Na tohohle šakala bacha, to není mrchožrout, ale predátor na vrcholku potravního řetězce, a pro ocelové oči a antickou figuru Edwarda Foxe mu budete fandit, i když je to parchant s krví chladnější než Severní moře. A na remake se nepodívám, ani kdybych se měla ocitnout na Šakalově mušce.(1.5.2013)

Snímek dostal ránu časem a tak jsou některé pasáže celkem nepříjemně utahané. Což však nic nemění na tom, že se jedná o vynikající přepis knihy... snad za můj pocit může Šakal z roku 1997, který sice není z filmařského hlediska tak čistý, ale zase má větší spád...(22.5.2003)

Tak to byl dámy NEBEZPEČNĚ svůdný atentátník!!(30.9.2014)

Z hlediska časového odstupu považuji za velmi zábavné, že když chce najatý Šakal picnout prezidenta de Gaullea mezi oči, tak se mu v tom bezpečnostní složky snaží zabránit celosvětovým zběsilým listováním v kartotékách. Svět špionáže i kontrašpionáže totiž teprve močí do analogových plenek, informace se raději předávají z úst do uší v parcích či zběsilými jízdami kurýrů na motorkách, ale to nic nemění na tom, že tento snímek atmosféru rozhodně má.(13.6.2012)

I v tomto případě jsme konfrontováni s nepochopitelným jevem, jímž je absence tohoto pozoruhodného filmu lehkého žánru na DVD nosičích. Precíznost a důkladnost, věnované vykreslení prostředí a postižení psychologie obou soupeřů, zpravodajce-teroristy i jeho policejního protihráče, sympaticky udivuje svou chladnou, jakoby nezúčastněnou optikou. Hledáme-li zdroje současné tváře dnešní kinematografie hraného filmu, v tomto případě jsme konfrontováni se zvlášť zdařilým příkladem. Upozornil bych v této souvislosti ještě na jeden důležitý prvek v kompozici filmu: na jeho vazbu k realitě (pokud mě paměť neklame, je Šakal objednán zbytky OAS, teroristické organizace někdejších francouzských vojáků a usedlíků v Alžírsku). Přesvědčivosti filmu toto propojení reality a funkce jen prospívá. Dokonce natolik, že již dnes je možno předpovědět přetrvávající klasičnost ŠAKALA, monumentálního díla nejen svého filmového subžánru, ale navíc i neformální oslavy dnes stejně klasického filmového řemesla, jež se v době počítačů a jejich stále preciznějších animací rovněž stává dědictvím zacházejícího minulého století.(21.3.2008)