Bláznivá střela

• český

Bláznivá střela: Z archivů policejního oddělení

Naked Gun: From the Files of Police Squad!, The

• slovenský

Bláznivá strela

Komedie / Krimi / Akční

USA, 1988, 82 min

Pekný bobor! Geniálne trio ZAZ (Zucker, Abrahams, Zucker) a začiatok najlepšej komediálnej série. Filmu predchádzal seriál Police Squad! z ktorého sa veľa scén zobralo a spracovalo znovu (musím však uznať, že vtipnejšie a razantnejšie). Vedľa situačného humoru často hrubšieho zrna využívajú tvorcovia predovšetkým rozličné dvojzmysli a doslovnosti. Když se neotevře padák, to je chlapská smrt. Když tě převálcuje kombajn... Když ti nějakej Laponec ukousne koule. Leslie Nielsen ako poručík Drebin je fenomenálny. Podobne ako jeho pravdepodobný vzor, Peter Sellers ako inšpektor Clouseau, kladie Nielsen dôraz na kontrast medzi svojím vážnym zovňajškom a drastickou situačnou a slovnou komickosťou svojej postavy. Jeho mimika je neskutočná a veľmi vtipná. A všetky orgazmy som predstieral!!! Milujem to. 90%(9.4.2009)

Poručík Frank Drabin je sebavedomý, drsný inšpektor los angeleskej polície. Hneď v úvodnej scéne, v Bejrúte, nakope prdele Arafatovi, Gorbačovovi, Kadáfimu, Chomeinimu a zopár ďaľším proti americkým lídrom. Je to patriot, ktorého nič nezaskočí. Preto mu je zverená dôležitá úloha. Musí zaručiť bezpečnosť anglickej kráľovnej, ktorá sa chystá navštíviť USA. Výborná komédia. Keď som to videl prvý krát, tak som sa smial, až som nemoho ani dýchať. A s radosťou si to znova pozriem aj dneska. ****(9.6.2011)

• gudaulin

S kultovními americkými komediemi typu Žhavé výstřely nebo právě Bláznivá střela mívám docela problém. Jsem přesvědčený, že se na nich trochu podepsal čas, ale především že nejlépe fungují v teenagerském věku, protože mají takový ulítlý pubertální humor a právě v tomhle věku vám nevadí, jak moc jsou ty vtipy tlačené a vyrobené za každou cenu. Místy je to pro mě příliš křečovité až trapné a i když neupírám snímku celou řadu zdařilých gagů, jsou až příliš často podané tak snaživě, že to ten správný vtip zabíjí. Když jsem po letech Bláznivou střelu opět viděl, musel jsem snížit své hodnocení na 2*, i když je docela dobře možné, že celou řadu filmů, které jsou objektivně horší, jsem díky mršce nostalgii hodnotil výš. Ale i na ně jednou bezpochyby dojde a dostanou, co si zaslouží. Celkový dojem: 45 %.(12.8.2012)

Včera repríza k uctění památky Leslieho Nielsena. Tohle je totální kult. Naprosto geniální salva vtipů, většina se 100% účinností. LESLIE NIELSEN 4 LIFE!(1.12.2010)

nezapomenu na scénu, jak Jane stojí na schůdcích ke knihovně a Frank říká: Roztomilý bobřík. ona odpoví:Děkuji. a podá mu vycpanýho bobra. tak v té chvíli jsem měl fakt dost.(31.1.2006)