Riziko

Riziko

Thriller / Drama / Krimi

USA, 2000, 118 min

• rikitiki

Standardní pohled na podvodné machinace. Snímek nenabízí nic navíc a pokud se o to pokouší, tak je to jenom k horšímu. Třeba motiv rozporuplného vztahu mezi otcem a synem končí samozřejmě klišovitým usmířením. Konec je useknutý. /1. 7. 12./(1.7.2012)

• Eldrick

Náborový video OVB Allfinanz a jim podobným čůrákům.(27.9.2008)

Slušný žánrový kousek z prostředí bezohledných amerických yuppíků, kteří se coby burzovní makléři s ostrými lokty snaží oškubat důvěřivé kavky ze střední třídy. Giovanni Ribisi má k podobným týpkům svým vzhledem a mimikou blízko, zkrátka a dobře, podobně jako náš Miloš Kopecký nebo Josef Vinklář, si ty padouchy vyloženě užívá a nelze se divit, že byl obsazený i do role šéfa mocné těžební společnosti ve velkofilmu Avatar, kde je doslova ztělesněním chamtivosti a bezskrupulóznosti. Hlavním a jediným motivem pro tuhle ambiciózní sebranku jsou peníze a prožitky. Tam, kde takové Americké psycho selhává, tam se Riziko pohybuje na pevné půdě a přináší solidní kriminálku se zajímavými padouchy, silným příběhem a poučným a efektním rozuzlením. Celkový dojem: 75 %.(30.5.2011)

Film se sice tvari jako velmi realisticke ztvarneni praktik jedne maklerske kancelare, ale me je tento svet tak vzdaleny, ze jsem se pri filmu maximalne obcas pousmal.(2.8.2002)

Zajímavé nahlédnutí do prostředí, kterému i nadále absolutně nerozumím. Docela dobrý scénář, slušní herci a hudba, která podle mě ke zbytku moc nepasuje.(29.8.2004)