Bláznivá střela 2 a 1/2: Vůně strachu

• slovenský

Bláznivá strela 2 1/2: Vôňa strachu

Komedie / Krimi / Akční

USA, 1991, 82 min

TV/// Obsazení 6/10 Děj 8/10 Hudba 4/10 Efekty 4/10///+ opět spousta gagů, zajímavější záporák, krimi zápletka -není již tedy (noir) detektivka (ale to vlastně tak nevadí), menší frekvence gagů v pozadí, a love story byla spíše trapná/// Druhé pokračování se velmi podobá originálu, i když dějově je trošku jiná (příběh) je vystavěná na stejném chématu. Smát se jistě budete, zvláště když pochopíte mnohé narážky a rohodně musím vyzdvihnout gradující finále./// Celkem 76%/// Pozn. opět fim hodnotím k současné době. Na tehdejší dobu si tedy přičtěte 5%. Ve výsledku má tedy pokračování 81% a originál 84% viz. hodnocení z 5.6.2006(13.6.2006)

Konec vše napraví... Vůbec to není zlé, leč přeci jen už to nemá šťávu prvního dílu, ačkoli upřímně Zuckera obdivuju za talent vymýšlet tak ukrutné ptákoviny, jako je originální milostná scéna či "sáňková" jízda do Detroitu. Drebin je vážně kolík k pohledání a jak jsem se zmínil v úvodu, ve finále předvede takovou eskapádu, že mi bránice vypovídala poslušnost. Neobyčejně trefné... Prostě podařená a skvěle vygradovaná parodie, ale první díl byl o psí chlup lepší... Možná mi prostě víc seděl ten "noir" styl první Bláznové střely.(12.6.2004)

Po výborném zážitku z prvního dílu jsem se vrhl na dvojku a zase mi byl naložen pořádný kopec zábavy. Ano, je sice slabší než jednička, ale ne o moc. Přibylo více laciných fórků, avšak tvůrci to divákovi vynahradili také přidáním většího počtu těch kvalitních (či spíše originálních?), takže se kompenzují a vychází z toho znovu perfektní parodie. Opět se zde nachází mnoho nezapomenutelných scén, jedna za všechny je ta milostná, která si krásně střílí z Ducha a skoro se rovná té ze Žhavých výstřelů (a taky tleskám za odkaz na Casablancu). Takže to bude sice slabších, ale pořád 5*. "Poručíku,nevzpomínám si, že by vaše jméno bylo na seznamu hostů." - "To je v pořádku. Občas používám své dívčí jméno."(26.11.2011)

Naprosto jedinečný odvaz s Frankem Drebinem ve vrcholné formě. Celá tahle série byla MIMOŘÁDNĚ povedená, ale tenhle díl ještě o kousíček vyčnívá nad ostatní dva. Záplava takových vtipů, na které může přijít snad jen totální šílenec, totiž diváka takřka ochromí, ne to je špatný výraz, prostě jej donutí jen se svíjet smíchy a z posledních sil zadržovat svěrače, aby si z té přemíry legrace neučurknul do spodního prádla. Tohle je vysoká škola parodie.(8.10.2002)

Pohodovka so skvelými nápadmi...(15.1.2006)

• - Tanečník, se kterým tančila Jane, dříve než k ní přišel Frank Drebin, bylo cameo známého skladatele a hudebního aranžéra Mela Tormého. (MovieFan55)

• - Na konci úvodních titulků herečka Zsa Zsa Gabor bouchne do policejního auta. V roce 1989 byla zatčena za útok na policejního důstojníka a řízení s prošlou licencí. (SG-1)

• - Obrazy na stěně baru Ztroskotanců znázorňují potopení Titanicu, zkázu vzducholodě Hindenburg, zemětřesení v San Francisco v roce 1906, automobily Ford Edsel a DeLorean DMC-12, Hubbleův teleskop, ministra Nevilla Chamberlaina a guvernéra Michaela Dukakise. (SG-1)