Pět dní jednoho léta

Scénografie:

Willy Holt

Kostýmy:

Emma Porteous

Drama, ve kterém hraje pár postav, švýcarské Alpy, horolezectví a vztah, jenž společnost netoleruje. Sice malé drama, ale i tak velmi emocionálně zajímavé hlavně díky dobré režii, hudbě a samozřejmě je tu i sir Connery v netypické roli. 75 %.(9.1.2011)

• JohnSmith

Celkem nezajmavé drama, které se alespoň odehrává v pěkném prostředí.(12.5.2013)

Pět dní jednoho léta je film určený nejspíše pro ženy, který není mi jako muži dost pochopitelný. Nádherně natočené alpské horské scény kontrastují s "divným" milostným příběhem, který je vyprávěn retrospektivně a který rozbíjí tempo celého snímku. Přestože mnohé scény nezapřou mistrovskou ruku oscarového režiséra Freda Zinnemanna (V pravé poledne, Šakal), film jako celek pro mne nefungoval a měl jsem co dělat, abych se dodíval. Ještěže ty šutry věděly, jak mají padat, aby z filmu nezbyla červená knihovna. Trailer: http://www.youtube.com/watch?v=bReNJYDLcBw(20.7.2013)

Film si sice nekladl žádné velké cíle, přesto ve mně vyvolal spoustu emocí (vesměs pozitivních). Nevhodný vztah strýce a neteře je zde vyobrazen na pozadí jejich pětidenního pobytu v horské chatě v Alpách. Od počáteční vášně, přes menší krizi, až k zaujetí neteře jiným mužem. Fred Zinneman byl opravdu velký režisér a dokázal zdánlivě banální příběh prostoupit spoustou citů i dramatiky. Povedlo se mu to velmi dobře.(6.8.2002)

• Pavlík

16. 03. 2014 (83.); strýček a neteř, to by snad ani nefungovalo(18.3.2014)