U tohoto filmu bych mohl napsat téměř totéž, co u Pulp Fiction. Tehdy, v době premiéry, jsem studoval v Českých Budějovicích a v tamějším kině jsem si nemohl nechat ujít promítání, zvláště po přečtení nadšené zmínky v Cinemě (tehdy – po vedením Ivy Hejlíčkové – ještě za něco stála). V kině nás bylo asi dvacet lidí, na konci se kinosálem sborově ozývalo posmrkávání, spojené s utíráním slziček do kapesníku. A co bylo dál? Já pak, plný nadšení, doporučoval ´Forresta´ všem kamarádům a známým na fakultě a je obdivuhodné, jak v době, kdy ještě nebyl internet (a mobily měly velikost menšího kufříku a pouze ve vlastnictví několika vyvolených) zapracovala pozitivní šeptanda. Totiž o pět dní později, v den předposledního promítání, jsem si chtěl zážitek zopakovat a měl jsem smůlu – bylo vyprodáno! Tehdy se ještě premiéry a filmy obecně nasazovaly do kin pouze na týden, na rozdíl od dnešních multiplexů, ale u Forresta učinili vyjímku a prodloužili promítání o další týden a téměř všechna promítání byla plná. Co vím, tak Forrest pak plnil kinosály po celé republice ještě další minimálně rok a půl po premiéře. To víte, tehdy jste si nemohli stáhnout odporný kinorip z internetu :o), ale za zážitkem jste si museli pěkně po svých do vašeho biografu.(3.2.2014)

Na Forresta jsem šel 3x do kina. Zajímavý lidský příběh, na pozadí americká historie od 50. do 80.let, ke každému období patřičně vybraná muzika, a to všechno má pod palcem tvůrce Návratu do budoucnosti - moc bych se divil, kdyby mě tohle nedostalo.(31.5.2007)

Klasika .. výborná klasika!(20.5.2008)

Pro mě je Forrest Gump jedním z nejlépe zpracovaných filmů všech dob. Tom Hanks předvádí neuvěřitelný výkon a jeho hořkosladký příběh citově dostane každého diváka. Velikost tohoto filmového zážitku se slovy snad ani nedá popsat. Co ještě dodat? Snad jen to, že kdyby byl Forrest Gump na 1. místě v žebříčku CSFD, tak já bych proti tomu neřekl jediné křivé slovo.(26.8.2009)

Jedna z vyjímek, kdy filmové zpracování je lepší než knižní předloha. Tu (od Winstona Grooma) jsem četl až po shlédnutí filmu, který jsem viděl poprve v roce 1994, snad týden po Pulp Fiction ( tak silné nabídky v kinech se myslím jen tak nedočkáme), a příběh v ní tak pěkně neplyne, jsou tam i věci jako, že Forest letí na měsíc či je přeborníkem v zápase řeckořímském, prostě film po stránce příběhové je určitě lepší. Jako celek (režie, scénář, herecké výkony, triky) pak patří mezi to nejlepší co se na konci 20 století natočilo a i při vícenásobném zhlédnutí nijak nenudí. Zase kdyby knihy nebylo, tak by nebylo ani Foresta Gumpa...(10.1.2008)

• - Forrestovo (Tom Hanks) rodné město Greenbow v Alabamě ve skutečnosti neexistuje. (GreatestFan)

• - Haley Joel Osment (Forrest Gump Jr.) videl film až o niekoľko rokov neskôr, keďže bol pre neho, vtedy ešte ako 4-ročného, neprístupný. Neskôr uviedol, že veľa vecí vo filme bolo až príliš drsných, takže bolo vlastne lepšie, že film videl neskôr. (Kub_ees)

• - Tom Hanks tvrdí, že již od roku 2002 existuje scénář k pokračování Gump & Co. (2015). Před oznámením pokračování však Hanks tvrdil, že k natáčení pokračování není jediný důvod. (Olík)