Bláznivá střela

• Česko Bláznivá střela: Z archivů policejního oddělení (více)

Praštění tvůrci snímku Připoutejte se, prosím! se znovu sešli! Leslie Nielsen jako policista s tvrdými rysy a měkkým mozkem Frank Drebin div nezakopne o plán atentátu na královnu Elizabeth. Do šílených akcí se zapojí také Priscilla Presley, O.J. Simpson, vycpaný bobr, dva baseballové týmy a nesourodá směsice dalších postav, a tak se "smíchometry" hroutí. (Magic Box)

Matty

Frank Drebin je pořádný magor. A policajt k tomu. Pokud nechcete přijít k újmě, držte se od něho v uctivé vzdálenosti. Ale na druhou stranu, když se věci kolem něj dají do pohybu, stojí to za vidění. Nejrozumnější alternativou tudíž je zhlédnou Drebinovy dementní kousky z bezpečí televizního křesla. I když ani zde vám nikdo nemůže zaručit, že se celí rozesmátí nezadusíte kusem nějaké pochutiny. Z toho vyplývá rada pro všechny komediomily – Nikdy nejezte při sledování filmu! A nepijte! Třeba u takové parodie na Mechanický pomeranč (film, na který nedám dopustit) mě málem trefil šlak – prostě geniální načasování, geniální gradace, geniální Nielsen. Druhá nejlepší parodie hned po ještě bláznivějších Spaceballs. 85% Zajímavé komentáře: solskjaer, pend ()

Tosim

Tenhle neuvěřitelně báječný film je příkladem toho, že se zkrátka DAJÍ točit skvělé parodie, které mají opravdu vtip, taky se u nich musí myslet a od začátku do konce v nich nemusí nutně figurovat výkaly z různých částí lidského těla... Dnešní filmy tohoto žánru vzbuzují spíše nechtěný křečovitý úsměv. Zkrátka by se měla natočit čtyřka a hotovo! ()

Enšpígl

Dokumentární film s prostředí české policie.Ne Teď vážně Zucker na nás vystřelil skutečně hezky bláznivou komedii. Vtipy na nás chrlí v kadenci ta ta ta ta. ()

Radyo

Frank Drebin Forever! Díky genialitě pánů Zucker-Zucker-Abrahams se můžeme těšit a radovat z řady skvělých parodií, ovšem série Bláznivá střela je jasně na vrcholu jejich komediální tvorby. Tento první díl je skvělý a dokazuje, jak se dá udělat dokonalá crazy komedie, když se svěří do správných rukou. ()

Malarkey

Leslie Nielsen dokázal v tomto filmu jak mu to s bří Zucker´s a Abrahamsem výborně sedí. Natočili spolu totiž jednu z nejlepších parodií co svět kdy viděl. Opravdu celý film jsem se smál. Co scéna to výbuch smíchu. Například když Frenk Drebin vyšetřuje a uplácí jednoho zlodějíčka aby zjistil informace :)) ale je toho mnohem mnohem více. ()

Toren

8/10. I po letech naprosto parádní záležitost, která umí pobavit hned na několika úrovních. Leslieho kamenná tvář prohazující naprosto neskutečné hlody, je zkrátka nesmazatelnou ikonou a snímek sám o sobě hoden statusu kultovní parodie. Kéž by tento ztracený žánr našel v moderní době novou jiskru... ()

T2

║Rozpočet $12miliónov║Tržby USA $78,756,177║Tržby Celosvetovo $99,300,000║ Paródia ako sa patrí, Leslie Nielsen v životnej úlohe. /85%/ ()

Marigold

Tohle je vážně naprostá fízlovská klasa! Zucker to má přečtené a Nielsen má skutečně heroicky debilní xicht... Těžko hledat klišé, do kterého se Bláznivá střela netrefila – je to lehké, je to ujeté, je to patřičně bláznivé a hlavě i na po x-té nádherně zábavné. Tahle parodie nezestárne, dokud stateční detektivové budou vyrážet za večerů černých jako ranní kafe U žlutýho Píta do terénu a konat svůj vlastní příspěvek ke spáse světa. Neodolatelná parodie "drsné" americké detektivky a opravdu dobrý film se vším všudy.. ()

Djkoma

Asi nejlepší komedie o policajtech co jsem kdy viděl. Myslím, že už jí nic nepřekoná...krom dvojky:). Ve své době naprosto skvělé a dnes již prakticky nenatočitelné, protože humor ve filmech se změnil a ubral jiným směrem, než bych si já přál.Možná je to dobře pochybuji, že něco lepšího, než tato série a dvojce Bláznivých výstřelů, někdy vznikne. At žije Leslie Nielsen, když byl ještě zábavný :) ()

