Daredevil: Obhajca nevinných

Akční / Dobrodružný / Thriller / Drama

USA, 2003, 103 min (Director's cut: 133 min)

• DaViD´82

Takové vcítění do pocitů hlavního hrdiny jsem u filmu dlouho nezažil. Neskutečně jsem Mattovi záviděl tu jeho slepotu - on totiž aspoň nevidí takovéhle kraviny. Na druhou stranu bych nechtěl být obdařen tím jeho zbystřeným sluchem, jelikož to by mi pak ze soundtracku vypadlého přímo z hitparády Eso asi už regulérně přeskočilo. Tenhle ďábel měl raději v pekle shnít a Johnson rovnou s ním. A Jennifer Garner by mohli vzít sebou, ostatně jako celé obsazení. Snad jen Farrella by mohli zanechat na povrchu zemském. Každopádně trestuhodné zazdění jednoho z mála zajímavých superhrdinů, který když se pojme vážně, temně a v psychologickém noir stylu (zdravím Bendise!), tak se zcela obejde i bez svého akčního superhrdinského alter ega.(27.3.2008)

Soundtrack Graeme Revell: 1. Won't Back Down - Fuel [3:22] ,2. For You - The Calling [3:42] ,3. Bleed For Me - Saliva [3:59] ,4. Hang On - Seether [3:10] ,5. Learn The Hard Way - Nickelback [2:54] ,6. The Man Without Fear - Drowning Pool/Rob Zombie [3:20] ,7. Right Now - Nappy Roots/Marcos Curiel [4:33] ,8. Evening Rain - Moby [3:53] ,9. Bring Me To Life - Evanescence [3:56] ,10. Until You're Reformed - Chevelle [4:00] ,11. Right Before Your Eyes - Hoobastank [3:31] ,12. Fade Out/In - Paloalto [3:37] ,13. Caught In The Rain - Revis [3:31] ,14. High Wire Escape Artist - Boy Sets Fire [3:47] ,15. Raise Your Rifles - Autopilot Off [2:37] ,16. Daredevil Theme - Graeme Revell/Mike Einziger [3:32] ,17. My Immortal - Evanescence [4:23] ,18. Sad Exchange - Finger Eleven [3:32] ,19. Simple Lies - Endo [4:07] ,20. Let Go - 12 Stones [4:32],(9.6.2011)

• Renton

Scénář: Mark Steven Johnson .. Netuším, jak vypadá malovaná verze slepého ochránce (práv), ale hraná verze je příšerná. Muže za to samozřejmě nikdo menší než břídil Mark Steven Johnson - (půl)tuctový režisér a otřesný scenárista. Schematické seznámení s postavou, rutinní love story a průměrné herecké výkony.(5.10.2008)

Jeden zo zaujímavých prípadov, keď film má z remeselného a dejového hľadiska úplne všetko, ale predsa máte pocit, že mu k jedinečnosti niečo chýba. Z pôvodných troch však zdvýham na štyri - za nejaké divné čaro, ktoré ma ťahalo tento kus vidieť aj viac krát. Žeby doposial neznáma Jennyfer Garner? ;-)(30.5.2010)

Zajímavost: Ve filmu se mihne režisér a scénárista Kevin Smith (Clerks), který je mimo jiné comicsovým scénáristou, a který jednu dobu psal právě příběhy Daredevila. Objeví se přesně po jedné hodině a pěti minutách. ___ Poměrně schematický a ne moc nápaditý popcorn film, který ale pořád ještě není tak špatný, považuji ho ve své kategorii - adaptací comicsů - za nadprůměr. Začátek, popisující zrod Daredevila byl dost dlouhý, zasloužil by podstatně zkrátit. Celkově to je jednoznačně film především pro teenagery, ale jako oddechovka snesitelné pro všechny. Jedinej, zato podstatnej problém je v nedostatku napětí - Kingpin žádnej protivník není, Elektra taky ne, Bullseye se snaží, a jako komiksová postava působí výborně, ale potřebnou dávku napětí také nepřináší... Myslím, že zdejší hodnocení (52%) je na tento snímek ale málo. Hodně jsem se bavil u českého dabingu, ten je fakt vtipnej, jo a Michael Clarke Duncan mi coby Kingpin vůbec nevadil, stejně jako ostatní role..Colin Farrell i Ben Affleck - všichni v pohodě. Daredevilův kostým byl myslím hodně povedený.(18.11.2004)