Komedie / Fantasy / Dobrodružný

USA, 1999, 130 min

Vynikající SATIRA! A komu není shůry dáno... P.S. Na tuhle taškařici by se měl kouknout náš přesladký Kája. Aby konečně pochopil, že Boha je jen jedna... :-)) - - - P.P.S. ...a taky možná oba Vašíci, aby slyšeli, jak má vypadat boží hlas... :-) - - - P.P.P.S. ...no a o Vlku ani nemluvím! Že, pokrytče...! :-((26.9.2005)

Scénář: Kevin Smith .. Takže, neznám celou Smithologii (vlastně, tohle byl můj první snímek), takže hlášky jako typický Smith si zatím dovolit nemůžu.. Zajímavě poskládaný příběh, kde se vedle dvojíce Jay&Bob objeví padlí andělé, neplodná katolička, zlý démoni, múza, nechybí třináctý (černý) apoštol a možná přijde i pan(í) Bůh. Z ujeté originality Kevina a jeho výkladu náboženství se nejspíš katolíkům dělá hodně špatně a Papež se v hrobě obrací ostošest(šestšest). Několikrát jsem se skutečně výborně zasmál a rozhodně si dám v blízké budoucnosti za úkol doplnit si povědomost o tvorbě Kevin Smith (dodatek: což se mi na jaře 2007 kompletně podařilo).(19.4.2005)

Smith a 130minutová stopáž - to nejde dohromady. O půl hodiny delší než to mělo být, závěru dochází težce dech. Jinak by to byla jasná čtyřka.(9.11.2007)

Aneb proč se obávat hovnodémona a nepodivovat se, když někdo řekne, že Alanis Morissette je boží.(28.1.2009)

Zajímavé pojetí hodných andílků, boha a hovnivé příšery (nebo co to bylo)(3.1.2011)