Nezvěstní v boji

Joseph Zito

James Bruner

João Fernandes

Jay Chattaway

Jeden z nejlepších filmů s Chuckem Norrisem. Zaujal mě příběh, toto válečné téma a podobné filmy se k Chuckovi hodí nejvíc. Akce je tu dost, hlavně druhá půlka filmu je akčnější a bavila mě víc. hudba celkem dobrá, obsazení mě moc nebavilo krom Norrise, ale nevadí. 81% = ****(13.10.2012)

Osemdesiate roky boli z hľadiska kinematografie špecifické a o propagandistické vojnové filmy ako je aj Missing in Action počas nich veru nebola núdza. Aj tak však ide zrejme o najlepšiu a najstráviteľnejšiu norrisovku, v ktorej Chuck predviedol svoju vlastnú akčnú "one man show", ktorá bola zároveň jednou z prvých lastovičiek nastupujúceho trendu neohrozených akčných hrdinov - sólistov, stelesneného v snímkach ako Rambo, Komando či Červený škorpión.(11.7.2011)

Historie začíná takto: Chuck Norris chtěl natočit něco podobného jako byl Rambo, tak se pustil do Missing in Action. Snažil se více ukázat hrůzu vietnamské války a nebýt tak zaměřený proti americké vládě. Zda se mu to povedlo posuďte sami. Osobně mě tento snímek moc nezaujal a také si z něj mnoho scén nepamatuji. Ale jako béčková podívaná to není zas tak nejhorší. Navíc Chuck Norris je můj oblíbený akční herec, takže mu dávám 3* za to, co se mi ve filmu líbilo...(18.7.2007)

Když se na to člověk podívá z odstupem času, chtě nechtě se musí zasmát. Bojové scény jsou tak zjevně umělé až to bolí, pár záběrů se tu několikrát opakuje, úhly zbraní jsou takové, že ani nemůžou někoho zranit a přesto se trefují. Dokonce při střelbě z těžkého kulometu je zasažen voják běžící ( prchající ) úplně v předu, ale ti, kteří jsou vlastně na ráně nejsou zasaženi......atd. Ale i přes takovou spoustu chyb, je to jeden z těch dobrých snímků své doby.(4.6.2011)

Presne takovej akcni film z 80 let jakej sem ocekaval Norris leti z delegaci do Vietnamu aby tam vyjednaval hned prvni den oddela jakehosi vyznacneho pohlavara aby ukazal jak takovy spravny vyjednavani a diplomacie vypada no a pak se rozhodne ze nebohe zajatce osvobodi sam takze spetka propagandy plus neznicitelnej Chuck staci na solidni zabavu ale i tak mi jednicka prisla ze serie nejslabsi mozna mohlo bejt vic akce nevim ale neco tomu chybelo takze celkove lepsi prumer(26.11.2012)

• - Tento film byl prvním, který Chuck natočil pod hlavičkou legendárního studia Cannon Group. (Divočák)

• - Chuck Norris natočil film na počest svého mladšího bratra Wielanda, který padl ve Vietnamské válce v roce 1970. (Divočák)

• - Při natáčení scény, kde Walker (Chuck Norris) osvobozuje válečné zajatce, jenž jsou poté vyzvednuti vrtulníkem, absolvoval Chuck závěs na žebříku, který visel z vrtulníku, bez jištění. Měl být zvednut jenom do půl metru, Pilot se ovšem vznesl na 300 metrů. (vojtaruzek)