poster

Hitler, Stalin a já (TV film)

Dokumentární

Česko, 2001, 56 min

(další profese)
 • Mathew55
  ****

  Nejdrsnější autentické záběry z koncentráků a velmi krutý životní příběh vyprávěný osobou, která ho prožila. Heda Margoliová si prošla tím nejhorším z obou totalitních režimů, a přesto si uchovala duševní zdraví a nyní pomocí dokumentu předává své osudy dál... Velmi statečná žena... RIP(27.11.2013)

 • gudaulin
  *****

  Formou je to ten nejtradičnější typ dokumentů, který si vystačí s jednou vrásčitou tváří ženy, co prožila zatraceně komplikovaný lidský osud, a s ilustračními archivními záběry, kterými je vyprávění prokládáno. Pro hodnocení je ale důležitý obsah - sugestivní výpověď člověka, který přežil dvě diktatury a přišel při tom o většinu svých blízkých. Celkový dojem: 90 %.(22.1.2013)

 • SLOTH
  *****

  posledni veta byla naprosto odzrorujici a vehnala mi slzy do oci(5.8.2008)

 • ork
  ****

  For ME 83%(31.7.2008)

 • NinonL
  ****

  Velmi pěkný dokument o osudu ženy, která na vlastní kůži zažila nacistické i komunistické represe. Koncentrační tábory i politické procesy 50. let. Výpověď silné osobnosti. Přes všechno, co prožila, zůstala Heda Margoliová-Kovalyová sebevědomou a vyrovnanou ženou. Čest její památce.(18.2.2014)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace