů jsem to já osobně nijak zvlášť nevnímala. Triky se opravdu povedly, ale atmosféru filmu nejlépe zachycují prachobyčejné kýčovité záběry na večerní nebe nebo ohňostroje vybuchující na hladině rybníka. Tom Hanks je výborný a já osobně nejvíc miluju to praštěné gesto, jakým chytá ping pongový míček a pokládá pálku. Jak film pokračuje, na všechny kritické výtky z nutnosti se vykašlete a rádi přistoupíte na ono očividné a jednoduché podání. Film je to skvělý, ale toho Oscara měl přece jen dostat Tarantino.(18.9.2005)

Bez tohohle filmu si neumím představit Zemeckise... Byl by známý, ale nebyl by věčný .... tenhle film má v sobě naivitu v podobě Hankse a i celkovou realitu v podobě překážek v jeho životě...V tomto filmu je tolik moc skrytých fórků až to nejde spočítat. Vymyšlení smajlíků, štípnutí do zadku, hraní ping-pongu, projev v armádní uniformě na srazu hipíků, protiválečného hnutí a mnohem více. Krom toho všeho, je tu neuvěřitelná přehlídka "neviditelných" speciálních efektů, které postřehne minimum diváků. Geniální herectví Toma Hankse v roli tupce, který je vlastně génius. Jeden z mála filmů, na které nedám ani s dabingem dopustit.(5.6.2004)

Forrest je v podstate stelesnením obyčajného človeka, ktorý dokazuje, že každý môže svojou troškou prispieť k zmene sveta. Film nás prevedie zhustenými dejinami Ameriky od polovice 20. storočia s pozitívnym postojom a potľapkávaním po chrbte, pripisovaným rozličným epizódam krajiny symbolizovanej hviezdičkami a pruhmi. Prekvapujúce špeciálne efekty však pozdvihujú film z úrovne jednoduchého prerozprávania dejín na čosi viac, keďže archívne zábery majú fantasy efekt – umiestňujú Forresta do centra deja. Celý príbeh podčiarkujú Forrestove city k Jenny (R. Wright), dievčaťu, ktoré miloval od detstva a je celkom zrejmé, že pre ňu urobí všetko. Forrest Gump uchvátil srdcia a predstavivosť miliónov návštevníkov kín, lebo jeho posolstvo jasne ukázalo, že každý môže byť hrdinom, každý prežíva svoju drámu. 80%(17.2.2011)