• paascha
  ***

  Na svou dobu slušná kriminálka, i když dnes už působí víc komicky, než napínavě. Jediné, co opravdu zaujme, je tehdy ještě krásná a duševně nenarušená Zora Jandová, která se pár let nato zbláznila do taiči a dnes je úplně mimo:-)) Vtipná byla i trojice smažek Brodský, Pešek, Boudová, která tesknila po vkladní knížce:-))) To už by se dneska nestalo(2.5.2010)

 • Gavin87
  odpad!

  Tenhle Trainspotting po československu socialisticku snad ani sám Brynych nemohl myslet vážně. Jako parodie by to vydalo na 5 hvězd, ale obávám se, že to scénárista myslel vážně. Nulové herecké výkony, nudnost a trapnost nade vše. Jak několikrát řekl Josef Vinklář v tomto filmu, To se nemělo stát....(7.7.2010)

 • dyfur
  *

  ....jediným kladom tohoto filmu je ,že sa nemení -trápny bol vtedy a takým i ostal.Tie scény s nadrogovanými.....keby to nebola tak vážna téma ,tak je to na smiech....(28.4.2015)

 • kingik
  ***

  Bolševik oslaboval a filmový tvůrci toho v polovině osmdesátých let využívali k odvážněji natočeným krimi v západním stylu. Nepříliš protěžovaný Zbyněk Brynych byl jedním z nich. Zvolil provokativní téma pašování a překupnictví drog ze kterého se jistě soudruhům ježily chlupy a zaprovokoval ještě o stupínek výš, když film protkal řadou akčních scén, které sice vypadají bez rozdílu nevyzrále a neumětelsky, ale do té doby nikdo nepřišel s takovým akčním nášupem. Aby toho nebylo málo, přimíchal obraz mladistvých narkomanů, což bylo rovněž ve filmech socialistické éry něco maximálně nepřípustného a tedy i málo vídaného. Spojení sil režiséra Brynycha se scénáristem Vojtěchem Měštanem však vneslo do příběhu nerealistický a zkreslený pohled, který v mnoha scénách dosáhl šílené absurdity. Je to škoda, protože s hereckým obsazením na tom byl film velmi dobře. S charismatickým Josefem Vinklářem není žádný film hned ztracen a s dalšími jeho souputníky existuje naděje, že film má něco do sebe. Garda předních českých kaskadérů se tady nebývale vyřádila. Je to i jejich zásluha, že film není rozbředlá šlichta, ale ani o příliš pochoutkovou záležitost se rozhodně nejedná. Nebylo v technických možnostech imitovat západní vzory a jak už je zmíněno výše, je nutné přistupovat k ději i k akci se značkou dávkou tolerance. V opačném případě není nouze na trapné pokoukání, které však svým sympatickým přístupem změnit něco zásadního na socialismem nasáknuté české filmografii, má určitě na tu dobu své novátorské plusy a současně i řemeslné mínusy. Mé hodnocení: 60%(20.7.2014)

 • Adam Bernau
  *

  Ještě dnes by to byla výborná zábava (např. dobová diskotéka), nebýt toho, že v Mravencích dokonale absentuje jakákoli dějová logika, sled jednotlivých událostí je až neuvěřitelně nemožný. Dokonce ani není možná vzájemná kompatibilita mezi některými důležitými prvky celého příběhu. Podivnost, že Moučka kumpánovi Železnému poprvé samozřejmě tyká, ale podruhé mu vyká, je jen takovou třešničkou na dortu. Nikdo se také nepozastavuje nad tím, že extratřída mezi nájemnými vrahy má svou oběť omráčenou v plné vaně a přesto mu ten chudák přežije. Centrála ví, že policie ví o Krausové, přesto ji nechá bez varování bydlet v tomtéž hotelu. Atd., atd. seznam dějových nehorázností by nebral konce. Psycho v podobě dvojitého Kanyzy by tedy nemělo nikoho vzrušovat. Hvězdičku dávám proto, že, jak pamnětníci vědí, jakýkoli film s hvězdičkou bylo nutno vidět. A tento drsný thriller byl pro nás, Husákovy děti, na jednom z předních míst na seznamu.(6.8.2011)

 • - V roli punkáčů-feťáků se objevili Petr Hošek z punkové skupiny Plexis a Jan Peterka z Mrtvých miminek. Za natáčení dostali 100 korun. (HONXX)

 • - Jan Kanyza ve filmu ztrárnil dvojroli, příslušníka VB a člena drogové skupiny. (M.B)

 • - Filmovalo se v Karlových Varech. (M.B)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace