Je pravda, že některé pasáže působí hodně parodicky, třeba chvaty Zory Jandové při zatkání Rudolfa Jelínka. Tvůrci se nedokázali vyvarovat některých zbytečných chyb- například záběry zatknutých feťáků, které vesměs všechny vylíčili jako pankáče, si měli raději odpustit. Nejsem odborník na drogovou problematiku osmdesátých let, ale nepřipadá mi, že by film tak příliš přestřelil. Zajímavé je, že některé kolegy tady na csfd tolik podráždily houkající policejní auta- Lady. Vždyť se jedná o film z roku 1985, to u nás ještě opravdu Venda s Bohoušem nejezdili v Octavii či Passatu. Dané téma šlo jistě zpracovat kvalitněji a hlavně citlivěji, líp vymyslet pointu a nenechat Vinkláře být tak čestným a morálním. Ale.... neubráním se srovnání s některými dnešními rádoby akčními trháky- namátkou mě napadlo třeba Zastav a nepřežiješ. Proti takové přisprostlé slátanině jsou totiž Mravenci filmem na úrovni. U mě fakt dobrý.(8.11.2007)

• raptorrr

normalizační parafráze na bondovky. Jiří Zahajský hraje svou postavu stejně jako inspektora Trachtu :-)(25.11.2003)

• dobytek

Tohle byl jeden z nejlegračnějších filmů, co jsem v životě viděl. Některý věci opravdu stojej za zmínku. 1) naprosto úžasná diskotéka s ještě úžasnější zvukovou kulisou 2) herec předvádějící absťák (jestli si to dobře pamatuju, tak to byl Michal Pešek), což vypadalo, že chvílema trpí průjmem a chvílema zase zácpou 3) automobilová honička odehrávající se v takový závratný rychlosti, že mohli jít klidně pěšky a vyšlo by to nastejno 4) dvojrole Jana Kanyzy - On hrál totiž jednak zločince a navíc ještě policistu, kterej čirou náhodou vypadal naprosto přesně jako ten zločinec. No prostě bomba!!!(20.9.2006)

Tohle se nemělo stát!(17.4.2011)

• Fallen_One

Je to tak akorát na tu jednu, možná tomu trochu přidávám. Rudolf Jelínek jako Barták to jakž takž zachraňuje, i když teda nevyváží celková extempora celého filmu - mnohé akční scény jsou směšné že nad nimi neřeknete ani popel a že drogoví uživatelé jsou většinou punkáči...no budiž, ale celkově to teda je značně nepovedená záležitost...(2.5.2010)