Bláznivá střela

• český

Bláznivá střela: Z archivů policejního oddělení

Naked Gun: From the Files of Police Squad!, The

• slovenský

Bláznivá strela

Komedie / Krimi / Akční

USA, 1988, 82 min

Humor z 80. let mi sedí a Leslie Nielsen je prostě srandovní, jak i ty největší trapasy řeší s kamennym ksichtem. U tohohle jsem se smál opravdu hodně a moc.(7.6.2005)

Včera repríza k uctění památky Leslieho Nielsena. Tohle je totální kult. Naprosto geniální salva vtipů, většina se 100% účinností. LESLIE NIELSEN 4 LIFE!(1.12.2010)

Nechápu, jak mě mohl tento parodický skvost tak dlouho míjet. Nyní se však naše cesty střetly a byly z toho záchvaty smíchu skoro po celou dobu filmu. Samozřejmě ne všechny vtipy jsou tak kvalitní a třeba tu "senzoricky navozenou hypnózu" tvůrci tak úplně nepromysleli, ale jinak nemám co vytknout. Leslieho Nielsena mám, ani sám nevím proč, zaškatulkovaného jako trapného komedianta, ale min. v tomto filmu byl perfektní. Spousta různých narážek, a to nejen slovních, ale vyloženě beze slov ("křídový" obrys oběti na vodě, milování s ochranou, odplivávání před výkonem atd.). Pak také degradace americké hymny (řekl bych, že tohle někteří američtí patrioti hodně těžko snášeli) a pak také krásné happyendové finále ukazující na všechny ty americké šťastné konce zdvižený prostředníček. Jedničku a dvojku Žhavých výstřelů sice řadím trochu výš, ale Bláznivá střela je každopádně na 5*. "Co tě znám, začal jsem vidět věci, o nichž jsem předtím nevěděl - jak zpívájí ptáci, jak se na novém listě třpytí rosa, červenou na semaforu..."(25.11.2011)

Rozpočet $-miliónovTržby USA $78,756,177Tržby Celosvetovo $99,300,000║ Paródia ako sa patrí, Leslie Nielsen v životnej úlohe. /85%/(19.7.2005)

Pekný bobor! Geniálne trio ZAZ (Zucker, Abrahams, Zucker) a začiatok najlepšej komediálnej série. Filmu predchádzal seriál Police Squad! z ktorého sa veľa scén zobralo a spracovalo znovu (musím však uznať, že vtipnejšie a razantnejšie). Vedľa situačného humoru často hrubšieho zrna využívajú tvorcovia predovšetkým rozličné dvojzmysli a doslovnosti. Když se neotevře padák, to je chlapská smrt. Když tě převálcuje kombajn... Když ti nějakej Laponec ukousne koule. Leslie Nielsen ako poručík Drebin je fenomenálny. Podobne ako jeho pravdepodobný vzor, Peter Sellers ako inšpektor Clouseau, kladie Nielsen dôraz na kontrast medzi svojím vážnym zovňajškom a drastickou situačnou a slovnou komickosťou svojej postavy. Jeho mimika je neskutočná a veľmi vtipná. A všetky orgazmy som predstieral!!! Milujem to. 90%(9.4.2009)