Bláznivá střela

• český

Bláznivá střela: Z archivů policejního oddělení

• český

Bláznivá střela: Z análů policejního útvaru

The Naked Gun: From the Files of Police Squad!

• slovenský

Bláznivá strela

Komedie / Krimi / Akční

USA, 1988, 82 min

Frank Drebin Forever! Díky genialitě pánů Zucker-Zucker-Abrahams se můžeme těšit a radovat z řady skvělých parodií, ovšem série Bláznivá střela je jasně na vrcholu jejich komediální tvorby. Tento první díl je skvělý a dokazuje, jak se dá udělat dokonalá crazy komedie, když se svěří do správných rukou.(5.3.2003)

Leslie Nielsen dokázal v tomto filmu jak mu to s bří Zucker´s a Abrahamsem výborně sedí. Natočili spolu totiž jednu z nejlepších parodií co svět kdy viděl. Opravdu celý film jsem se smál. Co scéna to výbuch smíchu. Například když Frenk Drebin vyšetřuje a uplácí jednoho zlodějíčka aby zjistil informace :)) ale je toho mnohem mnohem více.(8.6.2006)

Skvělá parodie na všechno možné, patří mezi nejlepší (s Žhavými výstřely) ve svém žánru.(15.2.2003)

• RHK

Jedna ze 140 nejlepších komedií - 140 Greatest Comedy Movies http://www.csfd.cz/uzivatel/136528-rhk/.(22.7.2010)

-Poručík Drebin, policie. -Áááá na vás si dobře vzpomínám, tak co byste rád? -Mám pár otázek. Znáte tohodle muže? -Asi těžko. Mám mizernou paměť. -Áááha. Možná že vám ji osvěží tohle. -Pořád vokno, ani ťuk. -Nepřidáme. -Už mi svitlo. Vometá se tady. Proč to chcete vědět? -To nemůžu prozradit. -Třeba vám rozváže jazyk tohle. -Když já bych vážně neměl. -Ještě pořád málo? -No tak jo. Je to Nordberg, policajt. -Pendrek polda. Nabízek herák. -Cože? - Vždyť říkám, pěknej ptáček. - Ty šunte ničemná, zavřu tě až zčernáš. -No dobrá, dobrá. Dělá prej u Ludwiga. Chtěl to svinstvo střelit jedněmu z mejch hochů. Tak copak s tím provedete? Co? -Proč bych ti to měl říkat? -Tohle vám rozváže jazyk? -Pořád nevidím důvod. -Půjčíte mi dvacku?... A co teď? -Dobrá tak já jdu k Ludwigovi a přesvědčím se jestli mě nehoupeš.(26.10.2010)

• - Ve filmu se příliš nedbalo na pozornost - na tiskové konferenci se starostkou si Frank Drebin (L. Nielsen) nalévá ze skleněného džbánu vodu, v dalším záběru se tam objeví zničehonic další džbánek. (Robbi)

• - Kapela, která na konci filmu přešla před stadionem přes mrtvolu Vincenta Ludwiga, se jmenuje "Spirit of Troy" a pochází z university v jižní Kalifornii. Hudbu, kterou slyšíte, ale hraje kapela University Marching Owl Band. Poděkování můžete spatřit v závěrečných titulcích. (SG-1)

• - Rozhovor mezi Ludwigem a Papschmearem o navozené hypnóze je parodií na scénu z filmu Telefon, kde Charles Bronson navozenou hypnózu předváděl. (SG-1)