Daredevil: Obhajca nevinných

Akční / Dobrodružný / Thriller / Drama

USA, 2003, 103 min (Director's cut: 133 min)

Nevím co říct, mě se to totiž opravdu líbilo. Byla tam ta chytlavá komiksová atmosféra a SUPEREXCELENTNÍ Colin Farrell. Sice asi není úplně v pořádku, když fandíte zlýmu, ale tady to jinak nešlo.(5.2.2005)

Dětsky naivní, ale dětem rozhodně nedoporučovaná další comicsovka. To přesně je Daredevil, jen další comicsovka, i přes to obsazení, v průměru dost slušnou vizuální stránku a (když jsme na té scéně comicsů) takřka legendární jméno Graema Revella. Nutno říci, že v případě Daredevila nění moc z čeho vyjít, osobně ho vnímám jen jako (opět) tuctového přisírku ve světě skutečně velkých a zajímavých postav/hrdinů a ani Elektra na tom není o nic líp. Ale Jennifer je zkrátka Jennifer;) Za ni, za efektní ztvárnění vidění Bena Afflecka (jehož postava by si co do pojetí spravedlnosti mohla rozumět s mladým Batmanem, ale bohužel mu nesahá ani po kotníky) a za libového ultrazáporáka Colina Farrella dávám tři hvězdy, ale je to padesát procent a víc ani ránu. Jen doufám, že režisér Johnson stihnul vyzrát a Ghost Ridera, který má mnohem víc co nabídnout, nezvrzá jako tohle.(29.1.2007)

• DaViD´82

Takové vcítění do pocitů hlavního hrdiny jsem u filmu dlouho nezažil. Neskutečně jsem Mattovi záviděl tu jeho slepotu - on totiž aspoň nevidí takovéhle kraviny. Na druhou stranu bych nechtěl být obdařen tím jeho zbystřeným sluchem, jelikož to by mi pak ze soundtracku vypadlého přímo z hitparády Eso asi už regulérně přeskočilo. Tenhle ďábel měl raději v pekle shnít a Johnson rovnou s ním. A Jennifer Garner by mohli vzít sebou, ostatně jako celé obsazení. Snad jen Farrella by mohli zanechat na povrchu zemském. Každopádně trestuhodné zazdění jednoho z mála zajímavých superhrdinů, který když se pojme vážně, temně a v psychologickém noir stylu (zdravím Bendise!), tak se zcela obejde i bez svého akčního superhrdinského alter ega.(27.3.2008)

• Gilmour93

Ben Affleck v sadomaso nachovém oblečku? Nechtěně legrační bitka právníka se slepeckou holí a vnadné Jennifer na dětském hřišti mezi houpačkami? Až na stylové intro irského střelce Bullseye za doprovodu House of Pain ani jedna zapamatování hodná scéna. Dost málo na potenciál komiksového Daredevila a tak příště raději přelouskám od začátku do konce velšsko - svahilský slovník v rozšířeném vydání. A v Braillovu písmu..(29.9.2009)

Kdyby platilo pravidlo, že čím lepší záporák, tím lepší film, byl by Daredevil nejlepší comicsárnou. Ale ani právě Colin Farrell, který si Bullseye vychutnává do posledního kousku, nemůže nepříliš výraznou akci zachránit. Na druhou stranu ani nemůžu říct, že bych se nudil, přestože mě k tomu Affleck chtěl dohnat. Odsuzovači Benova herectví mi sice vždy byli k smíchu, ale tady je bohužel jako slepý hrdina skutečně tragický. V kombinaci s až nečekaně přeromantizovanou ústřední linkou a absencí daredevilovsky typické špinavosti, šlo tentokrát o šlápnutí vedle a v kombinaci s Elektřiným spin-offem o dokonale slepou uličku.(13.5.2006)

• - Počas celého natáčania Daredevila točila Jennifer Garner súbežne aj megaúspešný seriál Alias (2001). Herečka natáčala 7 dní v týždni. Päť dní v Los Angeles seriál Alias a potom sa presúvala na víkendy do New Yorku, aby natáčala svoje scény do Daredevila. (martin1m2)

• - Do role Daredevila byli zvažováni Matt Damon, Edward Norton a Guy Pearce. (Karlos80)

• - Autor komiksové předlohy Stan Lee se ve filmu objeví jako nepozorný chodec zabraný do čtení novin, kterého Daredevil zachrání před srážkou s autem. (daEmoNickY)