Komedie / Fantasy / Dobrodružný

USA, 1999, 130 min

Římští katolíci a všichni ostatní, kteří neshledáte následující text veselým, vyhněte se filmu velkým obloukem: V nebi se objeví jitrnice. Nikdo tam dosud nic podobného neviděl, tak jsou z toho celí paf a lámou si aureoly, co že to vlastně může být... Pak se davem procpe Marie, prohlídne si jí ze všech stran, potěžká a zamyšleně povídá: "No, kdyby to nemělo na konci ty špejle, vypadá to jako Duch svatý ... "(26.2.2010)

Začíná to slibně, sympatické duo Damon + Affleck nás uvedou přímo do "božského" příběhu, který, nejen v tom negativním slova smyslu, paroduje a všemožně jinak naráží na Bibli a celé náboženství. Místy velice trefné a místy bohužel i zdlouhavé, avšak, než bychom se stačili začít nudit, svižně na scénu přiskočí Jay a Silent Bob s jejich BOŽSKÝMI vtípky (které naštěstí nejsou o BOHU, ale, jak u nich bývá zvykem, povětšinou o sexu). Celkově se jedná určitě o originální a nápaditou komedii, ale ve srovnání s další Smithovskou tvorbou, se mi zde jeho osobitého kouzla dostalo trochu méně. 7/10(19.7.2008)

I přes pár nechutných věcí zábavný a většinou i inteligetní film.(19.4.2004)

Možná nejméně vtipný film Kevina Smithe, ale na druhou stranu myšlenkově určitě nejzajímavější (byť resp. spíš právě proto, že je oblečen do hávu typické sprosté smithovské komedie) a nejoriginálnější.(29.5.2006)

Pořádná porce šílenýho humoru a pěkně nekorektní a zábavnej výsměch všem zapřísáhlým pánbíčkářům. Sice tomu už ke konci trochu dochází dech, ale i tak víc než obstojná zábava.70%(3.11.2014)

• - Proti filmu demonstrovalo několik římskokatolických skupin, nejvíce Katolická liga. (Kulmon)

• - Filmaři dostali přes 300 000 nenávistných dopisů a e-mailů, obsahujících i výhružky smrti. (cubajz)

• - Pro roli Azraela byli zvažováni Bill Murray nebo Adam Sandler. (Tygrys)