Síce skvelá komédia, no zároveň prvý Smithov film, ktorý ma sklamal. Po Dogme som sa na samostatné dobrodružstvo Jaya a Silent Boba veľmi tešil, no tu je táto dvojica je slabým odvarom tých charizmaticky zhulených charakterov, ktorých si pamätáme z Clerks. Dal by som tri hviezdičky, nebyť skvelého záveru v Miramaxe plného paródií a odkazov na rôzne filmy, všetky Smithove diela nevynímajúc. Dúfam, že v Clerks 2 sa Jay s Bobom vrátia v takej podobe, v akej som ich mal rád, lebo tu sú len hiphopovo oblečení blbý a blbší. A dosť ma zaráža, že dokonca aj v kreslených Clerks sú to viac "oni"...(30.6.2008)

rozpocet:$22 million trzby celosvetovo:$33,788,161(29.10.2006)

Scénář: Kevin Smith .. Tak jo, slyšel jsem názory, že Smithovy snímky po Dogma jsou o dost slabší než ty před Dogma. Jako druhý se mi naskytlo vidět právě Strike Back. A vůbec to není slabší než Dogma. Chvílemi jsem se bavil víc než poprvé. A jestli jsou předešlé snímky ještě lepší, mám se na co těšit. Film si opravdu vychutnáte, jen když přistoupíte na Kevinovu hru a také máte co největší znalostí zde hromadně parodovaných filmů, postav čí scén. „-Biggsi, ty jsi nečetl scénář? / -TO má scénář?“ nebo fucking Miramax či moje oblíbená cameo vize Planety Opic.(19.4.2005)

Smithov veľmi kvalitný štandard! Možno som ale prišiel na to, prečo táto filmová brutalitka dostala také nízke hodnotenia. Na totálne pochopenie všetkých vtipov a narážiek je totiž potrebné poznať a vidieť celú New Jerseyjskú ságu od Kevina Smitha, a tým sa určite všetci pochváliť nemôžu, takže im aj uniká genialita všetkých gagov a hlášok. Bál som sa síce, či film postavený na Jayovi a Bobovi vydrží udržať si atraktivitu, no napriek tomu nesklamali. Prvé dve tretiny sú na smiechový záchvat, potom sa tempo zvoľnilo, no stále to bola pecka. A toľko filmových hviezd, koľko si sem Smith zavolal len na blbé, niekoľkokrát len minútové role som ešte nevidel. 80%.(1.10.2006)

Kdysi dávno, kdesi daleko.... . Takhle bych si představoval svůj život v Hollywoodu. Točit film u kterého by jsme se všichni super pobavili a ještě (možná) z toho káplo pár kaček. Pardon - doláčů. Tempo je kolísavé, ale po slabší chvilce se vše vrací do dobrých ,,ujetých" kolejí. Pobaví určitě i zjištění, že si jistí herci dokážou udělat si legraci sami ze sebe. B.Affleck u mě hodně stoupnul v ceně. Stejný styl humoru jako v Dogma, jen mrtvých je míň. Takže je-li Dogma ,,vaším" šálkem humoru, zaručeně budete spokojeni. A kdyby náhodou ne, hrejte podle pravidel Knihy silnic a za chvíli se dostanete kam budete potřebovat. Já mažu na stopa. Přestože jsem se bavil.(21.1.2007)