:::::::::::::::::::::::::::::::::::::: Skvělá komedie, ale na to, že to točil Smith, tak celkem zklamaní ! Chybí obvykle "smithovské" hlášky, místo nich nám tady Smith naservíroval plno odkazů na své filmy a spoustu vtipných, někdy i celkem trapných scének - ( které mi ale nevadí, jelikož i ty mám rád, ale nesmí jich být dost ) ! No nevím. Docela průmerná komedie. Smith by se měl radějí věnovat tomu, co mu jde nejlépe, a to jsou dialogy a filmy jako Clerks či Flákači ! Za scénu s jeptiškou a když se Jason, Kevin a Ben podívají do kamery s hláškou: "Kdo by se na ten film chtěl dívat ?" a taky, že jsem veliký fanda Kevina Smithe, dávám 4 slaboučké hvězdy Orion, které jsem tajně ztrhal z oken lidí, kteří uvěřili jejich reklamě a marně doufají, že když je mají nalepené na oknech, tak se u jejich domu zastaví Orion vozidlo a zadarmo jim dá nějaké ty "slíbené" peníze ! ::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::(26.4.2009)

Film, který vyloženě stojí a částečně i trochu padá na sledu všemožných vtípků, gagů a parodií, jinak se v něm nic moc důležitého neděje... Tedy samozřejmě kromě toho, že Jay a Silent Bob se vydali směle nakopat prdel všem online geekům, kteří si dovolili mít na internetu nějaké nemístné poznámky na jejich adresu! Vzhledem k předchozímu Dogma lze v humoru zaznamenat jisté "přitvrzení", perverzními hláškami a všemožným fuckováním se rozhodně nešetří a to je jen dobře. Přestože skryté hloubky, nebo hodnotnějších dialogů (viz Clerks, Chasing Amy apod.) se nedočkáme, rozhodně nelze tento film degradovat na úrveň prciček a jim podobným, je z něj cítit typická "Smithovina", tedy bezkonkurenční styl humoru + láska k popkultuře. 7/10(19.7.2008)

Humor Kevina Smithe je naprosto ojedinělým. Slovy fuck, bitches a jinými se ve filmu opravdu nešetří. Ale je to vloženo do správných situací tak, že to do sebe nádherně zapadá. Režisér si vzal na paškál modlu řady herců i režisérů..tedy Hollywood. Jediné co mi přišlo na filmu krapet přehnané byly scény, kde se objevily ty čtyři baby. Jinak mlčenlivý Bob je fakt borec a ve filmu nakonec řekne jenom jednu větu, ale výbornou. Velmi slušná parodie s řadou známých herců parodujících většinou sami sebe. --- Doufám že si roztrhaj trička a uvidíme tady poletovat cecky.(8.8.2006)

• AngelAngie

Nesedlo, ani trošku...(25.5.2008)

Síce skvelá komédia, no zároveň prvý Smithov film, ktorý ma sklamal. Po Dogme som sa na samostatné dobrodružstvo Jaya a Silent Boba veľmi tešil, no tu je táto dvojica je slabým odvarom tých charizmaticky zhulených charakterov, ktorých si pamätáme z Clerks. Dal by som tri hviezdičky, nebyť skvelého záveru v Miramaxe plného paródií a odkazov na rôzne filmy, všetky Smithove diela nevynímajúc. Dúfam, že v Clerks 2 sa Jay s Bobom vrátia v takej podobe, v akej som ich mal rád, lebo tu sú len hiphopovo oblečení blbý a blbší. A dosť ma zaráža, že dokonca aj v kreslených Clerks sú to viac "oni"...(30.6.2008)

• - Na konci filmu v titulcích hraje písnička "Because I got high" od rappera Afroman. Kevin Smith režíroval k této písničce videoklip. Ve videoklipu se pak také objevují Jay (Jason Mewes) a Bob (Kevin Smith). (Mitin)

• - Scéna s bufetem se natáčela v té samé kaňonové lokaci jako mnoho scén z původní série Star Treku (1966). (Kulmon)

• - Filmu byl udělen Rating NC-17. Aby tvůrci získali R, muselo být vystřiženo několik scén. (Zdroj: ČSFD.cz)