Anthony

To je ale pěkný bobr! Třeba by pomohlo tohle - Nevím, pořád si nemůžu vzpomenout. atd - množství skvělých hlášek. ()

Pohrobek

Tenhle film byl ve své době naprostou bombou, a jak se ukázalo, stále jí v jistém slova smyslu zůstal. Nikdy se asi nedozvíme, proč muselo trvat tak dlouho, než Leslie definitivně dozrál do své vrcholné formy, a proč z ní zase poměrně brzy vyšel. To nemohlo být jenom geniálním scénářem! Nielsen, který v průběhu natáčení úplně vážně balil Presleyho "bývalku", si svoji druhou mízu užil dokonale. Škoda, že na případnou třetí už musíme zřejmě zapomenout. ()

Superpero

Humor z 80. let mi sedí a Leslie Nielsen je prostě srandovní, jak i ty největší trapasy řeší s kamennym ksichtem. U tohohle jsem se smál opravdu hodně a moc. ()

Dever

Soundtrack Ira Newborn: 1. I Love L.A ,2. I'm Into Something Good ,3. Louie, Louie ,4. Trumpet Fanfare ,5. God Save the King! ,6. The Star Spangled Banner ()

tron

„Ako je na tom?“ – „Podľa lekárov má 50%-nú šancu na to, že vyzdravie, napriek tomu, že má len 10% nádeje.“ Jedna z 10. najlepších filmových paródií na svete. Skvelý Leslie Nielsen a spol. (Kennedy, Presley, Simpson) rozohrávajú veľkú hru natrieskanú vtipmi nielen parodickými, ale i „vlastnými“ (mazanie Gorbačovho materského znamienka, močenie). Výborné fyzické vtipy (ničenie milionárskej kancelárie a následne vlastného vozidla) a dialógy („Takže stále žije?“ – „Áno. Dostal šesť guliek, ale všetky minuli dôležité orgány a slaná voda ho zakonzervovala, kým sme ho našli.“). To všetko so smrteľne vážnou tvárou, čo je znamenie každej kvalitnej komédie. Trio Abrams-Zucker-Proft šliape do pedálov na podlahu a poručík Frank Drebin je presne nadávkovanou kombináciou debility (ako duševnej poruchy) a (náhodnej?) geniality. ()

B!shop

Prvni dil Blaznivy strely jsem chtel videt hodne dlouho a ted jsem ho konecne videl a je to fakt jizda. Jeden z nej filmu s Leslie Nielsenem, jeden z nej filmu Davida Zuckera a jedna z nej parodii. Sice je par scenek docela neoriginalnich a predvidatelnejch, ale i ty jsou vtipny a pak je tu neskutecny mnozstvi naprosto krutejch scen a pak je tu nekolik genialnich scen (napr. scena se vzpominanim). Navic tu Leslie nepobiha jako nejakej trapak, ale hraje docela slusne a je proste cool. Sice se tu najde par hluchejch mist, ale musim dat proste 5*. ()

Oskar

No, k úplné extratřídě nejlepších komedií to neřadím, ale rozhodně je to vysoký nadprůměr, zvlášť, když to srovnáte s pozdějšími filmy Agent WC 40 nebo 2001: Vesmírná prda. ()

movie

Včera repríza k uctění památky Leslieho Nielsena. Tohle je totální kult. Naprosto geniální salva vtipů, většina se 100% účinností. LESLIE NIELSEN 4 LIFE! ()

monolog

nezapomenu na scénu, jak Jane stojí na schůdcích ke knihovně a Frank říká: Roztomilý bobřík. ona odpoví:Děkuji. a podá mu vycpanýho bobra. tak v té chvíli jsem měl fakt dost. ()

Liam Neeson si zahraje v remaku Bláznivé střely

Liam Neeson si zahraje v remaku Bláznivé střely

14.10.2022

Reboot Bláznivé střely s Liamem Neesonem?

Reboot Bláznivé střely s Liamem Neesonem?

21.01.2021

Herec Liam Neeson pár dní nazpátek uvedl, že už má akčních rolí po krk a touží po změně. No a nyní možná víme, co přesně by tou změnou mohlo být líp. Přestože zatím nebylo nic potvrzeno. Neeson… (více)

Zemřel Vladimír Brabec

Zemřel Vladimír Brabec