Bláznivá střela

• český

Bláznivá střela: Z archivů policejního oddělení

• český

Bláznivá střela: Z análů policejního útvaru

Naked Gun: From the Files of Police Squad!, The

• slovenský

Bláznivá strela

Komedie / Krimi / Akční

USA, 1988, 82 min

• gudaulin

S kultovními americkými komediemi typu Žhavé výstřely nebo právě Bláznivá střela mívám docela problém. Jsem přesvědčený, že se na nich trochu podepsal čas, ale především že nejlépe fungují v teenagerském věku, protože mají takový ulítlý pubertální humor a právě v tomhle věku vám nevadí, jak moc jsou ty vtipy tlačené a vyrobené za každou cenu. Místy je to pro mě příliš křečovité až trapné a i když neupírám snímku celou řadu zdařilých gagů, jsou až příliš často podané tak snaživě, že to ten správný vtip zabíjí. Když jsem po letech Bláznivou střelu opět viděl, musel jsem snížit své hodnocení na 2*, i když je docela dobře možné, že celou řadu filmů, které jsou objektivně horší, jsem díky mršce nostalgii hodnotil výš. Ale i na ně jednou bezpochyby dojde a dostanou, co si zaslouží. Celkový dojem: 45 %.(12.8.2012)

„I can't hear you! Don't fire the gun while you're talking!“ Následujte policejní maják do království parodie, kde bělovlasý kouzelný dědeček Leslie Nielsen jako pátý jezdec apokalypsy Frank Drebin nenuceně rozdává smích na všechny strany. Především mě rozebrala jeho procítěná interpretace americké pýchy "Star-Spangled Banner" před baseballovým zápasem..(7.9.2009)

• RHK

Jedna ze 140 nejlepších komedií - 140 Greatest Comedy Movies http://www.csfd.cz/uzivatel/136528-rhk/.(22.7.2010)

Leslie Nielsen v 62 letech a přitom zaručeně v nejlepším, Bláznivá střela je úžasně střeštěná, přepálená a ujetá blbůstka prošpikovaná vtípky jak záchodovými (doslova) tak nefalšovaně zábavnými. Smích je zde zaručen a to není fráze, ale stěžejní fakt! Styl humoru, sic se může zdát primitivní a osobně přiznávám, že bych na něm nemusel vidět vystavěny tuny následovníků, funguje v Bláznivé střele skvěle a já nevěřím, že by se někdo nedokázal bavit... PS: Jen ty zrychlené záběry v akčních scénách vypadají příšerně :) 8/10(2.2.2009)

Film tak našpikovaný fórky, že by mu většina současných komedií mohla závidět. Tolik humoru si neužijete při některých sitcomech ani po 150ti dílech. Klasika.(31.3.2004)