Bílý Bim, Černé Ucho
-
Belyj Bim - Čornoje ucho
-
Белый Бим черное ухо
(Sovětský svaz) -
Biely Bim, čierne ucho
Drama
Sovětský svaz, 1977, 182 min
Režie:
Stanislav RostockijPlakáty
Obsah
-
Dvoudílný ruský film, kde hlavním hrdinou je pes Bim. Se svým pánem Ivanem Ivanovičem má Bim velice krásný vztah, Ivan však bohužel těžce onemocní. Musí do nemocnice a poté je odvezen do Moskvy. O Bima se stará hodná sousedka, ale on touží jen po svém pánovi. Proto se vydává do města Ivana hledat a na jeho cestě ho čekají mnohá dobrodružství. (Káčule)
- komentáře
- zajímavosti
- ext. recenze
- galerie
- videa
- v bazaru
- ve filmotéce
- diskuze
Komentáře uživatelů k filmu (35)
-
Jezinka.Jezinka
Bim - Černé ucho, při pohledu do moudrých očí skotského setra "špatné" barvy nelze pochybovat o tom, že ze zvířat je pes ten nejlepší přítel člověka. Ještě že ten náš, také bílý s černýma ušima - i když teriér, neumí číst, protože by začal nosit čumák nahoru a pak by zakopával při venčení.(28.9.2011)
-
chalp
Emocionálna bomba, ktorá musí dojať každého s veľmi nadaným psíkom...btw. aj môj psík sa volá Bim :)(25.12.2008)
-
artas
Hodnotenie hlavne z nostalgie... v detstve to bola pecka.(25.4.2009)
-
rikitiki
Čtyři hvězdičky za drásavou vzpomínku, kdy jsem kvůli tomu psovi fakt brečela.(7.12.2009)
-
vitekpe
Krasny a tak strasne smutny film i po tech letech...Bim je legenda, to je marny...(31.1.2010)
-
Rodin
Krásný dojemný snímek. Od sovětské kinematografie bych v těch letech nic podobného nečekal, a - světe, zboř se - ono ano. Dodnes si pamatuji větu toho malého chlapečka : NEPLAČ, DÁM TI KRÁSNÉ ČESKOSLOVENSKÉ PASTELKY!. Viděl jsem to jen na povinné školní návštěvě kina a potom ještě jednou v televizi, nicméně i tak s klidným svědomím dám 90%.(13.5.2010)
-
krabatt76
Na školních představeních se mi u tohoto filmu klepala brada.....Dnes ...nevím......V každém případě 80% za skvělé vzpomínky..... ;-)(14.1.2012)
-
mutace
Příklad toho, že lze natočit film, v němž je hlavním hrdinou pes a přitom není trapný a má co řict.(6.9.2006)
-
lenzi
Aj z nostalgie dávam štyri. Pamätám si, že ako decko som uronil nejednu slzu pri sledovaní osudov tohto hafana a jeho pána.(27.6.2010)
-
sharka.68
Jak já obrečela Bima jako malá holka, ale i teď...když jsem si nedávno v levných DVD koupila dvooudílné film.(7.12.2009)
-
gédé
Tenhle film mě svého času dojal k slzám. Sakra.(4.11.2003)
-
elanista1
Keby som mohol odovzdat oscara za najlepsi herecky vykon "neludskej" postavy vobec, tak by som dlho nevahal. Bim s krasnym pohladom je tak sympaticky, ze si ho zamiluje aj najvacsi nepriatel psov.Uz od zaciatku som troska tusil ako to skonci, aj keby to skoncilo hocijako inak, tak film patri medzi moje najoblubenejsie, aj ked je rusky.(11.1.2011)
-
Káčule
Vzhledem k tomu jak film nakonec skončí nemohu tvrdit,že by se mi líbil(1.3.2009)
-
Mr. Movie
Z nostalgie za 4. Prostě jsem na tom vyrůstal...(25.4.2010)
-
liborzel
Těžko se mi hodnotí tento film tak brzy po jeho shlédnutí.Je to totiž nádherný film s nejsmutnějším koncem,jaký si dovedu představit.Další úžasný příběh o oddané lásce dvou tvorů-psa a člověka.A další ukázka toho,že je bohužel spousta lidí,kteří jsou ta nejhorší pakáž. Primitivní,zlomyslná a bezcitná sebranka,která si nezaslouží být nazývána člověkem.A o to více vyniká opačný pól-nezištná a obětavá nádherná studentka Dáša (asi spíš Dasja) i Bimovi dětští kamarádi.Nádherný a hlavně plně realistický snímek-nepřikrášlený-i s tou ironií na občanskou "uvědomělost".Kam se hrabou ty americké hovadiny,kde psi hrají baseball apod.Z tohoto snímku by si měli vzít příklad všichni filmaři,než začnou točit "zvířecí" film.Ten konec je ale až srdcervoucí a to já nemám rád-nedělá mi to dobře-jsem takovej citlivka.Na začátku to vypadalo,že z Bima bude nějaký ošklivý "vořech" a nakonec z něj vyrostl nádherný hafan.Ve filmu podal nejpozoruhodnější výkon-vše bylo tak věrohodné,až z toho mrazilo.Sympatický byl i Vjačeslav Tichonov a půvabná Irina Ševčuk v roli Dáši.Dlouho jsem měl k tomuto filmu nedůvěru jen kvůli tomu,že je to sovětské-no a své nedůvěry dnes mohu jen litovat-tímto bych se chtěl tvůrcům filmu aspoň na dálku za nedůvěru omluvit.(2.1.2012)
80%
Hodnocení uživatelů
Premiéry
| Na levném DVD od: | 27.11.2008 Atypfilm |
|---|---|
| Na levném DVD od: | 22.02.2010 GoCrazy |
| Na levném DVD od: | 30.06.2010 GoCrazy |