poster

Pach krve

 • USA

  Wrong Turn

 • SK název

  Pach krvi

Horor / Thriller

USA / Německo, 2003, 84 min

Komentáře uživatelů k filmu (479)

 • POMO
  ***

  Najkrvavejší a najbrutálnejší hollywoodský horror posledných rokov (evidentne za to môže koprodukcia s Nemeckom...), dejovo vychádzajúci z VYSLOBODENIA (1972) a TEXASKÉHO MASAKRU (1974). Problémom filmu je, že cielenú realističnosť a naturalističnosť zabíja klišém teenagerských hororov. Je fajn že sa na nič nehrá a otvorene priznáva inšpiráciu zvonka (v jednom dialógu je VYSLOBODENIE priamo spomenuté), no v pocite stiesnenosti a vtiahnutí do deja si tým zrovna nepomáha. Nehovoriac o dennom svetle, v ktorom sa takmer celý odohráva. Masky kreatúr od Stana Winstona prekvapivo priemerné, atmosféra nulová. I keď zrejme úmyselne. Tri hviezdičky dávam kvôli mojej slabosti pre extrémnu hororovú brutalitu a surovosť, ktorá je alfou a omegou týchto jatiek. A vlastne ešte za tú jednu lakačku, pri ktorej mi z ruky vyletela šálka s čajom.(27.10.2003)

 • kOCOUR
  **

  Záporáci jsou k popukání, Schmidt pouze podrpůměrný režisérský rutinér, lekačky příliš předvídatelné a zbyteně přehlušené, jen s tím naturalismem je to přesně tak horké, jak se říká. Kdyby ti zjizvení indiáni až do poslední chvíle nebyli vidět a neměl bych představu jak moc jsou ve skutečnosti směšní a kolik viděli za život filmů Petera Jacksona, dala se na Wrong Turn naroubovat příjemná tajuplná atmosféra první poloviny jedničky Jeepers Creepers (a že náznaky tu jsou!). Scénárista však v honbě za co nejkrvavější stopou na sekeře zapomněl, že točí teenagerovskou vyvražďovačku a sepsal teenagerovskou porcovačku. Jediná odchylka od řeznického tutorialu tkví v tom, že tu občas někdo strašně nahlas zakřičí "fuck" nebo se až příliš afektovaně rozbrečí. Na druhou stranu, to se vám při porcování králíka stane jen těžko ;).(1.12.2003)

 • Gemini
  **

  Další teenagerská vyvražďovačka zcela nepokrytě těžící z dílka v jehož názvu skví se slova "massacre" a "Texas". Ale ten chechtající se mutant byl sympatická postava:)(10.5.2006)

 • Tom Hardy
  ***

  V zásadě nijak výjimečný horor, ale chvílemi příjemně syrový a s geniální scénou utěku na větvích stromů. Pouze pro žánrové fanatiky...(13.11.2005)

 • Djkoma
  *

  Krásná dívka za 1* a ostatní stupidní variace na zrůdy v lese a "ježiši my jsme nabourali co budeme dělat?". Nedostatečná atmosféra a nulová hrůzostrašnost tento horror posílají do kytek.(19.2.2006)

 • J*A*S*M
  ***

  Hixploitation je žánr, který mě téměř nikdy neurazí. Tento zástupce je průměrný, ale přesto mě zabavil více než dobře. Druhý díl mi ale přijde o kousek lepší. 65%(14.8.2007)

 • T2
  ***

  Rozpočet $12,6miliónaTržby USA $15,418,790Tržby Celosvetovo $28,650,575/60%/(7.6.2005)

 • mandes
  ***

  rozpočet : $12.6 million tržby celosvetovo : $28,650,575(12.2.2007)

 • Dever
  ***

  Soundtrack Elia Cmiral: 1. Dark Forest - Elia Cmiral ,2. Wrong Turn Title ,3. Mountain Men ,4. Cabin In The Woods ,5. Adventure Begins ,6. Mountain Men At Home ,7. Francine Dies ,8. Jessie ,9. Scott Becomes Prey ,10. Bear Trap ,11. Escape From Cabin ,12. Jessie Taken Hostage ,13. Fire In Watchtower ,14. Grim Discoveries ,15. Are We Safe? ,16. They Got Carly ,17. Killing Mountain Men ,18. We Are Alive ,19. Three-Finger Is Back ,(15.5.2011)

