Daredevil: Obhajca nevinných

Akční / Dobrodružný / Thriller / Drama

USA, 2003, 103 min (Director's cut: 133 min)

Daredevil bezezbytku splnil moje očekávání, že to nebude nic jinýho než slabá a nevýrazná komiksová adaptace. Přece jenom slepej superhrdina, kterej je mixem mezi spidermanem, supermanem a batmanem nebylo úplně nejšťastnější řešení a když se ještě k němu přidá kung fu Jennifer Garner, tak je konec s nadějemi, že by se z toho mohlo vyklubat něco lepšího. Ale zase na druhou stranu některý souboje byly slušný a Colin Farrell byl prostě dokonalej a scény s nim nemaj chybu, jenže konec to zase pěkně zkazí, ale 3 hvězdičky taky pěkný(8.3.2006)

hm, tak hodnocení vůbec nelhalo a když tento film porovnám třeba s parádním Iron Manem, je to obří propastný rozdíl. Těžko říct, čí je to chyba, jestli Johnsonova nebo špatné zvolení předlohy nebo špatně napsaný scénář.. Ale chyb je tam fakt plno. Tak hlavně, u takového Batman Begins by se dalo hodně učit, jak má takový origin vypadat. Tady sice úvod filmu z dětství působí jako origin, ale když děj náhle skočí do akce, je vidět, že tam chybí nějaký ten opravdový, nějaká ta scéna, která by to rozhodnutí opravdu potvrdila. Anebo alespon první mise jako Daredevila. Dále, sice je akce opravdu originální a v co největší míře se snaží divákovi představit hrdinovo vnímání, ale když je to za cenu přehlednosti a zajimavosti, raději bych to udělal více normálně - mně osobně hodně vadila zvuková stránka, kdy se moje uši stále musely přizpůsobovat na různé frekvence. Co se samotných postav a hereckých výkonů týče, Ben Affleck dělá, co dělá, ale Daredevil si možná zasloužil trošku jiný přístup, a další postavy jsou bud až zbytečné (románek s Elektrou jeden z nejhůře provedených románků vůbec - ještě že je Garner fakt koukatelná, na druhou stranu ocenuji ten závěr, který se aspon v něčem lišil od jiných), anebo ne příliš dobře zahrané. Proto nejlepší postava filmu je nakonec šílený Bullseye Farrellův. Farrell sice podává výkon sobě hodně podobný a ty znalejší ničím nepřekvapí, ale jeho projev dokáže vždy okouzlit a tady má k dispozici fakt dobrou postavu. Škoda, že není zase využitá tak, jak mohla. Příběh, jak jsem už napsal, jenom průměr a šlo z toho všeho vytěžit mnohem víc. Proto hodnocení zakotvilo na průměru, a pevně doufám, že jestli někdy bude nějaký další Daredevil, raději ho udělají nanovo.(12.5.2012)

„Kto nepozná strach, nepozná ani nádej." DAREDEVIL je, podobne ako HULK, rozporuplný komiks zo stajne Marvel. Išiel som naňho do kina a bol som úprimne nadšený z pochmúrnej atmosféry newyorskej pekelnej štvrte zvanej Hill´s Kitchen (viď. Levinsonovi SPÁČI), nad ktorou uprostred daždivej noci letí kamera a hrá jej do rytmu husiu kožu na tele vzbudzujúca ženská balada o smrti a láske (v tomto smere, hoci sa podľa niektorých budem rúhať, ma DAREDEVIL oslovil viac, ako Proyasova VRANA). Ben Affleck v titulnej úlohe vôbec neprekáža, Jennifer Garnerová je solídna (trénovala v seriáli "Alias"), plešatý Colin „trefa" Farrella jeho strieľajúce arašidy zábavný a Michael Clarke Duncan, hoci Kingpin zmenil v jeho podaní farbu pleti, dokonca výborný („Zavri dvere a choď domov, vyriešim si to sám, vyrastal som v Bronxe."). Plus potešia kvalitne obsadené podporné roličky (Favreau, Pantoliano, Orser, Stan Lee, Kevin Smith). Kino Považan 2003(12.12.2004)

Tenhle film stojí za vidění. Ale ne kvůli Benu Affleckovi, jehož postava je naprosto nesympatická, ale kvůli skvělému Colinu Farrellovi a také M.C.Duncanovi. Uzemnily mě šíleně trapné milostné dialogy.(10.4.2003)

Velmi slabé. Charisma a talent (myslím, že přece jen alespoň v jisté míře obojím disponuje) osobnosti Bena Afflecka zřejmě nikdy nedosáhne do "hvězdných" výšin, kde by dokázal zapamatovatelným a osobitým způsobem ztvárnit komiksového hrdinu. Zde nedokáže svým herectvím ani zachránit alespoň něco z té naházené kopy chabého scénáře. A pomoci mu nedokáže ani obdobně nevýrazná Jennifer Garner coby Elektra. Snad jediný, kdo dokázal všechny s přehledem "obehrát" a Daredevilovi nakopat zadek, byl záporák Bullseye v podání Colina Farrella. Zvažuji, že bez toho jeho irského temperamentu by měl Daredevil i nižší hodnocení.(3.1.2012)