Velmi zajímavé pojetí Hitlerova konce s výbornými herci a silnou atmosférou! (bohužel mi ze začátku unikla velká část filmu - znáte to - přepnete program, něco vás zaujme a už od toho neodtrhnete oči - škoda, přeškoda - snad to zas někdy budou dávat)(10.6.2007)

"El bizardos de la Brynychos". Zdeněk Brynych je zvláštní režisér a já ty jeho některé filmy prostě nechápu. Tohle je jeden z nich. Nepopsatelná záležitost, nepopsatelné herecké výkony, zblízka snímané obličeje, tenhle film pochopim snad až napodesátý, takže na konečné hodnocení ještě pár let počkejte.(20.10.2010)

Lež, přetvářka, fikce a zrada. Vlastnosti každého správného nacisty. Udržení vůdcova šílenství je namáhavé a plné obětí, nicméně jak si vůdce své fanatiky vychoval, tak se mu také odvděčí. Jeden z vrcholů režiséra Brynycha, který v mém nadprůměrném hodnocení drží hlavně závěr.(11.2.2013)

Úžasná sonda do lidského svědomí. Jak se vypořádat s válkou a válečnými zločinci? Stačí připravit je o život? Skvělý Karel Höger.(24.6.2014)

Z psychologického i lidského hlediska zajímavě vymyšlená alternativní historie. I když ten závěr byl takový trochu samospasitelný a ne/konání některých postav v něm nepochopitelné.(25.3.2016)

• Fritz Diez