poster

Nezvěstní v boji

 • USA

  Missing in Action

 • slovenský

  Nezvestní v boji

Akční / Válečný

USA, 1984, 101 min

Režie:

Joseph Zito

Scénář:

James Bruner

Kamera:

João Fernandes

Hudba:

Jay Chattaway
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Visáč
  **

  Rok pred Stallonom vyhráva vojnu vo Vietname Norris pod záštitou Cannonu, ktorý rozpútal vo svojich béčkach viac ozbrojených konfliktov ako nacisti s Džingischánom dokopy. Kým film dospeje k hrdinskému statickému záberu (Norris rozkopáva dvere do vojenského tribunálu, držiac v područí zúbožených veteránov), musí hlavný hrdina Braddock navštíviť thajské bordely a vykuchať každého, kto sa mu postaví do cesty.(15.4.2008)

 • PetGriDus
  ***

  Plný velký sál kina Světozor přihlížel nesmrtelnému hrdinovi s vousy jak si poradí s nekonečnými nástrahami, které mu pobyt ve Vietnamské lidové republice způsobil. Vypjaté bojové scény leckdy vyvolaly smích a dá se říci, že zubem času se film z žánru akčního béčka přesunul do žánru nechtěné akční komedie. Jeden ze zajatců mi připomínal českého herce Matonohu. Ve filmu byl v domovní scéně zbořen mýtus, že Chuck nevrhá stín.(9.12.2010)

 • Xmilden
  ****

  Dalo se očekávat že nezvěstní nezůstanou dlouho, protože vietnamskou džungli se vydává pokořit Chuck Norris. Ten jehož jméno způsobí každému padouchovi vadu řeči, ten jenž dokáže zabít i Mrtvé moře. Ano tak přesně tento film byl jeden z mých prvních akčních zážitků. Dnes je to samozřejmě docela hloupé, ale chtěl bych se vrátit do dob, kdy náboje v kulometu nedocházely, kdy stačilo mačkat spoušť a nepřítel to měl spočítané. Missing in Action je přesně ten film, který nesmí chybět ve vaší sbírce :)(11.8.2011)

 • nash.
  ***

  Slušné osmdesátkové béčko s typickou patinou, lacinou strohostí, zdlouhavě roztáčenými obrátkami od drobného pošťuchování přes razantnější pěstní "dialogy" až po kulometné finále, a samozřejmě s kameným Chuckem, který obohatil akční žánr o nesmrtelnou scénu vynoření. Nutností je nostalgická nálada, vhskově špatná kvalita obrazu a pokud možno jednohlasý podmluv.(28.2.2011)

 • AGAMENON
  ****

  Chuckův nejlepší (s Osamělým vlkem) film. Vzpomínám jak jsem ho viděl poprvé a byl sem nadšen, dnes již je to jen nostalgická vzpomínka, ale přesto je to jeden ze slušnějších béček z 80. let.(30.3.2003)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace