12 úkolů pro Asterixe (TV film)

• Francie

Dvanásť úloh pre Asterixa

The Twelve Tasks of Asterix

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

Francie, 1976, 82 min

Nejlepší animovaný a rodinný film? Nejlepší Asterix jo, jinak mám jiný názor.. Vtipné, odpočinkové a už v roce 1976 věděli, jaký bude na úřadech bordel a jak lehko stačí k zešílení, to je dokonalý :D(23.3.2014)

Asterix s Obelixem znuděně plní 12 Caesarových důmyslných úkolů. S přehledem běhají, házejí, horolezí, porážejí temné síly, ale na souboj s úředním šimlem je i druidův dopingový nápoj krátký.(14.8.2009)

Rozpočet $-miliónovTržby Celosvetovo $2,400,000║ Je to nejaké kolísavé pri tých 12úlohách ale prevažne sa tam nájdu dosť vydarené nápady a komické zápletky. /75%/(26.12.2009)

Scénář: René Goscinny, Albert Uderzo .. První záběr připomene to nejkýčovitější od Walt Disney, ale pak už se přeřadí na svéráznou vlnu a přesně dávkovaný humor nás provede historickým příběhem jedné houževnaté Galské vesnice. Rozjařená etuda na ostrově rozkoše je slastnou vzpomínkou na předešlé desetiletí, satira z byrokratického aparátu pak nasadí příběhu královskou korunu. Na osmdesátiminutový snímek však bylo úkolů zbytečně moc, postupně to upadlo do jednotvárnosti, protože nebylo čím překvapit, když víte, že zvládnou cokoliv. Ani cirkusový konec neměl na to, vyrovnat se několika předešlým perlám a radostné nadšení tak spíše ochlazoval.(30.9.2007)

Nejlepší, nejvtipnější, nejlépe animovaný,... ze všech kreslených Asterixů, který hravě překoná i hranou formu.(18.11.2007)