Flákači

Mallrats

Komedie

USA, 1995, 95 min (SE: 122 min)

Tenhle druh primitivní zábavy od Kevina Smithe mně skoro vždycky vyčistí závity od náplav kulturní evoluce, kterou jsem prošla a z které zřejmě není cesty zpět, a tak alespoň prostřednictvím Brodieho, Jaye a Mlčenlivého Boba se mohu svézt na vlně nekorektního chování bez výčitek, že jsem se nějak zpronevěřila svému dobrému vychování (i když vím, že když mě někdo vychoval, ještě neznamená, že jsem vychovaná :-)). Fajn relax.(8.5.2013)

Tradičně dokonalý Smith se spoustou skvělých gagů, geniálních dialogů, funkčních vulgarit... a jako obvykle nechybí ani morální ponaučení. Jedna z top komedií historie, ve své době silně nedoceněná.(30.6.2002)

Oproti HĽADÁM AMY a CLERKS značne uvoľnenejšie (pre niekoho možno stupidnejšie). Je to však o komiksoch, o láske, o šialených dialógoch - všetko, prečo máme Smitha radi. Pre niekoho bude stačiť, že je to o mladých ľuďoch, ktorí nikam nesmerujú, zbierajú komiksy a hrajú videohry...(10.10.2012)

Vzhledem k předchozím Clerks se nejedná vlastně o nic nového, oproti Chasing Amy či Dogma(tu) tomu chybí hloubka, ale zábavný je tento filmeček jako kterákoliv pecka Kevina Smithe. Zvlášť závěrečné vyznání lásky v soutěži Truth or Date nemá chybu! :o)(1.1.2003)

Plachetnica, Jay a Mlčanlivý Bob, utopenie v bazéne, Wolverine, najmladšia a najzárobkovejšia porno spisovateľka v branži, dieťa na eskalátore, Stan Lee, šéf bezpečnosti, debil z Elegantného muža, lynč veľkonočného zajaca, výťah, tri bradavky, masová onánia v lietadle, Obi-Wan Kenobi a čokoládové praclíky. Momentálne mi nenapadá, mimo Úsvitov mŕtvych, žiadny iný film, v ktorom by obchodný dom hral takú dôležitú úlohu.(21.2.2006)

• - Shawnee Smith, která se ucházela o jednu z rolí, se podle Kevina Smithe chovala velmi hrubě a zesměšňovala scénář. Poté co ji Kevin Smith vyhodil, ředitel konkurzu Don Phillips se za její chování omluvil. (TomikZlesa)

• - Sven-Ole Thorsen si ve filmu zahrál jako šéfa ochranky LaFourse. Na filmu se podílel také jako kaskadér a v závěrečných titulcích je v obou případech uveden jako Sven Thorsen. (Rominator)

• - Dívka, která zemřela v bazénu, je ta samá, na jejíž pohřeb šel Randal (Jeff Anderson) a Dante (Brian O'Halloran) ve filmu Mladí muži za pultem (1994) a Clerks: The Lost Scene (2004). (Lorge)