Pět dní jednoho léta

Five Days One Summer

• slovenský

Päť dní jedného leta

USA, 1982, 96 min

Pět dní jednoho léta je film určený nejspíše pro ženy, který není mi jako muži dost pochopitelný. Nádherně natočené alpské horské scény kontrastují s "divným" milostným příběhem, který je vyprávěn retrospektivně a který rozbíjí tempo celého snímku. Přestože mnohé scény nezapřou mistrovskou ruku oscarového režiséra Freda Zinnemanna (V pravé poledne, Šakal), film jako celek pro mne nefungoval a měl jsem co dělat, abych se dodíval. Ještěže ty šutry věděly, jak mají padat, aby z filmu nezbyla červená knihovna. Trailer: http://www.youtube.com/watch?v=bReNJYDLcBw(20.7.2013)

Drama, ve kterém hraje pár postav, švýcarské Alpy, horolezectví a vztah, jenž společnost netoleruje. Sice malé drama, ale i tak velmi emocionálně zajímavé hlavně díky dobré režii, hudbě a samozřejmě je tu i sir Connery v netypické roli. 75 %.(9.1.2011)

Pohledy, mlčení a lození po Alpách. Síla je v tom nevyřčeném. KOUSEK DĚJE. A, sakra, z toho ledovce se vrátil ten špatný chlap! /20. 7. 13./(20.7.2013)

• Pavlík

16. 03. 2014 (83.); strýček a neteř, to by snad ani nefungovalo(18.3.2014)

Rozpočet $-miliónovTržby USA $199,078Tržby Celosvetovo $-(24.4.2009)