• rt12

Už ten debilní název mě mel varovat. Přehlídka trapností, ztráta času a nervů.(31.5.2014)

• mchnk

Nechtěná tragikomedie v čele se 100%ním nehercem M.Brodským. Jeho výkon je na hranici nezájmu a sabotérství celého filmu. Za Pepu Vinkláře dávám hvězdičku navíc, protože "člověk, kterej kšeftuje z drogama nemá žádný svědomí!!" Na svojí dobu je to určitě varování a drsně zpracovaná sonda do světa feťáků 80tých let. Dneska je to skutečně úsměvný, i když praktiky ze světa drogového obchodu zůstaly stejné dodnes.(8.1.2012)

• codeas

Tento film má všechny věci, které musí obsahovat dobrý sníme :) Hodný policista, zlý překupnící, dramatičnost, zabití najemného vraha-ten utíka před cca 50 policisty a pak ho "dostane" hlavní šéf policie, zpomalený záběr jak pada dolů.....V době kdy v naší zemi nic podobného k vidění nebylo, možná pěkný filim, ale nyní už nikoliv.(28.12.2004)

Je pravda, že některé pasáže působí hodně parodicky, třeba chvaty Zory Jandové při zatkání Rudolfa Jelínka. Tvůrci se nedokázali vyvarovat některých zbytečných chyb- například záběry zatknutých feťáků, které vesměs všechny vylíčili jako pankáče, si měli raději odpustit. Nejsem odborník na drogovou problematiku osmdesátých let, ale nepřipadá mi, že by film tak příliš přestřelil. Zajímavé je, že některé kolegy tady na csfd tolik podráždily houkající policejní auta- Lady. Vždyť se jedná o film z roku 1985, to u nás ještě opravdu Venda s Bohoušem nejezdili v Octavii či Passatu. Dané téma šlo jistě zpracovat kvalitněji a hlavně citlivěji, líp vymyslet pointu a nenechat Vinkláře být tak čestným a morálním. Ale.... neubráním se srovnání s některými dnešními rádoby akčními trháky- namátkou mě napadlo třeba Zastav a nepřežiješ. Proti takové přisprostlé slátanině jsou totiž Mravenci filmem na úrovni. U mě fakt dobrý.(8.11.2007)

České krimi, to já můžu, i když to není to pravé ořechové.(30.12.2009)

• Jan Kanyza

• - Poté, co nájemný vrah Barták (Jelínek) omráčí Masseura (R. Hrušinsky ml.) odnese ho do vany. Lze si všimnout, že ruka, která napouští vodu, nemá rukavice. V dalšim záběru ma Barták rukavice na sobě. (Beo.wulf)

• - Jan Kanyza ve filmu ztrárnil dvojroli, příslušníka VB a člena drogové skupiny. (M.B)

• - Filmovalo se v Karlových Varech. (M.B)