Bláznivá střela

• český

Bláznivá střela: Z archivů policejního oddělení

• český

Bláznivá střela: Z análů policejního útvaru

The Naked Gun: From the Files of Police Squad!

• slovenský

Bláznivá strela

Komedie / Krimi / Akční

USA, 1988, 82 min

• paascha

nemůžu si pomoc, ale humoru tohohle dědka jsem nějak na chuť nepřišel. Odvar z Funése, Richarda a Soboty, střihnutý Villagiem a kdoví jakým peklem ještě. Srandy, spočívající v prdění, kopání do zadku a spadlých trenkách nějak nemusím. Dal bych odpad, ale Priscilla si to nezaslouží, už jen kvůli jménu ne(9.11.2007)

Leslie Nielsen dokázal v tomto filmu jak mu to s bří Zucker´s a Abrahamsem výborně sedí. Natočili spolu totiž jednu z nejlepších parodií co svět kdy viděl. Opravdu celý film jsem se smál. Co scéna to výbuch smíchu. Například když Frenk Drebin vyšetřuje a uplácí jednoho zlodějíčka aby zjistil informace :)) ale je toho mnohem mnohem více.(8.6.2006)

Tenhle film byl ve své době naprostou bombou, a jak se ukázalo, stále jí v jistém slova smyslu zůstal. Nikdy se asi nedozvíme, proč muselo trvat tak dlouho, než Leslie definitivně dozrál do své vrcholné formy, a proč z ní zase poměrně brzy vyšel. To nemohlo být jenom geniálním scénářem! Nielsen, který v průběhu natáčení úplně vážně balil Presleyho "bývalku", si svoji druhou mízu užil dokonale. Škoda, že na případnou třetí už musíme zřejmě zapomenout.(14.4.2005)

Doktor: "Paní Nordbergová, ruku vašeho manžela pravděpodobně zachráníme! Kam vám ji máme poslat?" Wilma Nordbergová: "Ach Franku, to je strašné!" Kapitán Hocken: "Jen klid, Wilmo, tvůj muž bude v pořádku! Mysli pozitivně, nepoddávej se pochybnostem!" Poručík Drebin: "Ed má pravdu, Wilmo, ale s darováním orgánů neotálej dlouho..." Včera bylo tak kurevské vedro, že jsem naprosto bezmocně chcípla před televizí a tak poprvé viděla tuhle kultovní parodii. Jak už to tak chodí, výbuchy smíchu se střídaly s ohňostroji trapnosti, jako mladší (ideálně puboška) bych to určitě ocenila lépe. Jedno je však jisté: David Zucker dokázal před čtvrt stoletím ukočírovat podstatně vtipnější kousky, než jakými nás oblažuje poslední dobou za účasti všemožných čokoládových neherců. 65%(7.8.2012)

Viděno asi stokrát, posledně jsem však musel cca po pěti minutách vypnout. Jako kulisa při tréninku totiž může mít Bláznivá střela na svědomí činky padající na nohy a neplánované namoženiny svalstva. Smích je svině... dokonce větší, než airbagy v Drebinově autě.(19.10.2010)

• - Při prvním setkání mezi Frankem Drebinem a Vincentem Ludwigem krmí Ludwig své dravé ryby. Jde o identickou scénu z filmu Game of Death (1978) s Brucem Lee, kde doktor Land krmil ryby tejného druhu. (SG-1)

• - Reggie Jackson, ktorý vo filme hrá sám seba, nosí hodinky značky Michele. (dyfur)

• - V jedné scéně filmu se Frank Drebin (Leslie Nielsen) setká s Anglickou královnou. Leslie Nielsen se s pravou královnou Alžbětou II také setkal, ale až v roce 2005. (topesto)