Bláznivá střela

• český

Bláznivá střela: Z archivů policejního oddělení

• český

Bláznivá střela: Z análů policejního útvaru

The Naked Gun: From the Files of Police Squad!

• slovenský

Bláznivá strela

Komedie / Krimi / Akční

USA, 1988, 82 min

(1001) Připadám si trochu nepřiměřeně, protože mám dojem, že v poslední době až přespříliš používám spojení "čím jsem starší", ale čím jsem starší, tím víc si tady v těch filmech všímám spíš těch hluchých míst než těch zábavných. A za hluchá místa počítám i humory typu dvouminutové poslouchání močení přes mikrofon. Nicméně v parodování zažitých klišé asi není nikdo lepší.(16.2.2015)

Nj, klasika že? :-) Režisér a scénaristé měli po ruce nejspíš smrtící parodizér, jinak tohle přece nemůže být ani možný, neuvěřitelná porce zábavy v podání Leslieho Nielsena, určitě jedna z nejlepších jeho rolí.(12.6.2011)

„I can't hear you! Don't fire the gun while you're talking!“ Následujte policejní maják do království parodie, kde bělovlasý kouzelný dědeček Leslie Nielsen jako pátý jezdec apokalypsy Frank Drebin nenuceně rozdává smích na všechny strany. Především mě rozebrala jeho procítěná interpretace americké pýchy "Star-Spangled Banner" před baseballovým zápasem..(7.9.2009)

Asi nejlepší komedie o policajtech co jsem kdy viděl. Myslím, že už jí nic nepřekoná...krom dvojky:). Ve své době naprosto skvělé a dnes již prakticky nenatočitelné, protože humor ve filmech se změnil a ubral jiným směrem, než bych si já přál.Možná je to dobře pochybuji, že něco lepšího, než tato série a dvojce Bláznivých výstřelů, někdy vznikne. At žije Leslie Nielsen, když byl ještě zábavný :)(26.11.2004)

nezapomenu na scénu, jak Jane stojí na schůdcích ke knihovně a Frank říká: Roztomilý bobřík. ona odpoví:Děkuji. a podá mu vycpanýho bobra. tak v té chvíli jsem měl fakt dost.(31.1.2006)

• - Fotografie lodi I Luv You, kterou ukazuje Frankovi a Edovi Nordbergova manželka, má formát na výšku. Když ji později ukazuje Frank ve svém bytě Jane, je to fotografie na šířku. (Robbi)

• - Když se Drebin vydával za rozhodčího, pálkař se k němu otočil a zasáhl Franka do obličeje. Tento vtip navrhnul režisér Mel Brooks. (SG-1)

• - Scéna, kdy se Frank Drebin (Leslie Nielsen) a Jane Spencer (Priscilla Presley) poprvé setkají, stojí Jane v červených šatech na schodišti. Tato scéna je parodií na film Pojistka smrti (1944), stejně jako scéna o chvíli později, kdy Frank Drebin obdivuje Janein kotníkový náramek. (DareDeer)