Daredevil: Obhajca nevinných

Akční / Dobrodružný / Thriller / Drama

USA, 2003, 103 min (Director's cut: 133 min)

Relatívne zábavná ftákovina so super heftami, v dramatických momentoch ale nechcene smiešna. Skvelý Farrell, nudný Affleck a maximalne nevhodný Duncan. A akcia je tiež skôr rutinná. Celkovo priemerný komixák, pri ktorom som ako pri vôbec prvom chcel, aby záporák nakopal prdel hlavnému hrdinovi. A to myslím nebol režisérov zámer.(19.2.2003)

DAREDEVIL je jeden z těch zapadlejších komiksů, ale jeho filmová adaptace rozhodně není marná. Atmosféra proslulé Hell´s Kitchen je ucházející, slepý Ben Affleck má sice děsný účes, ale v kostýmu to jde už o poznání líp, Jennifer Garner je parádní buchta a Colin Farrell je v roli Bulseye dokonalý. Irské hovado co exuje pivo a šipkami se strefu do středu terče. Je to snad první Farrellova role, do které dal i něco ze sebe? (Mimochodem i visuální zpracování stojí za to. Kolik to vlastně vydělalo? Bude pokračování ...?)(8.1.2007)

hm, tak hodnocení vůbec nelhalo a když tento film porovnám třeba s parádním Iron Manem, je to obří propastný rozdíl. Těžko říct, čí je to chyba, jestli Johnsonova nebo špatné zvolení předlohy nebo špatně napsaný scénář.. Ale chyb je tam fakt plno. Tak hlavně, u takového Batman Begins by se dalo hodně učit, jak má takový origin vypadat. Tady sice úvod filmu z dětství působí jako origin, ale když děj náhle skočí do akce, je vidět, že tam chybí nějaký ten opravdový, nějaká ta scéna, která by to rozhodnutí opravdu potvrdila. Anebo alespon první mise jako Daredevila. Dále, sice je akce opravdu originální a v co největší míře se snaží divákovi představit hrdinovo vnímání, ale když je to za cenu přehlednosti a zajimavosti, raději bych to udělal více normálně - mně osobně hodně vadila zvuková stránka, kdy se moje uši stále musely přizpůsobovat na různé frekvence. Co se samotných postav a hereckých výkonů týče, Ben Affleck dělá, co dělá, ale Daredevil si možná zasloužil trošku jiný přístup, a další postavy jsou bud až zbytečné (románek s Elektrou jeden z nejhůře provedených románků vůbec - ještě že je Garner fakt koukatelná, na druhou stranu ocenuji ten závěr, který se aspon v něčem lišil od jiných), anebo ne příliš dobře zahrané. Proto nejlepší postava filmu je nakonec šílený Bullseye Farrellův. Farrell sice podává výkon sobě hodně podobný a ty znalejší ničím nepřekvapí, ale jeho projev dokáže vždy okouzlit a tady má k dispozici fakt dobrou postavu. Škoda, že není zase využitá tak, jak mohla. Příběh, jak jsem už napsal, jenom průměr a šlo z toho všeho vytěžit mnohem víc. Proto hodnocení zakotvilo na průměru, a pevně doufám, že jestli někdy bude nějaký další Daredevil, raději ho udělají nanovo.(12.5.2012)

„Kto nepozná strach, nepozná ani nádej." DAREDEVIL je, podobne ako HULK, rozporuplný komiks zo stajne Marvel. Išiel som naňho do kina a bol som úprimne nadšený z pochmúrnej atmosféry newyorskej pekelnej štvrte zvanej Hill´s Kitchen (viď. Levinsonovi SPÁČI), nad ktorou uprostred daždivej noci letí kamera a hrá jej do rytmu husiu kožu na tele vzbudzujúca ženská balada o smrti a láske (v tomto smere, hoci sa podľa niektorých budem rúhať, ma DAREDEVIL oslovil viac, ako Proyasova VRANA). Ben Affleck v titulnej úlohe vôbec neprekáža, Jennifer Garnerová je solídna (trénovala v seriáli "Alias"), plešatý Colin „trefa" Farrella jeho strieľajúce arašidy zábavný a Michael Clarke Duncan, hoci Kingpin zmenil v jeho podaní farbu pleti, dokonca výborný („Zavri dvere a choď domov, vyriešim si to sám, vyrastal som v Bronxe."). Plus potešia kvalitne obsadené podporné roličky (Favreau, Pantoliano, Orser, Stan Lee, Kevin Smith). Kino Považan 2003(12.12.2004)

• hellstruck

Ježiši, spojení Garner a Affleck považuji já osobně za nejsmrtelnější hereckou kombinaci-a to rozhodně NE v dobrém smyslu. Tak nějak nevím, jestli to je parodie, nebo to tvůrci mysleli vážně..? Tak tedy, hudba dělá skutečně hodně a např.Evanescence se sem vůbec nehodila, Afflecka jako Daredevila bych si nejraději vymazala (přesně tak jako to říkali kluci v TBBT) a především Farrell (Bullsey?hahaha) zklamal na plné čáře.Doteď jsem myslela,že umí hrát, ale tady vedl strašně strojené monology,přehrával a zkrátka na něm bylo vidět,že to jen hraje.Možná je to jen špatně napsaná postava,ale role mu fakt nesedla.Elektra je tedy mnohem lepší,než tenhle Odpad! Fuj,fuj a ještě jednou fuj.Primitivní ohodnocení,ale celý film to báječně vystihuje:-)(20.1.2012)

• - Počas celého natáčania Daredevila točila Jennifer Garner súbežne aj megaúspešný seriál Alias (2001). Herečka natáčala 7 dní v týždni. Päť dní v Los Angeles seriál Alias a potom sa presúvala na víkendy do New Yorku, aby natáčala svoje scény do Daredevila. (martin1m2)

• - Twentieth Century Fox a Columbia Pictures začali pracovať na filme už v roku 1997, pričom o práva pôvodne súperili aj s Disneyho štúdiom. V roku 2000 ich však získala nezávislá spoločnosť New Regency, ktorej snímky distribuuje práve Fox. (Greenpeacak)

• - Jeho komiksový příběh se začal psát již v roce 1964. (109)