Bláznivá střela 2 a 1/2: Vůně strachu

• slovenský

Bláznivá strela 2 1/2: Vôňa strachu

Komedie / Krimi / Akční

USA, 1991, 82 min

Dvojka v nicom nezaostava za jednotkou, nasmial som sa rovnako. Tie vazne Drebinove ksichtiky pri jeho najväcsich trapasoch ma jednoducho rozosmeju v kazdej casti. Zaujimave je aj to, ako sa scenaristi zahravaju s menami hlavnych zaporakov - pokial v jednotke bol nejaky Vincent Ludwig, v dvojke zase Hapsburg, obe mena naramne pripominajuce akychsi vladarov niekolko storoci dozadu :-) Uz som zabudol, kto bude zaporakom v trojke, ale na nu sa vrhnem o par dni... 14.10.2010 _______ Leslie Nielsen - (Frank Drebin) +++ Priscilla Presley - (Jane Spencer) +++ George Kennedy - (Ed Hocken) +++ O.J. Simpson - (Nordberg) +++ Robert Goulet - (Quentin Hapsburg) +++ Richard Griffiths - (Dr. Albert S. Meinheimer / Earl Hacker) +++ Anthony James - (Hector Savage) +++ Produkcia: Jim Abrahams, Jerry Zucker +++ Hudba: Ira Newborn +++(14.10.2010)

Konec vše napraví... Vůbec to není zlé, leč přeci jen už to nemá šťávu prvního dílu, ačkoli upřímně Zuckera obdivuju za talent vymýšlet tak ukrutné ptákoviny, jako je originální milostná scéna či "sáňková" jízda do Detroitu. Drebin je vážně kolík k pohledání a jak jsem se zmínil v úvodu, ve finále předvede takovou eskapádu, že mi bránice vypovídala poslušnost. Neobyčejně trefné... Prostě podařená a skvěle vygradovaná parodie, ale první díl byl o psí chlup lepší... Možná mi prostě víc seděl ten "noir" styl první Bláznové střely.(12.6.2004)

Opravdu lék na blbou náladu, měl by spolehlivě zabrat.(5.7.2006)

Chudák Barbara Bushová, škoda, že Frank neshodil z toho balkonu Bushe - smál bych se ještě více.(12.6.2003)

Na podobné úrovni jako jednička. Sice je to o trochu slabší, ale nevadí. Příběh je opět bezvýznamný, vtipných scén je zde dost, ale není jich tolik jako v jedničce. Jinač celkem spokojenost, Nielsen opět hodně pobavil. Takže mé hodnocení je slušných 78% = ****(24.11.2012)

• - Na konci úvodních titulků herečka Zsa Zsa Gabor bouchne do policejního auta. V roce 1989 byla zatčena za útok na policejního důstojníka a řízení s prošlou licencí. (SG-1)

• - Obrazy na stěně baru Ztroskotanců znázorňují potopení Titanicu, zkázu vzducholodě Hindenburg, zemětřesení v San Francisco v roce 1906, automobily Ford Edsel a DeLorean DMC-12, Hubbleův teleskop, ministra Nevilla Chamberlaina a guvernéra Michaela Dukakise. (SG-1)

• - Jaderná bomba na konci filmu odkazuje na "bondovku" Goldfinger (1964). (Chegi)