Asterix dobývá Ameriku

Asterix Conquers America

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

Německo / Francie, 1994, 85 min

• tomeek

Das ist One Big Le Bullshit! Hrůza. No. No jo no...(1.5.2007)

• Němi

Němci jsou výteční plagiátoři, ale nemají smysl pro humor.(18.8.2009)

Po tom, co jsem se dozvěděli, že země byla placka stejně jako pizza, tak jsem se dozvěděli jak byla dobyta Amerika a že ji objevili Galové, kterým k tomu dopomohli samozřejmě Římané. Také kdo jiný, že? Když ty dva národy se neměli v lásce a pořád spolu tak nějak laškovali. Já se nedokážu rozhodnout, jestli mám radši kresleného Asterixe nebo hraného. Obě podoby mají něco do sebe. Vadilo mi, že některé postavy se jmenují jinak než jsem byla zvyklá, ale stejně je to zábava.(13.10.2011)

• Sašenka165

Německá animace je to nejhorší, co mohlo Asterixe potkat. To i to nebe padající na hlavu bych přežila lépe!(18.11.2007)

• Katarine

Z těch animovaných Asterixů jsem viděla asi stokrát Asterix a překvapení pro Cézara. Možná proto mě tenhle skoro nebavil. O hodně hodně hodně slabší, škoda :((14.10.2009)

• - Film je podle komiksu s názvem „Asterix a velká zámořská plavba“ od scenáristy Reného Goscinnyho a kreslíře Alberta Uderza z roku 1959. (Terva)

• - Když Asterixe unesou Indiáni a Obelix po něm najde v táboře jen onu helmu s pověstnými křidýlky, povídá: „Asterix si helmu nikdy nesundává, ani když si myje vlasy." Ale například večer předtím, kdy Asterix večeří krocana a uléhá u ohně ke spánku, má ji položenou vedle sebe na zemi. (mrx.friend)