Přežít Vánoce

Surviving Christmas

Komedie / Romantický

USA, 2004, 91 min

• Tommassi3

"Kdyby se platilo za to, co tam nahoře dělá, tak já už bych byl v sedmnácti v balíku.." ;)(24.11.2016)

• Lima

Poslední propadák Bena Afflecka, od kterého naši distributoři dali obezřetně ruce pryč po zdrcujících zámořských kritikách a po nulové divácké odezvě, je neskutečná zhovadilost. Příběh milionáře (Affleck), který se o vánočních svátcích cítí osamocen a proto si najme cizí rodinu, aby mu dělala společnost, je snůškou blbostí, marně se snažící o humor, nebo alespoň o letmé pousmání. Nemám jinak nic proti Affleckovi, ale tady by se spíše hodil název ´Surviving Affleck´, protože to, co zde předvádí, by položilo i otrlého masochistu. Zřejmě v iluzi, že má komediální talent, zde naprosto nechutným způsobem přehrává a pozorovat jeho mimickou gymnastiku je snad ještě horší, než svého času středověké útrpné výslechy (nutno vidět v originálním znění) .Až mi za něho bylo stydno. Někde jsem četl rozhovor s Affleckem, kde praví: "Víte kdy poznám, že je to s mojí kariérou herce špatné? Až se sám přistihnu, že přemlouvám producenty k natočení "dvojky" Daredevila." No tak Bene, je už načase, aby si po Gigli a téhle ´labutí písni´ začal škemrat.....(19.1.2005)

Zvažoval jsem jestli 2 nebo 3 hvězdičky. Nakonec jsem dal 3, protože mezi zamilovanými komediemi o Vánocích to patří do lepší společnosti. Místy se dá i zasmát, ale všechen tento vtip je překrytý neuvěřitelně (ale opravdu neuvěřitelně) trapným námětem. Když jsem si po deseti minutách myslel, že vím ja film dopadne, vstoupila do děje další osoba. Ta zamíchala dějem natolik, že jsem konec znal až po 15 minutách. Můj názor: stačilo jednou a dost, ale určitě se koukněte (jsou totiž mnohem horší filmy).(24.1.2008)

Soundtrack Randy Edelman: 1. The Most Wonderful Time of The Year - Andy Williams ,2. Jingle Bell Rock - Chet Atkins ,3. Santa Claus Is Comin’ To Town - Lou Rawls ,4. Feliz Navidad - José Feliciano ,5. Have Yourself A Merry Little Christmas - Judy Garland ,6. Happy Holidays (Beef Wellington Remix) - Bing Crosby ,7. Kissed By A Snowflake - Randy Edelman ,8. House Arrival - Randy Edelman ,9. Airport Madness - Randy Edelman ,10. Telling A Story - Randy Edelman ,11. Salami And Bagels - Randy Edelman ,12. Pop The Old Head - Randy Edelman ,13. By The Fireside - Randy Edelman ,14. Shopping Spree - Randy Edelman ,15. Ice Storm - Randy Edelman ,16. Loving You All Over - Randy Edelman ,17. Two-Fifty Large - Randy Edelman ,18. Toboggans And Helicopters - Randy Edelman ,19. I Like It - Randy Edelman ,20. A New Phone System - Randy Edelman ,21. Smelling Fear - Randy Edelman ,22. Christmas Pageant - Randy Edelman ,(10.5.2011)

• peter12

Jeden z veľmi slabých vianočných filmov.Tých trápnych scén tam bolo neuveriteľne veľa,a keď film chcel byt vtipný presne vtedy nebol.Čo trepem,tento film ani vtipný nebol.No B.Affleck neskutočne bol odporný až neznesitelný.A dej filmu bol tiež dosť pod úroven.Že by sa milionár správal tak ako v tomto filme,to pochybujem.Tak jeden s veľmi neštastných vianočných filmov,ktorý vianočnú atmosféru určite nenavodí.(21.12.2013)