Třeba mě mějte zase za divnýho, ale tahle naivní socialistická kriminálka je prostě boží. Vinklář je tvrdý potírač drog který sdílí názor, že kdo kšeftuje z drogama ten žádný svědomí nemá! Ve svý roli je celkem ikonickej. Jinak je to samozřejmě vylízaný až na půdu, ale kouzlo nechtěného tu prostě funguje. Jelínek jako zabiják je rovněž neodolatelnej a scéna drogovýho kšeftu a předávky je prostě cool. čau, čau, alles okej? alles ok! No prostě řežba co vám budu povídat. Jdu se zavlnit v socialistickým disco rytmu.75%(21.5.2014)

• Gavin87

Tenhle Trainspotting po československu socialisticku snad ani sám Brynych nemohl myslet vážně. Jako parodie by to vydalo na 5 hvězd, ale obávám se, že to scénárista myslel vážně. Nulové herecké výkony, nudnost a trapnost nade vše. Jak několikrát řekl Josef Vinklář v tomto filmu, To se nemělo stát....(7.7.2010)

• codeas

Tento film má všechny věci, které musí obsahovat dobrý sníme :) Hodný policista, zlý překupnící, dramatičnost, zabití najemného vraha-ten utíka před cca 50 policisty a pak ho "dostane" hlavní šéf policie, zpomalený záběr jak pada dolů.....V době kdy v naší zemi nic podobného k vidění nebylo, možná pěkný filim, ale nyní už nikoliv.(28.12.2004)

Slušná kriminálka. Některé herecké výkony na dobré úrovni. Poslední třetina filmu dosti podprůměrná. (Sobota 31.07.2010)(31.7.2010)

• Adam Bernau

Ještě dnes by to byla výborná zábava (např. dobová diskotéka), nebýt toho, že v Mravencích dokonale absentuje jakákoli dějová logika, sled jednotlivých událostí je až neuvěřitelně nemožný. Dokonce ani není možná vzájemná kompatibilita mezi některými důležitými prvky celého příběhu. Podivnost, že Moučka kumpánovi Železnému poprvé samozřejmě tyká, ale podruhé mu vyká, je jen takovou třešničkou na dortu. Nikdo se také nepozastavuje nad tím, že extratřída mezi nájemnými vrahy má svou oběť omráčenou v plné vaně a přesto mu ten chudák přežije. Centrála ví, že policie ví o Krausové, přesto ji nechá bez varování bydlet v tomtéž hotelu. Atd., atd. seznam dějových nehorázností by nebral konce. Psycho v podobě dvojitého Kanyzy by tedy nemělo nikoho vzrušovat. Hvězdičku dávám proto, že, jak pamnětníci vědí, jakýkoli film s hvězdičkou bylo nutno vidět. A tento drsný thriller byl pro nás, Husákovy děti, na jednom z předních míst na seznamu.(6.8.2011)

• Jan Kanyza