Nezvěstní v boji

James Bruner

João Fernandes

Jay Chattaway
  • Visáč

Rok pred Stallonom vyhráva vojnu vo Vietname Norris pod záštitou Cannonu, ktorý rozpútal vo svojich béčkach viac ozbrojených konfliktov ako nacisti s Džingischánom dokopy. Kým film dospeje k hrdinskému statickému záberu (Norris rozkopáva dvere do vojenského tribunálu, držiac v područí zúbožených veteránov), musí hlavný hrdina Braddock navštíviť thajské bordely a vykuchať každého, kto sa mu postaví do cesty.(15.4.2008)

Plný velký sál kina Světozor přihlížel nesmrtelnému hrdinovi s vousy jak si poradí s nekonečnými nástrahami, které mu pobyt ve Vietnamské lidové republice způsobil. Vypjaté bojové scény leckdy vyvolaly smích a dá se říci, že zubem času se film z žánru akčního béčka přesunul do žánru nechtěné akční komedie. Jeden ze zajatců mi připomínal českého herce Matonohu. Ve filmu byl v domovní scéně zbořen mýtus, že Chuck nevrhá stín.(9.12.2010)

Dalo se očekávat že nezvěstní nezůstanou dlouho, protože vietnamskou džungli se vydává pokořit Chuck Norris. Ten jehož jméno způsobí každému padouchovi vadu řeči, ten jenž dokáže zabít i Mrtvé moře. Ano tak přesně tento film byl jeden z mých prvních akčních zážitků. Dnes je to samozřejmě docela hloupé, ale chtěl bych se vrátit do dob, kdy náboje v kulometu nedocházely, kdy stačilo mačkat spoušť a nepřítel to měl spočítané. Missing in Action je přesně ten film, který nesmí chybět ve vaší sbírce :)(11.8.2011)

Slušné osmdesátkové béčko s typickou patinou, lacinou strohostí, zdlouhavě roztáčenými obrátkami od drobného pošťuchování přes razantnější pěstní "dialogy" až po kulometné finále, a samozřejmě s kameným Chuckem, který obohatil akční žánr o nesmrtelnou scénu vynoření. Nutností je nostalgická nálada, vhskově špatná kvalita obrazu a pokud možno jednohlasý podmluv.(28.2.2011)

Chuckův nejlepší (s Osamělým vlkem) film. Vzpomínám jak jsem ho viděl poprvé a byl sem nadšen, dnes již je to jen nostalgická vzpomínka, ale přesto je to jeden ze slušnějších béček z 80. let.(30.3.2003)