 • tron
  ***

  „Vyzerá to tu ako vo Vyslobodení.“ Hixploitation PACH KRVI sa mi vždy páčil: hory Západnej Virgínie, mytológia „Horských ľudí“ (bohužiaľ ju tvorcovia - okrem úvodných titulkov - hriešne nerozvíjajú), zvrhlé gore (porciovanie), drsné akčné vsuvky (už úvodná autonehoda je pomerne šikovná), realistické masky z dielne Stana Winstona, chlipná réžia Roba Schmidta, nezabudnuteľné scény (šíp, v korunách stromov) a príjemne triezva minutáž ani nie hodinka a pol. A že sa tvorcovia inšpirujú inými piliermi žánru (VYSLOBODENIE, HORY MAJÚ OČI, TEXASKÝ MASAKER MOTOROVOU PÍLOU)? Všetci sme inšpirovaní svojimi predchodcami. Dôležité je, či je PACH KRVI len biednou kópiu alebo či obstojí na vlastných nohách. Na to si musí odpovedať každý sám. Podľa mňa obstojí, aj keď sa mu sem-tam trasú (nezničiteľnosť mutantov, jednoducho napísané postavy, naťahované finále). Viac na mojom ex-blogu: http://ivokucera.blog.sme.sk/c/178412/Pach-krvi-60.html(25.2.2009)

 • Viktooorka
  ***

  Nečekaně se rozbije auto, partičce mladých. Objeví se zmutovaní lidé. Narazíme na otázky kanibalismu. V kolika hororech už to jen bylo?? Nechutné, plné krve a vnitřností.. Scéna se šerifem pobaví, ale tím to hasne... Tento typ "hororů" je jen odpočinková záležitost, nic kvůli čemu bych nespala, ale občas mě podobné zrůdy ze snů probudí, no co, mám své končetiny ráda, i když jsou jen vysněné :o)(6.4.2009)

 • B!shop
  ***

  Ackoliv se nejedna o zadnej extra horor, da se tu najit par kladu. Jednak se prakticky od zacatku neco deje, zadny hodinovy predstavovani postav. Sem tam tu je nejaka lekacka, ktera celkem dobre funguje a hlavne je film hezky brutalni. Ne ze by tu bylo tech brutalnich scen moc, ale kdyz jsou, tak stoji za to. Co se tyce hercu, tak jsou pro takovejhle typ filmu nadprumerny, potesi Jeremy Sisto a sexy Eliza Dushku a vubec nevadi, ze je hned jasny, kdo prezije. A co se tyce zaporaku, jsou akorat tak odporny, aby pusobili odporne a nebyli k smichu. Navic nejsou moc poradne videt, coz je taky dobre. Proste prumernej primocarej horor, kterej si na nic nehraje a ve kterym je par nelogicnosti a u kteryho jsem se slusne bavil.(13.6.2007)

 • Chupacabre
  *****

  Tento film prostě zbožňuji, mnohem lepší než Kanibalové a jim podobní ... proč ještě není dvojka ?(20.11.2007)

 • Jossie
  ****

  Zcela upřímně, já jsem se dost bavila. Na teenhoror je to velmi slušné, líbilo se mi to víc, než Texaský masakr, nezabíjí se tu jako na běžícím pásu, což u mě bývá zápor, ale ty vraždy stojí za to, zmutovaní zabijáci jsou přiměřeně odporní a velmi pěkná mi přijde scéna v chatrči. Zápor jsou slabší herecké výkony především dívčí části osazenstva a úvod s novinovými titulky.(10.10.2005)

 • EdaS
  **

  Jako horor to moc nefunguje, jako akční survival docela jo. Moc mi tam chyběla nějaká atmosféra, (nový) Texaský masakr motorovou pilou se mi líbil o hodně víc. A kam se oba tyhle filmy hrabou na Vysvobození! 2 a půl hvězdičky.(26.12.2005)

