12 úkolů pro Asterixe (TV film)

• Francie

Dvanásť úloh pre Asterixa

The Twelve Tasks of Asterix

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

Francie, 1976, 82 min

"jsem divočák, jsem divočák, jsem divočák, "(12.7.2012)

Kdyby byli Monty Pythoni Francouzi...(1.1.2010)

Jsem velkým fanouškem kreslených dobrodružství Asterixe a Obelixe, filmová podobenství se jim nebudou nikdy rovnat! Už jako malej kluk jsem hltal všechny jejich příběhy, některé komiksy mám dodnes doma. 12 úkolů považuji za nejlepší a vrcholný díl, i když Velký boj taky miluju.(15.3.2010)

51. nejlepší film podle hodnotitelů? To leda, že by ho hodnotily malé děti, kterým se mimochodem určitě moc líbí. Pokud ho ale sledovali i dospělí, tak jsem v mírných rozpacích.(11.10.2009)

12 úkolů pro Asterixe (1976) aneb V čem by Hérakles určitě pohořel. Jako archeolog zabývající se Kelty, Germány a Římany jsem se bavil neskutečně! Hlavně historické narážky jsou zdrojem čistého labužnictví. K tomu kopa parádních hlášek a ta nejvtipnější absurdní zábava. Animáky většinou fakt nemám rád, ale Asterix tvoří naprostou výjimku a hraná verze by mu ubrala 100% na kráse. Řezal jsem se smíchy při pohledu na malého Germána, při úkolu v hospodě a třeba hláškou "Promiňte, ale jak vypadala ta bestie?" "Hmm, chutnala výtečně."(30.12.2011)