Bláznivá střela 2 a 1/2: Vůně strachu

• slovenský

Bláznivá strela 2 1/2: Vôňa strachu

Komedie / Krimi / Akční

USA, 1991, 82 min

Druhý díl Blaznívý střely stejně perfektní jako ten první. Zase to je totálně nabušený vtipy a gagy a kupodivu i když to je parodie, tak to neni ani jednou trapný. David Zucker má na parodie snad nějakej patent a spolu s Leslie Nielsenem vytvořili dvě skvělý nezapomenutelný parodie(23.6.2006)

Opět parodie na úrovni, která jde ještě trošku dál, ale pořád se sympatickou elegancí velkého policejního důstojníka.(22.5.2015)

Podle mě je tohle lepší než jednička. Hodně vtipů, a typických Nielsenovských gagů. Dveřník: Váš kabát, Pane. Frank: To bych řek, mám na něj paragon. :-)(4.12.2007)

Nejlepší polda na světe, zabiják tisícovky drogových dealerů, detektiv Frank Drebin vyrazil podruhé do akce a zase při ní neudělal jedinou chybu. Sice to v některých okamžicích vypadá, že je lepší tankista, tanečník, keramik, potápěč, Mexičan i správce hydrantu než detektiv, ale to je jen zdání. Ekologie, Jane, má bránice i zadek doktora Meinheimera jsou totiž v nejlepších rukou mistra parodie.(24.11.2015)

Možná, že kdyby se scénárista a režisér nesnažili předvést všechno, co je napadne, a co mnohdy není už právě originální, vyzněl by celek nápaditěji a svižněji. Oproti prvnímu dílu mám ještě větší problém s tím, že mi u poloviny gagů chybí moment překvapení, ačkoliv si autoři evidentně myslí, že bych ho měl zažít.(4.7.2011)