Pět dní jednoho léta

Five Days One Summer

• slovenský

Päť dní jedného leta

USA, 1982, 96 min

Velmi neobjektivně hodnotím film o netolerovaném romantickém vztahu staršího pána s mladou dívkou. Connery se v tomto filmu usmívá více a častěji, než ve všech svých ostatních filmech dohromady. A vážně mu to moc sluší. Pánové zase mohou spočinout okem na Betsy Brantley, případně na skalních masivech.(8.6.2011)

Rozpočet $-miliónovTržby USA $199,078Tržby Celosvetovo $-(24.4.2009)

• Pavlík

16. 03. 2014 (83.); strýček a neteř, to by snad ani nefungovalo(18.3.2014)

Pět dní jednoho léta je film určený nejspíše pro ženy, který není mi jako muži dost pochopitelný. Nádherně natočené alpské horské scény kontrastují s "divným" milostným příběhem, který je vyprávěn retrospektivně a který rozbíjí tempo celého snímku. Přestože mnohé scény nezapřou mistrovskou ruku oscarového režiséra Freda Zinnemanna (V pravé poledne, Šakal), film jako celek pro mne nefungoval a měl jsem co dělat, abych se dodíval. Ještěže ty šutry věděly, jak mají padat, aby z filmu nezbyla červená knihovna. Trailer: http://www.youtube.com/watch?v=bReNJYDLcBw(20.7.2013)

Zajímavé horolezecké drama..(19.3.2016)