Daredevil: Obhajca nevinných

Akční / Dobrodružný / Thriller / Drama

USA, 2003, 103 min (Director's cut: 133 min)

Nevím co říct, mě se to totiž opravdu líbilo. Byla tam ta chytlavá komiksová atmosféra a SUPEREXCELENTNÍ Colin Farrell. Sice asi není úplně v pořádku, když fandíte zlýmu, ale tady to jinak nešlo.(5.2.2005)

• choze

zhusta nechtěně komická komiksová srágora pro děcka s několika efektními záběry, dobrými nápady a fanouškovskými odkazy, z nichž ale na každý vychází deset nejohranějších a nejpitomějších klišé, za což do značné míry může předloha. Obsazení a herecké výkony až na zábavně sfetovaně přehrávajícího Farella mimo a souboje, které jakoby vypadly z Xeny.(1.3.2006)

• Rex Mundi

Spočiatku som myslela, že prekvapivo sympatická Jennifer Garner, veselý Benov sekundant Jon Favreau a dobre použité pesničky od Evanescence to vytiahnu aspoň na 3*, ale nepodarilo sa. V rámci komiksoviek je Daredevil len prostučký podpriemer.(4.9.2007)

• Fr

Mathew vyrostl na předměstí a jeho otec byl rváč. jak už to v komiksech značky MARVEL chodí, měl nehodu při které přišel o zrak, ale jeho zbývající smysly měly nadlidskou dokonalost. jeho sluch fungoval jako radar, dokonalý hmat mu dal sílu i rovnováhu, ničeho se nebál. spravedlnost je často slepá, ale může být vyslyšena! dokáže jeden člověk změnit svět?..... . ty, jenž už mají nějaký ten komiks za sebou, příběh ničím nepřekvapí, občas se dočkáme těch správných ,,barev“, ale scénář občas dovolí povolit naší pozornosti. z herců mě nejvíc zaujal padouch Bullsey, kterýmu dal sympaťáckej výraz Colin Farrell. v originále to má i vcelku solidní zvuk. Člověk beze strachu je prej člověk bez naděje. tak to jsem v klidu!(22.7.2006)

• Djoker

Vše špatné, co jste o tom slyšeli, je pravda, ale přeci jen je tady jeden důvod, kvůli kterému se na film koukněte. Colin Farrell v roli naprostýho úchyla s terčem na hlavě. Někoho tak ujetýho jsem fakt dlouho neviděl. Zdálo se mi, že první polovinu filmu se nic důležitého nestalo. O to horší bylo zjištění, že po skončení filmu mám ten samý pocit.(13.4.2010)

• - Počas natáčania scén na streche, keď bojujú Elektra a Daredevil,  prišla Jennifer Garner takmer o život. Herečka sa zamotala do lán, ktoré jej mali pomôcť pri saltách vzad, keď sa zrazu v momente rútila strmhlav proti tehlovej stene. Už-už by si bola hlavu rozbila, keď zrazu priskočil Ben Affleck v kostýme Daredevila a zachytil ju do rúk. To bol aj začiatok ich budúceho vzťahu a manželstva, keď budúci pár začal randiť. (martin1m2)

• - Twentieth Century Fox a Columbia Pictures začali pracovať na filme už v roku 1997, pričom o práva pôvodne súperili aj s Disneyho štúdiom. V roku 2000 ich však získala nezávislá spoločnosť New Regency, ktorej snímky distribuuje práve Fox. (Greenpeacak)

• - Hlavním asistentem při výběru lokací byl Čech žijící několik let v Los Angeles Pavel Štěrba. (PauloZ)