Nezvěstní v boji

João Fernandes

Jay Chattaway

Scénografie:

Ladislav Wilheim

Průměrný akčňák, který ničím nepřekvapí. V době své slávy mě to minulo, jako většina Norrisových filmů, tak k tomu nemám žádný hlubší vztah. 60% :)(10.12.2015)

• HAL

Chuck je bůh. A Vietnamci to nevědí, protože jinak by ho jen těžko pustili do své země když tam přijede dělat pozorovatele na jakousi konferenci o poválečném usmíření, na které prohlásí že už žádné americké zajatce nevězní. Protože Chuck je bůh a něco takového ho nasere, takže se uprostřed konference prostě sebere, odskočí si s kulometem do džungle, a na tu konferenci ony vězně přivede dřív než si ostatní všimnou že vůbec odešel. Protože Chuck je bůh a umí asimilovat i borgy, takže nějací rákosníci si na něj prostě nepřijdou. Jenže vzato kolem a kolem, jen Chuckův zarostlý hrudník celý film na nohou neudrží a ten tak ve srovnání s podobným (podobně blbým) pokračováním Ramba neobstojí. A už vůbec neobstojí před tematicky podobnou asijskou superpeckou jménem Eastern Condors. 5/10(15.5.2011)

Chuckův nejlepší (s Osamělým vlkem) film. Vzpomínám jak jsem ho viděl poprvé a byl sem nadšen, dnes již je to jen nostalgická vzpomínka, ale přesto je to jeden ze slušnějších béček z 80. let.(30.3.2003)

USA je super velmoc jenom proto že jejich občan je super Chuck Norris.Film patří bezi to lepší čím nás tento vousatý hero oblažuje.(28.7.2006)

Plukovník James Braddock (Chuck Norris) se vrací do Vietnamu, aby pátral po zajateckém táboru, kde jsou vězněni muži nezvěstní v boji... Podobnost s filmem Rambo: First Blood Part II (1985) není náhodná, protože se tvůrci při realizaci nechali inspirovat původní verzí scénáře Jamese Camerona. Chuckův bratr Aaron Norris byl koordinátorem kaskadérů a v závěrečných titulcích překvapil pod kreditem kaskadér J. Claude van Damme. Snímek nabídne poměrně dost akce a řadí se k těm lepším Norrisovým filmovým počinům.(1.12.2013)