Pět dní jednoho léta

Five Days One Summer

• slovenský

Päť dní jedného leta

USA, 1982, 96 min

Pohledy, mlčení a lození po Alpách. Síla je v tom nevyřčeném. KOUSEK DĚJE. A, sakra, z toho ledovce se vrátil ten špatný chlap! /20. 7. 13./(20.7.2013)

Zajímavé horolezecké drama..(19.3.2016)

Na tenhle film jsem byla hodně zvědavá, ale musím přiznat, že přišlo mírné zklamání. Už od začátku víte hlavní pointu filmu, a pak se vesměs stále díváte na lidský trojúhelník, v němž účastníci stále lezou po horách a při čemž se nezapomínají myšlenkovitě vracet do minulosti. No určitě bych neřekla, že si tenhle snímek zaslouží víc, než průměrné hodnocení.(20.4.2014)

• Pavlík

16. 03. 2014 (83.); strýček a neteř, to by snad ani nefungovalo(18.3.2014)

Film si sice nekladl žádné velké cíle, přesto ve mně vyvolal spoustu emocí (vesměs pozitivních). Nevhodný vztah strýce a neteře je zde vyobrazen na pozadí jejich pětidenního pobytu v horské chatě v Alpách. Od počáteční vášně, přes menší krizi, až k zaujetí neteře jiným mužem. Fred Zinneman byl opravdu velký režisér a dokázal zdánlivě banální příběh prostoupit spoustou citů i dramatiky. Povedlo se mu to velmi dobře.(6.8.2002)