Hitler, Stalin a já (TV film)

Dokumentární

Česko, 2001, 56 min

For ME 83%(31.7.2008)

Velmi pěkný dokument o osudu ženy, která na vlastní kůži zažila nacistické i komunistické represe. Koncentrační tábory i politické procesy 50. let. Výpověď silné osobnosti. Přes všechno, co prožila, zůstala Heda Margoliová-Kovalyová sebevědomou a vyrovnanou ženou. Čest její památce.(18.2.2014)

Bezesporu zajímavý životní příběh pojatý stylem mluvící hlava občas proložená archivními záběry (70%).(25.7.2008)

Formou je to ten nejtradičnější typ dokumentů, který si vystačí s jednou vrásčitou tváří ženy, co prožila zatraceně komplikovaný lidský osud, a s ilustračními archivními záběry, kterými je vyprávění prokládáno. Pro hodnocení je ale důležitý obsah - sugestivní výpověď člověka, který přežil dvě diktatury a přišel při tom o většinu svých blízkých. Celkový dojem: 90 %.(22.1.2013)

Paní Třeštíková není vidět, není slyšet, jakoby jen čistě náhodou někdo zapnul kameru v obýváku jedné dámy s mimořádně zajímavým životním příběhem. Profesionalita a pokora paní Třeštíkové je naprosto úžasná.(4.10.2014)