poster

Hitler, Stalin a já (TV film)

Dokumentární

Česko, 2001, 56 min

(další profese)
 • gudaulin
  *****

  Formou je to ten nejtradičnější typ dokumentů, který si vystačí s jednou vrásčitou tváří ženy, co prožila zatraceně komplikovaný lidský osud, a s ilustračními archivními záběry, kterými je vyprávění prokládáno. Pro hodnocení je ale důležitý obsah - sugestivní výpověď člověka, který přežil dvě diktatury a přišel při tom o většinu svých blízkých. Celkový dojem: 90 %.(22.1.2013)

 • enjoi
  ****

  Neuvěřitelné, co se v historii všechno událo a hlavně kolik toho může zažít jediný člověk.(6.1.2013)

 • farmnf
  *****

  Profesionální dokument Heleny Třeštíkové, který si na nic nehraje a je velmi odlišný od sraček vysílaných na History. Heda Margoliová prožila s fašisty a komunisty příběh vydávající na televizní seriál. Nejvíc mě zaujala pasáž, kde upozorňuje svého manžela na zlotřilost komunistů. On ale věří. Víra ho přivádí na popraviště. Proto také paní Heda v r. 68 mizí na západ. Se všemi těmi -isty mávající vlajkami má svou zkušenost. Státní kanály by tento dokument měly vysílat pravidelně, protože na zločiny všech těchto -istů se nějak rychle zapomíná, zvlášť mezi regály přecpaných supermarketů.(11.2.2013)

 • ork
  ****

  For ME 83%(31.7.2008)

 • Slarque
  ***

  Bezesporu zajímavý životní příběh pojatý stylem mluvící hlava občas proložená archivními záběry (70%).(25.7.2008)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace