„Ty si hlúpy alebo čo?“ V roku 1994 porazil skvelý FORREST GUMP na Oscaroch skvelé VYKÚPENIE Z VÄZNICE SHAWSHANK tak, ako len vládal. Teda mu zobral všetko. Diváci i kritici si veľkolepý príbeh najgeniálnejšieho idiota na svete zamilovali. Nečudo - talentovaný Robert Zemeckis (KTO OBVINIL KRÁLIKA ROGERA?) im/nám porozprával s použitím najmodernejších počítačových efektov svojskú históriu Ameriky. Gump v strhujúcom podaní Toma Hanksa pláva desaťročiami, zažíva pády prezidentov, loví krevety, učí Elvisa tancovať, bojuje vo Vietname a miluje svoju Jenny (Robin Wrightová Pennová). Jeden dialóg za druhým by sa dali tesať do kameňa ("Kto je to?" - "MIestny magor"). Detto super hlášky („Na Vietname sa mi najviac páčilo, že bolo stále kam chodiť.“; „Raz začalo pršať a pršalo najbližšie dva mesiace.“; "Pre hlupáka každý hlupák."; "Život je ako bonboniéra."; "Bež, Forrest, bež!"). Výborné herecké obsadenie (napr. Gary Sinise ako nezabudnuteľný poručík Dan) a osobitá životná poetika.(23.10.2004)

Naprosto dokonalej film. Robert Zemeckis stvoril genialni film a je to urcite to nejlepsi co kdy reziroval. Na tomhle skutecne neni co vytknout, smutne momenty stridaj ty vesele, ty vesele stridaj napinave atd. ale vubec to nepusobi preplacane. Nejradsi mam cast filmu, kdy je Forrest ve valce, ale vsechny casti jeho zivota jsou necim zajimave. Herci jsou naprosto uzasny v cele s dokonalym Tomem Hanksem, ktery po pravu dostal oscara, protoze roli Forresta zvladl fakt bezchybne. I kamera, rezie a vynikajici hudba nemaj chybu. Sice by si Shawshank nejakej oscar zaslouzil, ale v porovnani s Forrestem musim rict, ze Forrest si je zaslouzil vic, minimalne ten za hlavni muzsky vykon. Tomuhle filmu proste neni co vytknout, da se na nej divat porad znovu a znovu a vzdycky vas dojme.(1.2.2005)

Tenhle film jsem už viděl hodněkrát a snad vždycky jsem brečel a o pět minut později se zase smál. To nedokázal ještě žádný film.(16.4.2003)

no co k tomu říct, takovýhle filmy se točej jenom jednou za život. Tom Haks dostal absolutně právem Oscara, jeho výkon byl mimořádný a neopakovatelný, nedokážu si představit že by ho dstal někdo jinej. Celý film je dokonale poskládán a má i dobrou hudbu a režie je prostě a jednoduše úžasná,ani na chvilku se vám nestane, že byste vypadli z děje, je to mistrovský a životní dílo Roberta Zemeckise(20.3.2005)

Forrest byl všude, byl vším. Dokázal rozesmát i rozplakat. Neoplýval bůhvíjakým intelektem, ale svým lehce naivním přístupem k životu dokázal vzpružit snad každého, koho kdy potkal. Mě nevyjímaje. 90% Zajímavé komentáře: POMO, Cival, Anthony, kiddo, sharky, cheyene, Indy, kopfa(26.2.2005)

• - V literární předloze je uvedeno, že Forrest (Tom Hanks) měří 195 cm a váží 110 kg. O 12 cm menší Tom Hanks nesplňoval ani jednu z uvedených mír.

• - Když je Forrest (Tom Hanks) po návštěvě Číny poslán prezidentem Nixonem do nového hotelu, v noci volá hotelové službě, že v budově naproti asi vypadly pojistky a lidé tam chodí s baterkami a snaží se rozsvítit. Odkazuje to na (ne)slavnou aféru Watergate. (Kailo)

• - Poručík Dan (Gary Sinise) v baru při oslavách nového roku Forrestovi (Tom Hanks) řekne, že pokud se Gump stane kapitánem lodi, bude on astronautem. Představitel poručíka Gary Sinise si později zahrál astronauta ve filmu Apollo 13 (1995), a to spolu s Tomem Hanksem. (navabaca)