Nezvěstní v boji

James Bruner

João Fernandes

Jay Chattaway
  • Kryton

Neprustřelný, nezničitelný, nesmrtelný a hlavně nedotknutelý Chuck Norris. Skvělá komedie!(30.11.2008)

Plný velký sál kina Světozor přihlížel nesmrtelnému hrdinovi s vousy jak si poradí s nekonečnými nástrahami, které mu pobyt ve Vietnamské lidové republice způsobil. Vypjaté bojové scény leckdy vyvolaly smích a dá se říci, že zubem času se film z žánru akčního béčka přesunul do žánru nechtěné akční komedie. Jeden ze zajatců mi připomínal českého herce Matonohu. Ve filmu byl v domovní scéně zbořen mýtus, že Chuck nevrhá stín.(9.12.2010)

Klasická herecká poloha Chucka Norrise před tím než začal svět vábit svojí nesmrtelností, ale už zde to bylo cítit.(30.8.2008)

Béčko jak když vyšije, Norris tu nakope prdel všem a s nikým se nemazlí. Zito přesně věděl co dělá a dělá to s chutí. To znamená že je tu smršť přestřelek. Pár hlášek, a nějaká ta krev. Norris se soustřeďuje na akci a tak jeho mimika vypadá budto na to že je nasranej a nebo že je nasranej. Walsh je slizák jako vždy. A džungle je parádní. Já si film užíval.(11.2.2012)

Chuck Norris je sice dobrák od kosti, ale to, že v televizi dávají zprávy o něm až po novém díle Spidermana, to prostě nemůže přenést přes sdrce. Ale jak si získat zašlou slávu? Jednoduše - odletět do Vietnamu, vystřílet pár rákosníků a přivést sebou pár amerických zajatců. A pak už jen Fu*k you Spidermane!!!:) Rambo II. že prý je jenom remake nějakého filmu s Chuckem? Tak to jsem si prostě nemohl nechat ujít. Jenomže... Chuck prostě není Slye. Ten má větší nůž, větší kulomet, větší svaly (vlastně snad až na plnovous uplně všechno) a pokud přijde na akci, umí to taky daleko líp. Zatímco Rambo to pekelně rozjede už pěkně od začátku, Chuck nejdřív musí udělat interview pro televizi, zajít si nakoupit a než se k něčemu dostane, je už půlka filmu za náma. Některé killovací scény jsou navíc vrchol tuposti samy od sebe (nejtrapnější asi je, když Chuck zabije šikmáče uraženým topůrkem od sekery) no a Rambo by navíc tak jak Chuck s přemístněnýma zajatcema nikdy nesetřel. Tu třetí * za Chucka nořícího se s těžkým kulometem z vody ale rád přidám.(14.6.2007)

• - Do role Tucka byl zvažován William Sanderson, ten jí ale odmítl. (KucC)

• - Ve Vietnamském zajetí zůstaly ještě dlouho po válce stovky amerických vojáků. Ve skutečnosti jim ale nikdo nepomohl. (Pradlík)

• - Při natáčení scény, kde Walker (Chuck Norris) osvobozuje válečné zajatce, jenž jsou poté vyzvednuti vrtulníkem, absolvoval Chuck závěs na žebříku, který visel z vrtulníku, bez jištění. Měl být zvednut jenom do půl metru, Pilot se ovšem vznesl na 300 metrů. (vojtaruzek)