Tvorcovia tohto filmu si jednoznačne zaslúžia pochvalu za to s akou precíznosťou sa krok po kroku snažili ukázať postup vraha k atentátu a polície k vrahovi. Šakal je vždy o krok vpred a polícia čaká na jeho osudovú chybu. Hlavný predstaviteľ to zahral skvele, nepochybujem, že je to jeho najlepšia úloha v kariére. Napriek dlhšej stopáži si film udržuje takmer po celú dobu slušnú dávku napätia. Jeho skladacia zbraň je tiež niečo , čo vám z hlavy ešte dlho nezmizne. Novšie spracovania Šakala sa tejto klasike nevyrovnali. 80%.(12.9.2010)

Pomalý film točený skoro až jako dokument. Milovnící současného módního trendu digitalních kamer a realičnosti by zajásali. Ovšem mně Šakal chvílemi spíš uspával a nudil. Gradace žádná. Dramatická hudba, výrazné herecké výkony. Nic z toho. Opravdu skoro dokument. Leč perfektně udělaný a působivý, ikdyž rozvleklý. Doporučuji těm co se jim líbil nový Fincherův Zodiac.(13.9.2007)

• Hunt

Dosti zdlouhavé a často nepravděpodobné a neverohodné(5.7.2016)

90% Učebnice filmové režie. A výborný Edward Fox, chladnokrevná bytost někde mezi Michaelem Girou a Davidem Bowiem. Zcela výjimečně doporučuji shlédnout i verzi se starým a bezchybným dabingem z ČT.(28.6.2016)

Hele nemáte někdo číslo na nějakýho současnýho Šakala ? Že by jsme mu zavolali, ať tady vyřeší tu naší politickou chamraď ? O honorář by mít strach nemusel, já si myslím, že na konto Šakal by přispěla drtivá většina národa a po činu by se stal ještě národním hrdinou jako bonus. Bohužel zabezpeční současné generace vládnoucích zločinců je dneska na mnohem vyšší úrovni takže by se Šakal podle mě dneska nečepal. Nicméně v dřívější době byla situace jiná a tak tenhle film představuje poměrně reálnej, nekompromisní a skvěle odvyprávenej nerváček první kategorie.(6.5.2013)

• - Aby se předešlo záměnám se skutečně žijícími osobami, vybírali se jejich jména podle historických osobností. Například Colbert byl ministrem námořnictví za Ludvíka XIV., Dumont slavný objevitel a Berthier Napoleonův pobočník. (Othello)

• - Děj se odehrává v r.1962, ale ve filmu objeví i několik mladších aut: Fiat 128 (výroba od r.1969), Renault 12 (od r.1969), Renault 16 (od r.1965), Peugeot 504 (od r.1968) nebo Ford Capri verze z r.1968. (kenny.h)

• - Pro hlavní roli byl zvažován Jack Nicholson. (Kulmon)