Pět dní jednoho léta

Scénografie:

Willy Holt

Kostýmy:

Emma Porteous

Film si sice nekladl žádné velké cíle, přesto ve mně vyvolal spoustu emocí (vesměs pozitivních). Nevhodný vztah strýce a neteře je zde vyobrazen na pozadí jejich pětidenního pobytu v horské chatě v Alpách. Od počáteční vášně, přes menší krizi, až k zaujetí neteře jiným mužem. Fred Zinneman byl opravdu velký režisér a dokázal zdánlivě banální příběh prostoupit spoustou citů i dramatiky. Povedlo se mu to velmi dobře.(6.8.2002)

Drama, ve kterém hraje pár postav, švýcarské Alpy, horolezectví a vztah, jenž společnost netoleruje. Sice malé drama, ale i tak velmi emocionálně zajímavé hlavně díky dobré režii, hudbě a samozřejmě je tu i sir Connery v netypické roli. 75 %.(9.1.2011)

Zajímavé horolezecké drama..(19.3.2016)

Velmi neobjektivně hodnotím film o netolerovaném romantickém vztahu staršího pána s mladou dívkou. Connery se v tomto filmu usmívá více a častěji, než ve všech svých ostatních filmech dohromady. A vážně mu to moc sluší. Pánové zase mohou spočinout okem na Betsy Brantley, případně na skalních masivech.(8.6.2011)

• JohnSmith

Celkem nezajmavé drama, které se alespoň odehrává v pěkném prostředí.(12.5.2013)