Bláznivá střela

• český

Bláznivá střela: Z archivů policejního oddělení

• český

Bláznivá střela: Z análů policejního útvaru

The Naked Gun: From the Files of Police Squad!

• slovenský

Bláznivá strela

Komedie / Krimi / Akční

USA, 1988, 82 min

Tenhle film byl ve své době naprostou bombou, a jak se ukázalo, stále jí v jistém slova smyslu zůstal. Nikdy se asi nedozvíme, proč muselo trvat tak dlouho, než Leslie definitivně dozrál do své vrcholné formy, a proč z ní zase poměrně brzy vyšel. To nemohlo být jenom geniálním scénářem! Nielsen, který v průběhu natáčení úplně vážně balil Presleyho "bývalku", si svoji druhou mízu užil dokonale. Škoda, že na případnou třetí už musíme zřejmě zapomenout.(14.4.2005)

Frank Drebin Forever! Díky genialitě pánů Zucker-Zucker-Abrahams se můžeme těšit a radovat z řady skvělých parodií, ovšem série Bláznivá střela je jasně na vrcholu jejich komediální tvorby. Tento první díl je skvělý a dokazuje, jak se dá udělat dokonalá crazy komedie, když se svěří do správných rukou.(5.3.2003)

Rozpočet $-miliónovTržby USA $78,756,177Tržby Celosvetovo $99,300,000║ Paródia ako sa patrí, Leslie Nielsen v životnej úlohe. /85%/(19.7.2005)

Jane: "To je hrozné, svět je tak strašně surový." Frank: "Kdyby nebyl neměl bych práci. To bych se mohl vrátit k motokrosu."(23.2.2006)

Dokumentární film s prostředí české policie.Ne Teď vážně Zucker na nás vystřelil skutečně hezky bláznivou komedii. Vtipy na nás chrlí v kadenci ta ta ta ta.(5.7.2006)