Daredevil: Obhajca nevinných

Akční / Dobrodružný / Thriller / Drama

USA, 2003, 103 min (Director's cut: 133 min)

Soundtrack Graeme Revell: 1. Won't Back Down - Fuel [3:22] ,2. For You - The Calling [3:42] ,3. Bleed For Me - Saliva [3:59] ,4. Hang On - Seether [3:10] ,5. Learn The Hard Way - Nickelback [2:54] ,6. The Man Without Fear - Drowning Pool/Rob Zombie [3:20] ,7. Right Now - Nappy Roots/Marcos Curiel [4:33] ,8. Evening Rain - Moby [3:53] ,9. Bring Me To Life - Evanescence [3:56] ,10. Until You're Reformed - Chevelle [4:00] ,11. Right Before Your Eyes - Hoobastank [3:31] ,12. Fade Out/In - Paloalto [3:37] ,13. Caught In The Rain - Revis [3:31] ,14. High Wire Escape Artist - Boy Sets Fire [3:47] ,15. Raise Your Rifles - Autopilot Off [2:37] ,16. Daredevil Theme - Graeme Revell/Mike Einziger [3:32] ,17. My Immortal - Evanescence [4:23] ,18. Sad Exchange - Finger Eleven [3:32] ,19. Simple Lies - Endo [4:07] ,20. Let Go - 12 Stones [4:32],(9.6.2011)

Příjemný, svěží comics, jenž sice zdaleka nedosahuje kvalit takových X-menů, ovšem zcela s přehledem poráží Spidermana. Jen dvě výtky - vyměnit Afflecka a ani Duncan v roli záporáka nepřesvědčil.(14.5.2003)

Jeden zo zaujímavých prípadov, keď film má z remeselného a dejového hľadiska úplne všetko, ale predsa máte pocit, že mu k jedinečnosti niečo chýba. Z pôvodných troch však zdvýham na štyri - za nejaké divné čaro, ktoré ma ťahalo tento kus vidieť aj viac krát. Žeby doposial neznáma Jennyfer Garner? ;-)(30.5.2010)

Daredevil bezezbytku splnil moje očekávání, že to nebude nic jinýho než slabá a nevýrazná komiksová adaptace. Přece jenom slepej superhrdina, kterej je mixem mezi spidermanem, supermanem a batmanem nebylo úplně nejšťastnější řešení a když se ještě k němu přidá kung fu Jennifer Garner, tak je konec s nadějemi, že by se z toho mohlo vyklubat něco lepšího. Ale zase na druhou stranu některý souboje byly slušný a Colin Farrell byl prostě dokonalej a scény s nim nemaj chybu, jenže konec to zase pěkně zkazí, ale 3 hvězdičky taky pěkný(8.3.2006)

První půlku jsem si liboval, jak je to svižně a s nadhledem natočené. Potom mně to ale přestalo bavit a ani skvělý Farrell to nezachránil. Bojové scény měly šmrnc, Daredevilův způsob vnímání byl dobře podán, ale to ostatní za moc nestálo. Chtělo to více akce, méně pózy a patosu. Bullsey měl moc málo prostoru a Affleck se na role supermanů nehodí, ačkoliv zas takový průser to v jeho případě nebyl.(15.6.2003)