12 úkolů pro Asterixe (TV film)

• Francie

Dvanásť úloh pre Asterixa

The Twelve Tasks of Asterix

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

Francie, 1976, 82 min

Rozpočet $-miliónovTržby Celosvetovo $2,400,000║ Je to nejaké kolísavé pri tých 12úlohách ale prevažne sa tam nájdu dosť vydarené nápady a komické zápletky. /75%/(26.12.2009)

já Asterixe miluju a tohle bylo přesně to o čem jsem dlouho snil.(30.12.2004)

Asterixe jsem miloval už od malička. 12 úkolů sice není tak dobré jak "Astérix a překvapení pro Cézara", i tak ale jedna z nejlepších asterixovek.(20.3.2007)

Nejvíc mne pobavil římský berňák a reklama na prací prášek. Znovu bych si ten film asi ale nepustil.. 70%(26.6.2015)

Kde jsou doby takovýchto animáků a mé vykulené oči zářící půvabem a nenuceným humorem pohyblivých obrazků... Aspon někdy si na to mohu rozpomenout při podobných filmech :-)(22.4.2005)

• - Jediný animovaný film Asterixe, který nevznikl podle žádné knižní předlohy. Ostatní filmy vždy kopírovaly děj alespoň jednoho komiksového alba. (sssssycak)

• - Výrok Římského vojáka: "Prý vstupte do armády, prý pro záchranu lidstva." má pravdivý historický základ. Římané vyznávali teorii, že všichni neřímané, tedy barbaři, musí a chtějí být latinizování a Římané mají tu povinnost toto vykonat. (vojtaruzek)

• - Při nočním obtěžování armádou duchů jsou v dabingu prohozeny karetní znaky. (VMa)