Riziko

Boiler Room

Riziko

Thriller / Drama / Krimi

USA, 2000, 118 min

Nerozumiem, čo tomuto filmu toľkí vyčítajú a majú chuť si v komentári "kopnúť". Dôveryhodnosť? Znalosť tématiky? Načo, preboha?! Koľkí z vás milujú vojnové filmy a vojnu nikdy nezažili? Je to predsa film! Pohyblivé obrázky, ktoré majú hlavne pobaviť. Riziko baví výborne a to je dôležité. Je napínavý, herecké výkony sú prirodzené i kvalitné, prostredie správne surové. Záver je myslím takisto slušný a na sile mu ešte pridávajú vedľajšie zápletky, ktoré zostanú otvorené. Každá scéna, ktorú kritici nazývajú "hluchou", pomáha preniknúť do života a pohnútok hlavného hrdinu Setha. Keby tam tie scény neboli, vyčítali by sa filmu pre zmenu ploché postavy a plytký scenár. Ja som sa nenudila ani chvíľu a Boiler Room sa po Wall Street stane mojím druhým obľúbeným filmom o makléroch.(9.12.2006)

Prachy, prachy, prachy a zase prachy.Okolo tohoto sa točí celý film.A nieje to vôbec zlé.Dej hovorí o kravaťákoch, ktorý pretelefonujú majland, ale zároveň získajú ešte viac a môžu si dovoliť ešte krajšie sako či inú farbu kravaty, za volantom krásneho Ferrari.Hlavnou postavou je mladý Giovanni Ribisi, ktorého každý pozná z filmov 60 sekúnd alebo zachráňte vojaka Ryana, v ktorom si zahral aj jeho kolega Vin Diesel.Pokiaľ si idete film pozrieť len kvôli Dieselovi, tak ako aj ja, tak vám poviem, že Diesel tu hraje druhú husle a polku filmu.Ale pozrite sa na to, celkom sa to oplatí.Dej je fakt zaujímavý a hlavná postava je podaná tak, aby vás dostala do centra diania, v ktorom dej sa posúva stále dopredu a nijak rozbeh filmu nebrzdí.Herecké obsadenie je veľmi známe a dobré (Ribisi, Diesel, Caan, Affleck), scenár tiež nieje najhorší, jediné čo mi vo filme chýbalo bola trošku väčšia vážnosť, aby bol s toho ten Thriller. 85% - 4*(2.5.2011)

I když se ve světě finančních transakcí nevyznám a 90% odbornejch várazů sem ani za mák nerozuměl, hodně dobře sem se bavil.(21.9.2002)

Gordon Gekko je len jeden! Práve scéna imitácie tohto brokerského "guru" je tou najlepšou v celom filme... Hoci je celý príbeh naivnučký až hrôza, dobre sa na to pozerá. Jednohubka!(10.10.2013)

Snaha o velikost tu je, zpracování také není na škodu, ovšem celý snímek vyznívá až příliš na prázdno. Za bankovnickou hantýrkou a naleštěným obalem s několika známými tvářemi se skrývá bohužel jen lehoulince nadprůměrný snímek z tržního prostředí, který neskrývá svůj obdiv klasice žánru Wall Street. Bohužel i přes veškerou snahu nedosahuje právě tomuto snímku ani po kolena.(16.6.2012)