Riziko

Boiler Room

Riziko

Thriller / Drama / Krimi

USA, 2000, 118 min

Vzhledem k tomu, že se pohybuji na kapitálových trzích, tak je mi film svým příběhem blízký. Ale děj stylizovaný do klišé včetně románku. Vyloženě špatné herecké výkony a špatný děj. Poselství filmu se v tom dost ztratilo. Dávám 3 hvezdičky za to, že se musím usmívat, protože makléřství je mi blízko.(30.8.2012)

• Eldrick

Náborový video OVB Allfinanz a jim podobným čůrákům.(27.9.2008)

Filmy s takovou to tématikou mám rád. Mohli jsme zde nahlédnout do zákulisí makléřské firmy. Do jejich nekalích praktik atd. Režisér Ben Younger to celé dost šikovně podal, a tak se člověk nenudil. A co se týče herců, tak ti byli ve svých rolích poměrně přesvědčivý.(2.4.2005)

Snaha o velikost tu je, zpracování také není na škodu, ovšem celý snímek vyznívá až příliš na prázdno. Za bankovnickou hantýrkou a naleštěným obalem s několika známými tvářemi se skrývá bohužel jen lehoulince nadprůměrný snímek z tržního prostředí, který neskrývá svůj obdiv klasice žánru Wall Street. Bohužel i přes veškerou snahu nedosahuje právě tomuto snímku ani po kolena.(16.6.2012)

Wall Street pro puberťáky. Zatímco v Glen Gerry Ross vytahuje Alec Baldwin mosazné koule, zde si Ben Afflack pleská své schlíplé koule o stůl. Zatímco Gorden Gekko nás zavádí do dokonale autentického světa akcií, zde budete za rytmu rapových pecek poslouchat masírování ega o tom, kdo má lepší káru. Boiler Room zobrazuje život v makléřské firmě v cool pojetí a s kapkou naivity.Na druhou stranu podává skvělý scénář, perfektně herecké výkony a rychlý spád. Líbilo se mi zaměření na hlavní postavu, zobrazení vztahu otce a syna, nebo detailní vyobrazení prodejce a kupujícího. Boiler Room je business film, který vás dost možná zaujme i v případě, že neholdujete kariéristickým filmům o dolování milionů.(17.4.2014)

• - Jim Young (Ben Affleck) nosí hodinky značky TAG Heuer Monaco a Chris Varick (Vin Diesel) nosí hodinky značky TAG Heuer Aquaracer. (dyfur)

• - Slovo "fuck" ve filmu zazní 153krát což je 1,29krát za 1 minutu. (Dixxx)

• - Film, na který se Giovanni Ribisi, Vin Diesel, Ben Affleck a Nicky Katt dívají, je Wall Street z roku 1987. (S.i.d.)