Komedie / Fantasy / Dobrodružný

USA, 1999, 130 min

• Enšpígl

Bohužel, toto není určeno pro mě narážky na církev a na náboženství jsem nepochopil, protože to celé je zcela mimo mé zájmy. Zajímavé je, kolik dobrých herců se v tom objevilo, stejně jako krásných hereček .(16.10.2006)

Asi nejslabší film Kevina Smithe, v kontextu standardní hollywoodské produkce přesto nadprůměrná komedie.(16.6.2002)

Od Kevina Smithe jsem viděl mnohem lepší filmy, ale nemůžu přesto tuto myšlenkově originální komedii zavrhnout, protože se vkusně trefuje do bible a celé víry vůbec a hlavně kvůli skvělé dvojici Jay a Mlčenlivej Bob. Hlášky Jasona Mewese jsou naprosto geniální a vždy mě dostanou.(9.5.2009)

Hodne dobrej film, ale Smith uz natocil lepsi. Dej je hodne originalni, nevzpominam si, kde jinde bych videl padly andely, ale bohuzel je zbytecne rozvleklej. Zas az tak dobra zapletka tu neni, aby film trval dve hodiny. Samozrejme tu jsou klasicke Smithovo forky, kecy o Star wars atd, ale oproti jinejm Smithovo filmum mi prisel tenhle krapet vaznejsi, protoze zas az tolik komickych situaci tu neni. To neplati, pokud jsou na platne Jay a tichej Bob, v tu chvily to je masakr. Ostatni herci jsou taky v pohode, hlavne nerudnej Alan Rickman coby bozi hlas je super. Andele Damon a Affleck jsou taky v pohode. I presto, ze je ve filmu spousta vybornejch momentu a spousta skvelejch hlasek, nemuzu dat 5*.(20.3.2004)

Tak za prvé - Alanis JE bohyně;) Za druhé - institucionalizace víry je zlo, dříve nebo později. Za třetí - zatratit někoho do Wisconsinu ještě jde, mohli byste taky skončit na právnický fakultě v Plzni. Za čtvrté - Alane Rickmane, ty bys měl bejt bůh, aspoň podle tohohle filmu mi to přišlo jako fajn nápad:) Za páté - konečně film, který vás přesvědčí o tom, že na ženě není nejdůležitější "to jedno", protože Salma je úžasná i jako bezpohlavní anděl;) Za šesté - "negerská" satira, jakou předvádí na pokyn bělocha Smithe "bratr" Chris Rufus Rock, je opravdu úderná. Zvlášť když si vpomenete na ty panďuláčky co v maskáčích a s pár kily zlata kolem krku a na rukách mluví do hudby o tom jak má ten niga brotha těžkej život. Za sedmé - šťastná sedmička je stejnej blábol jako nešťastná třináctka, ale řečma o síle symbolu bych jen maskoval že nemám o čem psát:) Za osmé - sprostota jakou nás častuje především Jay nesahá ani po kotníky té sprostotě, která zneužívá děti (nejen pohlavně) a má při tom plnou hubu boží lásky. Navíc ta Smithovsko Jayovská je mnohem zábavnější. Za deváté - individuální prožitek ze zákona nového mám dnes a denně, při tom fofru s jakým se zákonoprodejci snaží bez ladu a skladu přiblížit EU, a řeknu vám že je to ještě větší grc než ten nový zákon co se prý má psát s velkými písmeny. A za desáté - výborná zábava budiž Smithovým poselstvím na věky věků ámen.(7.9.2006)