 • Slasher
  ****

  Ukázkový a výtečný film z kategorie nenáročných, zábavných a nepříliš originálních, či snad duchaplných snímků. Je to další variace na Texaský Masakr, takže pokud se v buranském prostředí cítíte jako doma, máte rádi všechny ty hnusné jižanské ksichty (v tomhle případě rovnou zmutované) a partičky nevinných teenagerů, je to vaše:) Jestliže k tomu přistoupíte bez vyšších nároků na inteligentní a spletitý děj, může vás Pach krve snad jen potěšit. C'mon, you motherfuckers. Just die!(26.3.2006)

 • Bloody13
  ***

  Vida, jak jednička po letech prokoukla. V porovnání s posledními třemi sequely je jednička hnedka zábavnější hixploitation, co dodržuje žánrová pravidla s přesností Three Fingerovy sekery. Povinný úvod, prostředí rozlehlých lesů, skupina nešťastných turistů a hlavně sympatické trio zdegenerovaných kanibalů, co se nebojí lézt ani po stromech. Na kozičky a pořádný gore masakr jsme si však museli počkat až s nástupem dvojky, ta v sérii jasně vede.(19.5.2013)

 • pan Hnědý
  ***

  Pro fanatiky tohohle žánru a pro milovníky vyvražd'ovačky na denním pořádku zcela solidní podívaná. Pro mě má Wrong Turn sice nulovou atmosférou, ale za to se mi líbí jeho práce se záporáky a dobrých masek. Rob Schmidt nic velkolepého nezkazil. Ale nepřináší do filmového světa nic velkolepého (v hororovém žánru vyhledáváno). Dvojka je o dost slabší.(3.3.2012)

 • Dudek
  *

  "Všichni tady zemře(m/t)e." To je věta, která figuruje ve většině hororů a v Pachu krve tak nemůže samozřejmě chybět. Nad tímto faktem však není důvod pozastavovat se. A to ani nad tím, že je horor absolutně neděsivý. Je spíše humorný a to platí hlavně u scén, kde vystupuje vtipný horský mužík (myslím toho nejhubenějšího). Pokud se rozhodnete tento film zhlédnout očekávejte však nepříliš originální zápletku a drobně podprůměrný příběh. Hloupý kastrát a zejména neuvěřitelná vykradačka Cravenova klasického hixplotation.(30.9.2005)

 • ScreamJay
  **

  Jayík se těšíl, že se bude bát :). Tak dost, bez prdele na to. V oparu těch stále ještě aktuálních teenage vyvražďovaček by se jeden ztratil a tak se mi po nějaké době dostalo do rukou DVDčko s tímto, v pravdě lákavým, titulkem na přebalu. Wrong Turn, skrze poutavou grafiku úvodních titulků, disponuje v bratru tradičním rozložením svého osazenstva – párek namakaných borců a nezbytné prsaté krásky v těsně upnutých svršcích, spodcích a přízemních dialozích. Jak běžela minuta za minutou, měl jsem stále silnější pocit, že to budování atmosféry je asi stejně tak úderné, jako banda toluenem načichaných zedníků při stavbě bytové příčky. Tedy opět omílaná klišé z hororů podobného ražení a až podezřele podobné rozložení příběhu, jako v témž roce remakeovaném The Texas Chainsaw Massacre. Avšak, po těch dvou značně rozpačitých třetinách, se přeci jen nějaká ta atmosféra zformuje a k duhu lze připočíst i těch pár „krvavózních“ efektů v pokusu o jakýsi post-gore ve spoďárech teenagerky. A jak tohle vysvědčení pokompletovat? Pochvalu zaslouží slušně vybraná hudba, která k příběhu nadmíru sedí a stejně tak chytlavé prostředí. Ono je to vlastně od Roba Schmidta a štábu řemeslně slušně zvládnuté, bez nějakých zbytečných excesů, jenže ve výsledku, přes mizerný konec a celkově příběh bez nápadů, je to prostě zase další z mnoha podobných hororů. DVD: V bonusech naleznete fotografie a pár trailerů, zvuk v původním znění, Česky a Maďarsky, stejně tak titulky. Nic víc, nic míň. Hodnocení. Kdybych dal víc než 2 hvězdičky, nebyl bych rejpalem a protože si rýpnout pro klid duše musím, dávám [4/10] :))(22.6.2006)

<< předchozí 1 2 3 4 7 13 18 24
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace