Bláznivá dovolená v Evropě

• slovenský

Prázdniny v Európe

Komedie

USA, 1985, 95 min

Když to srovnám s těm úžasnejma Vánočníma prázdninama, musim ubrat jednu hvězdičku.(24.12.2008)

Tož toto byl docela slušný nářez:) Poměrně poklidný začátek se v mžiku promění v neskutečně bláznivé, bizarní a vtipné eskapády, jejichž nápor vytrvá až do konce filmu. Odrovnávající scénky při návštěvě Anglie ("car crashes" a cyklista), Francie (venkovní posezení v kavárně a místní "laskavá" obsluha:) a Německa (nocleh u zcela neznámých lidí). Samozřejmě nesmí chybět bohatá zásoba hlášek. Celkové zpracování i příběh není možná nejdokonalejší, ale už jen kvůli tomu, jak jsem se bavila, jsem nemohla dát jen tři hvězdičky. "Něco k pití?" - "Colu." - "Dáte si ji v plechu?" - "Ne, raději tady", "Žasnu, jak rodinné svazky prolomí i jazykovou bariéru." :)(18.11.2012)

Pro mě lepší než díl první. Sice jen o chloupek a stále nedosahuje kvalit "čtyřkových" komedií, ale bavil jsem se dobře a pocelou dobu filmu. Chevy je opět skvělý, jen ti decka jsou víc otravní:-) "...hlasujeme pro 3*...kdo je pro 3*?" 60%(1.7.2008)

moja zaujímavosť: Filmovanie prebiehalo v mestách Chicago, Londýn, Paríž a Rím. (dyfur)(29.9.2014)

Další ze super komedií o rodině Griswoldových. Děj tentokrát pramení z jejich výhry v rodinné soutěži Prase v chlívku. Také vtipná, také milá a také super rodinná komedie, i když o trochu slabší než předchozí díl, ale pořád vtipná a úžasná. A také zde se nachází několik nezapomenutelných scén. "Děti, podívejte, támhle je Big Ben a támhle parlament. Copak se nikdy nedostaneme z toho kruhového objezdu?" Po hodině "Děti, Big Ben, parlament. Děti..." "My víme, Big Ben, parlament." Už je všude tma a Clark pořád dokola "Big Ben, parlament, Big Ben, parlament." Super scéna. Další super scéna je, jak Clark zboří Stonehenge. A nebo jak přijedou na návštěvu za Clarkovými příbuznými do Německa, a když odjíždějí, tak ten pán, u něhož ten den a noc byli se ptá manželky: "Kdo byly ty lidi?" Prostě jedna super scéna vedle druhé, vidím to na 90%...(14.7.2007)