Bláznivá dovolená v Evropě

• slovenský

Prázdniny v Európe

Komedie

USA, 1985, 95 min

Bláznivá dovolená v Evropě neni zrovna moc povedený pokračování. Neni to nejhorší, ale film je celkově dost nevyrovnanej. Začátek mi přišel poměrně dobrej, ale ke konci se nějak začal vytrácet vtip a naopak přibejvala nuda. Navíc místo Dany Barron (moje oblíbenkyně z Beverly Hills 90210) tam hraje nějaká strašně nesympatická tlustoprdka.(17.3.2007)

"Co že to hledáme ??" - "Sex, tati !!" - "Ale no tak, Audrey !!" - "Ale tati, to je německy šest !!" - "Vážně ?? ..dobrý den !! Já a moje rodina hledáme sex.." - "Schweinhund !!" ;)(4.7.2015)

Skvělá komedie o rodině Griswoldových na cestách po Evropě. Pokud se rádi bavíte, rozhodně se nezklamete. Hlášky a nápady Clarka, nenechají nikoho v klidu.(27.3.2003)

• BoPo

Griswaldovci si cestu mimo USA mohli odpustiť.(13.10.2009)

• Snorlax

Jedna hvězdička za exteriéry a hudbu. Zoufale se snažím přijít na to, co je na tomhle filmu vtipného. Nedaří se mi to. Ale ta úleva, když skončil!(4.3.2012)

• - Dievča, ktoré Rusty zbalí v Nemecku, sa predstaví ako Claudia. Je to jej skutočné meno, pretože ju hrala herečka Claudia Neidig. (m.a.t.o.)

• - Podľa údajov v pase sa Clark narodil 8. augusta 1945. (m.a.t.o.)

• - Chevy Chase (Clark Griswold) má na sobě ve filmu mikinu s logem Walley World, což je fiktivní americký zábavní park, do kterého rodina podnikala cestu v prvním díle této série. (ChandlerBing)