Bláznivá střela 2 a 1/2: Vůně strachu

• slovenský

Bláznivá strela 2 1/2: Vôňa strachu

Komedie / Krimi / Akční

USA, 1991, 82 min

Objektivně poněkud slabší a občas mírně zadrhující, avšak stále neuvěřitelně nápadité a bujaré. K vidění jsou spousty nových Leslieho eskapád, typický pretendent snad i našeho trůnu a podle MTV nejlepší filmový polibek.(19.4.2005)

"Pane Drebine, mám zato že jsem vaše jméno na listu pozvaných neviděl. - Tím se netrapte, občas používám své dívčí jméno." , "Ještě že je mlha, do skladiště se dostanu nepozorovaně. - Bohůžel Franku, to není mlha. Hoří nám motor, právě se ho snaží uhasit.", "Řekl jsem Jane aby na nás počkala u zadního vchodu. - Kde to je, Franku? - Asi vzadu." (23.12.2013)

Rozpočet $23miliónovTržby USA $86,930,411Tržby Celosvetovo $120,900,000║ Jedna z mála úderných paródii. /70%/(19.7.2005)

Pokracovani Blaznivy strely je na stejny urovni jako prvni dil, coz znamena, ze se jedna o dokonalou parodii. Dej v pohode, Leslie ve vrcholne forme a vtipy naprosto bezchybny. Opet jsem se skvele bavil.(13.6.2006)

TV/// Obsazení 6/10 Děj 8/10 Hudba 4/10 Efekty 4/10///+ opět spousta gagů, zajímavější záporák, krimi zápletka -není již tedy (noir) detektivka (ale to vlastně tak nevadí), menší frekvence gagů v pozadí, a love story byla spíše trapná/// Druhé pokračování se velmi podobá originálu, i když dějově je trošku jiná (příběh) je vystavěná na stejném chématu. Smát se jistě budete, zvláště když pochopíte mnohé narážky a rohodně musím vyzdvihnout gradující finále./// Celkem 76%/// Pozn. opět fim hodnotím k současné době. Na tehdejší dobu si tedy přičtěte 5%. Ve výsledku má tedy pokračování 81% a originál 84% viz. hodnocení z 5.6.2006(13.6.2006)